What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Kemalizmin millici olması, Türkiye devletinin kendi dinamikleriyle kurulması, İngilizlerin bir müdahalesinin olmaması, şuandaki Kemalist lerin ABD tarafından desteklenmemesi..TAMAMEN YALAN VE HIKAYE.. Ama diyoruz ki aklınızı başınıza alın bu topraklara ihanet etmeyin şuanda ABD bizi kuşattı kemalistine laikine bakmayacak bu toprakları Hristiyanlara Ermenilere bırakacak.. mustafa kemalin partisi PKKnin izdüşümü olmuş Türkiye yi yok etmeye çalışıyor, sizi ise yobazlara karşı olalım zemininde bir araya getirmeye çalışıyor.. Bu ülke Müslüman milletin ülkesi ve İslam'a Müslüman'a hakaretle bir halt yapamazsınız..
Islama hakaret eden yok burada, hayal dünyasinda yasadiginin bir kaniti iste.

Mersin Limanı'nın % 50 hissesinin %40'ı Türkiye'ye silah ambargosu uygulayan Avusturya merkezli firmaya satıldı. Daha önce %50'si satılan Mersin Limanı %90 oranında yabancı şirketlerin eline geçti...

Ne müthiş iş yapmışlar. Satın bakalım.
İllaki geri alan birileri olacaktır.

Mersin Limanı'nın % 50 hissesinin %40'ı Türkiye'ye silah ambargosu uygulayan Avusturya merkezli firmaya satıldı. Daha önce %50'si satılan Mersin Limanı %90 oranında yabancı şirketlerin eline geçti...

Ne müthiş iş yapmışlar. Satın bakalım.
İllaki geri alan birileri olacaktır.

Hollanda'ya dayılanıp aynı gün petrol ofisinide Hollandalılara satmışlardı o yüzden fazla şaşırma :)

Eğitimli subay kadrolarının, örgütlenme ve değişen düşman taktiklerine adapte olabilme kabiliyeti? o_O

Sakın şeyhler havada uçtu kazandık deme :omghaha:

Eger inanc/iman olmasaydi kurtulus savasi nah kazanilirdi.

Eger inanc/iman olmasaydi kurtulus savasi nah kazanilirdi.
Aksini nerede iddia ettim? o_O

Atatürk'ten önce Anadoludaki halk imansız dinsiz miydi, Atatürk mü iman verdi halka? Düzenli ordu kurulmadan önce kuvayyi milliyeler vardı anadolunun dört bir yanında, lakin Yunan ordularını durduramadılar, taa Ankara'nın kapısına kadar girdi Yunan ordusu. Ne zaman Atatürk düzenli ordu kurdu ve ordunun başına geçti subay kadrosuyla beraber, o zaman savaşın seyri değişti.

Yani savaşın seyrini değiştiren şey, "halk imansız idiydi de iman kazanıp yendi" değil, "imanlı olarak kaybeden halktan disiplinli ordu yarattı subaylar, onlar sayesinde kazanıldı".

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye verilen ABD silahlarının yeni fotoğrafları geldi.

Reuters, Rakka'ya doğru ilerleyen zırhlı araç konvoyunu görüntüledi. Konvoyda çok sayıda Hummer, 4x4 jip ve mayın temizleme araçları dikkat çekiyor.

Anadolu Ajansı, silah ve zırhlı araç taşıyan 100 TIR'ın Irak sınırından geçerek Haseke'ye girdiğini dün duyurmuştu.
ABD, Türkiye'nin karşı çıkmasına rağmen terör örgütü YPG ile birlikte Rakka operasyonunu yapıyor. Pentagon, şimdiye kadar teröristlere yüzlerce TIR'lık silah, zırhlı araç ve askeri mühimmat verdi. AA'nın verilerine göre, son teslimatla birlikte sayı 909 TIR'a ulaştı.

Verilecek silah listesinde ise 12 bin kalaşnikof marka tüfek, 6 bin makineli tüfek ve 3 bin 500 ağır makineli tüfeğin yanı sıra 3 bin Amerikan yapımı RPG-7 ve 1000 Amerikan yapımı AT-4 veya Rus yapımı SPG-9 tanksavarın da yer aldığı görülüyor.

Kaynak - stargazetesi

Bizler sortla, büstle, muftu nikahiyla gundemi doldururken ABD sinimirizda pyd'ye adeta ordu kuruyor, son model silahlarla donatiyor. Resmen ve alenen bize karsi savasa hazirlaniyorlar. Ama maglesef gel gör ki bizim ulkede bu olay pek fazla konusulmuyor. Hipnoz altinda gibi birseyiz beyler. Kabul edelim ... malesef bu hallere dusuyoruz.

Hoca, bizim ne bir tarikat ile ne de din simsarları ile işimiz olmadı, olmaz da. Bizim yolumuz hep Atatürk'ün bize gösterdiği yol oldu.
"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz."

Şeyhlerin, şıhların, "hocaefendilerin" peşinden gidenler utansın.

Yalnız, görüyorum ki, eskiden cemaatle bir şekilde iş tutanlar bugünlerde herkesi cemaatçilikle suçluyor.

Soru: Hayatınızın hiç bir döneminde Fetullah cemaati ile uzaktan yakından hiç bir ilişkiniz olmadığına yemin eder misiniz?

Ben kendi adıma bütün kutsallarım adına yemin ediyorum ki, cemaat denen Atatürk düşmanı din tacirlerinin hiç biri ile maddi manevi bir ilişkim olmadı.

Hadi bakalım, şimdi sıra sizde.. Edin yemini. İnanacağım.

Çocuk kandırıyorsun sanki yemin edeceğim inanacakmış, yahu sen beni tanımazsın ben seni, şu internet ortamında kimin ne söylediğinin önemi var mı, hiç alakam olmadı yemin olsun desem öyle mi olmuş olacak? yemleyeceksen kendi ayarında birini yemle bari.

Benim çok yakın bir akrabam yaşlı ve kurt bir avukattır .Fetöcülerin davalarına giriyor.
Bir hikaye anlattı: Kocası varlıklı türbanlı muhafazakâr yaşlı bir kadının 30 yaşlarındaki kızını Fetöcülükten almışlar.Bunlar daha önce Enver Ören cemaatindendiler.
Bu anneyle kız birlikte ev toplantıları düzenleyip uzun süredir AKPye yardım parası topluyorlarmış.Sonra enayiler Fetöcü diye alınıvermişler .Yani bir anda Fetöcü terrorist olmuşlar:) Akpye yapılan çalışmalar unutulmuş. Hatta kadın "kocamın haberi olmadan onun paralarını AKP'ye verdim "diye avukata anlatmış:)Avukatta iyi bok yedin demiş:)

Last edited:
Çocuk kandırıyorsun sanki yemin edeceğim inanacakmış, yahu sen beni tanımazsın ben seni, şu internet ortamında kimin ne söylediğinin önemi var mı, hiç alakam olmadı yemin olsun desem öyle mi olmuş olacak? yemleyeceksen kendi ayarında birini yemle bari.

Yemleme yok. Yalan yere yemin edemeyecek kadar dürüst ve inançlı olduğunuzu düşünüyorum. Kendinizi ifade tarzınızdan bu sonuca ulaştım. Dolayısı ile vereceğiniz yanıt ne olursa olsun gerçekten inanacağım.

Tekrar;

Soru: Hayatınızın hiç bir döneminde Fetullah Cemaati ile uzaktan yakından hiç bir ilişkiniz olmadığına yemin eder misiniz?

Yanıt-A: Fetullah cemaati ile geçmişte bir şekilde ilişkim oldu.
Yanıt-B: İrticacı ve Atatürk düşmanı Fetullah Cemaati ile hiç işim olmadı, olmaz da...

Korkmanıza gerek yok. Bildiğiniz gibi, AKP'lilerin hemen hemen tamamı kısa bir süre öncesine kadar Fetullah Gülen'e adeta tapıyor, Pensilvanya Eyaletine düzenli ziyaretlerde bulunuyorlardı.

kendimi kanıtlamaya ihtiyacım olmamasına rağmen için rahat etsin diye yazayım yoksa dırdırdır susmazsınız artık.... tabi biz samimi davransakta sizin samimiyetiniz her daim noksan oldugu ortada her neyse... lise 1 de (99-2000) bu fetoşlar ailemin maddi durumu iyi olması sebebi ile bana da bir kanca atmaya çalışmıştı ancak cemaat içinde ki islamla çelişkili durumlar ve yolda görüpte yüzüne tükürmeye tenezzül etmeyeceğim şahısları bu grup içinde gördükten sonra cemaatte ki abi denen şahısla kavga edip çıkmıştım, o zamanlarda büyüğüm olduğu için kafa göz dalmadım ama o noktaya gelmişti durum, anlayacağın karakteri düzgün olan adam bunların içinde ki çelişkili durumlari cocuk aklıyla bile anlayabilir, o yüzden cemaate girenlerin büyük bir kısmının kişisel menfaat amaçlı girdiklerini de tahmin edebilirsin, bunlara güvenip inanıp iyi niyetle evladını gönderen insanlar da vardi malesef bunlar istisna gözüyle bakabiliriz.

Dussundugun gibi Ak partili olan herkes fetoyu seviyordu diye bir durum yok bu feto ak partiden once var oldugu gibi Ak parti doneminde varligini bir donem surdurdu ancak akilli olan muhafazakar kesimler her donemde bunlardan uzak durmasini bildi. Hatta 1970 lerden bu yana bu fetosun cia ajani olduğu insanlar arasinda dolasan bir soylentiydi...

Bu konularda fazla paranoya yapmaya gerek yok siz sadece kendi güvendiğiniz çevrelere inanıp güvenip her lafını sorgusuz sualsiz kabul ediyorsunuz, baskalarinida her zaman haksiz goruyorsunjz.... gecen sizin kafanizda birisiyle bu konularda tartistim adam meral aksenermis ve feto diye bir seyin oldugina inanmiyorum dedi artik o laftan sonra tartismami kestim kendi haline biraktim adamcagizi. Anlayacagin size göre biz yanlışız ama sizin düşünceleriniz de bize göre yanlış, kendinizi sürekli aklamaya çalışmadan önce durup kendinize öz eleştiri yapmaya başldığınızda bu memleketin huzur ve düzenine katkı sağlamaya başlarsınız. Aksi halde karşılıklı olarak bir birimizi öteki olarak görmeye devam ederiz.

Sorgusuz sualsiz guvenip her sozune itimat ettiginiz kisilerin icinde sebateyist donmeler ve nice fitne gruplar var lakin siz bunun farkında degilsiniz, sizde kendi aklinizla mukayese edip her olayi etraflica dusunup tartip oyle yorumlayın. Bu asiricilik kafasiyla ancak sabit fikirli olup karsi tarafi anlamaz hatanizi da hic bir vakit goremezsiniz.

Ataturkcu olunca kusursuz seckin biri olamayacagin gibi muhafazakar olunca da kusursuz olmazsin once empati yapmayi ogrenin gerisi iplik sokugu gibi gelecektir.

Last edited:
Samimi itiraf için teşekkürler.

Osmanlı'dan bu yana islam tekke, tarikat, şeyh vs gibi ruhban sınıfı tarafından sürekli çıkar aracı olarak kullanılmış. Atatürk bunu görmüş, pislik ve fitne yuvası haline gelen bu miskin yuvalarını kapatmıştı. Ne yazık ki, AKP döneminde yeniden başa dönüldü, etrafımız tarikatlarla sarıldı.

1930 yılında Asteğmen Kubilay'ın testere bıçağı ile başını gövdesinden ayıran cumhuriyet karşıtı şeriatçılar ve Şeyh Sait isyanları neyse yöntemler farklı olmak kaydıyla Fetullah Tarikatı da odur.

Bizim rehberimiz ilkokul mezunu bir imam, okuma yazma dahi bilmeyen bir şeyh asla olamaz, bilim/mantık olur.

Fetullah'ın Nurcu tarikatına bulaşmış samimi müslümanlar çoğunlukta. Ev toplantılarında kadınların kollarındaki bilezikleri sıyırıp himmet olarak cemaat ablalarına verdiklerini okuduk, duyduk. 2003 yılından sonra trafikte gördüğümüz türbanlı ve sarıklı tiplerin sürdüğü 4x4 ciplerin sayısındaki olağan üstü artış bu himmetlerin nerelere gittiği hakkında fikir veriyor. Çok ilginçtir; sarıklı şalvarlı bu tiplerin hepsinin maddi durumları iyi. Bunların inşaatta amelelik yapanına hiç tanık olmadım.

Çocuklarını cemaat okullarına gönderen samimi dindarları suçlamaya kimsenin hakkı yok. Devleti yönetenlerin bile güya "fark edemeyip" de kandırıldıkları bir örgütü normal vatandaş nasıl çözecek?

Suç varsa, o da anaysa ile teminat altına alınmış Laiklik ilkesine karşı kollektif bir suç vardır.

Her halukarda asıl suçlu siyasilerdir.

Bu da AKP'li siyasilerin "sarhoş" dedikleri kişinin dedikleri:

Memleketi bu hale getiren gerici cumhuriyet düşmanı siyasiler er geç hesap verecek. "Yanılmışız" diyerek cezadan kaçış yok.

Samimi itiraf için teşekkürler.

Osmanlı'dan bu yana islam tekke, tarikat, şeyh vs gibi ruhban sınıfı tarafından sürekli çıkar aracı olarak kullanılmış. Atatürk bunu görmüş, pislik ve fitne yuvası haline gelen bu miskin yuvalarını kapatmıştı. Ne yazık ki, AKP döneminde yeniden başa dönüldü, etrafımız tarikatlarla sarıldı.

1930 yılında Asteğmen Kubilay'ın testere bıçağı ile başını gövdesinden ayıran cumhuriyet karşıtı şeriatçılar ve Şeyh Sait isyanları neyse yöntemler farklı olmak kaydıyla Fetullah Tarikatı da odur.

Bizim rehberimiz ilkokul mezunu bir imam, okuma yazma dahi bilmeyen bir şeyh asla olamaz, bilim/mantık olur.

Fetullah'ın Nurcu tarikatına bulaşmış samimi müslümanlar çoğunlukta. Ev toplantılarında kadınların kollarındaki bilezikleri sıyırıp himmet olarak cemaat ablalarına verdiklerini okuduk, duyduk. 2003 yılından sonra trafikte gördüğümüz türbanlı ve sarıklı tiplerin sürdüğü 4x4 ciplerin sayısındaki olağan üstü artış bu himmetlerin nerelere gittiği hakkında fikir veriyor. Çok ilginçtir; sarıklı şalvarlı bu tiplerin hepsinin maddi durumları iyi. Bunların inşaatta amelelik yapanına hiç tanık olmadım.

Çocuklarını cemaat okullarına gönderen samimi dindarları suçlamaya kimsenin hakkı yok. Devleti yönetenlerin bile güya "fark edemeyip" de kandırıldıkları bir örgütü normal vatandaş nasıl çözecek?

Suç varsa, o da anaysa ile teminat altına alınmış Laiklik ilkesine karşı kollektif bir suç vardır.

Her halukarda asıl suçlu siyasilerdir.

Bu da AKP'li siyasilerin "sarhoş" dedikleri kişinin dedikleri:

Memleketi bu hale getiren gerici cumhuriyet düşmanı siyasiler er geç hesap verecek. "Yanılmışız" diyerek cezadan kaçış yok.

Söylediklerinin bir kısmı doğru ama bir kısmıda tutarsız, bir yandan sapkın tarikatların zararlı olduğundan bahsediyorsun bu konuda hem fikiriz, diğer yandan muhafazakar kesimin lüks bir yaşam sürmesinden rahatsız olman, dindar kesime karşı tamamen düşmanlığa dönüşmekte.

Bak kardeşim dindar olunca tarikatçı cemaatçi olmazsın bunu bir kenara yazalım, dindar olmak bir tercih meselesidir tıpkı dinsiz olmak gibi ve bu duruma herkes saygı duyulmalı. Yıllarca bu memlekette başka ülkelerden sürgünle gelmiş gayrimüslim ve Türk olmayan kesimlerin veyahut masonluk teşkilatına üye yada İslam düşmanlığı kisvesi altında siyonistlere yaranmaya çalışan kesimlerin ülkemizi peşkeş çekip yağmalamasına şahit olduk, şimdi sıradan bir anadolu vatandaşı cumhurbaşkanı oldu diye yahut ev firma araç sahibi oldu diye kimse kimseyi yargılayamaz. O dışarıda gördüğün dindar kesimin himmet paralarıyla zengin olduğu ne malum? içinde öyle olanlar var ise onları ayırıpta konuşmalısın, genelleme yapıp yok kapalılar şöyle sarıklılar şöyle diyemezsin bunu artık idrak edin lütfen.

Uzun lafın kısası FETÖ nün günah keçisi olarak AK partiyi görmek mantıksız, eğer Siyonizm güdümünde ki NATO ülkemizde darbe yapamazsa aslında gerçek FETÖ'cülerin kimler olduğunu bugüne kadar nasıl danışıklı dövüş yapıp sizi ve muhafazakar kesimi kandırıp memlekete ihanet ettikleri bir bir ortaya çıkacak, o gün geldiğinde bu memleket kazanmış Türkiye düşmanları ise kaybetmiş olacaklar, ben bu kadarını söylüyorum bu saatten sonra hakikati aramak görmek kabul etmek sizlere kalmış. Benim için ülke menfaati esas gerisi teferruattır, mezhepçiliği ayrımcılığı ÖN YARGIYI bir kenara koyup aklı selim düşünmedikçe gerçekleri göremeyeceksiniz, kardeşinizden uyarı.

Last edited:
Ahmet Bey kardeşim, sadece şunu ilave edeyim; İslamda lüks (İhtiyacından fazlasını elde tutmak) haramdır. Halife Ömer idi galiba, ömrü 2 hırkayla geçmiş...
Biz mütedeyyin insanların zengin olmasına itiraz etmiyoruz. İtirazımız 1 yıl içinde mal varlıklarındaki normal olmayan aşırı artış. Yani hırsızlığa, devlet imkanlarının şahsi çıkarlar için kullanılmasına karşıyız.

Bir de artık Meral Akşener hakkında rakipleri siyasiler tarafından ortaya atılan Fetullahçı iftirasından vaz geçelim. O'na Fetocu derseniz yol arkadaşlarını da, ki hepsinin vatanseverliği tescillidir, suçlamış olursunuz.

ALPfollowerOF373
Siz hangi tarikattansınız?

Status
Not open for further replies.

Pakistan Affairs Latest Posts

Back
Top Bottom