What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
İnce, Gül olursa Erdoğan'a oy veririm dedi mi?

zoraki alırlar o malı. ülkelerin toprakarlını alıyolar hangi evrensel hukuktan bahsediyosun onu anlamadım mumin kardesim
Benden alamazlar işte. 5 kuruşumu bile çalmaya çalışsa biri ona çin işkencesi yaparım. Parayı gökte bulmuyor millet, hırsızlık yapanın elini değil kolunu kopartırız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerle ilgili "Oyumu Cumhurbaşkanı'na veririm ama AK Parti'ye vermem" söylemini üretenleri "münafıklar çetesi" olarak tanımlayıp seçmenleri uyardı.

Arada büyük bir fark var.

Benden alamazlar işte. 5 kuruşumu bile çalmaya çalışsa biri ona çin işkencesi yaparım. Parayı gökte bulmuyor millet, hırsızlık yapanın elini değil kolunu kopartırız!
Sana katılıyorum, ne de olsa sosyalizm ve diğer sol ideolojiler toplumsal kanserdir. Fakat realist olalım lütfen. Vatandaşını açlığa terk etmiş bir devlet yok olmaya mahkûmdur.

@OguzSenturk

Haberlerden alıntı:
....................
CHP'li gençler, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı andı ... Grup adına konuşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “Atatürk´ün ve Denizlerin emaneti demokrasimizi, Türkiye´mizi gerçekten bağımsız kılabilmek için ...
....................

:)

Vergi de verme o zaman. Vergi niye veriyorsun? :)
Mülkiyetin olmadığı Komünizmde nasıl bir hırsızlık var anlayamadım? 3-5 kişi toplanıp zenginleri soyup , paraları kendi ceplerine almıyorlarki hırsızlık olsun? Anayasa ve hukukla ülkenin vatandaşları öyle karar alıp öyle uyguluyor. Şahsi bir hırsızlık yok.

Tam tersi şahsi hırsızlıklar serbest ekonomilerde oluyor.

Enver Paşa , Kars Sarıkamış savaşında osnanlı askerlerinin gıda ihtiyacını karşılarken piyasa kanunlarıyla hareket eden bir tüccarın gözünü oydurmuş.
Şimdi kim haklı? Ordunun işi savaşmak , yüzyıllarca savaşıyorlar , sürekli zararına mal verip doyurmaya kalksak tüccarlar iflas efer mi diyeceğiz?
Ya da piyasa kurallarını mı uygulayacağız?

İlginç bir soru sordum cevabını bende bilmiyorum. ABD Ordusu aynen dev bir tüketim canavarı, Hitlerin savaş ekonomisini anlamasıda ilginç.

Yahu sosyalizm dediğiniz şey hayallerinizdeki gibi bir canavar değil.
ABDde de , Almanyada da MKEK gibi PTT gibi devlet teşekkülleri var.
Devletin ekonomide sanayide var olması. PTTler,TAİler, ASELSANlar, MKEKler Ziraat Bankası olması.

Sosyalizm verginin sosyal desteklere harcanmasını öngörür. Şimdi hepiniz Türkiyedeki sosysl güvenlik sisteminden yararlanıyorsunuz. Devlet bedava ilaç veriyor.Bu politikayı güden partiler Dünyada sosyalist kabul ediliyor. Bu kadar basit.

Toplu sözleşme ve grev hakkından bahsetmiyorum bile.
Bugün herkes ABye gıptayla bakıyor çünkü işçi hakları tam.
Avrupada kimse işveren olmak istemiyor çünkü devletle uğraşmak zorunda. İşçinin haklarını devlet kolluyor.
Eğer tabii kölelikten yanaysanız sosyalizmi beğenmezsiniz tabii.

Last edited:
Bugün herkes ABye gıptayla bakıyor çünkü işçi hakları tam.
Kendi adına konuş!

Avrupada kimse işveren olmak istemiyor çünkü devletle uğraşmak zorunda
Bu iyi bir şey mi?

İşçinin haklarını devlet kolluyor.
UK teknik olarak hala AB de hatırlatırım. Worker Union lara bile izin vermiyorlar ülkede, ve bence de çok iyi yapıyorlar!

Eğer tabii kölelikten yanaysanız sosyalizmi beğenmezsiniz tabii.
Ben TAM özgürlükten yanayım ve özgürlük EKONOMİK özgürlüğüde kapsar!

Bir şirket kuruyorsam o benim özel mülkümdür. Orada kimin çalışıp çalışamayacağınada ben karar vermeliyim.

Tabii sosyalistler komünistler anlamaz özgürlüklerden boşa nefes tüketiyorum burada!

Kendi adına konuş!

Bu iyi bir şey mi?

UK teknik olarak hala AB de hatırlatırım. Worker Union lara bile izin vermiyorlar ülkede, ve bence de çok iyi yapıyorlar!

Ben TAM özgürlükten yanayım ve özgürlük EKONOMİK özgürlüğüde kapsar!

Bir şirket kuruyorsam o benim özel mülkümdür. Orada kimin çalışıp çalışamayacağınada ben karar vermeliyim.

Tabii sosyalistler komünistler anlamaz özgürlüklerden boşa nefes tüketiyorum burada!

Soul anlamadım simdi sen liberal kapitalist misin, sosyal komunist misin ideolojini cozemedim

İngiltere de sendikalar yasaklanmışmış:))))) Suudi Arabistanla dünyanın en sosyal demokrat , işçi hakları ve yüksek endüstriyel ilişkilerine sahip ülkesini birbirine karıştırdılar. Hatta Labour Partylerin işçi haklarının memleketi olan İngiltereyi, Hindistanla karıltırdılar.
Dünyada vatandaşların sosyal demokrasiyi ve sosyal destekleri yaşadığı özgürlükler ülkesi İngiltere.
Öyle bi konuşuyosunuzki ABD de bile kamu kuruluşu ve sendika yok sanacak cahil cühela.
Sanıyorsunuz ki ABD özgürlükler ülkesi:)) Devletin ve tax office in kölesi amerikalılar.

Bu noktadan sonra diyecek birşey yok. Bu zihniyet devlete kar amacıyla geçirebildiği kadar geçiren zihniyet. Yanında çalıştırdığı işçiyi 12 saat çalıştırmaktan utanmaysn zihniyet.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Nasyonal_sosyalizm
Bu dünyada tek başımıza değiliz kollektif olmak zorundayız.

Bu ülkede Pkk İstanbul'da Ankara'da Apo posterleri ile mitingler düzenledi slogan attı halay çekti.
Kimse dokunmadı...

Bir kaç gün once Saadet, şimdi de İyİ Parti'ye saldirdilar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerle ilgili "Oyumu Cumhurbaşkanı'na veririm ama AK Parti'ye vermem" söylemini üretenleri "münafıklar çetesi" olarak tanımlayıp seçmenleri uyardı.

Arada büyük bir fark var.

:)

Bu Akp yetkilisi senle aynı fikirde degil.

Ya bir de alkışlıyorlar bunlar nasıl seçmen, CHP seçmeni koyun mu yoksa PKK lı mı yada her ikisi ?

Biz de muharrem ince kemalden daha iyidir hiç olmazsa PKK lı değil diye düşünüyorduk ama malesef al birini vur ötekine. CHP nin içi tamamen boşaltılmış, ne CHP Atatürkçü, ne SP milli görüşçü, ne de İP milliyetçi, bunların alayın ŞER ODAĞI!

Bu da Erdoğan'ın münafik tabir ettiği gizli FETÖ'cüler bir gün Ak partide bir gün İP de bir gün HDP de bir gün CHP de...

Ya bir de alkışlıyorlar bunlar nasıl seçmen, CHP seçmeni koyun mu yoksa PKK lı mı yada her ikisi ?

Biz de muharrem ince kemalden daha iyidir hiç olmazsa PKK lı değil diye düşünüyorduk ama malesef al birini vur ötekine. CHP nin içi tamamen boşaltılmış, ne CHP Atatürkçü, ne SP milli görüşçü, ne de İP milliyetçi, bunların alayın ŞER ODAĞI!

Bu da Erdoğan'ın münafik tabir ettiği gizli FETÖ'cüler bir gün Ak partide bir gün İP de bir gün HDP de bir gün CHP de...

Bunu Senturk'e sormak lazim. Malum aday Muharrem Ince olsa ona oy veririm diyordu cunku Muharrem Ince CHP icerisindeki PKK'lilari yok edecekmis..

Bunu Senturk'e sormak lazim. Malum aday Muharrem Ince olsa ona oy veririm diyordu cunku Muharrem Ince CHP icerisindeki PKK'lilari yok edecekmis..

Yahu daha önce bu adamların partileri kapatılıyordu, parti açmalarına ve kapanmadan siyasi hayatlarına devam etmelerine vesile olan sen, açılım sürecinde ortak olan sen, cumhurbaşkanı adayı çıkarmalarına izin veren sen. Bunların hepsine yol açıp 6 milyon seçmenli tam teşekküllü bir siyasi oluşum yaratmışsın, peki bu oluşumla görüşülmesi neden batıyor şimdi? E sen soktun bu adamları meclise? Madem teröristler o zaman sokmasaydın meclise? HDP'den zerre haz etmiyorum. PKK ile bağlarını koparmayıp kendi bacaklarına sıktılar. Ama %13 oy potansiyeli olan bir partiyi görmezden gelip, her görmezden gelmeyene hain mi diyeceksin?

Adam bütün adaylar ile tek tek görüşeceğim demiş. Seloş da yasal olarak bir aday. Bunda doğal olmayan hiçbir şey yok. Ama ben yine de karşı çıkıyorum çünkü görüldüğü üzere manipule edilip propaganda aracı olarak kullanılmaya çok müsait böyle adımlar.

Ben Muharrem ince için ciddi ciddi en azından PKK'lı değil kımıldan daha kaliteli siyaset yapıyor diye seviniyordum, neticede bu ülkenin en büyük 2. siyasi partisi CHP, kalkıpta vatan hainleri tarafından temsil edilmesini istemem. Ama gel gör ki bunların en Atatürkçüsü bile PKK'lı çıkıyor demek ki parti içi tamamen boşaltılmış ve meydan PKK'lılara kalmış, işin esas üzücü kısmı CHP'nin hala daha bu memleketin %21'lik kısmından oy alabiliyor olması,

Diğer yandan bu seçmen TL'den altı sıfırı kaldıran, IMF'ye borcu kapatan, milli savunma ve sivil sanayiyi şahlandıran, PKK, DHKPC, FETÖ'nün canını okuyan Türkiye'nin çıkarları için kendi canını ortaya koyan Erdoğan'ı desteksiz bırakıyorlar.

Seçmende mi sorun var diyeceğim ama bu kadar büyük bir yüzde bunu bilerek yapıyor olamaz, Erdoğan'ın hain olduğuna kendilerini inandırmışlar bununla beraber kendi partilerine toz kondurmuyorlar, ama bu işler takım tutar gibi parti tutmakla olmaz. Bir gün kaybedersek hepimiz kaybetmiş olacağız.

İdeolojik yorumlamayın bence bu adımları, daha reel bakarsanız bence normal. Hızlı bir şekilde oy toplaması gerekiyor, özellikle CHP konusunda tam karar verememiş olan HDP seçmenini kendi tarafına çekmek istiyor. Ayrıca parti içinde bu yakınlaşmadan hoşlanmayan seçemene de çıkar bir yol bırakmak için "içime sinmedi, demokrasi" v.s. v.s. diyor.

Bunlar olağan şeyler, bu tip şeyler için "vatan millet sakarya" demek mantıklı değil. Geri dönüp bakarsak ve bu konuşmayı "kabul edilemez" olarak nitelendirerek son 20 yılda söylenen ve eyleme dökülenleri yargılarsak Türk siyasetinde ayakta adam kalmaz.

Daha elle tutulur şeyler ile değerlendirmek gerekiyor. Şimdiye kadar benim gördüğüm "Cumhurbaşkanlığı Külliyesini" satma fikri var (buna çok sıcak bakmıyorum).

Muharrem İncenin siyasetini icra ediş şeklini de pek beğenmem - fazlasıyla Erdoğan'a benziyor. Daha devlet erbabına yakışır bir isim istiyorum çünkü Türkiye bu konuda oldukça sıkıntılı. Ancak bu çok da elzem bir şart değil - olsa daha iyi olurdu.

Şu ana kadar gördüğüm konuşmalar maalesef beni pek ikna etmedi, heyecanlandırmadı. Şimdilik tek artısı çok kısa sürede enerji dolu ve hızlı hareket etmiş olması. Şahsen ben ilgiyle izliyorum - oy verme ihtimalim oldukça düşük olsa da.

Edit : 2 kelimemin biri "şimdilik" olmuş, editledim.

Yahu daha önce bu adamların partileri kapatılıyordu, parti açmalarına ve kapanmadan siyasi hayatlarına devam etmelerine vesile olan sen, açılım sürecinde ortak olan sen, cumhurbaşkanı adayı çıkarmalarına izin veren sen. Bunların hepsine yol açıp 6 milyon seçmenli tam teşekküllü bir siyasi oluşum yaratmışsın, peki bu oluşumla görüşülmesi neden batıyor şimdi? E sen soktun bu adamları meclise? Madem teröristler o zaman sokmasaydın meclise? HDP'den zerre haz etmiyorum. PKK ile bağlarını koparmayıp kendi bacaklarına sıktılar. Ama %13 oy potansiyeli olan bir partiyi görmezden gelip, her görmezden gelmeyene hain mi diyeceksin?

Adam bütün adaylar ile tek tek görüşeceğim demiş. Seloş da yasal olarak bir aday. Bunda doğal olmayan hiçbir şey yok. Ama ben yine de karşı çıkıyorum çünkü görüldüğü üzere manipule edilip propaganda aracı olarak kullanılmaya çok müsait böyle adımlar.

1. DEP ile ittifak yapip PKK'nin siyasi ayagini meclise sokan ilk parti SHP, yani CHP'dir.
2. Meclise sokturulan 22 PKK'lilarin isimlerini bebek katili Ocalan vermistir. Bu isimlerin bazilari Hatip Dicle, Leyla Zana, Ahmet Turk ve Sirri Sakik'tir.
3. Ocalan'in kendi itiraflariyla PKK bir cok defa CHP ile isbirligi yapmis ve secimlere beraber katilmistir.
4. Son buyuk ornek evet/hayir referandumundadir.

Bugun bile CHP'nin asil ittifak ortagi HDP'dir ama bu gizlenmeye calisiliyor.

Bunlari bileceksin Targon. Bilmiyorsan ogreneceksin.

Bu gercekler ortadayken sen gelmisin bizlere masal anlatiyorsun.

Faydalı bir çözüm.

Borç durumu:
''
19szt07_ist_izm_ant_ank_trb.jpg

''
Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/vatandasin-banka-borcu-426-milyar-1687707/

1) Asgari ücretlinin medeni durumuna göre borcu tamamen silinecek.

2) İşsizlerin borcu silinecek.

3) Emeklinin borcu silinecek.

4) Şehit ve gazilerin borçları silinecek.

5) Maddi durumu nispeten yerinde olan vatandaşın borcunun yüzde 80’i silinecek. Kalan yüzde 20, 10 yıl takside bölünecek. Borç ödemesi bitene kadar yeni kredi çekilemeyecek.

6) Borçlar alacak şirketlerinden satın alınarak devlete geçecek.

7) Türkiye Dayanışma Fonu’nun bütçeye yıllık etkisi 8 milyar TL olarak hesaplandı.

8) Güney Kore’de örneği olan KANKO sistemi model alındı.

BÜTÇE KALEMLERİNDEN KAYNAK YARATACAĞIZ

...İlave borçlanmaya gitmeden sadece ve sadece o kalemlerin tasarruflarıyla biz bunu finanse edeceğiz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2018/ekono...adi-8-maddede-turkiye-dayanisma-fonu-2392314/

Last edited:
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom