What's new

Iranian Chill Thread

‮ايران‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮آمریکا برخی محدودیت‌ها برای دانشجویان ایرانی را رفع کرد‬
وزارت دارایی ایالات متحده آمریکا برخی محدودیت‌ها برای دانشجویان و دانشگاه‌های ایرانی را رفع کرده است.

مطابق مجوز جدیدی که وزارت دارایی آمریکا صادر کرده است دانشگاه‌های آمریکایی می‌توانند به تبادل دانشجو با دانشگاه‌های ایرانی بپردازند و همچنین برخی خدمات آموزشی را به نهادها و افراد ایرانی ارائه کنند.
بنا بر بخشی از این مجوز جدید، موسسات مالی و اعتباری و صرافی‌های آمریکایی اجازه دارند برای تحصیل، تبادل دانشجو و خدمات آموزشی دیگر، که بنا به این مجوز مجاز اعلام شده‌اند، نقل و انتقال‌های مالی لازم را انجام دهند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که با مجوزهای جدیدی وزارت دارایی فرصت‌های تحصیلی بیشتری در آمریکا برای دانشجویان ایرانی فراهم شود.

البته در مجوزی که وزارت دارایی صادر کرده ذکر شده است که نمی‌توان مطابق آن به صدور کالا یا فناوری به ایران و دولت ایران و یا ارائه خدمات به اشخاصی پرداخت که مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

در گفتگوهای ژنو میان ایران و کشورهای ۱+۵ توافق شد که تسهیلاتی برای بهره‌مندی دانشجویان ایرانی خارج از کشور از کمک ارزی در نظر گرفته شود.

Last edited:

‮ايران‬ - ‭BBC ‮فارسی‬ - ‮علی لاریجانی از 'برقراری تماس‌هایی' با جیش‌العدل خبر داد‬

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، از "برقراری تماس‌هایی" با گروه جیش‌العدل برای آزادی سربازان ایرانی خبر داده است.

به گزارش خانه ملت، خبرگزاری مجلس ایران، آقای لاریجانی درباره وضعیت سربازان گروگان جیش‌العدل به پرس تی‌وی گفته است: "ما تماس‌های بسیاری با مسئولان پاکستان داشته‌ایم و حتی را رئیس سنای پاکستان هم به صورت مفصل صحبت کردیم. از طرف دیگر تماس‌هایی با گروهک تروریستی برای آزادی این عزیزان برقرار شده" است
رئیس مجلس ایران توضیح بیشتری درباره اینکه این تماس‌ها از طرف چه کشور و یا نهادهایی بوده نداده، با این حال گفته است که مطابق گزارش‌هایی که به او داده شده "صحبت‌های مثبتی برای آزادی ۵ مرزبان انجام شده است."

او با اشاره به قوی بودن نیروهای امنیتی پاکستان گفته است که :نباید طوری شود که جریان‌های تروریستی و اغتشاشگر بتوانند از سرزمین پاکستان استفاده کنند."

پیش از این مقام‌‎های ایرانی تاکید کرده‌اند که گروه جیش العدل را تروریستی می‌دانند و حاضر به مذاکره با آن نیستند و در این باره تنها با دولت پاکستان گفتگو می‌کنند.

جیش‌العدل، که بهمن ماه پنج مرزبان ایرانی را به گروگان گرفت، از حکومت ایران خواسته است که برای آزادی این سربازان ۵۰ عضو زندانی این گروه، ٢٠٠ نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰ نفر از زنان سنی را که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند، آزاد کند.

چندی پیش علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان هم به خبرگزاری ایسنا گفت: "متنفذین منطقه در این راستا پیش‌قدم هستند تا بتوانند در جهت همراه‌سازی این گروهک‌ها استفاده کنند تا در نهایت این سربازان را صحیح و سالم تحویل دهند."

@DATIS

hamunjur ke goftam inja ajib tarin mojudat ro peida mikoni ke tasavorre hozureshun tuie donyaie vaghei sakhte.

aslan internet engar monfajer mikone shakhsiate adam ha ro. behtare aslan nazari in afrad va post ha zehneto mashghul kone, manam ghablan sarii vakonesh neshun midadam vali alan dg ta jaie ke mitunam az kenaresh migzaram. vaghean arzesh nadare.

agar jaie tunesti, ba aramesh va bedune inke mesle khodeshun tohin koni javab bede, vagarna kollan bikhial sho.

@DATIS

hamunjur ke goftam inja ajib tarin mojudat ro peida mikoni ke tasavorre hozureshun tuie donyaie vaghei sakhte.

aslan internet engar monfajer mikone shakhsiate adam ha ro. behtare aslan nazari in afrad va post ha zehneto mashghul kone, manam ghablan sarii vakonesh neshun midadam vali alan dg ta jaie ke mitunam az kenaresh migzaram. vaghean arzesh nadare.

agar jaie tunesti, ba aramesh va bedune inke mesle khodeshun tohin koni javab bede, vagarna kollan bikhial sho.
Tnx for the advise . okey i will do so

اره ، چند نفر هستن تنها کارشون توهین به ما ایرانی هاست
منم بی خیال شدم
rooye avatareshun click kon dokme ignore hastesh rooye oon bezan dige hich koodoom az poshtha shun roo nemibini

دو روز پیش مصادف با 29 اسفند سالگرد ملی شدن صنعت نفت ایران بود که محمد مصدق زحمت زیادی برای آن کشید. گفتم یادی از آن روز و آن مرد داشته باشیم.

1187158_522824484492641_21693401_n.jpg

هم میهنان گرامیم. پیروزی نهایی ملت ایران را آرزومندم. این افتخار نصیب من شده است، تا جشن بزرگ ملی آغاز سال نو را به هم وطنان عزیزم تبریک بگویم. حمیت و غیرت و آرمانخواهی پسران و دختران دلاور سرزمینمان را می ستایم و مبارزه ها وتلاشهای برجسته و خستگی ناپذیرشان ستایش می کنم. از خداوند منان را برای رسیدن به آرمان ها و آرزهای ملی(شان) سپاسگزارم. نوروز تنها نشانی از آغاز سال نو نیست، بلکه ملتی قابل احترام و ستایش و با گذشته درخشان را به یاد می آورد. نوروز بزرگی و عظمت کشور باستانیمان را یادآوری می کند.
من با هر نوروز آرزو می کنم که صفحه نوینی به برگهای تاریخ پر شکوه ما اضافه گردد. در سال نو، از پروردگار شادی و تندرستی را برای همه هم میهنان عزیزم خواهانم.
دکتر محمد مصدق-28 اسفند 1331

Last edited:
Back
Top Bottom