What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Türk Milleti ifadesi kullanılır kısmından önce bak sana yazmışım Irkçılık dediğin bu toplulukta milletin birbirinden ayrışması sonucu olur diye.
Hayır, sen doğrudan doğruya hayali ırkların topluluklarına "millet" dendiğini iddia ettin, daha doğrusu palavra sıktın.

Millet hukuki bir terimdir. Millet'in genetikle, kanla, DNA ile, kafatasıyla alakası yoktur. Türk/Kürt/Laz diye de ırklar yoktur. Anayasa Türk "millet"i der; Türk Vatandaşlığı'nı taşıyan insan ırkına mensup canlılara. Anayasa hayali ırklara inanmaz. Anayasa hukuki metindir, "millet" de hukuki bir tanımdır.

Türk bir millettir, bu milletin menfaatini savunmak da Türk Milliyetçiliğidir. Buna karşı olan insan vatan hainidir.

Hayır, sen doğrudan doğruya hayali ırkların topluluklarına "millet" dendiğini iddia ettin, daha doğrusu palavra sıktın.

Millet hukuki bir terimdir. Millet'in genetikle, kanla, DNA ile, kafatasıyla alakası yoktur. Türk/Kürt/Laz diye de ırklar yoktur. Anayasa Türk "millet"i der; Türk Vatandaşlığı'nı taşıyan insan ırkına mensup canlılara. Anayasa hayali ırklara inanmaz. Anayasa hukuki metindir, "millet" de hukuki bir tanımdır.

Türk bir millettir, bu milletin menfaatini savunmak da Türk Milliyetçiliğidir. Buna karşı olan insan vatan hainidir.
Kusura bakma da senin hayali Irklar dediğin kesim bu ülkede var. Senin için uydurma olabilir. Birşey diyemem. Kalk sokakta Kürt birisine sizin ırkınız yok sadece hayali de ne tepki görüyorsun. Reel dünya ya dön. Bu ülkede işler kitaplarda yazıldığı gibi işlemiyor.

Türkiye de ki tüm ırklar kendi aralarında Millettir. Anayasa da hepsi bu ülkenin Vatandaşı olduğu için Türk Milleti tanımlaması geçer. Anayasa Birleştirir hepsini. Niye anlamamak için ısrar ediyorsun? Anayasa ayırt etmiyor da siz kim oluyorsunuz da ayırt edip ben a,b,c’yim deyip ayırıyorsunuz? Hem bana Anayasadan bahsedeceksin. Hem Anayasayı ihlal edeceksin. Geçeceksin sen o işleri. İşinize nasıl geliyor ise öyle davranıyorsunuz

Last edited:
Kusura bakma da senin hayali Irklar dediğin kesim bu ülkede var.
Varolmayan şeylere inanmak deliliktir, senin deli olman ise fizik kurallarını tınlatmaz.

Kalk sokakta Kürt ırkından olduğunu iddia eden bir Türk vatandaşına sizin ırkınız yok sadece hayali de ne tepki görüyorsun
Bu kadar aptalca bir argüman kurulamazdı. Be adam, bu dünyada yüzlerce yıl insanlarca dünyanın keçinin boynuzunda durduğuna inanıldı, güneşin dünya etrafında döndüğüne inanıldı, zeus diye bir tanrı olduğuna inanılıp onun heykellerine tapıldı.

Bu mantıkla ben geçmişe gidip de Zeus'a tapan bir grup manyağa "Zeus diye birşey yok, bu taptığınız taş da size yardım edemez" desem, aynı kürt ırkına inanan deliler gibi, zeusa inana deliler de bana tepki gösterirler.

Bilim popülizmi tınlamaz, bilim insanların duygularının incinip incinmediğiyle ilgilenmez. Kürt diye hayali bir ırka inanan insanlar delidirler, tıpkı noel babanın varlığına inanan adam gibi, zeusa inanan adam gibi, diş perisine inanan adam gibi.

Delilerin duyguları kırılmasın diye, onların deliliğini doğru kabul edecek değiliz.

Varolmayan şeylere inanmak deliliktir, senin deli olman ise fizik kurallarını tınlatmaz.

Bu kadar aptalca bir argüman kurulamazdı. Be adam, bu dünyada yüzlerce yıl insanlarca dünyanın keçinin boynuzunda durduğuna inanıldı, güneşin dünya etrafında döndüğüne inanıldı, zeus diye bir tanrı olduğuna inanılıp onun heykellerine tapıldı.

Bu mantıkla ben geçmişe gidip de Zeus'a tapan bir grup manyağa "Zeus diye birşey yok, bu taptığınız taş da size yardım edemez" desem, aynı kürt ırkına inanan deliler gibi, zeusa inana deliler de bana tepki gösterirler.

Bilim popülizmi tınlamaz, bilim insanların duygularının incinip incinmediğiyle ilgilenmez. Kürt diye hayali bir ırka inanan insanlar delidirler, tıpkı noel babanın varlığına inanan adam gibi, zeusa inanan adam gibi, diş perisine inanan adam gibi.

Delilerin duyguları kırılmasın diye, onların deliliğini doğru kabul edecek değiliz.
Yemin ediyorum hala anlamamak için diretiyorsun! 1 bişinin tek başına olması birşey ifade etmez. Bunlar 5,10 kişi değil. Kaç milyon kürt var bu ülkede. Bu insanlar için hayali diyemezsin, çoğunluk var çünkü. Bunların bir araya gelmesi Kürt Milletini oluşturur. Anayasa da kalkıp ayrım yapılmasın diye Hepsini bir arada tüm kesimi toplayıp Türk Milleti diyor. Ben yoruldum anlatmak için sen yorulmadın anlamamak için.

Senin hayal kabul ettiğini bu ülke kabul etmiyor kapiş? Argümanın sana kalsın hayal dünyasında yaşamıyoruz.

Bunlar 5,10 kişi değil. Kaç milyon kürt var bu ülkede. Bu insanlar için hayali diyemezsin
Derim. Bu mantıkla Gallileo da "dünya dönmüyor" demeliydi, çünkü milyonlarca deli dünyanın sabit durduğuna, güneşin onun etrafında döndüğüne inanıyordu.

Veya Hz. Muhammed, İslam'ı yaymayı çalışmazdı ve putların mantıksız olduğunu anlatmaya çabalamazdı, çünkü milyonlarca insan putlara inanıyordu.

Cahil adam, bir deliliğe kaç kişinin inandığı o deliliği gerçek yapmaz. İsterse dünyadaki 7 milyar insanın 6.999.999.999'u dünyanın düz olduğuna inansın, dünya düz ol-maz.

Kürt diye hayali bir ırka inanan deli sayısının fazla olması, kürt diye hayali bir ırkı gerçek yapmaz, sadece ülkede çok sayıda deli olduğunu, eğitim sistemimizin ne kadar acınacak halde olduğunu gösterir.

Insanlik milletlere/kavimlere ayrilmistir.

Milliyetcilik anlayisi, Islam'in inanc ve prensiplerine ters dusmedikce sorun degildir.

Insanlik milletlere/kavimlere ayrilmistir.
Evet, medeniyetin ortaya çıkmasıyla homo sapiensler, farklı bayraklar altında toplanmıştır. Farklı ırklar türememiştir. Yeni bir ırkın türeyebilmesi için, ırk türeteceğin canlı grupları arasında, üreme hücrelerinin genetik yapıları farklılaşana dek fiziki izolasyon koymak zorundasın, aksi taktirde gen alış-verişi devam edecek ve ortaya yeni bir ırk türeyemeyecektir.

Derim. Bu mantıkla Gallileo da "dünya dönmüyor" demeliydi, çünkü milyonlarca deli dünyanın sabit durduğuna, güneşin onun etrafında döndüğüne inanıyordu.

Veya Hz. Muhammed, İslam'ı yaymayı çalışmazdı ve putların mantıksız olduğunu anlatmaya çabalamazdı, çünkü milyonlarca insan putlara inanıyordu.

Cahil adam, bir deliliğe kaç kişinin inandığı o deliliği gerçek yapmaz. İsterse dünyadaki 7 milyar insanın 6.999.999.999'u dünyanın düz olduğuna inansın, dünya düz ol-maz.

Kürt diye hayali bir ırka inanan deli sayısının fazla olması, kürt diye hayali bir ırkı gerçek yapmaz, sadece ülkede çok sayıda deli olduğunu, eğitim sistemimizin ne kadar acınacak halde olduğunu gösterir.

Irk’ın tanımını öğren lütfen. Alakasız konulardan örnek verip üstünlük kurma çabalarını anlıyorum senin. Kürtler veya Türkler Irktır. Irkın tanımına göre. Hala ne eveleyip geveliyorsun?

Ülkemizde ki Eğitim Sistemi Irkın tanımını öğretememiş. Kürt düşmanlığın buna itiyor seni farkındayım. Bunu da ırklar yoktur kisvesi altında yürütüyorsun. Yaşam biçimine, yaşam tarzına göre, ayrılan insan topluluğu bağlı olduğu kitlenin ırkını oluşturur kendi aralarında.

Buna da Türk ırkı, Kürt ırkı o, şu, bu ırkı diye ayrılır.

Kürt düşmanlığın buna itiyor seni farkındayım.
Kürt düşmanlığı mı asdsfgsffd yahu ben kürt diye bir ırkın varolmadığını söylüyorum, varolmayan şeye düşmanlık nasıl güdeyim ahahaha :lol:

Bak cahil, ben noel babanın da, kürt ırkının da, pikaçuların da gerçek olmadığını bilen biriyim. Bu demek değil ki ben hayali kürt ırkından, noel babadan veya pikaçudan nefret ediyorum. Varolmayan şeylere duygu beslenmez, ancak deliler varolmayan şeylere önem biçip duygu besler :D

Kürt düşmanlığı mı asdsfgsffd yahu ben kürt diye bir ırkın varolmadığını söylüyorum, varolmayan şeye düşmanlık nasıl güdeyim ahahaha :lol:

Bak cahil, ben noel babanın da, kürt ırkının da, pikaçuların da gerçek olmadığını bilen biriyim. Bu demek değil ki ben hayali kürt ırkından, noel babadan veya pikaçudan nefret ediyorum. Varolmayan şeylere duygu beslenmez, ancak deliler varolmayan şeylere önem biçip duygu besler :D

Komik mi olduğunu sanıyorsun? Cahil demek? Anlamı. Senin gibi düşünmediğin içindir. Boş boş ucuz laflar peşindesin emin ol. Coğrafi olarak, yaşam biçimleri olarak insanlar birbirinden ayrılıp ayrı bir ırk oluşturur. Kalkıp sana biyolojik olarak onların 3 bacağı var diğerinin 1 bacağı var diye ayrım yapıp bu tür ırkın tanımını yapmıyorum. Kurs gibi hayali uzaylı ırkı ve Dünya’da ki insan ırkı diye ayrımdan bahsetmiyorum.

Coğrafi olarak, yaşam biçimleri olarak insanlar birbirinden ayrılıp ayrı bir ırk oluşturur.
Irk genetik bir kavramdır, sırf şu sözün sebebiyle zır cahil olduğunu kanıtlıyorsun. Bu arada ben senin zırvalıklarınla dalga geçip güldüm, yani ben sana güldüm. Komik olan sensin yani :D

Yaşam biçimlerine "ırk" demek, her jenerasyon neslin yaşlı jenerasyonlardan farklı bir ırk olduğunu iddia etmek demektir zira yaşam biçimleri ve günlük alışkanlıklar, kandan veya genetikten beslenmez, popüler kültür akımlarından beslenir, bu da babadan-oğula geçmez, nesilden nesile değişir. Yani her neslin farklı ırk olduğu iddiasında bulundun.

Irk genetik bir kavramdır, sırf şu sözün sebebiyle zır cahil olduğunu kanıtlıyorsun. Bu arada ben senin zırvalıklarınla dalga geçip güldüm, yani ben sana güldüm. Komik olan sensin yani :D

Yaşam biçimlerine "ırk" demek, her jenerasyon neslin yaşlı jenerasyonlardan farklı bir ırk olduğunu iddia etmek demektir zira yaşam biçimleri ve günlük alışkanlıklar, kandan veya genetikten beslenmez, popüler kültür akımlarından beslenir, bu da babadan-oğula geçmez, nesilden nesile değişir. Yani her neslin farklı ırk olduğu iddiasında bulundun.

Irk genetik değildir sadece. Toplumların yaşam biçimlerine göre ayrılır. Sallayabildiğin kadar sallamışsın. Ben sana baba oğul denklemi üzerinden bir genetik ırk ayrımı yapmadım ki. Bulundukları coğrafya ya yaşam biçimlerine göre yaptım. Kaldı ki ben senin işine geldiği türden biyolojik olarak ırk ayrımdan da bahsetmedim. Sen kendi kendine soru cevap yapıyorsun.

cahillik görecelidir. Basit olarak sana göre senin gibi düşünmeyen herkes cahil. Kaldı ki senin düşüncen dünya genelinde kabul görme oranın %100 değil. Bu durumda bana görede cahilin tekisin demek bana yakışmaz. Cahil değiliö çünkü.

Last edited:
Sen kendi kendine soru cevap yapıyorsun.
Eh, ne kadar üzücü bir konumdayım sen düşün. Sorduğum soruları düşünüp cevaplayamayacak bir organizmayla konuşmaya çalışıyorum. Hala daha yaşam biçimi diyorsun. Evladım, bak ben ne demişim;

yaşam biçimleri ve günlük alışkanlıklar, kandan veya genetikten beslenmez, popüler kültür akımlarından beslenir, bu da babadan-oğula geçmez, nesilden nesile değişir. Yani her neslin farklı ırk olduğu iddiasında bulundun.

Okuyup okumadığını çok merak ediyorum. Okuyorsan 1 yaz okumuyorsan saçmalamaya devam et :lol:

Eh, ne kadar üzücü bir konumdayım sen düşün. Sorduğum soruları düşünüp cevaplayamayacak bir organizmayla konuşmaya çalışıyorum. Hala daha yaşam biçimi diyorsun. Evladım, bak ben ne demişim;

Okuyup okumadığını çok merak ediyorum. Okuyorsan 1 yaz okumuyorsan saçmalamaya devam et :lol:
Şu an karşımda karşındakine hakaret etmeyi bilim sanan bi tip ile karşı karşıyayım. Ben sana yaşam biçimleri bulundukları coğrafyaya göre kültüre göre diye bahsediyorum sen kalkıp kan falan zırvalıyorsun. S...çp sıvamanın peşindesin şu an. Ben ne diyorUm sen ne cvp veriyorsun. Her nesil farklı ırktır diye bir iddia da bulunmadım. Benim anlattığımı bildiğin konu üzerinden işliyorsun. Öyle cvp veriyorsun. Yok öyle iddia ettin yok böyle iddia ettin geç paşam sen o kelime oyunlarını. Ne iddia ettiğimi ben gayet iyi biliyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom