What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
1. DEP ile ittifak yapip PKK'nin siyasi ayagini meclise sokan ilk parti SHP, yani CHP'dir.
2. Meclise sokturulan 22 PKK'lilarin isimlerini bebek katili Ocalan vermistir. Bu isimlerin bazilari Hatip Dicle, Leyla Zana, Ahmet Turk ve Sirri Sakik'tir.
3. Ocalan'in kendi itiraflariyla PKK bir cok defa CHP ile isbirligi yapmis ve secimlere beraber katilmistir.
4. Son buyuk ornek evet/hayir referandumundadir.

Bugun bile CHP'nin asil ittifak ortagi HDP'dir ama bu gizlenmeye calisiliyor.

Bunlari bileceksin Targon. Bilmiyorsan ogreneceksin.

Bu gercekler ortadayken sen gelmisin bizlere masal anlatiyorsun.

Peki bunun konuyla ilgisi ne? Anlamaktan mı acizsin? Kim ne yaptıysa yaptı. Diyorum ki sen bu adamlara terörist diyorsun ama bir yandan da yasal olarak siyaset yapmalarına izin veriyorsun. Sırrı Sakık’ın adını Apo verdi diyorsun, e adamı niye meclise soktun o zaman? 15 yıldır iktidarsın. Bu adamların yasal olarak siyaset yapmalarına izin verip de bunlarla görüşeni hain ilan etmeye hakkın yok. Bunun adı iki yüzlülük. Ben sana bugün yaptığını söylüyorum; sen bana e seninkiler de 500 sene önce bunu yaptı diyorsun.

Faydalı bir çözüm.

Borç durumu:
''
19szt07_ist_izm_ant_ank_trb.jpg

''
Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/vatandasin-banka-borcu-426-milyar-1687707/

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2018/ekono...adi-8-maddede-turkiye-dayanisma-fonu-2392314/

Güzel düşünülmüş, serbest piyasaya da oldukça olumlu dönüşü olur bunun. Yatırım yapacak yabancılar için ülkeyi tekrar cazip kılmada yararlı olabilir. Tek endişem "bütçedeki harcama tercihleri" nin değiştirilmesi. İnşallah sadece diyanet'e düşen kısmın azaltılmasından bahsediliyordur, çünkü şu anda savunma sanaya ayrılan bütçe (2018'de ciddi artışa rağmen) halen oldukça eksik.

Peki bunun konuyla ilgisi ne? Anlamaktan mı acizsin? Kim ne yaptıysa yaptı. Diyorum ki sen bu adamlara terörist diyorsun ama bir yandan da yasal olarak siyaset yapmalarına izin veriyorsun. Sırrı Sakık’ın adını Apo verdi diyorsun, e adamı niye meclise soktun o zaman? 15 yıldır iktidarsın. Bu adamların yasal olarak siyaset yapmalarına izin verip de bunlarla görüşeni hain ilan etmeye hakkın yok. Bunun adı iki yüzlülük. Ben sana bugün yaptığını söylüyorum; sen bana e seninkiler de 500 sene önce bunu yaptı diyorsun.

Sen saka misin? Cidden ne sacmaladigini bilmiyorsun. Ne demek bunun konuyla ilgisi ne? Kim ne yaptiysa yapti? Sen kitap okumayi ortadan mi basliyorsun hep? Ortada bir sorun var ise bunun da bir sebebi vardir. Sorunu olusturan sebebi ortadan kaldirmiyorsan o sorun her zaman var olur. Sorunu cozmek ise sebebi, yani CHP'yi meclis disi birakmaktan geciyor. Buda artik PKK ile ic ice olan CHP'nin 20/25% kesimine baglidir.

Sen saka misin? Cidden ne sacmaladigini bilmiyorsun. Ne demek bunun konuyla ilgisi ne? Kim ne yaptiysa yapti? Sen kitap okumayi ortadan mi basliyorsun hep? Ortada bir sorun var ise bunun da bir sebebi vardir. Sorunu olusturan sebebi ortadan kaldirmiyorsan o sorun her zaman var olur. Sorunu cozmek ise sebebi, yani CHP'yi meclis disi birakmaktan geciyor. Buda artik PKK ile ic ice olan CHP'nin 20/25% kesimine baglidir.

Arkadaşım sizin kitlenizin istisnasız tamamı kıt mı? Bana diyorsun ki chp 90larda şunu yaptı bunu yaptı. Yapmıştır veya yapmamıştır bunun KONUYLA İLGİSİ YOK, neden? HEP kuruldu, kapatıldı, DEP kuruldu, kapatıldı, HADEP kuruldu kapatıldı. Bu adamlar ne zaman PKK yancılığı yapsa vekilleri pittir edilip partileri kapatıldı, bu iş geçmişte böyle yürüyordu. Peki Akp iktidarı ne yaptı? Bunlara meşrutiyet verdi. BDP-HDP varlığını 2008'den beri kesintisiz sürdüyor, aldığı oy gitgide artıyor. Bunlarla ortak süreç yürüttünüz. Adını Apo verdi dediğin Sakık AKP iktidarında DTP'yi kurdu, AKP iktidarında 2014 yılında belediye başkanı oldu.

Sen bu adamların kıçını kurtar, bir dönem neredeyse iktidara ortak et ondan sonra da aman chp 30 yıl önce şunu yaptı bunu yaptı.

Bu adamlara meşrutiyet verdin, görüşülmesine sesini çıkarmaya hakkın yok. Bu adamlar terörist ise, hain ise meclise sokmayacaktın bu kadar basit. Aman Selo ile görüşüyor bilmem ne, ulan senin kurduğun sistemde Selo ülkenin başı olmaya adaylığını koyuyor alov?

:D chp meclisten çıkarılsın, peki akp'ye ne yapılsın? Ve bunlara üst üste oy verip elinde kan olanlara ne yapılsın
En iyisi Allaha havale etmek yatacak yeriniz yok

Tahminlerimiz doğru çıkıyor Akşenerin etrafındakiler teker teker FETÖ'cü çıkmaya başladı, seçim sonrası kımıl ve akşener göz altına alınabilir.

https://www.aksam.com.tr/guncel/mer...erim-coraklik-azili-fetocu-cikti/haber-732838

Birden gör korkusu sardı sizi saldırıyosunuz ne kaybedeceksiniz acaaba akp kaybederse ;)

Arkadaşım sizin kitlenizin istisnasız tamamı kıt mı? Bana diyorsun ki chp 90larda şunu yaptı bunu yaptı. Yapmıştır veya yapmamıştır bunun KONUYLA İLGİSİ YOK, neden? HEP kuruldu, kapatıldı, DEP kuruldu, kapatıldı, HADEP kuruldu kapatıldı. Bu adamlar ne zaman PKK yancılığı yapsa vekilleri pittir edilip partileri kapatıldı, bu iş geçmişte böyle yürüyordu. Peki Akp iktidarı ne yaptı? Bunlara meşrutiyet verdi. BDP-HDP varlığını 2008'den beri kesintisiz sürdüyor, aldığı oy gitgide artıyor. Bunlarla ortak süreç yürüttünüz. Adını Apo verdi dediğin Sakık AKP iktidarında DTP'yi kurdu, AKP iktidarında 2014 yılında belediye başkanı oldu.

Sen bu adamların kıçını kurtar, bir dönem neredeyse iktidara ortak et ondan sonra da aman chp 30 yıl önce şunu yaptı bunu yaptı.

Bu adamlara meşrutiyet verdin, görüşülmesine sesini çıkarmaya hakkın yok. Bu adamlar terörist ise, hain ise meclise sokmayacaktın bu kadar basit. Aman Selo ile görüşüyor bilmem ne, ulan senin kurduğun sistemde Selo ülkenin başı olmaya adaylığını koyuyor alov?

Ulan konu meclisteki PKK'nin siyasi ayagi degil mi?!! Mantigin yemin ederim sakat. PKK'nin siyasi ayagini konu olarak one suruyorsun ama is CHP'nin kara tarihine gelince konu ile ne alakasi var diyorsun. AKP bir donem belirli bir siyaset cizdi ve Bulent Ecevit gibi oranin halkina bir sans, birer firsat verdi. HDP bunu kotuye kullaninca gerekenler de yapildi. Ortada bu gercekler var iken CHP utanmadan her firsatta HDP'nin yaninda bulundu. Normal cunku siyasi ayagi meclise sokan bunlar, hayat veren gene bunlar. Sen gazel okumayi birak referandumda PKK ile birlikteliginin hesabini ver.

Mantikli bir sey yaz ya da sus vaktimi bos yere calma.

Ulan konu meclisteki PKK'nin siyasi ayagi degil mi?!! Mantigin yemin ederim sakat. PKK'nin siyasi ayagini konu olarak one suruyorsun ama is CHP'nin kara tarihine gelince konu ile ne alakasi var diyorsun. AKP bir donem belirli bir siyaset cizdi ve Bulent Ecevit gibi oranin halkina bir sans, birer firsat verdi. HDP bunu kotuye kullaninca gerekenler de yapildi. Ortada bu gercekler var iken CHP utanmadan her firsatta HDP'nin yaninda bulundu. Normal cunku siyasi ayagi meclise sokan bunlar, hayat veren gene bunlar. Sen gazel okumayi birak referandumda PKK ile birlikteliginin hesabini ver.

Mantikli bir sey yaz ya da sus vaktimi bos yere calma.

Yahu kara tarihine başlatma be adam. Diyorum ki daha önce 4 partileri kapatılıp vekilleri hiç edilen adamlar 10 senedir kesintisiz Türk siyasetindeler, oylarını arttıyorlar, cumhurbaşkanlığına aday oluyorlar. Bunu CHP mi yaptı? Sen HDP'yi meclisten silecektin de buna CHP mi engel oldu? Ne saçmalıyorsun sen? TERÖRİST İSE MECLİS'E SOKMAYACAKTIN bu kadar basit, almıyor mu beyniniz?

Diyarbakır akp: %21 evet oyu: %32
Mardin akp: %28 evet oyu: %40
Van akp: %30 evet oyu: %42
Bitlis akp: %43 evet oyu: %59
Ağrı akp: %26 evet oyu: %43
Hakkari akp: %12 evet oyu: %32

Hakkaten de HDP ile CHP ne güzel birlikte çalışmışlar yahu? Belli ki CHP'nin amacı evet'i gizliden desteklekmiş. Çünkü referandum bariz bir şekilde Kürt oylarıyla kazanıldı malum. Bir de Apo'nun evet oyu verin talimatı var tabii.

Tutarsızlığın, savrulmanın, milletten kopuk, dünyadan habersiz, ilkesiz ve kıblesiz siyasetin zirve noktası olan CHP, bugüne kadar bütün söylediklerini bir defa daha yalayıp yutarak, evlere şenlik bir ittifak kurdu ve bir Cumhurbaşkanı adayı buldu.

GELDİ VE BAKTIK
Sayın Kılıçdaroğlu, çaresizlik içinde çırpınıp millete bilmece çözdürürken, ekonomi bilen, hayatı başarılarla dolu, devleti tanıyan bir adayları olduğunu anlatıyordu. Yaptığı tanıma uygun isim aranırken hiç kimsenin aklına Muharrem İnce gelmemişti, çünkü bu tanımla örtüşen hiçbir tarafı yok. Ekonominin yanından geçmemiş, devletle ilişkisi okullarla sınırlı kalmış, hayattaki başarısı dershanede bitmiş birinden söz ediyoruz. Zaten Kılıçdaroğlu'da öyle gördüğü için olmalı ki, kendisini "gel bakalım buraya" diye takdim etti. Oraya geldi ve baktık. Şov kısmında bir sorun yok, ama bu ülkeni sorunu rozet değil. Ezberlenmiş birkaç süslü laf ve biraz da polemik bindirilmiş kıtaları coşturabilir, ancak terörden ekonomiye, dış politikadan işsizliğe çözüm bekleyen sorunların derdine çare değil. Hangi bilgi, hangi birikim, hangi program, hangi alt yapı, hangi kadro ile bu kadar sorunun üstesinden geleceksiniz?

CHP'NİN AYIBI
CHP'nin ülkeyi yönetmek için değil, kendi iç çekişmelerine yeni boyutlar eklemek için bir aday bulduğu anlaşılıyor. Muharrem İnce'nin artık müzmin hale gelen Genel Başkanlık adaylığına bir set çekilmek istenmiştir. Bu set yeterli olur mu, yoksa yıkılır mı kendi meseleleri. Ancak, Cumhurbaşkanı adaylığı ciddi bir iştir ve biz meselenin bu tarafındayız. Ömrünü güdük sol ideolojinin çıkmazlarında tüketmiş, dünyaya bu gözlükle baktığı için de milli ve yerli olan her şeye düşman kesilmiş birinin Cumhurbaşkanlığına aday dahi olması her şeyden önce CHP'nin ayıbıdır. Koskoca CHP'nin içinde hiç mi kimse kalmadı? CHP kimliğini kendine nasıl yakıştırdığını izah edebilecek bir formül bulduysa hiç olmazsa İlhan Kesici'yi çıkarsaydınız da, bir seviye tuttursaydınız.

BU SALDIRI NİYE?
İnce'nin bu işe çok ince geleceği muhakkaktır. Nitekim, daha ilk ağzını açışında haddini çok aşmış ve doğrudan MHP'ye ve sayın Devlet Bahçeli'ye saldırmıştır. Bu saldırı ile nereye ve kime mesaj vermeye çabaladığını anlıyoruz, ancak daha ilk günden duvara toslamıştır. Politik çapsızlık ve yetersizliğini biz zaten biliyorduk, da hiç olmazsa millete karşı bir süre saklayabilseydi kendisi için de, proje sahipleri bakımından da daha isabetli olurdu. Kimsenin bir şey yapmasına, söylemesine gerek kalmadan İnce'nin seçim gününe kadar kendini ince ince oyup bitireceği anlaşılıyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun niye aday olmayıp İnce bir yol izlediğinin sırrı da zannediyorum burada yatıyor. Ancak, bu formül hizbin, kargaşanın, çıkmazın, siyasi bunalımın, olağandışılığın kitabını yazmış olan CHP'de bir işe yarar mı, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

SİRKATİN SÖYLEDİLER
Oluşturdukları ittifak ayrı bir tiyatrodur. Neresinden başlayıp, hangi birini anlatalım? Daha düne kadar Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemin reddedip ittifak düzenlemesine, "baraj korkusu" kulpu takan, Cumhur ittifakını koltuk ve menfaat ortaklığı ilan eden bunlar değil miydi? Merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söylermiş. Her zaman olduğu gibi meğer kendilerini anlatıyorlarmış. Pişkin pişkin Cumhurbaşkanı seçilmeleri durumunda ülkeyi nasıl idare edeceklerini ittifak kurmakla barajı sıfıra indirip nasıl büyük bir iş başardıklarını anlatıyorlar, ama arkalarına dönüp baktıklarında birinin söylediğini diğeri yalanlıyor, birinin yaptığını öbürü bozuyor. Sayın Bahçeli, bunları daha en başında "curcuna ittifakı" diyerek ne güzel anlatmış. Türk Dil Kurumu bundan sonra "Curcuna"nın kelime anlamını bu 5 benzemez ittifakı olarak değiştirmelidir.

ASIL ORTAK HDP
Nereden gelip nereye gittiği, kime ve neye hizmet ettiği malum olan İP'i bir kenara bırakıyoruz. Milliyetçilik nutukları ile yola çıkıp, Pensilvanya rüzgarı ile CHP'nin arka bahçesine dönüşmenin hesabını her durumda millet soracaktır. SP'nin ve DP'nin geçmişlerini, asıllarını, varlık sebeplerini inkar edip CHP'ye yamanmaları ayrı bir siyaset vahametidir ve acı ve kötü bir örnek olarak siyaset tarihindeki yerini alacak, Üniversitelerde ders olarak okutulacaktır. Her ne kadar dışarıda tutmuş gibi görünseler de, gizli ortaklardan, hatta bu curcunanın elebaşlarından birinin de HDP olduğu asla unutulmamalıdır. Bütün hesapları HDP üzerine kuruludur. Bunları bu sicilleri ile bir araya getiren nedir? Nasıl bir üst akılla karşı karşıya olduğumuzu, neyin peşinde koştuklarını varın siz hesap edin. Sıfır ihtimal olsa da, bir an için bunların başarılı olduklarını ve sonuç aldıklarını düşünün. Buradan bir hükümet çıkacak, bir yasama organı oluşacak ve İP'i HDP'si, CHP'si SP'si ülkeyi hep birlikte idare edecekler, öyle mi? Hem de etrafı kuşatılmış, ciddi ve ağır bir beka sorunuyla karşı karşıya kalmış Türkiye'yi? Hala anlamayan varsa, bu soruyu bir defa kendine sorsun ve vicdanında cevap arasın. Makul bir cevap bulabiliyorsa, bizim söyleyecek bir şeyimiz kalmamıştır.

Asıl trajikomik olan kendilerine buldukları isimdir. "Millet ittifakı" kurmuşlarmış. Belli ki, Cumhur'a çok özenmişler. HDP ve CHP milleti nasıl hazmeder kestiremiyorum, ama milletin bunlarla hiçbir ortak yanının olmadığını çok iyi biliyorum.

Bir tarafta birbirine neredeyse ana avrat dümdüz giden Erdoğan ve Bahçeli'nin oluşturduğu, kendinden olmayanlara "tezek, münafık" diye hitab eden cukka ittifakı var,

Diğer yanda politik görüşleri farkli olmasina rağmen Vatan ve Millet için birbirine destek olan; 16 yıldır tanık olduğumuz hakaret dilinin aksine karşılıklı kibar ve saygılı bir dil kullanan, birbirlerine demokratik yarışta başarılar dileyen, 100bin imzayı henüz tamamlayamamiş Saadet Partisi ve daha önce kendilerini eleştirmiş olmasina rağmen Vatan Partisi icin dahi tabanını imzaya teşvik eden bir Millet İttifakı var.

Millet İttifakı sadece çökmüş ekonomiye bir can simidi umudu olmakla kalmadi; ayni zamanda hasret kaldığımız huzur ortamının yeniden tesisine ışık oldu.

Gelecek günler aydınlık olacak.

İdeolojik yorumlamayın bence bu adımları, daha reel bakarsanız bence normal. Hızlı bir şekilde oy toplaması gerekiyor, özellikle CHP konusunda tam karar verememiş olan HDP seçmenini kendi tarafına çekmek istiyor. Ayrıca parti içinde bu yakınlaşmadan hoşlanmayan seçemene de çıkar bir yol bırakmak için "içime sinmedi, demokrasi" v.s. v.s. diyor.

Bunlar olağan şeyler, bu tip şeyler için "vatan millet sakarya" demek mantıklı değil. Geri dönüp bakarsak ve bu konuşmayı "kabul edilemez" olarak nitelendirerek son 20 yılda söylenen ve eyleme dökülenleri yargılarsak Türk siyasetinde ayakta adam kalmaz.

Daha elle tutulur şeyler ile değerlendirmek gerekiyor. Şimdiye kadar benim gördüğüm "Cumhurbaşkanlığı Külliyesini" satma fikri var (buna çok sıcak bakmıyorum).

Muharrem İncenin siyasetini icra ediş şeklini de pek beğenmem - fazlasıyla Erdoğan'a benziyor. Daha devlet erbabına yakışır bir isim istiyorum çünkü Türkiye bu konuda oldukça sıkıntılı. Ancak bu çok da elzem bir şart değil - olsa daha iyi olurdu.

Şu ana kadar gördüğüm konuşmalar maalesef beni pek ikna etmedi, heyecanlandırmadı. Şimdilik tek artısı çok kısa sürede enerji dolu ve hızlı hareket etmiş olması. Şahsen ben ilgiyle izliyorum - oy verme ihtimalim oldukça düşük olsa da.

Edit : 2 kelimemin biri "şimdilik" olmuş, editledim.
Saray en başarılı öğrenciler için üniversite olacak.

Matematik bütün bilimlerin temelidir. Bunu en iyi referandumda Apo ile işbirliği yapan Akp bilir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom