What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Kumanya ne oldu? Araba? Hesaplama tek kisilik. Karin ve iki cocugun olsa? Demek istedigim, boyle yanlis hesaplarla milleti kandirmayin. Burasi oyle sizin zannettiginiz gibi super degil.

Ustelik Turkiye'deki ev fiyatlari 75.000 TL'den basliyor. Belki daha ucuzu var. 5 sene sik disini calis biriktir ev al. Zaten Turkiye'de cogu insanlarin evleri var. Kira dertleri yok.

Burdaki 50 senelik evler bile €180.000'dan asagi yok. Turkiye'de gene mal mulk sahibi olabiliyorsun. Bunlari hic hesaba katmiyorsunuz..

Biz hepimiz geri zekalıyız. Siz Almancılar Türkiye şartlarını bizden daha iyi biliyorsunuz.

Geri zekalı asgari ücretliler. hem 1400 TL alıyorlar hem de şöyle dişlerini bir sağlam sıkıp ev almıyorlar. Vatan haini bunlar..

Sen haklısın.

Evet Android ayrıca daha önce kullandığım Samsung'un ara yüzünden çok daha başarılı bir telefon.

Bu videoda her şeyi anlatıyor

Bende burada tanıtılan Z10 renginden aldım renk tonu olarak çok hoş yapmışlar.

vestel neyini uretio bu aletin. yerli malı deniliyo da bi ton parça yurt disindan geliyodur. ekran dısında bisey urettigin isanmıyorum

Last edited:
vestel neyini uretio bu aletin. yerli malı deniliyo da bi ton parça yurt disindan geliyodur. ekran dısında bisey urettigin isanmıyorum

Malum işte diger yabanci markalarda olduğu gibi işlemci ram disk dışarıdan geliyor geri kalan herşeyi kendi üretiyor yarıdan fazlası burada üretiliyor diye açıklanmış enson yüzde elli ikiydi bu da yerli demek için gayet yeterli bir oran.

Malum işte diger yabanci markalarda olduğu gibi işlemci ram disk dışarıdan geliyor geri kalan herşeyi kendi üretiyor yarıdan fazlası burada üretiliyor diye açıklanmış enson yüzde elli ikiydi bu da yerli demek için gayet yeterli bir oran.

Dizayni Türk; gerisi ithal. Iphone'da da durum böyledir bu arada. Önemli olan telefonun markalasmasi zaten. Neneme eski Venüs modellerinden bir tane almistim gecen sene. Kesinlikle begenmiyorum. Yeni cikan VZ10 ise sanki baska bir sirketin telefonu. Arada ucurum kadar fark var. Eger her yil böyle bir ilerleme olursa muhtesem olur.

Tabii ki "Vestel Vergisi"ni unutmayalim bu arada: https://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/Vestelin-ek-vergi-istegi-kabul-edildi.htm

Last edited:
Iphone'da Samsung Paneli kullaniyor yanilmiyorsam.

Iphone'da Samsung Paneli kullaniyor yanilmiyorsam.

bu üretmedikleri için olduğunu sanmıyorum, iphone sony sensoru kullanıyodu önceki serilerde. ama vestel in yerli demesi için çok erken..

bu üretmedikleri için olduğunu sanmıyorum, iphone sony sensoru kullanıyodu önceki serilerde. ama vestel in yerli demesi için çok erken..

ti_graphics_where-your-iphone-comes-from-v02.png

Telefon sektöründe en önemli mevzû markalaşmaktır. İphone 7 bazı kaynaklara göre 220$'a üretiliyor fakat yaklaşık 750$'a satılıyor. Aradaki kâr payı ise Apple'ı işte Apple yapandır. Biliyorum, biz Türkler "yerli" için canımızı vermeye hazırız. Bu bir çok konuda doğru ve gayet anlaşılabilir bir tutumdur ama bazen yanlış oluyor. Vestel bunu bilmiyor mu peki? Elbette biliyor. "Yerli telefon" hikâyesi sadece reklam amaçlı bir satış argümanından ibarettir.

Last edited:
Bir tarafta ''Ne istediler de vermedik'' işbirliğinin yaptıkları; diğer tarafta vatansever şerefli, dürüst bir aile ve ailenin şehit kızı.

''

Türkiye’nin ilk kadın jandarma komutanıyken Şırnak’ta şehit olan Yarbay Songül Yakut, geride bıraktığı Mehmetçik’e bir iyilik eliyle ulaştı. Yakut Ailesi, şehidin bankadaki parasını Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Aile, reklam olmasın diye ne duyuru yaptı ne de fotoğraf çektirdi. Önce konuşmak istemeyen anne Sebahat Yakut, “Beni değil de Sunamın vicdanını yazacaksanız anlatayım” dedi.

Balyoz Davası sürecinde FETÖ kumpasıyla binbaşı iken açığa alınan Songül Yakut, hukuk mücadelesiyle görevine dönmüş ve kendi isteğiyle ikinci kez Şırnak’a atanmıştı.

Songül Yarbay’ın vatani görevini yapan er ve erbaşlara kol kanat geren duyarlılığından dolayı Mehmetçik Vakfı’nı tercih ettiklerini belirttiler.

“Beni değil de Sunamın vicdanını yazacaksanız anlatayım” dedi ve şunları söyledi: “Askerlerini çok severdi, onları korur kollardı. Malatyalı bir uzman çavuş taziyeye geldi; ‘Teyze’ dedi, ‘Şırnak’ta askerlerin Songül babasıydı.

Bir gün nöbetteki askeri terlikle gördü. Nasıl kızdı, sinirlendi. ‘Sana bu nöbeti kim tutturuyor, yalınayak nöbet mi tutulur’ dedi.

Lise sondayken televizyonda haber gördük, ‘Harp okulları kız öğrenci alacak’ diye. Onu görünce ‘Ben asker olmak istiyorum’ dedi. Köyden iki kız, üç erkek gittiler, hiçbiri kazanamadı benimki kazandı 17 yaşında. Tek başına her şeyi kendi yaptı.

‘Ne zaman kayısı oluyor, ona göre iznimi yazdırayım’ dedi. Eve gelir, üniformasını çıkarır, şalvarını giyer işçilerle bahçede çalışırdı.

''
Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/songulun-mirasi-40601338

Sadece bir kaç ülke tarafından üretilen yarı iletkenler dışındaki bütün komponentlerin neredeyse hemen hepsi Çin malı. Hatta bir çok ünlü markanın montajı da Çin'deki Foxconn firması tarafından yapılıyor.
Yerli malı tercih etmemizdeki nedenlerin başında Türk işçisi tarafından üretilmiş olması gelir.

Artık Türk firmalarının ürünleri kalite olarak çok yüksek. Bizim evdeki Arçelik çamaşır makinesi 20 yıldan fazladır kullanımda ve hala taş gibi sağlam.

Biraz sert olacak ama;

Beko-Arçelik, Vestel var iken Bosch, Iphone'a kamyonla para verenler
Yerli tekstil ürünleri dururken Versace'den baş örtüsü alanlar ,
Afyon mermeri varken İtalya'dan mermer getirenler
Rize çayı varken Lipton içenler
Rakı dururken viski içenler

müslümanların başına her gün yağan bombaların sorumluluğuna ortaktır. Müslümanlıklarından şüphe ederim.

Sanırım dünya'da adı duyulmuş bir marka çıkarmak için,

1. performanslı bir ürün
2. gösterişli
3. sağlam reklam gerekiyor.

Eh bizim derdimiz de dünya markası çıkartmak eğer devlet vergi konusunda yerli firmalara destek çıkarsa bu konuda daha hızlı yol alabiliriz, yani şuan da gidilen yol gayet mantıklı gözükmekte.

Zamanında hanım ve annemin ısrarlarına dayanamayıp ben de gidip bosch beyaz eşyaları almıştım, hem bulaşık makinası hem de buzdolabı defalarca kez arızalandı, bu yetmezmiş gibi garanti uzatmak için ödediğim parayı cebe indirip garanti süresini de uzatmadılar, yani yabancı olunca oo süper oluyor diye bir şey de yok hani. Yabancı olunca sineye çekip yerli olunca yerden yere vurmak biraz insafsızlık oluyor.

Kim iyi üretiyor ve bütçenize uygunsa ona göre davranmak lazım, eğer yerli olupta kendi sınıfında yabancıdan aşağı kalır yanı yoksa yerli tercih etmek daima ülkemiz menfaatine olacaktır.

Iyide Ihone'da Amerikan telefonu deniyor, Samsung'da tüm parcalarini kendi üretmiyor ama genede Kore telefonu sayiliyor, Vestel'de niye istisna yapilsinki?

Iyide Ihone'da Amerikan telefonu deniyor, Samsung'da tüm parcalarini kendi üretmiyor ama genede Kore telefonu sayiliyor, Vestel'de niye istisna yapilsinki?

allah aşkına 2 parça birleştirip ortaya kaliteli ürün mü çıkıyo. bunun bir ton test süreci var.

öncelikle bu markalaşma olayını siz çok abartmışınız. çok youtube videosu izliyorsunuz sanırım. markalaşma için ürün kalitesi şart süreklilik için de.

Bugun derseniz ki, sony neden telefonda iphone'dan az satıyo, sebebi markalaşma derim. Ürün kalitesi demem. ama vestel neden az satıyor deyince markalaşmaya gelinceye kadar 1 ton sorun bulursun o alette. yazılımından tut da ucuz donanımına kadar.

imac bugun 5k monitor alet var. bunu kimse elma var diye almıyor 5k olduğu için, piyasada doğru durus 5k monitor bile olmadığı için.

apple boy değilim imac dışında bişi kullanmam apple ın, adamlar yapmış kullanıyoruz telefonum da sony..

basit türk örneği bugun turk hava yolları, we are turkish airlines globally yours diyerek mi buralara geldi... messi'yi, kobeyi oynatarak mı ?

hayır. eğer böyle olsaydı. bugun yerdeydi uçakları... havada doğumlar yaptırarak. ecnebileri kucaklarında selamlayarak. uçağa şef koyup gökyüzünü restorana çevirerek.

bi de apple 500 milyar dolarlık şirketinde o boktan parçaları üretecek kabilyeti olmadığı için mi sence çin'de ürettiriyo.
adamlar şirketini satsa istanbul'u ankarayı yıkar, abd standartlarında baştan inşa eder sonra tekrar yıkar tekrar inşa ederler.

iyi marka algıyısı yaratmak 1 gününüzü, bir kaç milyon dolarınızı alır, dünya duyar... ya sonra ne olacak..

beynimi yoruyonuz ya şurada vehbi amcanın deyimiyle viski içioz beyni dinlendirsin diye.

pro akpli ve aşırı dincinler lutfen beddua etmeyin allah'la benim aramda.

Last edited:
Su son 2 hafta içinde Gundemi takip edemeyenler için kısa özet ve durumsal farkındalık;

_k.irak bağımsızlık referandumu yaptı
_Turkiye yanına İran ve Irak'ı alıp k.iraki kıskaca alarak orta Doğu'da istediğim zaman birliği sağlarım buranın patronu benim mesajıni verdi.
_amerika k.iraka yeni askeri üsler acip, askeri yardım yaparak cevap verdi ve İsrail kutsal toprak ilan ettiği k.iraka 5000 İsrailli yerlesimci yolladı bu rakamın on binlere ulaşacağı bilgisini de paylaştı.
_Turkiye idlibe operasyon başlatarak kurulacak sözde kurdistan in önüne 2. Tampon bölgeyi kurdu ve PYDnin kontrol ettigi afrini dört koldan kuşatmaya aldı.
_amerika Türk vatandaşlarına karşı vizeleri süresiz durdurma kararı alarak Türkiye'ye silah ambargosundan sonra 2. Yaptırımı devreye aldı.
_Turkiye ise amerikanin yayınladığı bildirinin üstünde ki ülke ismini değiştirerek aynı bildiri ile Amerikan vatandaşlarına vize yasağı getirdi.

Amerika İsrail ve Avrupa bize Kürt devletini kabul ettirmeye çalışıp ülkemizi bölmeye ve bölgeyi İsrail'e teslim etmemize zorluyor. Eğer ki biz Türkler siyaset illeti ile bir birimizle ugrasir ve hükümetimizin yalnız bırakırsak. Devletimizin zayıflamasından istifade edeceklerdir.

Bugun Bu şuur ile hareket Edip siyasi farklılıkları bir kenara bırakarak hep beraber TURKİYE olmak zorundayız.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom