What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Arkadaslar bence biraz paranoyak davraniyorsunuz,adam hic negativ birsey yazmadiki.
Ülkelerinde milyonlarca Türk yasiyor belki o yüzden bukadar ilgilidir, hem ilgilensin ne olucakki, bir düzgün almanin Türk savunma sanayisine olan ilgisi, bin orta dogulu trollerin ilgisinden iyidir.

tumblr_m6xhi1x42L1rsmws3o1_500.gif

tumblr_lj1dveCAYq1qhfc59o1_500.gif

tumblr_m4jksaY27g1rv3b62o1_500.gif

0010.gif

tea.gif

tumblr_lsmg6wYtUv1qm6oc3o1_500.gif

@T-123456

tumblr_mf5y834J5H1r2vcn2o1_500.gif

İranlı bilmiyonuz mu sizde allah aşkına

Ooo hacı sen geliröiydin buralara? Biz'de unuttu bizi sandık.

Adam trolluk yapmıyor. Sadece soru soruyor, teşekkür ediyor. Ayrıca Almanca konuştuğuna şahit oldum.
Sanmam acem olduğuna. Türk savunma sanayisine özel ilgisi var, bunun da belirli bir sebebi vardır.

Adam trolluk yapmıyor. Sadece soru soruyor, teşekkür ediyor. Ayrıca Almanca konuştuğuna şahit oldum.
Sanmam acem olduğuna. Türk savunma sanayisine özel ilgisi var, bunun da belirli bir sebebi vardır.
Evet, hatta ben konusmustum onunla.

Yok est . Ne unutması kardeşim cok yogunum son zamanlarda bakmaya fırsat bulamıyorum
Ne çabuk unuttunuz ? Zamanında iranlıların çok fazla bizimle zıt gittigi dönemlerde bu adam sadece onların bazılarının ban yediginde ortaya cıkıp oradan bize igneleyeci laflar söylüyordu.Hem ne olmus almanca biliyorsa ?

Yok est . Ne unutması kardeşim cok yogunum son zamanlarda bakmaya fırsat bulamıyorum
Ne çabuk unuttunuz ? Zamanında iranlıların çok fazla bizimle zıt gittigi dönemlerde bu adam sadece onların bazılarının ban yediginde ortaya cıkıp oradan bize igneleyeci laflar söylüyordu.Hem ne olmus almanca biliyorsa ?

Iranlılarla aramız iyi şu anda. Hatta bi plan üstünde çalışıyoruz.

Iranian Chill Thread | Page 215

Bu arada hollanda da ki arkadaşlara bir sorum var 3 haftalığına hollanda da kalmayı düşünüyorum bir arkadaşın davetlisi olarak . Hollanda da günlük yemek fiyatı ne kadar olur acaba bilgi verebilecek olan var mı ?

Bu arada hollanda da ki arkadaşlara bir sorum var 3 haftalığına hollanda da kalmayı düşünüyorum bir arkadaşın davetlisi olarak . Hollanda da günlük yemek fiyatı ne kadar olur acaba bilgi verebilecek olan var mı ?

Şimdiden hoşgeldin.

Ne yiceksin? Ona göre fiyatlar çok değişir.

Şimdiden hoşgeldin.

Ne yiceksin? Ona göre fiyatlar çok değişir.

Eyvallah kardeşim ögrenci adamız :D elimden gelse simit ekmek yerim hatta keşke diom ilk okuldaki gibi beslenme çantam filan olsa :D Sen anla yani durumu :))

Eyvallah kardeşim ögrenci adamız :D elimden gelse simit ekmek yerim hatta keşke diom ilk okuldaki gibi beslenme çantam filan olsa :D Sen anla yani durumu :))

Vallahi simit de yesen ekmek de yesen birşey değişmez :)

Simit 2,75 tl.
Tekli ekmek 2 tl.
Döner ekmek + cola 14 tl
Adana 30 tl
Bir kutu cola markette 1,80 tl büfe lokanta 4 tl.
Ayran 2,75
Sen sor ben söyleyim

Ki bunlar en büyük probleming değil.
Arkadaşın davet yaptı mı? Vize aldın mı? Almadıysan bir iki şey daha anlatırım.
İşlem masrafları açısından

Vallahi simit de yesen ekmek de yesen birşey değişmez :)

Simit 2,75 tl.
Tekli ekmek 2 tl.
Döner ekmek + cola 14 tl
Adana 30 tl
Bir kutu cola markette 1,80 tl büfe lokanta 4 tl.
Ayran 2,75
Sen sor ben söyleyim

Ki bunlar en büyük probleming değil.
Arkadaşın davet yaptı mı? Vize aldın mı? Almadıysan bir iki şey daha anlatırım.
İşlem masrafları açısından

Daveti Fransadan aldım Fransız bir kadından Hollanda da eskiden beri tanıdığım bir kız arkadaşım var 3 hafta kadar onda kalmamı istior Masraflarımı da karşılayacagını söylüyor ama ben yük olmak istemiyorum yani . Davet işlemleri Fransa da onaylandı sanırım kagıtların bana gelmesini bekliyorum oradan konsolosluga gidiyormusum sanırım o konudada pek bilgim yok anlıcan

Daveti Fransadan aldım Fransız bir kadından Hollanda da eskiden beri tanıdığım bir kız arkadaşım var 3 hafta kadar onda kalmamı istior Masraflarımı da karşılayacagını söylüyor ama ben yük olmak istemiyorum yani . Davet işlemleri Fransa da onaylandı sanırım kagıtların bana gelmesini bekliyorum oradan konsolosluga gidiyormusum sanırım o konudada pek bilgim yok anlıcan

Direk konsolosluğa gidemiyorsun. Konsolosluk için aracılık yapan bir kurum var (en azından Hollanda konsolosluğu için bu böyle).

Schengen vizesi 60 euro.

Kalacağın gün sayısı için geçinmek için üstünde para bulundurman gerekiyor. Günlüğü 34 euro.
21*34€= €714

Ordakı yarata bileceğin hasar için Türkiye'den özel sigorta yaptırman gerekir. (100 tl cıvarında gibi)

6 aylık pasaport harcı defter dahil 162 Tl

Uçak bileti de asgari bir 400 tl tutar sanırım :)

Ankara'ya gel git masrafı.

Şu da aklında bulunsun. Vize her zaman red edile bilir. Özelikle senin gibi genç birisi. Olgunlaşmadığın için, ülkede kaçak kalma ihtimalin daha yüksek.
Şimdi red edilmek o kadar sıkıntılı değil, ama başvuru sırasın da pasaport ve sigortan olması gerektiği için buna harcadığın paralar yanar. Vize ye ödediğin para da yana bilir (emin değilim). Uçak biletlerini sadece rezerve etmen yeterli olduğundan bu bir sıkıntı değil.

Bir dipnot. Fransa vizesi alıp Hollanda'da kalacağım diyorsun.
Mutlaka vizeyi aldığın ülkeden giriş yapman gerekiyor kaçısı yok. Ayrıca bazı ülkeler, vizeyi aldığın ülke'den daha çok başka ülke'de kalırsan bunu problem ediyorlar.

Ölme eşeğim ölme.

pals , what happened to the "coup " ? :D :D

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom