What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Ben sana yaşam biçimleri bulundukları coğrafyaya göre kültüre göre diye bahsediyorum sen kalkıp kan falan zırvalıyorsun
Yoo ben sana gayet de şunu yazdım, hatta bu 2. kere alıntılayışım, yani senin 3. defa okuma şansın;

yaşam biçimleri ve günlük alışkanlıklar, kandan veya genetikten beslenmez, popüler kültür akımlarından beslenir, bu da babadan-oğula geçmez, nesilden nesile değişir. Yani her neslin farklı ırk olduğu iddiasında bulundun.

Okuma yazma biliyor musun aykut? Neden böylesin anlatsana biraz?

Yoo ben sana gayet de şunu yazdım, hatta bu 2. kere alıntılayışım, yani senin 3. defa okuma şansın;

Okuma yazma biliyor musun aykut? Neden böylesin anlatsana biraz?

Ben sana nesillerin ırk iddasında olduğu hakkında birşey demedim. Sana tekrar ediyorum kandan falan diye birşey demedim diyorum sen ısrar ediyorsun. Coğrafi ve Kültürel olarak yaşam biçimlerinden bahsettim. Neden sçp sçp sıvıyorsun anlatır mısın? Yaşam biçimleri sadece Popüler Kültüre dayalı değildir sallayıp sallayıp durma allah aşkına. Sallamayı bilim edinmişsin

Coğrafi ve Kültürel olarak yaşam biçimlerinden bahsettim.
E tamam ben de yaşam biçimleri tezin üzerinde yazdım zaten o_O Bak bu 3. alıntılayışım, senin de 4. okuma şansın;

yaşam biçimleri ve günlük alışkanlıklar, kandan veya genetikten beslenmez, popüler kültür akımlarından beslenir, bu da babadan-oğula geçmez, nesilden nesile değişir. Yani her neslin farklı ırk olduğu iddiasında bulundun.

İlkokuldan seni mezun eden hocan iyi halt yemiş, daha okuma yazma öğrenememişsin asdfgh

E tamam ben de yaşam biçimleri tezin üzerinde yazdım zaten o_O Bak bu 3. alıntılayışım, senin de 4. okuma şansın;

İlkokuldan seni mezun eden hocan iyi halt yemiş, daha okuma yazma öğrenememişsin asdfgh

Güldüm açıkçası sana. O son yazdığının üzerinde ısrar ile duruyorsun çünkü kaçışın yok. Bende tekrar ediyorum sana. Nesilden nesilde geçer diye birşey demedim. Senin haklı olman için benim Kandan veya Genetikten beslenir ve Babadan oğula geçer demem lazım.

Demediğim şeyler üzerinden atıp tutmayı bırak.

Nesil den nesile değişen davranıştır. Yaşam biçimleri değişmez. Bu da Coğrafya iklim etkisi. Senin haklı olman için Karadenizlilerin Deniz ürünleri bırakıp çinliler gibi pilav yemeye başlaması gibi birşey. Böyle bir saçmalama potansiyeline sahipsin.

Nesilden nesilde geçer diye birşey demedim.
Ne yani, kürt ırkından olduğunu iddia eden bir baba ile bambaşka bir yaşayış şekline sahip olan çocuğu, farklı ırklardan mı oluyor? ahahahaha :lol:

Ne yani, kürt ırkından olduğunu iddia eden bir baba ile bambaşka bir yaşayış şekline sahip olan çocuğu, farklı ırklardan mı oluyor? ahahahaha :lol:

Senin kafan mı güzel? Etmediğim iddialar üzerinden birşeyler uydurup duruyorsun. Benim verdiğim cevap ile alakası olmayan karşılıklar veriyorsun.

Farklı ırktan olur dedim mi de bu karşılığı veriyorsun? Türkiye’ye doğan bir kürt babanın oğlu almanya da doğsa alman olur demem lazım bana bu cevabı vermem için. Demediğime göre en kısa sürede ilk okul öğretmenini bul.

Senin kafan mı güzel? Etmediğim iddialar üzerinden birşeyler uydurup duruyorsun. Benim verdiğim cevap ile alakası olmayan karşılıklar veriyorsun.
Aykut sen de harbi kütüksün ha. Yaşayış biçiminin ırkı belirlediğini, kan bağı veya genetiğin belirlemediğini, nesilden nesile ırkın geçmediğini söyledin. Bak şurada;
Nesilden nesilde geçer diye birşey demedim.
ve şurada
sen kalkıp kan falan

Benim verdiğim örnekte ise;
Baba = Kürt ırkından olduğu iddia edilen bir erkek Homo Sapiens, ataerkil bir yaşayış biçimine ve baskıcı aile yapısı tercihine sahip.

Baba'nın oğlu = Cinsiyet eşitliğine inanan, postmodern, özgürlükçü bir hayat biçimini savunan bir erkek Homo Sapiens.

Bu Baba ve Oğul örneklemeleri birbirinden farklı yaşam biçimlerine sahip, senin iddiana göre bu baba ve oğlu, birbirinden farklı ırklarda. Ben de bunla tarak geçiyorum işte ahahahaha :rofl:

Aykut sen de harbi kütüksün ha. Yaşayış biçiminin ırkı belirlediğini, kan bağı veya genetiğin belirlemediğini, nesilden nesile ırkın geçmediğini söyledin. Bak şurada;

ve şurada

Benim verdiğim örnekte ise;
Baba = Kürt ırkından olduğu iddia edilen bir erkek Homo Sapiens, ataerkil bir yaşayış biçimine ve baskıcı aile yapısı tercihine sahip.

Baba'nın oğlu = Cinsiyet eşitliğine inanan, postmodern, özgürlükçü bir hayat biçimini savunan bir erkek Homo Sapiens.

Bu Baba ve Oğul örneklemeleri birbirinden farklı yaşam biçimlerine sahip, senin iddiana göre bu baba ve oğlu, birbirinden farklı ırklarda. Ben de bunla tarak geçiyorum işte ahahahaha :rofl:

“Nesilden nesilde geçer diye birşey demedim” Sözüm senin;

popüler kültür akımlarından beslenir, bu da babadan-oğula geçmez. Sözün için benim geçer demem lazım ki sen geçmez demen için.

Babadan oğula geçmeyen kan değil kültür ve davranış alışkanlığıdır dedim. Anladın mı kuş beyinli arkadaş.

50 yaşında bir baba ile 2000’li yıllarda doğmuş bir oğulun kültürel alışkanlığı aynı değilidir. Salağa yatma sıkışınca

Daha okuduğunu anlayamıyorsun odun kalkıp laf cambazlığı yapıyorsun

Last edited:
50 yaşında bir baba ile 2000’li yıllarda doğmuş bir oğulun kültürel alışkanlığı aynı değilidir.
E tamam ben de bunu dedim, sen de kültürel farklılığın ırk belirttiğini söyledin, ırkın genetik bir bağı olmadığını da söyledin.

Senin kendi tezine göre, örnekte verdiğim baba ile oğlu farklı ırklardan ahahahaha :rofl:

E tamam ben de bunu dedim, sen de kültürel farklılığın ırk belirttiğini söyledin, ırkın genetik bir bağı olmadığını da söyledin.

Senin kendi tezine göre, örnekte verdiğim baba ile oğlu farklı ırklardan ahahahaha :rofl:

Kandan veya Genetikten beslenir ve Babadan oğula geçer demem lazım. Bu sözü dedim evet bunu da davranış için dedim. Davranış kan ve genetik ile geçmez demek istiyorum idrak et şunu. Baba ve oğul farklı ırktan da olur demedim.

“Türkiye’ye doğan bir kürt babanın oğlu almanya da doğsa alman olur demem lazım” demişim bak iyi idrak et. demem lazım demişim

Neden tartışıyorsunuz? Oğuz biyolojik açıdan kesinlikle haklıdır. İnsan oğulları başlı başına tek bir ırktan oluşuyor.

https://www.eurekalert.org/pub_releases/1998-10/WUiS-GSRD-071098.php

Fakat Aykut haksız sayılamaz çünkü ırk bir sosyal, kültürel, ekonomik, tarihsel, ideolojik konseptir ve modern hayatımızın inkâr edilemeyecek bir parçasıdır.

İkiniz de haklısınız. Şahsen kültürel bazlı ırk konseptini seven ve savunan birisiyim.

Neden tartışıyorsunuz? Oğuz biyolojik açıdan kesinlikle haklıdır. İnsan oğulları başlı başına tek bir ırktan oluşuyor.

https://www.eurekalert.org/pub_releases/1998-10/WUiS-GSRD-071098.php

Fakat Aykut haksız sayılamaz çünkü ırk bir sosyal, kültürel, ekonomik, tarihsel, ideolojik konseptir ve modern hayatımızın inkâr edilemeyecek bir parçasıdır.

İkiniz de haklısınız. Şahsen kültürel bazlı ırk konseptini seven ve savunan birisiyim.

Ben insanoğlu tek başına bir ırktan oluşmaz demiyorum lakin arkadaş haklı çıkmak için söylemediğim sözleri söyledim diye kendi kafasına göre takılıyor. Kültürel ve Coğrafi koşullar olarak bahsediyorum ama arkadaş haklı çıkmak için her türlü yalana dolana başvuruyor. Üzücü bir durum.

Kardeşimiz... Ölüme giderken bile aklı Türkmen çocuklarının eğitiminde. Ülkücülük budur. Tanrıdan rahmet.
DULfbt3X0AASMgW.jpg

screenshot_1-jpg.449521

Last edited:
Hani nerede kurtarıcısınız
Dış işler bakanı..
Kaçtır bu vatandaşlarımız alman devleti destekli bu teröristlerden dayak yiyor,
Bunların çoğu türkiye'de yaşıyo, mallları mülkleri var, vatandaşlıkları var, hepsi de kamera önünde,
Dünyada bu kadar salak başka devlet var mı? Vatandaşlarının ağzına sıçarlar, Almanya'da kürt milliyetçiliği yaparlar, her sene Türkiye'ye istedikler i gibi girer çıkarlar..
Nerede hep genç ve zeki devlet
Nerede bakanlık, nerede isthbarat

Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom