What's new

Turkish Politics & Internal Affairs

Do you agree with what I wrote?

• I agree

Votes: 5 38.5%
  • I agree but,....

Votes: 1 7.7%
  • I don't agree

Votes: 2 15.4%
  • Don't care

Votes: 5 38.5%

• Total voters
    13
  • Poll closed .
And thank you my pakistani brothers. I'm leaving the forum because of these Turkish traitor members. it's been great, thank you.

Don't leave my honorable Turkish brother.

Stay in touch with your Pakistani brothers. Let my opponents vent out their frustration. Hope they will see light one day.

Also, if you leave, my opponents will say "Oh, Erdogan's supporters don't know how to use internet" :lol:

It is just that my supporters are humble, honorable people who do not want to bad mouth others. Hence they don't engage much in internet forums.

Lastly, I would like to personally thank you my brother--and each and everyone of my fellow Turks who supported AKP today. :)

I hope I continue to take Turkey to the path of greatness and prosperity, and my nation stand behind me in this endeavor. Ameen.

Bu ne lan?

This is my victory message.

Bundan sonra foruma girebilecek kişilere referans olması açısından yazıyorum.
Olm erdoğan dediğin adam bugün var yarın yok, ben ülkemin savunucusuyum. Bu toprakların, sizin gibi bir yandan hainlik yapıp, öteki yandan milliyetçiyim diye iki yüzlülük yapmıyorum. Atatürk'ün gençliği işte karşındaki insan, sizin gibi teröristten farkız insanlar değil.
Çaldığı milyarlarca doları, öldürttüğü gençleri, kutuplaştırdığı toplumu, senin gibi beynini yıkadığı çocukları geçiyorum. Sikip attığı eğitim sistemini, adalet sistemini geçiyorum. Haburu, oslo görüşmelerini, öcalanla yaptığı pazarlıkları geçiyorum. Şehitlere kelle demesini, Hamas liderine sarılırken fotoğraf çektirip Suriyedeki kontrol edemeyeceği gruplara silah yollayıp Türkiye'nin adını teröre destek veren ülkeler arasına sokmasını, devletin onurunu ayaklar altına almasını geçiyorum. Askerlerimizin başına çuval geçiren amerikan askerlerinin "ülkelerine sağ salim dönmeleri için" dua etmesini, İsrail'e karşı en ufak askeri yaptırımda bulunmamasını, Kıbrıs'ta rumların petrol çıkartmasına izin vermesini geçiyorum.

Bu ülkenin ulusal güvenliğine direkt olarak zarar verdi MİLGEM ihalesine fesat karıştırmakla. MİLGEM projesi cumhuriyet tarihinin bu güne kadar gördüğü en önemli projelerden birisidir. İhaleye fesat karıştırmak adli bir suçtur. Dahası bunu tamamen kendi siyasi kazanımları ve saçma sapan intikam egosunu tatmin etmek için yapmış olması onun karakteri hakkında yeterince şey söyler. İnşallah savunduğun adam Apoyu salınca, (ki yapıcak) etrafta olursun, yine bunları dersinde bana cidden gırtlağını kesip bi köşeye atarım seni. Bu ülkenin aptallara ihtiyacı yok.
@TurAr Sorun orada zaten, ülkenin %50'si, Atatürk'ün idealistliğini yanlış anlamış yorumluyor. İlkelerini yanlış anlamış.
Ülkenin büyük bir yüzdesi dini yanlış anlamış. Soyut kavramlar üzerine inşa edilmiş ilahi bir dini. Kişilere (RTE, Feto) ve objelere (türban, sakal) indirgemiş. Evet dini secdeye yatıp kalkmaktan veya türbandan veya sakaldan ibaret olanın benim gözümde putperestten farkı yoktur. Bunlar ne bir insanı ne dindar ne de daha iyi bir insan yapar. Benim din algım budur:

Bugün Türkiye'de ki din algısı budur:
hadis dini - ekşi sözlük
Kaçınız Atatürk'ün, A'dan Z'ye hayatını biliyor. Ben biliyorum. Ama sizin çakma kaynaklarınızdan değil.
Atatürk'ün hayatını ezberlemek bi bok değildir. Atatürk'e hayranlık duyup resimlerini, sözlerini beğenmek bi bok değildir. Atatürk'ü anlamak ve bir birey olarak içinde yaşatmak önemlidir.Atatürk, dünyanın gördüğü en büyük imparatorluğunun ve müttefiklerinin boğazda demirlemiş savaş gemilerine dönüp "Geldikleri gibi giderler" demiştir. bu normal bir insanın söyleyebileceği birşey değildir. Normal bir düşünce yapısıyla ve zeka seviyesiyle anlaşılabilecek bir insan değildir.

@LegionnairE Bir pkk'lının bu ülkeye zararı seninki kadar değildir.

Sizler beni ignore etseniz ne olacak, ha bir pkk'lı etmiş, ha siz. Pkk'lıların bu ülkeyle bir savaşı var, bir savaş prensipleri var, amaçları var. Sizinki ne? Türkiye devletini ortadan kaldırmak. Onlarınki de, kendi devletini inşa etmek. pek bi fark göremedim.
Hakkımda en ufak şey bilmiyorsun, söylediklerine dikkat et.

Benim tek amacım Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti müdafa etmektir, ben hayatta olduğum sürece hiçbir babayiğit Cumhuriyeti yıkıp kendi başkanlık düzenini getiremez. Ben yalnız, plansız hareket etmem.

WTF. This thread is 16 pages long. 5 hours ago it was only 6. Anyways i dont have time to read through the whole thread so :tup: to all the intelligent comments.
Don't worry, tomorrow this thread will be probably 30 pages long at least

Last edited:
On behalf of the great Turkish nation, I'd like to congratulate all Turks who proved their honor and voted for AKP today.

My fellow Turkish brothers who are against me, and are bitching non-stop here on this forum...to you I say: Do not challenge it. Let it happen. Turks voted for AKP, lets celebrate.

There is no AKP or CHP. We are all one. Lets come together for the progress and greatness of this great Republic--The Turkish Republic!

Tayyip_Erdo%C4%9Fan.JPG
You mean the Arabic-Islamic Republic?

And thank you my pakistani brothers. I'm leaving the forum because of these Turkish traitor members. it's been great, thank you.
Better to go you can go to an AKP forum were you can say its all the Zionist fault

Bundan sonra foruma girebilecek kişilere referans olması açısından yazıyorum.

Çaldığı milyarlarca doları, öldürttüğü gençleri, kutuplaştırdığı toplumu, senin gibi beynini yıkadığı çocukları geçiyorum. Sikip attığı eğitim sistemini, adalet sistemini geçiyorum. Haburu, oslo görüşmelerini, öcalanla yaptığı pazarlıkları geçiyorum. Şehitlere kelle demesini, Hamas liderine sarılırken fotoğraf çektirip Suriyedeki kontrol edemeyeceği gruplara silah yollayıp Türkiye'nin adını teröre destek veren ülkeler arasına sokmasını, devletin onurunu ayaklar altına almasını geçiyorum. Askerlerimizin başına çuval geçiren amerikan askerlerinin "ülkelerine sağ salim dönmeleri için" dua etmesini, İsrail'e karşı en ufak askeri yaptırımda bulunmamasını, Kıbrıs'ta rumların petrol çıkartmasına izin vermesini geçiyorum.

Bu ülkenin ulusal güvenliğine direkt olarak zarar verdi MİLGEM ihalesine fesat karıştırmakla. MİLGEM projesi cumhuriyet tarihinin bu güne kadar gördüğü en önemli projelerden birisidir. İhaleye fesat karıştırmak adli bir suçtur. Dahası bunu tamamen kendi siyasi kazanımları ve saçma sapan intikam egosunu tatmin etmek için yapmış olması onun karakteri hakkında yeterince şey söyler. İnşallah savunduğun adam Apoyu salınca, (ki yapıcak) etrafta olursun, yine bunları dersinde bana cidden gırtlağını kesip bi köşeye atarım seni. Bu ülkenin aptallara ihtiyacı yok.

Ülkenin büyük bir yüzdesi dini yanlış anlamış. Soyut kavramlar üzerine inşa edilmiş ilahi bir dini. Kişilere (RTE, Feto) ve objelere (türban, sakal) indirgemiş. Evet dini secdeye yatıp kalkmaktan veya türbandan veya sakaldan ibaret olanın benim gözümde putperestten farkı yoktur. Bunlar ne bir insanı ne dindar ne de daha iyi bir insan yapar. Benim din algım budur:

Bugün Türkiye'de ki din algısı budur:

Atatürk'ün hayatını ezberlemek bi bok değildir. Atatürk'e hayranlık duyup resimlerini, sözlerini beğenmek bi bok değildir. Atatürk'ü anlamak ve bir birey olarak içinde yaşatmak önemlidir.Atatürk, dünyanın gördüğü en büyük imparatorluğunun ve müttefiklerinin boğazda demirlemiş savaş gemilerine dönüp "Geldikleri gibi giderler" demiştir. bu normal bir insanın söyleyebileceği birşey değildir. Normal bir düşünce yapısıyla ve zeka seviyesiyle anlaşılabilecek bir insan değildir.

Hakkımda en ufak şey bilmiyorsun, söylediklerine dikkat et.

Benim tek amacım Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti müdafa etmektir, ben hayatta olduğum sürece hiçbir babayiğit Cumhuriyeti yıkıp kendi başkanlık düzenini getiremez. Ben yalnız, plansız hareket etmem.

Don't worry, tomorrow this thread will be probably 30 pages long at least

O paraların ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun...
O ölen insanların hepsi, vandalizme kurban gitmiş, demokrasilerde yeri olmayan vandalizm sevdalısı, aptal sürüsüdür. Ne için öldüler? Neden öldüler? Cevap vereyim, bir hiç için öldüler, aptallıkları yüzünden öldüler.
13 yaşında ölen bebenin kanı da sizin ellerinizde.

Her şeyi yok sayıp da, olayı bir polisin "vurdu-öldürdü"süne indirgiyemezsin, hele ki bunun yüzünden en üst makamları hiç suçlayamazsın.

Siz kendinizce orada, özgürlük adı altında vandallık yaparken, diğer insanların özgürlüğü ne olacak?

Atatürk'ü de çok yanlış okumuşsun, Atatürk'ü sizler anlayamazsınız, ama kemalist kesilirsiniz başımıza.
Atatürk'ü yaşamak önemli imiş, yok aslında öyle değil, Atatürk bugün olsa, beni yaşamak yerine, Türkiye için yaşayın derdi. Türkiye'yi yaşayın derdi.

Sizler aptallığınızın kurbanısınız.

----------------------------

Çuval olayına gelince, "Çuval" adlı kitabı okudun mu, okumadıysan oku.
Orada başka bir hükümet olsa, sanki farklı bir emir verecekti. Bırakın artık şu ucuz laflarınızı.
Çuval bir utançtır, doğru, ama orada baskına gelen Amerikan askerlerini öldürün diye, hangi hükümet olursa olsun emir veremezdi.

--------------------------
Onun adına, "türban" değil, "baş örtüsü" der inançlı insanlar, kendinizde algı oluşturup, insanların inandığı şeylerin adını değiştirmeyin ve dalga da geçmeyin.

Ateist de olabilirsin, ne bok olursan ol, diğer insanların inandığı, saygı duyduğu şeylere laf etmemeyi öğren.

Siyaset baş örtüsüne kadar indirgenmiş doğru, ama gerçek olan şey bu, senin gibi insanlar, bunu zenginlik olarak görmek yerine, adeta dalga geçiyor, hakaret ediyor.

Benim ailemi bırak etrafımda bile kapalı insan bile yok neredeyse, ama "saygı" denilen bir şey var.

Ama şu da gerçek, ülkemizde, "inançlı" dediğiniz, "koyun" dediğiniz insanlar, bugün Türkiye'yi, oylarıyla ileriye taşıyor.

-

Milgem projesine gelince, Allah Allah, birden her şeyi sahiplenir olduk, halk olarak, sorgular olduk, o da güzel, çünkü, daha düne kadar, yerli korveti bırak, doğru dürüs bir şey üretmezdik, ama bugün yerli savunma sanayii'ni uçuran hükümetin yaptığı seçimi eleştiriyorsunuz. Neden? Sevmediği bir şirket almış, ee yetki hükümette, müsteşarlıkta değil mi? adam istediğine verir? adam çıkmış diyor, ben 5 gemi ürettirmek yerine, aynı parayla 6 gemi üretene veririm, ona ne diyeceksin?
Hadi varsayalım tamamen kişisel, müsteşarlık belki rekabet oluşsun diye koç'tan aldı?

Daha da garibi düne kadar bi bok üretemen Türkiye, bugün beğenilmeyen hükümet sayesinde, savunma sanayii'ni uçuruyor ve siz olayları verilen bir ihaleye kadar indirgeyip, muhalefet yapıyorsunuz.

Asıl bugünün Türkiye'sinde garip olan bunlar ;)

Last edited:
O paraların ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun...
O ölen insanların hepsi, vandalizme kurban gitmiş, demokrasilerde yeri olmayan vandalizm sevdalısı, aptal sürüsüdür. Ne için öldüler? Neden öldüler? Cevap vereyim, bir hiç için öldüler, aptallıkları yüzünden öldüler.
13 yaşında ölen bebenin kanı da sizin ellerinizde.

Her şeyi yok sayıp da, olayı bir polisin "vurdu-öldürdü"süne indirgiyemezsin, hele ki bunun yüzünden en üst makamları hiç suçlayamazsın.
Bunlar, polis eliyle işlenen cinayetleri haklı göstermek için harcanan zavallıca bahanelerdir "fışkiyeyi kırmışlar" ah yazık. gel bende senin çocuğunun kafasına yakın mesafeden 38 milimetre askeri bomba atarla ateş edip öldüriym.

Orada öldürülen ben de olabilirdim, sen de olabilirdin, senin kardeşinde olabilirdi, o çocuklar işledikleri suçlar yüzünden yargılanıp idam edilmediler. O çocuklar cinayete kurban gittiler, failleri bulunmadı, bulunmayacak çünkü tayyibin türbanlı bacısı değiller.

Adalet yok, adalet sistemi, yargı iktidarın köpeği, polis adaletin değil iktidarın köpeği.

Ortadoğuda sivilleri öldürmen birşey ifade etmez, doğru mezhepten olduğun sürece iyi adamsındır. Tayyibin Türkiye'yi çevirmeye çalıştığı şekil de bu, pis bir ortadoğu ülkesi. O isviçre bankasındaki milyar dolarları da eminim hayır işinde kullanıcaktı, Erbakan'ın külçe altınlarıyla yaptığı hayırlar gibi... Yatıcak yerleri yok
Onun adına, "türban" değil, "baş örtüsü" der inançlı insanlar, kendinizde algı oluşturup, insanların inandığı şeylerin adını değiştirmeyin ve dalga da geçmeyin.

Ateist de olabilirsin, ne bok olursan ol, diğer insanların inandığı, saygı duyduğu şeylere laf etmemeyi öğren.

Siyaset baş örtüsüne kadar indirgenmiş doğru, ama gerçek olan şey bu, senin gibi insanlar, bunu zenginlik olarak görmek yerine, adeta dalga geçiyor, hakaret ediyor.

Benim ailemi bırak etrafımda bile kapalı insan bile yok neredeyse, ama "saygı" denilen bir şey var.
Bunun saygıyla alakası yok, dindeki yozlaşmayı anlatıyorum sana, anlamıyorsun. Din siyasi amaçlar için kasıtlı olarak yozlaştırılmıştır. Objelere kutsal değer biçmek ilkelliktir, ibadet davranışlarla yapılır. Attığım videoyu izledinmi? yok

Kuranda ne türban geçer ne başörtüsü.
Milgem projesine gelince, Allah Allah, birden her şeyi sahiplenir olduk, halk olarak, sorgular olduk, o da güzel, çünkü, daha düne kadar, yerli korveti bırak, doğru dürüs bir şey üretmezdik, ama bugün yerli savunma sanayii'ni uçuran hükümetin yaptığı seçimi eleştiriyorsunuz. Neden? Sevmediği bir şirket almış, ee yetki hükümette, müsteşarlıkta değil mi? adam istediğine verir? adam çıkmış diyor, ben 5 gemi ürettirmek yerine, aynı parayla 6 gemi üretene veririm, ona ne diyeceksin?
Hadi varsayalım tamamen kişisel, müsteşarlık belki rekabet oluşsun diye koç'tan aldı?

Daha da garibi düne kadar bi bok üretemen Türkiye, bugün beğenilmeyen hükümet sayesinde, savunma sanayii'ni uçuruyor ve siz olayları verilen bir ihaleye kadar indirgeyip, muhalefet yapıyorsunuz.
bu 1974 ten beri savunma sanayiine emek vermiş alın teri dökmüş mühendislerimizin emeklerini 12 yıldır var olan bir siyasi partiye mâl etmektir, zavallıcadır.

Ama seni suçlamıyorum, ben bütün gün konuşup bi kişinin gözünü açıyorum tayyip 10 dakika televizyona çıkıp binlerce kişiyi kandırıyor... bu işler böyle

Türkiye'de devletin yönettiği tek savunma sanayii şirketi MKE dir onunda hali ortadadır. Aselsan, Havelsan, TAI gibi büyük, savunma sanayii şirketlerimiz TSKGV nin şirketleridir, vakıftır, 1974 te Ecevit tarafından kurulmuştur. Savunma sanayiinin başarıları AKP yi zerre ilgilendirmez

Erdoğan'ın hadi tank yapalım diyip proje başlatmasıyla ALTAY olmuyor, OTOKAR ve FNSS gibi özel kuruluşlar olmadan MKE'de karısına dildo üretir anca. :D MKE de ta Atatürk'ten kalmadır, İnönü döneminde uçak üretiliyordu MKE'de bu arada, kötü yönetildiği için bugün bu halde.

Last edited:
This is not right my fellow Turkish brother.

Turks are an honorable people. We do not verbally bash our opponents like little crying babies. We accept the reality, stand up to it, and change it to our will. This has been the history of this great people, the Turks!

My followers are perfectly capable of using internet. Educated, middle-class, and working core of the society supports AKP and that is why I have been winning elections since last 12 years, Mashallah.

I hope your anger will calm down in coming days, and we will, together, take this great nation to the new heights deemed impossible for us to achieve previously.

Inshallah!

All Hail to Sultan Erdogan, the legitimate Khalifa of the Muslim World.......:D

Congratulations for a well Deserved Victory. In your last 12 years, you have advanced Turkish Nation to new heights and over next 12 years I know you will make Turkey a Super Power.

We , your Pakistani Brothers will be with you all the way......:dance3:

Pakistan is celebrating today.......:pakistan:

All Hail to Sultan Erdogan, the legitimate Khalifa of the Muslim World.......:D

Congratulations for a well Deserved Victory. In your last 12 years, you have advanced Turkish Nation to new heights and over next 12 years I know you will make Turkey a Super Power.

We , your Pakistani Brothers will be with you all the way......:dance3:

Pakistan is celebrating today.......:pakistan:

Thank you for your kind words brother, but I am no Khalifa.

Muslim Countries need to achieve stability, get their populations educated with world-class education oriented towards their own cultures and histories, achieve economic development, develop a confident, and sovereign psychological identity of themselves and their civilisation, and a lot of other challenges are needed to be over-come by Ummah. Only after that, we can form some sort of alliance based on common interests and goals.

Its a long way to go.

And very kind of you brother. I hope Pakistani brothers feel happy on my victory. We also feel happy when we see Pakistan prospering and we feel bad when we Pakistan in troubles. May Allah help you, too.

Just to make my Pakistani brothers more happy, look at this graphic. Today's elections result Mashallah :)

0afbB6f.png

BDP (Green areas) are kurdish-majority and even here, my party got the most votes after BDP (kurdish party). Once I successfully solve Kurdish problem Inshallah, and give them their rights etc..All of these "green states" will be coming to AKP, too--Inshallah.

And I am already working on solving decade-old kurdish problem...Pray for my and Turkey's success.

Thank you for your kind words brother, but I am no Khalifa.

Muslim Countries need to achieve stability, get their populations educated with world-class education oriented towards their own cultures and histories, achieve economic development, develop a confident, and sovereign psychological identity of themselves and their civilisation, and a lot of other challenges are needed to be over-come by Ummah. Only after that, we can form some sort of alliance based on common interests and goals.

Its a long way to go.

And very kind of you brother. I hope Pakistani brothers feel happy on my victory. We also feel happy when we see Pakistan prospering and we feel bad when we Pakistan in troubles. May Allah help you, too.

Just to make my Pakistani brothers more happy, look at this graphic. Today's elections result Mashallah :)

0afbB6f.png

BDP (Green areas) are kurdish-majority and even here, my party got the most votes after BDP (kurdish party). Once I successfully solve Kurdish problem Inshallah, and give them their rights etc..All of these "green states" will be coming to AKP, too--Inshallah.

And I am already working on solving decade-old kurdish problem...Pray for my and Turkey's success.

We are very happy for your Victory Brother and we love our Turkish Brothers and Sisters and want to see a Strong and Prosperous Turkey, InshaAllah.

Bugün senin zihniyetindeki insanlar, Ankara'da sandık görevlisi olan kız arkadaşımı rezil etti. İğreniyorum, ne diyeyim başka. Legi, benim gözümde dağdaki pkk'dan bir farkın yok.

Takma akıllı. :lol: ne boş insanlarsınız siz yaw.

We are very happy for your Victory Brother and we love our Turkish Brothers and Sisters and want to see a Strong and Prosperous Turkey, InshaAllah.

He can't speak Turkish if you noticed. :)

Most possibly, you are talking to Safriz.

Keep dreaming. Kurds already have their rights. The only thing they want is no Turkish education but Kurdish education. If AKP does that. Those areas will brake apart language-wise and psychological-wise. They won't vote AKP but more BDP. You don't make sense.

Most possibly, you are talking to Safriz.
If he can't speak Turkish, it is an Iranian.

Back
Top Bottom