What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Erdoğan'a secde etmeyen herkes senin için hain, o yüzden lafların boş.

Erdoğan'ı Akparti seçmeni kadar yapıcı eleştiren bir tane muhalif göster bana, varsa yoksa kara kampanya, keşke eleştiri yaparken ülke menfaatini gerçekten düşünseniz de biz de hakketen bu böyleymiş keşke şöyle yapılsa desek. Günü geldi Uygur meselesinde Meydan da sizin zihniyetiniz de ki insanların yanına gittim adamların attığı slogan bile ayrılıkçıydı "Bozkurtlar burada şapşallah nerede!"

Sizin milliyetçiliğiniz kendi kafanızda kurduğunuz ideolojiden ibaret yoksa memleketmiş devlet menfaatiymiş, konuştuklarınız günü birlik olaylar keşke gerçekten ülke menfaatine göre hareket etseniz bugün tartışmak yerine omuz omuza PKK'ya FETÖ'ye ve tüm Türkiye düşmanlarına karşı bir hareket ediyor olurduk....

Erdoğan'ı Akparti seçmeni kadar yapıcı eleştiren bir tane muhalif göster bana, varsa yoksa kara kampanya, keşke eleştiri yaparken ülke menfaatini gerçekten düşünseniz de biz de hakketen bu böyleymiş keşke şöyle yapılsa desek. Günü geldi Uygur meselesinde Meydan da sizin zihniyetiniz de ki insanların yanına gittim adamların attığı slogan bile ayrılıkçıydı "Bozkurtlar burada şapşallah nerede!"

Sizin milliyetçiliğiniz kendi kafanızda kurduğunuz ideolojiden ibaret yoksa memleketmiş devlet menfaatiymiş, konuştuklarınız günü birlik olaylar keşke gerçekten ülke menfaatine göre hareket etseniz bugün tartışmak yerine omuz omuza PKK'ya FETÖ'ye ve tüm Türkiye düşmanlarına karşı bir hareket ediyor olurduk....
Bomboş laflar.... İnsanlar burda Erdoğan'dan AK partililerden alıntılarla, örneklerle bi ton şey söylediler. Hala boşboş konuşuyosun.

Mesela bak çok net bi şey söylicem, PKK'nın kampları Kuzey Irak'ta, 1993-1995 yıllar arasında yapılan sınır ötesi operasyonlardan alınan neticeler ortada. Madem PKK bitirilmek isteniyor, niye Kuzey Irak'taki terör kamplarına operasyon yapılmıyor ?

1995 te Osman paşayı Hakkariden alıp, Ankara'ya sonrada Kıbrıs'a gönderen zihniyet neyse, bugün de aynı zihniyet hakimiyette.

Ben bu konuları gerçekten sizin gibi insanlarla konuşmak istemiyorum. Siz particisiniz, sizin için parti menfaatleri her zaman ülke menfaatlerinin önünde geliyor.

Bomboş laflar.... İnsanlar burda Erdoğan'dan AK partililerden alıntılarla, örneklerle bi ton şey söylediler. Hala boşboş konuşuyosun.

Mesela bak çok net bi şey söylicem, PKK'nın kampları Kuzey Irak'ta, 1993-1995 yıllar arasında yapılan sınır ötesi operasyonlardan alınan neticeler ortada. Madem PKK bitirilmek isteniyor, niye Kuzey Irak'taki terör kamplarına operasyon yapılmıyor ?

1995 te Osman paşayı Hakkariden alıp, Ankara'ya sonrada Kıbrıs'a gönderen zihniyet neyse, bugün de aynı zihniyet hakimiyette.

Ben bu konuları gerçekten sizin gibi insanlarla konuşmak istemiyorum. Siz particisiniz, sizin için parti menfaatleri her zaman ülke menfaatlerinin önünde geliyor.

Yazdıklarını dikkatle okudum, bugün Kuzey Irak dağlarına neden operasyon yapılmıyor diye şikayetçi oluyorsun, fakat PKKnın Kandil ve diğer Türkiye'ye sızdığı dağlarda Hava saldırılarından eli kolu bağlandığını, sınır karakolları ve örülen duvarlardan Türkiye'ye sızamayıp ağır kayıplar verdiğini ve bu sebepden dolayı Sincar bölgesine doğru çekildiğini göz ardı ediyorsun.

Dahasıda var;

1-Bakan Soylu'nun yaptığı açıklamalarda Türkiye'de PKK ya katılımın ayda 5 kişiye düştüğünü, her ay 50 ila 100 arasında PKK lı öldürüldüğünü, buna bağlı olarak PKK nın Türkiye'de bitme noktasına geldiğini,
2-Sınır boyunca Kalekollar ve Duvarlar çekilip sızmaların neredeyse tamamen engellendiğini ve bu sebepten dolayı PKK nın esadla anlaşıp Lazkiye'den Botlara binip oradan antalya mersin gibi denize kıyı olan şehirlere sızmaya mecbur kaldığını,
3-PKK yı Irak'ta hareketsiz bırakmak için Hükümetin uzun yıllar barzaniyi PKK ya karşı kullandığını ve son zamana kadar imtiyazlar aldığını,
4-Amerika ve siyonistlerin sözde kürdistan projesini defalarca kez geciktirdiğini ve en son Fırat kalkanı ve daha sonra İdlip harekatı ile önüne set çektiğini,
5-Rusya ve İranla yakınlaşmak sureti ile hem Irak hem de Suriye'de PKK'yı sıkıştırdığını deirzorda Rusya İran yoluyla esadı PKK nın üstüne saldığını,

ve daha ince düşünsek saymakla biteremeyeceğimiz maddeleri de görmezden gelmiş oluyorsun.

O yüzden boşu boşuna yapıcı eleştirmiyorsunuz, eleştirmek için eleştiriyorsunuz, düşmanlık yaparken ülke menfaatini es geçiyorsunuz, ikircilik oynuyorsunuz, hile ve yalan konuşuyorsunuz diye boşuna demiyorum.

Davanız eğer Türkiye davası ise ve bu davada samimi iseniz durup düşünür ben ne yapıyorum diye kendinize sorarsınız, yok derdiniz memleket davası değilse o zaman biz de ülke davamızı savunmaktan geri duracak değiliz.

Benzinin litresi kaç Hollanda parası?
1KG Et
1KG Süt
1KG Buğday Unu
1KG Toz şeker
1Litre Ayçiçek yağı

Bunların da fiyatlarını yaz. Karşılaştıralım.
Bu temel gıda maddelerinden Hollanda'daki asgari ücretli ne kadar alabiliyor biz Türkiye'de ne kadar alabiliyoruz?
Eski mesaj ama niyeyse cevap vermemişler
Bunlar ülkemizdeki ev kiralarını da 100 tl felan sanıyordur Allah bilir,bizim oturduğumuz dandik apartmanın bile kirası 800 tl,kapıcı felan da yok,temizlikçi gelir,aidat da 15 tl.500TL ye de kiralık ev var,ya sapa biyerdedir,ya bodrum katıdır,yada gecekondu mahallelerindedir.Oralarda kış aylarında sokakta soba dumanından yürüyemezsiniz,hava almaz evler güneş de görmez.Böyle yerler Hollanda'da da var mı acaba?Varsa orada gidin yaşayın mesela ucuzdur ev kirası,
BELKİ YURTDIŞINDA YAŞAYIPTA TÜRKİYEDEKİ FİYATLARI HALA BİLMEYEN ETİN 10 TL OLDUĞUNU ZANNEDENLER İÇİN BURAYA TÜRKİYE FİYATLARINI ATAYIM
ASGARİ MAAŞ 1400
CARREFOUR: DANA KIYMA 33TL,YÜZDE 14-20 YAĞ,en ucuz olan kıymayı yazdım,biftek etleri felan 60 tl den başlıyor
https://www.carrefoursa.com/tr/kirmizi-etler/c/1045?q=:relevance:inStockFlag:true&page=2

Diğerleri için de bakılabilir Carrefoursa da hepsinin fiyatı yazıyor,ama bakmazlar değil mi?İşlerine gelmez

Ben yazayım yine de,
1 kg un 3tl
1 lt süt 3tl
1 kg en dandiğinden beyaz peynir 20TL
1 kg kaşar peynir ortalama 25 30 tl arası
250 gram tere yağı 11 tl
Yarım kilo siyah zeytin 10 tl
250 gram kahvaltılık yağ 3 tl
bir adet bira 7,5 TL
1 lt ayçiçek yağı 9tl
1lt zeytin yağı 25 tl
Hani bunlara ucuz dediniz 1400 tl asgari üctetli ülkede
Sinema bileti 15 tl
Fast food dükkanlarında ortalama doyuracak bir et menü 15-16 tl
Ortalama bir led tv büyük ekranlı 1400 tl civarı
Giriş seviyesinde bir telefon,snapdragon 430lu felan ortalama 1000-1300 arası
Bilgisayar oyunlarına veya kosol oyunlarına mı merakın var.
üst seviye firmaların çıkartığı oyunlar ortalama 200 TL civarı fifa 18 ps4 350 tl

[Tabi teknolojik ürünlerin dolar bazlı olduğunu ve doların da 3.60 larda gezdiğini düşününce bu fiyatlar son derece normal,iktidara geldikleri 2002 de 1,5 tl olan doları 15 yılda nasıl oldu da 4TL'ye yaklaşacak şekilde yükselttiler orası da apayrı tartışma konusu.]
Dandik Türktelekom'un dandik altyapısı ve dandik hizmet kalitesi ile sunduğu internet fiyatı:24 mb hız upload 2mb galiba,50gb adil kullanım kotalı,kota dolunca hız 8mb ye düşüyor 62 TL

Bunların yanında yurtdışındaki Hollanda veya Almanya olur,oranın yaşam kalitesi,sokakların şehirlerin planlı olması,temiz olması,altyapının düzgün olması gibi şeyleri daha işin içine katmadım bile.
https://earth.google.com/web/@41.18...paBgBIAEiGgoWdk1mXzlISmNSaF9wTUVOTTZrT3dYdxAC
Burası İstanbul'da bir yer,bunlar yetmezmiş gibi birde üstüne 4 milyona yaklaşan Suriyelileri soktular ülkeye,yarın bir gün bunlarda diker gecekondularını bir yerlere,

Neyse son olarak bu yurtdışında yaşan Akplilerin ülkemizdeki akplilerden(Akpnin tabanı,herkesi kastetmiyorum) daha bilgisiz ve cahil olduğu kanısını vardım.Yada oy attıkları partiye toz kondurmamak için böyle davranıyorlar.Bir insan bir siyasi partiyi babasının malı gibi neden ölümüne savunur orasını da hiç anlamıyorum zaten.Ya çıkar olması gerek yada aylık maaş vermesi gerek o partinin,böyle ölümüne savunmak için bunun başka açıklaması yok.

Hımmm? 300 Türk Generali uydurma delil demek? Neyse senle bu konuyu konuşmayan gerek yok. Gereksiz, boş zaman kaybısın. Darbe yapamadılar içinize dert oldu. Kininizde boğulun!
Ergenekon vs iddialarının Fetullahçı savcılar tarafından uydurulmuş olduğu anlaşıldı ve davalar kaldırıldı. Davaların savcıları, ve bavulcu güzeli Baransu Fetullahçılıktan içerdeler. Siz hala böyle konuşuyorsunuz.

Sen bu şerefsiz savcıları ve yaptıklarını hala savunduğuna göre, iddiaya girerim, koyu bir Fetullahçısın.

Türkiye'ye sızdığı dağlarda Hava saldırılarından eli kolu bağlandığını, sınır karakolları ve örülen duvarlardan Türkiye'ye sızamayıp ağır kayıplar verdiğini ve bu sebepden dolayı Sincar bölgesine doğru çekildiğini göz ardı ediyorsun.

Her zaman gibi içi boş laflar. Madem PKK operasyonel olarak ağır darbe yedi niye her gün şehit veriyoruz...başka bir boyutu, nereye duvar örülmüş ? Suriye tarafına örülen duvarın Kuzey Irakla ne alakası var ? Hakkari taafında duvar örmek coğrafya nedeniyle imkansıza yakın. Sincar bölgesine çekilme diye birşey yok, hangi kamplarını boşaltmışlar ? Sincarda alan hakimeyeti kurdular.

1-Bakan Soylu'nun yaptığı açıklamalarda Türkiye'de PKK ya katılımın ayda 5 kişiye düştüğünü, her ay 50 ila 100 arasında PKK lı öldürüldüğünü, buna bağlı olarak PKK nın Türkiye'de bitme noktasına geldiğini,
Valla, her sene bitme noktasına gelir, beli kırılır PKK'nın, aynı lafları hep duyarız.
Bitme noktasına çok uzağız.

2-Sınır boyunca Kalekollar ve Duvarlar çekilip sızmaların neredeyse tamamen engellendiğini ve bu sebepten dolayı PKK nın esadla anlaşıp Lazkiye'den Botlara binip oradan antalya mersin gibi denize kıyı olan şehirlere sızmaya mecbur kaldığını,
Dediğim gibi, öyle ciddi bir duvar yok Irak sınırında, karakollar sadece kendi ve yakın bölge emniyetini alabilir, sızmalar hala, vadilerden ve dağlardan devam ediyor. Sızmaların kanıtıda bölgede verdiğimiz şehitlerdir.

3-PKK yı Irak'ta hareketsiz bırakmak için Hükümetin uzun yıllar barzaniyi PKK ya karşı kullandığını ve son zamana kadar imtiyazlar aldığını,
Her zamanki gibi boş laflar. Hükümet uzaylıları PKK'ya kullandı demek kadar boş.
Barzani PKK'ya ne yapmış bugüne kadar ? İşid'e karşı PKK'lılarla birlikte omuz omuza savaştılar. PKK Sincara çöktü ağızlarını açmadılar. Boş laflar yani.

5-Rusya ve İranla yakınlaşmak sureti ile hem Irak hem de Suriye'de PKK'yı sıkıştırdığını deirzorda Rusya İran yoluyla esadı PKK nın üstüne saldığını,
Yine boş laflar. Şu anda Afrin bölgesinde Rus askerler PYD ile birlikte hareket ediyor. Rus üsleri var Afrinde. Hani membice gitcektik, El-bab'tan sonra ? Sınıra PYD'lilerle yerleşen Rus ve Esad askerleri engel olmadı mı bize ?
Deirzorda, aralarında bir çatışma yok. Esad güçleri nehrin güneyinde, PYD güçleri Kuzeyinde, kendi aralarında çatışmasızlık antlaşmaları var.

ve daha ince düşünsek saymakla biteremeyeceğimiz maddeleri de görmezden gelmiş oluyorsun.
Boş, boş, boş......

O yüzden boşu boşuna yapıcı eleştirmiyorsunuz, eleştirmek için eleştiriyorsunuz, düşmanlık yaparken ülke menfaatini es geçiyorsunuz, ikircilik oynuyorsunuz, hile ve yalan konuşuyorsunuz diye boşuna demiyorum.

Davanız eğer Türkiye davası ise ve bu davada samimi iseniz durup düşünür ben ne yapıyorum diye kendinize sorarsınız, yok derdiniz memleket davası değilse o zaman biz de ülke davamızı savunmaktan geri duracak değiliz.
Kendine göre bir şeyler iddia ediyosun, ama iddalarını destekleyebilecek hiç bir şey yok elinde. Zamanımı ayırsam, tüm söylediklerimi, fotoğraflarla, videolarla da desteklerim, çünkü gerçekten bahsediyorum. Ama dediğim gibi değmez, hayal dünyası içinde yaşayıp, gerçekleri görmezden geliyorsunuz.

Her zaman gibi içi boş laflar. Madem PKK operasyonel olarak ağır darbe yedi niye her gün şehit veriyoruz...başka bir boyutu, nereye duvar örülmüş ? Suriye tarafına örülen duvarın Kuzey Irakla ne alakası var ? Hakkari taafında duvar örmek coğrafya nedeniyle imkansıza yakın. Sincar bölgesine çekilme diye birşey yok, hangi kamplarını boşaltmışlar ? Sincarda alan hakimeyeti kurdular.

Valla, her sene bitme noktasına gelir, beli kırılır PKK'nın, aynı lafları hep duyarız.
Bitme noktasına çok uzağız.

Dediğim gibi, öyle ciddi bir duvar yok Irak sınırında, karakollar sadece kendi ve yakın bölge emniyetini alabilir, sızmalar hala, vadilerden ve dağlardan devam ediyor. Sızmaların kanıtıda bölgede verdiğimiz şehitlerdir.

Her zamanki gibi boş laflar. Hükümet uzaylıları PKK'ya kullandı demek kadar boş.
Barzani PKK'ya ne yapmış bugüne kadar ? İşid'e karşı PKK'lılarla birlikte omuz omuza savaştılar. PKK Sincara çöktü ağızlarını açmadılar. Boş laflar yani.

Yine boş laflar. Şu anda Afrin bölgesinde Rus askerler PYD ile birlikte hareket ediyor. Rus üsleri var Afrinde. Hani membice gitcektik, El-bab'tan sonra ? Sınıra PYD'lilerle yerleşen Rus ve Esad askerleri engel olmadı mı bize ?
Deirzorda, aralarında bir çatışma yok. Esad güçleri nehrin güneyinde, PYD güçleri Kuzeyinde, kendi aralarında çatışmasızlık antlaşmaları var.

Boş, boş, boş......

Kendine göre bir şeyler iddia ediyosun, ama iddalarını destekleyebilecek hiç bir şey yok elinde. Zamanımı ayırsam, tüm söylediklerimi, fotoğraflarla, videolarla da desteklerim, çünkü gerçekten bahsediyorum. Ama dediğim gibi değmez, hayal dünyası içinde yaşayıp, gerçekleri görmezden geliyorsunuz.

Irak sınırında duvar yok tabi Kalekollarda Venezüella'da yapıldı zaten.

363552.jpg

kalekol.jpg

Dağlık bölgelerde duvar yapılamayacağını ninelerde bilir, yaptığım genellemeyi alıp içinden cımbızla laf seçmek aciziyetini göstermekte ayrı bir marifet ayrıca her gün şehit haberi gelmiyor ama gelsede hükümete yüklensek diye bekleyenleri de biliyoruz. Demek ki sana göre her şey boş boş zaten ağzımızla kuş tutsak fayda yok...

Sizin derdiniz PKK bitsin filan değil, derdin PKK bitirilmesi olsa yapılan işleri görür üzerine ne yapılabilir onu konuşmak olurdu ama görüyorum ki, yapılan her işi ya küçümsüyor ya çarpıtıyor ya da görmezden geliyorsun. Daha bir de yapılanları yalanlayacak kanıtlar bulacakmış bulabiliyorsan haydi bul gel, İçiniz ile dışınızda ki bir değil hiç samimi değilsiniz, kendiniz konuşun kendiniz dinleyin bizim karnımız içi boş laflara tok!

Erdoğan'a secde etmeyen herkes senin için hain, o yüzden lafların boş.
Secdeniz AB, kibleniz ABD. Secimlerde PKK ile beraber calisip 49% (6 milyon pkk sempatizanlari kürt) ile gurur duyan cakma milliyetci/ataturkculerden ulke menfaatine yonelik adimlar beklemeyiz. Guneydogu daki operasyonlari AB'ye sikayet eden ve bunu soykirim olarak tanitan solu da biliriz. Siz sehitleri kokusmus politik cikarlariniz icin istismar etmeye devam edin.

Secdeniz AB, kibleniz ABD. Secimlerde PKK ile beraber calisip 49% (6 milyon pkk sempatizanlari kürt) ile gurur duyan cakma milliyetci/ataturkculerden ulke menfaatine yonelik adimlar beklemeyiz. Guneydogu daki operasyonlari AB'ye sikayet eden ve bunu soykirim olarak tanitan solu da biliriz. Siz sehitleri kokusmus politik cikarlariniz icin istismar etmeye devam edin.
Yav He He.... Ignored.

CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz, İdlib'e giren TSK'nın El Nusra'yı himaye eder görüntüsünün dünyada yankı bulacağını duyurdu.

Zaten tek derdiniz efendilerinizin ne diyeceği! Ulan bir kerede Türkiye'nin çıkarını düşünün. İdlib'de Tahrir'le savaşsak Şehid istismarı yapacaktınız, savaşmadan yerleşince şimdi bu taraftan vuruyorsunuz. Siz alçaksınız!

Boşuna Türkiye'nin muhalefet sorunu var demiyoruz adamlar muhalefet yapmıyor İHANET yapıyorlar.

CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz, İdlib'e giren TSK'nın El Nusra'yı himaye eder görüntüsünün dünyada yankı bulacağını duyurdu.

Zaten tek derdiniz efendilerinizin ne diyeceği! Ulan bir kerede Türkiye'nin çıkarını düşünün. İdlib'de Tahrir'le savaşsak Şehid istismarı yapacaktınız, savaşmadan yerleşince şimdi bu taraftan vuruyorsunuz. Siz alçaksınız!

Boşuna Türkiye'nin muhalefet sorunu var demiyoruz adamlar muhalefet yapmıyor İHANET yapıyorlar.

Ahmet kardesim Ö.Yilmaz "travma" icinde Musul Konsolosluk olayini yönetemedi. Cok basit

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom