What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Ya bizim taslari kirmislar,ne yapacagiz simdi?:rofl:

Don't be hard on Armenians, it is the budget of Armenians for big dreams.
Ya bizim taslari kirmislar,ne yapacagiz simdi?:rofl:

O değil de, arkadaş bütçen yok anladık, bir çekiç ve taşla askeri tatbikat yapıyorsun veya hadi diyelim gösteri yapıyorsun, peki bu ayranım yok içmeye atla gider çeşmeye mantığı nedir. Popüler tabirle: ''Bu neyin kafası?''

Bizim etrafımızı hep böyle insanlar sarmış, biri sahtekar, diğeri yobaz, öbürü terör kampı bu ise hayalperest ve paranoyak.

Bilimle ve sanatla uğraşan bir komşu yok ki el ele kalkınalım, gelişelim.

Aklima tek gelen Yunanistan. :what:

Last edited:
Don't be hard on Armenians, it is the budget of Armenians for big dreams.

O değil de, arkadaş bütçen yok anladık, bir çekiç ve taşla askeri tatbikat yapıyorsun veya hadi diyelim gösteri yapıyorsun, peki bu ayranım yok içmeye atla gider çeşmeye mantığı nedir. Popüler tabirle: ''Bu neyin kafası?''

Bizim etrafımızı hep böyle insanlar sarmış, biri sahtekar, diğeri yobaz, öbürü terör kampı bu ise hayalperest ve paranoyak.

Bilimle ve sanatla uğraşan bir komşu yok ki el ele kalkınalım, gelişelim.
Nasil yok?
Atlantisi unuttun galiba,ah bi bulabilsek.

Bos bos konusmayin! Adamlar bal gibi alis veris yapacaklar bunun adi ticaret. Herkes bir birinin arkasinda kufur eder ama konu para olunca menfaat degiser. Yasiniz kac bilmem ama bir nevi esnafligim bana neler ogretmediki.

Hele is arap oluncaaaaaa. Sonra devlet arasinda ahlak yoktur bunuda unutmayin. Avrupada neden baris var bilirmisiniz? Para oldugu icin, bakin yarin para bitince gerci bitti nasil savas cikacak avrupa'nin gobeginde.

Aklima tek gelen Yunanistan. :what:
Yunanistan'la ilgili şöyle bir sıkıntı var aslında ciddi bir sorun. Bir çoğunuz biliyorsunuzdur Yunanistan ikinci dünya savaşı sonra ağır bir iç savaş geçirdi. Almanlara karşı savaşan partizanlar sosyalist bir rejim kurmak istedi ingilizlerde bunları dümdüz etti işin acı tarafı Nazi yönetimindeki işbirlikçileri iktidar yaptı. Şimdi diyecekseniz bizle alakası nedir. Malesef alakası şu gelenler faşist yönetim etrafda pek de Yahudi yok tüm eğitim sistemi Türk düşmanlığı üzerine kurulu bir yapı kurdular. Ve 60 yıldır aynen devam ediyor.

Cumhuriyetin kurulması sonra savaşmış olmamıza rağmen ilişkiler düzelmişti. taki Kıbrıs'a kadar katkıksız bir faşist darbe yapıp iktidara geldi ve Kıbrıs'ı kendine bağlamaya kalktı. Söyleyeceğim şu durki Yunanistan tehlikelidir. Çünkü çocukluk tan beri Türk düşmanlığı aşılayan bir sistemleri var.

Ama komik olan şu yanlarında 80 milyonluk bir ülke kendileri 13 milyon kafayı kullanıp ilişkileri düzeltseler ekonomik olarak uçuşa geçerler. Girmişler fasit bir döngüye çıkamıyorlar. Yazık.

Yunanistan'la ilgili şöyle bir sıkıntı var aslında ciddi bir sorun. Bir çoğunuz biliyorsunuzdur Yunanistan ikinci dünya savaşı sonra ağır bir iç savaş geçirdi. Almanlara karşı savaşan partizanlar sosyalist bir rejim kurmak istedi ingilizlerde bunları dümdüz etti işin acı tarafı Nazi yönetimindeki işbirlikçileri iktidar yaptı. Şimdi diyecekseniz bizle alakası nedir. Malesef alakası şu gelenler faşist yönetim etrafda pek de Yahudi yok tüm eğitim sistemi Türk düşmanlığı üzerine kurulu bir yapı kurdular. Ve 60 yıldır aynen devam ediyor.

Cumhuriyetin kurulması sonra savaşmış olmamıza rağmen ilişkiler düzelmişti. taki Kıbrıs'a kadar katkıksız bir faşist darbe yapıp iktidara geldi ve Kıbrıs'ı kendine bağlamaya kalktı. Söyleyeceğim şu durki Yunanistan tehlikelidir. Çünkü çocukluk tan beri Türk düşmanlığı aşılayan bir sistemleri var.

Ama komik olan şu yanlarında 80 milyonluk bir ülke kendileri 13 milyon kafayı kullanıp ilişkileri düzeltseler ekonomik olarak uçuşa geçerler. Girmişler fasit bir döngüye çıkamıyorlar. Yazık.

İki noktada kelamım olacak, şu ekonomik krizin nedenlerini kendi içlerinde tartışırken 2 sebep buluyorlar, en azından bana bunlar tesadüf etti, birincisi kendi siyasi partilerinin kendilerini aldattığını söylemekteler, ikinci olarak da kendilerini( aslında bizi) o da şu şekilde kendileri Osmanlı yönetimi aldındayken vergi vermemek için ellerinden ne geliyorsa yapmışlar ve bu alışkanlık olmuş bugün bile vergi vermemektelermiş, hatta sayısal bir veri de görmüştüm.

İkinci nokta ise şudur ki, sizin söyleminize göre oluşan nefretin kaynağı 60 yıldan daha da ötesidir, önceki örnek bile bu nefretin köklerini göstermekte, ancak sistematik olması bağımsızlık kazanmalarıyla başlamış bildiğim kadarıyla, mesela şu an bile Batı Trakya'da Müslümanlar değil de Yunan hükümeti kendine yakın müftü atar, Müslüman vakıf mallarına el koyar, azınlık okullarını kapatır; bizim mangalda kül bırakmayan ''dindar'' iktidar partisi ise burnunun dibindeki bu olaya sessiz kalır, ama kilometrelerce uzaktaki Filistin için mangalda kül bırakmaz.
-------o---------

Esas konuya dönecek olursak, etrafımızdaki ülkeler gelişmemiş ülkeler, bu bize hem yarar hem de zarar getirmekte, zararlarını , sağolsunlar, hergün görüyoruz ; barı ekonomik olarak yararını da görelim; fakat Irak ve kısmen İran harici maalesef göremiyoruz., gerçi alım güçleri düşük; ancak biz de 1200 tl değerinde iphone üreten bir ülke değiliz, yani kıymeti düşük ürün ihraç ediyoruz, tam da böyle ülkelere yönelik.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom