What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Her ikisi de sorun. Her ikisi de mevcut..Acaba bunlar niye Ak Partiye oy atmıyor? Sebebi pkk yı becermesi olabilir mi?
Pkk'yı beceren , daha yakın geçmişe kadar imralı siyaseti ile hareket eden akp siyaseti mi yoksa , iktidara bir çıkış yolu çizen Mhp siyaseti mi , bana göre durum o kadar basite indirgeyecek gibi değil. Akp olurda Mhp ile paralel çizgisini bu gün bozar ise , yarın hangi siyasi merkez ile diyalog arayabilir , bir düşünelim.

Rastgele insanlar dediğin hükümeti antidemokratik yöntemlerle düşürmeye ya da iş göremez hale getirmeye çalışanlar ve bunların destekçileri.. Bi darbe atlattık, hatırlıyorsundur inşallah.

Geçmiş tecrübeler bize bunu gösteriyor. Söylemler, politikalar, hal ve tavırlar zaten ele veriyor. Ayrıca sadece yasak meselesi değil olay.Vatan meselesi. Bugün hdp ye oy verip ordan oy alanlar, güneydoğu ya özerklik de verir
Onlarin alsin iceri eyvallah en ilk ben sevinirim ama kurunun yaninda yasta yaniyor, Türkiyede artik sirf asilsiz yere fetöcü damgasi vurmak yetiyor insanlari tutuklamak icin cünki yargi diye birsey kalmadi birdefa, isteyen istedigi gibi at kosturur oldu.

Pkk'yı beceren , daha yakın geçmişe kadar imralı siyaseti ile hareket eden akp siyaseti mi yoksa , iktidara bir çıkış yolu çizen Mhp siyaseti mi , bana göre durum o kadar basite indirgeyecek gibi değil. Akp olurda Mhp ile paralel çizgisini bu gün bozar ise , yarın hangi siyasi merkez ile diyalog arayabilir , bir düşünelim.

hdp ile ittifak mı yapar diyorsun? :D

Onlarin alsin iceri eyvallah en ilk ben sevinirim ama kurunun yaninda yasta yaniyor, Türkiyede artik sirf asilsiz yere fetöcü damgasi vurmak yetiyor insanlari tutuklamak icin cünki yargi diye birsey kalmadi birdefa, isteyen istedigi gibi at kosturur oldu.

Bana geçmişte varolan o "adil" yargıyı anlat da ben de bileyim. Olmayan birşey nasıl yok oluyor. Muhafazakar kesimin o yargıdan çektiğini biz biliriz. Olan ne biliyor musun, senin yargıdaki tekelin kırıldı kaybettin, artık sözün geçmiyor. Seni rahatsız eden bu..

Akp, (şayet)Mhp politikalarını terkettiği takdirde geriye ne kalıyorsa onunla...

Geriye chp ile hdp kalıyor. :D Ateşle barut yan yana gelmez. Bunlarla Ak Parti bir çıkar ilişkisine girecek de ben göreceğim..Mümkün değil. Fıtrata ters.

İnce, milletvekili seçimlerine mi katılıyormuş? :lol:

Ya demeyeyim demeyeyim diyorum fakat, daha evet verip desteklediğin yeni seçim sistemi konusunda hiçbir fikrin yok :D

Oysaki basit cumle kurmustum =')

Birde ilk okul dilini deneyeyim. Yarin iki secim olacak. Birincisi cumhurbaskani secimi, ikincisi ise milletvekili secimi. Yani HDP'liler ikinci turda cumhurbaskani seciminde oyunu Ince'ye verecek. Milletvekili seciminde ise kendi partilerine yani HDP'ye verecekler. Kisaca ortada otomatikmen bir bag var. Yani Ince HDP'lilerin oylarini alamazsa cumhurbaskani olarak secilemeyecek cunku ortada yaklasik 5 milyon oy var. Anladin mi simdi?

Geriye chp ile hdp kalıyor. :D Ateşle barut yan yana gelmez. Bunlarla Ak Parti bir çıkar ilişkisine girecek de ben göreceğim..Mümkün değil. Fıtrata ters.

20 yıla bir bütün olarak bakıldığında , fıtratın da o kadar net olduğundan emin değilim.

Yarin iki secim olacak. Birincisi cumhurbaskani secimi, ikincisi ise milletvekili secimi. Yani HDP'liler ikinci turda cumhurbaskani seciminde oyunu Ince'ye verecek.
Eee ne güzel işte, alternatifsiz kalan insanlar HDP(PKK) veya AKP(FETÖ) vermek yerine 2. tur İnce'ye verecekmiş. Sen HDP'ye oy verenlere PKK'lı mı diyorsun? :D

Senin sevinmen lazım insanımız vatansever İnce gibilerine ısınıyor, onları bağrına basıyor diye. 2 seçim sonra Güneydoğu tamamen PKK ve AKP'den kurtulur.

hdp lileri çıkarırsak geriye ne kalıyor acaba? :undecided:
Hdp lileri çıkarınca geriye 43% (31.5% + 11.5%) kalıyor. E Erdoğanında oyu o kadar.

Ben kaç gündür sizi buradan izliyorum, yok anti-türban pankartlar, yok küfür etmiş, yok çok anasından kız kardeşinden bahsetmiş. Hipokratsınız kabul edin. Erdoğan tüm bunların daniskasını yaptı ses çıkardınız mı hiç? Gelip buraya bir eleştiri yazdınız mı adama karşı?

Adam doğmadan 6 yıl önce ilkokulda çile çektiğini söyledi, böyle bariz bir yalana bir eleştiri bile getirebildiniz mi?

Adam yalan makinesi hiç bu yönüyle ilgili mesajınız yok. Ne var ne yok akp nin yalan anti-türban afiş komploları üzerinden eleştirdiniz onu.

Yalanlarla başka birini yalancı itham ediyorsunuz. Tuttuğunuz adamın yalanın daniskası olmasına rağmen.

Kabul edin akp sizin ekmek paranızı veriyor, sizde bu yüzden akpnin avukatlığını yapıyorsunuz.

Bana geçmişte varolan o "adil" yargıyı anlat da ben de bileyim. Olmayan birşey nasıl yok oluyor. Muhafazakar kesimin o yargıdan çektiğini biz biliriz. Olan ne biliyor musun, senin yargıdaki tekelin kırıldı kaybettin, artık sözün geçmiyor. Seni rahatsız eden bu..
Gene basladi ezik edebiyati, bir türban yasagi vardi oda kalkti cok cekmismis...
Zamaninda o yargi güleni tutuklayacagi zamanda ayni edebiyati sayikliyordunuz, yok efendim asker sirf müslüman olduklari icin aciga aliyormus vs. vs. keske zamaninda daha kati davranilsaydida bu günleri görmeseydik.

Last edited:
Dışarıdakiler ile miting alanı çok rahat dolar, fakat ben de 1.5 milyona ulaşılmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. 1 milyon bile belki.
Tamam da 2 milyonluk değil mi sadece o miting alanı bile? Öyle denmişti sanki..

Tamam da 2 milyonluk değil mi sadece o miting alanı bile? Öyle denmişti sanki..
Her gün koştuğum güzergah. Sadece beton alan o kadar insan almaz ama sahil yolunu kapatacak bir kalabalık vardı bu gün.

keske zamaninda daha kati davranilsaydida bu günleri görmeseydik.

Demokrasiden bahsedene bak.

Gülen le içli dışlı oldukları yıllarda ben şahsen zaten Ak Partiyi desteklemiyordum..Ha, "iyi icraatları var lakin gülenciler" gibi düşüncelerim vardı. Çünkü ben gülenin ilimlı islam, dinler arası diyalog gibi şaçmalıklarını yıllar önceden biliyorum..

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom