What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Sen misin lan Türk arap bozması burda gelmiş boş boş konuşuyor. Senin savunduğun lider biz Türklugu ayaklarımızın altına aldık dedi dümbük

O liderin ne dediğini iyi anla. İşinize geldiği gibi yorumlamayın Avrupa Yalamaları. Basit ve her türlü karışıklıkta kullanılabilecek tiplersiniz.

İslam’da milliyetçilik yoktur. Herşeyin aşırısı bu ülkeye zarardır. Bu ülkede ne bir Türk ben Türküm istediğimi yaparım nede ben Kürtüm istediğimi yaparım diyemez. Herkes eşittir!

Last edited:
Almanya Almanlarındır.
İngiltere İngilizlerindir.
Türkiye...

Almanya Almanlarındır.
İngiltere İngilizlerindir.
Türkiye...

Bir ingiliz/alman benim ülkem ben istediğimi yaparım diyebiliyor mu ona bakacaksın. Çok uluslu bir Devlet yapısı bizde var ama halkın bu konuda yeterice bilgisi yok. Bir kesimi yücelteceğim diye başka bir kesimi de ezmenin gereği yok. Kalkıp 3,5 dana ben Almanım/İngilizim/Türküm derse o olmaz işte. Kendi aranda ne yaparsan yap. Bu bir ülkede bir kesimi aşağılamaya, horgörmeye, ezmeye kadar gider ise ayrımcılık ile uğraşmaktan başını kaldıramazsın. Elin gavuru gelir bunu fırsat bilip kullanır.

3,5 kendini bilmez sözde Türkçü geçinenler tarafından ezilen bir Kürt kalkıp Abd sana Kürdistan kuralım dediği zaman ezilmişliği gelir aklına. Şu an da bununla uğraşıyoruz

O liderin ne dediğini iyi anla. İşinize geldiği gibi yorumlamayın Avrupa Yalamaları. Basit ve her türlü karışıklıkta kullanılabilecek tiplersiniz.

İslam’da milliyetçilik yoktur. Herşeyin aşırısı bu ülkeye zarardır. Bu ülkede ne bir Türk ben Türküm istediğimi yaparım nede ben Kürtüm istediğimi yaparım diyemez. Herkes eşittir!
defol arabistana ozaman arap bozmasi

defol arabistana ozaman arap bozmasi

Dofol orobostono orop bozmoso. Al sana senin seviyence bir cevap. Kendi adıma üzüldüm seviyene indiğim için.

Biraz beyninizi geliştirin. Hala ilk çağlarda kalmışsınız. MS 21. YY’deyiz hatırlatayım. Kullanılmak üzere eleman ihtiyacı olursa seni ararım her yerde kullanılmaya müsait eleman açığı fazla.

Bence sen defolup gitmelisin. Müslüman Türklerin fethettiği bu topraklardan!

Last edited:
Keşke 2012'de PKK ile "barış süreci" başlatıp, güneydoğu illerimizin göz önünde işgale uğramasına müsaade edileceğine, bu adam dinlenseydi de Afrin taa o zamanlar temizlenseydi. o_O

Zaman kaybi.

İslam’da milliyetçilik yoktur.
Amma saçmalamışsın be, İslam'ın felsefesi zaten "insan milliyetçiliği", nasıl milliyetçilik yok?

Eğer milliyetçiliklerden kastın kürtçülük, arapçılık falansa, kürt, arap vb. ırklar zaten yok. Kürtçülük/Arapçılık da milliyetçilik değil, ırkçılıktır. Milliyetçilik, bir millete vatandaşlık bağı ile bağlı olan toplulukların menfaatlerini savunmak demektir.

Milliyetçiliğe karşı olan insan vatan hainidir. İslam ile de alakası yoktur.

Amma saçmalamışsın be, İslam'ın felsefesi zaten "insan milliyetçiliği", nasıl milliyetçilik yok?

Eğer milliyetçiliklerden kastın kürtçülük, arapçılık falansa, kürt, arap vb. ırklar zaten yok. Kürtçülük/Arapçılık da milliyetçilik değil, ırkçılıktır. Milliyetçilik, bir millete vatandaşlık bağı ile bağlı olan toplulukların menfaatlerini savunmak demektir.

Milliyetçiliğe karşı olan insan vatan hainidir. İslam ile de alakası yoktur.

Ya bari sen yapma! İslam birlik olmayı emreder. Ben Kürtüm/Türküm oyum buyum diye ayrılığa dayalı değildir.

Her ne olursa olsun kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Ben oyun istediğimi yaparım diyemez kimse onu anlatmaya çalışıyorum.

Şeytan neden böbürlendi onu iyi idrak et ondan sonra Milliyetçilik var mı yok mu analizini yaparız. İslam’da Milliyetçilik yoktur. (Üstünlük kurma/kendini üstün görme) Allah şeytanı ilk Milliyetçi olarak taktim eder

Last edited:
Ya bari sen yapma! İslam birlik olmayı emreder. Ben Kürtüm/Türküm oyum buyum diye ayrılığa dayalı değildir.

Her ne olursa olsun kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Ben oyun istediğimi yaparım diyemez kimse onu anlatmaya çalışıyorum.

Şeytan neden böbürlendi onu iyi idrak et ondan sonra Milliyetçilik var mı yok mu analizini yaparız. İslam’da Milliyetçilik yoktur. (Üstünlük kurma/kendini üstün görme) Allah şeytanı ilk Milliyetçi olarak taktim eder
Sen daha milliyetçilik ne demek onu bilmiyorsun. Bilmediğin konuda neden yorum yapıyorsun? Kürt/Türk diye ırklar yok. Türk bir millet/ulus ismidir, ırk değil. Hepimizin ırkı homo sapiens.

Adam "ben kürt ırkındanım" diyorsa bu milliyetçilik değildir, ırkçılıktır. Çünkü varolmayan hayali bir ırkın siyasetini yapmıştır. Tıpkı bir NAZİ'nin alman diye bir ırk uydurup onun siyasetini yapması gibi.

Millet, o ülkeye olan vatandaşlık bağıdır. Atatürk de milliyetçiliği bunun üzerine kurmuştur. İslam da milliyetçiliğin en genelini, yani "insan milliyetçiliğini" emreder.

Milliyetçi olmayan insan ya gerizekalıdır yada vatan hainidir.

Sen daha milliyetçilik ne demek onu bilmiyorsun. Bilmediğin konuda neden yorum yapıyorsun? Kürt/Türk diye ırklar yok. Türk bir millet/ulus ismidir, ırk değil. Hepimizin ırkı homo sapiens.

Adam "ben kürt ırkındanım" diyorsa bu milliyetçilik değildir, ırkçılıktır. Çünkü varolmayan hayali bir ırkın siyasetini yapmıştır. Tıpkı bir NAZİ'nin alman diye bir ırk uydurup onun siyasetini yapması gibi.

Millet, o ülkeye olan vatandaşlık bağıdır. Atatürk de milliyetçiliği bunun üzerine kurmuştur. İslam da milliyetçiliğin en genelini, yani "insan milliyetçiliğini" emreder.

Milliyetçi olmayan insan ya gerizekalıdır yada vatan hainidir.

Senin sıkıntın ne biliyor musun? Bir konu üzerinde bilmişlik taslamak. Kötü tarafı bildiğini sanmak ama bilmemek. 2,3 kelime ezberleyip trübünlere oynamaktan başka birşey yaptığın yok. Bir ırk çoğunluk olarak bir araya geldiği zaman. Buna X ırkı denmez. X Milleti denir. Ve azınlık olan farklı bir ırkın üzerinde baskı yapması. Çoğunluk olduğu için Milliyetçilik olur. Benden sana tavsiye Irk’ın tanımı iyi öğren. Irkçılık dediğin kavram bu toplulukta Milletin birbirinden ayrışması sonucu meydana gelir. Genel olarak bakacak olursak bu Milleyetçilik olarak kullanılır Irkçılık olarak kullanılmaz ülkemizde

Bir ırk çoğunluk olarak bir araya geldiği zaman, buna X ırkı denmez, X Milleti denir.

Cahil herif, Anayasa'da neden bütün Türk vatandaşlarını tanımlamada Türk milleti ifadesi kullanılıyor? Anayasa hukukunu bilir misin?

https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa82.htm

Gir şu siteye, arama sekmesine "Türk milleti" yaz. Sence Anayasa'da tanımlanan "Türk milleti" ifadesi, toplumun tamamını değil de sadece bir kısmını, hayali bir ırkı mı tanımlıyor? Toplumun diğer kesimini bağlamıyor mu bu anayasa? Kendisine "kürt ırkı" diye bir ırk uyduran adam, bu anayasayı mikine takmama hürriyetine sahip mi oluyor?

Bak kardeşim, zır cahil olma hakkına saygı duyuyorum (böyle bir hakkın var), ama cahilin konuşma hürriyeti yoktur. Git araştır öğren sonra tatavana devam et.

Bakara-122:"Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün tuttuğumu hatırlayın."

DUHÂN-32: Andolsun, biz bilerek İsrâiloğulları'nı çağların insanlarına tercih ettik.

Mevali?

Cahil herif, Anayasa'da neden bütün Türk vatandaşlarını tanımlamada Türk milleti ifadesi kullanılıyor? Anayasa hukukunu bilir misin?

https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa82.htm

Gir şu siteye, arama sekmesine "Türk milleti" yaz. Sence Anayasa'da tanımlanan "Türk milleti" ifadesi, toplumun tamamını değil de sadece bir kısmını, hayali bir ırkı mı tanımlıyor? Toplumun diğer kesimini bağlamıyor mu bu anayasa? Kendisine "kürt ırkı" diye bir ırk uyduran adam, bu anayasayı mikine takmama hürriyetine sahip mi oluyor?

Bak kardeşim, zır cahil olma hakkına saygı duyuyorum (böyle bir hakkın var), ama cahilin konuşma hürriyeti yoktur. Git araştır öğren sonra tatavana devam et.

Sen anlama özgürlüğümü çekiyorsun?

Sana orada yazmışım anladığını idrak edememe sorunu çektiğini düşünüyorum. Türk Milleti ifadesi kullanılır kısmından önce bak sana yazmışım Irkçılık dediğin bu toplulukta milletin birbirinden ayrışması sonucu olur diye. Anayasa Türk/Kürt/Laz vb diye ayırt etmiyor Türk Milleti diyor. Sen birey olarak ben Türküm deyip üstünlük taslamaya kalkar isen bu ırkçılıktır. Bir toplum bunu yapar ise Milleyetçilik olur. Çoğulluktan bahsediyorum. Tekilcilik/Çoğulculuk diyorum bunu idrak et bari

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom