What's new

Iranian Chill Thread

این بازار من رو هم داره نوساگیر میکنه
هاها

هرچی تورم بالا بره به نفع بیت و اتر هست
تورم برعکس پول رو‌ وارد بازار و اقلام زندگی و غذایی میکنه

انبارداری غذا و طلا و بیت رونق پیدا میکنه
------
بحث کاردانو اینه
وقتی اتر اینقدر مطمینه چقدر کاردانو کافیه
ساندی سواپ تا فوریه هم نمیاد گویا
ادا تو هواست الان
تورم در صورتی به نفع بیت‌کوین و اتریوم هست که نرخ بهره دست نخوره. در اون صورت دقیقاً تورم خیلی برای رمزارزها خوبه
اما اگه امروز فدرال ریزرو بیاد بگه به خاطر تورم، نرخ بهره رو نیم درصد یا یک درصد افزایش می‌دم، ممکن هست خیلی از سرمایه‌دارها که سود شدید کردن امسال و پیش‌بینی می‌کنند بازار سال آینده به خوبی امسال نباشه شروع کنند به فروختن و نقد کردن که پولشون رو بذارن تو بانک و سرمایه باد آورده رو امن نگه دارند. اون وقت هست که سقوط شدید شروع می‌شه
یه نشونه بد دیگه‌ای هم که وجود داره، همین بودن چند مدل کوین رقیب با جذب سرمایه بالا هست
یکی از چیزهایی که باعث سقوط دات کام شد همین رقیب‌هایی بود که زیاد سرمایه جذب کرده بودن و باید یکیشون حذف می‌شد
مثلاً آمازون و ای بی
حتی سقوط تو بازارهای هیجانی دیگه هم می‌تونه به این ور سرایت کنه. مثلاً سقوط سهام خودروهای برقی که خیلی هایپ شدن

به حرف خودت رجوع می‌کنم که وقتی ترس و ناامیدی زیاد بشه موقع خوبی هست برای خرید. تئوری خودت بود دیگه
الان هم اکثراً از ایدا شاکی هستند. می‌گن شت کوین شده
در مورد بازار رمزارزها هم الان طمع خیلی زیاد شده و ترس از دست دادن باعث ورود خیلی‌ها شده. درست چیزی که باعث حباب می‌شه

نه، من نمی‌گم کرش و اتریوم ۵ هزار با هم اتفاق می‌افته
می‌گم که، ممکن هست همون حالت شایعه رو بخر، خبر رو بفروش بشه
یعنی هنوز که اثبات با سهم راه نیافتاده اتریوم بره بالا، بعد که راه افتاد گنده‌های بازار شروع کنند به نقد کردن
ولی منظور من این نیست که هم کرش هم اتریوم ۵ هزار با هم اتفاق می‌افته. اتریوم ۵ هزار احتمالاً قبل از سال نو اتفاق می‌افته
بحث کرش جدا هست از بحث اتریوم​

تورم در صورتی به نفع بیت‌کوین و اتریوم هست که نرخ بهره دست نخوره. در اون صورت دقیقاً تورم خیلی برای رمزارزها خوبه
اما اگه امروز فدرال ریزرو بیاد بگه به خاطر تورم، نرخ بهره رو نیم درصد یا یک درصد افزایش می‌دم، ممکن هست خیلی از سرمایه‌دارها که سود شدید کردن امسال و پیش‌بینی می‌کنند بازار سال آینده به خوبی امسال نباشه شروع کنند به فروختن و نقد کردن که پولشون رو بذارن تو بانک و سرمایه باد آورده رو امن نگه دارند. اون وقت هست که سقوط شدید شروع می‌شه
یه نشونه بد دیگه‌ای هم که وجود داره، همین بودن چند مدل کوین رقیب با جذب سرمایه بالا هست
یکی از چیزهایی که باعث سقوط دات کام شد همین رقیب‌هایی بود که زیاد سرمایه جذب کرده بودن و باید یکیشون حذف می‌شد
مثلاً آمازون و ای بی
حتی سقوط تو بازارهای هیجانی دیگه هم می‌تونه به این ور سرایت کنه. مثلاً سقوط سهام خودروهای برقی که خیلی هایپ شدن

به حرف خودت رجوع می‌کنم که وقتی ترس و ناامیدی زیاد بشه موقع خوبی هست برای خرید. تئوری خودت بود دیگه
الان هم اکثراً از ایدا شاکی هستند. می‌گن شت کوین شده
در مورد بازار رمزارزها هم الان طمع خیلی زیاد شده و ترس از دست دادن باعث ورود خیلی‌ها شده. درست چیزی که باعث حباب می‌شه

نه، من نمی‌گم کرش و اتریوم ۵ هزار با هم اتفاق می‌افته
می‌گم که، ممکن هست همون حالت شایعه رو بخر، خبر رو بفروش بشه
یعنی هنوز که اثبات با سهم راه نیافتاده اتریوم بره بالا، بعد که راه افتاد گنده‌های بازار شروع کنند به نقد کردن
ولی منظور من این نیست که هم کرش هم اتریوم ۵ هزار با هم اتفاق می‌افته. اتریوم ۵ هزار احتمالاً قبل از سال نو اتفاق می‌افته
بحث کرش جدا هست از بحث اتریوم​

به نظر من کرش طی ده سال اینده ممکنه ولی نه امسال

نرخ بهره داستانش طولانیه ولی باز از پس بیت بر نمیاد
بازار سهام رو نابود میکنه و کمتر کریپتو رو
بایدن نمیتونه خیلی به بازار سهام اسیب بزنه
بازنشستگی مردمه اون بازار

الان ترس در بازار کریپتو زیاده
من کمی اضافه کردم سه روز پیش

امروز کمی فروختم

مشکل من با کاردانو اولش طمع بالا بود که حل شد و شد الان ترس
حالا مشکل جدیدم با ادا فاندامنتال ه
کاردانو ضعیفتره اونه که اتر بشه

به نظر من کرش طی ده سال اینده ممکنه ولی نه امسال

نرخ بهره داستانش طولانیه ولی باز از پس بیت بر نمیاد
بازار سهام رو نابود میکنه و کمتر کریپتو رو
بایدن نمیتونه خیلی به بازار سهام اسیب بزنه
بازنشستگی مردمه اون بازار

الان ترس در بازار کریپتو زیاده
من کمی اضافه کردم سه روز پیش

امروز کمی فروختم

مشکل من با کاردانو اولش طمع بالا بود که حل شد و شد الان ترس
حالا مشکل جدیدم با ادا فاندامنتال ه
کاردانو ضعیفتره اونه که اتر بشه
به احتمال تقریباً قطعی اگه کرش امسال هم نیافته سایکل بعدی اتفاق می‌افته
سایکل بعدی اگه دوباره بیت کوین بخواد ۱۰ برابر بشه یعنی احتمال زیاد مارکت کپ رمزارزها باید بشه ۲۰ تریلیون دلار
تقریباً‌ درصد قابل توجهی از پول درگردش جهان می‌شه
شاید حتی نزدیک به یک سوم تا اون موقع
به نظرت چقدر احتمال داره رمزارزها یک سوم کل پول در گردش جهان رو جذب کنند؟

بر اومدن که چرا، اگه بازار از حالت گاوی خارج بشه می‌تونه بر بیاد
اکثر سرمایه‌دارها از ترس اینکه دیگران زودتر بکشن بیرون و اینها ضرر کنند پیش‌دستی ممکنه بکنند
بازار سهام آمریکا هم چندین بار ترکیده. یه بار ۲۰۰۰ ترکید، یه بار ۲۰۰۸ ترکید. ممکنه باز هم بترکه
همین خودروهای برقی یکی از چیزهایی هستند که خیلی سرمایه رو به خاطر ترس از دست دادن (فومو) جذب کردن
اینها یهو ریزش کنند خیلی سرمایه از دست می‌ره و اثرش پخش می‌شه

به نظرم به کاردانو فرصت بده. تازه همش ۲ - ۳ ماه هست که قراردادهای هوشمند رو راه انداخته
هر چند که می‌گم، احتمال داره همین کاردانو و اتریوم مثل آمازون و ای‌بی بشن و یکیشون تو کرش حذف بشه
دو سلطان زیر یک سقف نگنجند و این حرف‌ها​

Last edited:
البته می‌دونی که آبی که صنعت در ایران استفاده می‌کنه حتی ۳ درصد از مصرف کل آب کشور هم نمی‌شه. درسته؟
فرض کنیم شما دارین درست می‌گین و همه این جا نمایی‌ها اشتباه صورت گرفته که هر کسی که با دانش آشنا باشه هرگز چنین حرفی نمی‌زنه چون این جانمایی‌ها دلبخواهی نیست و اینطوری نیست که هر کی هر جا دلش خواست باشه

تمام این جانمایی‌ها رو هم اشتباه بگیریم، باز حدود ۲ تا ۳ درصد از آب کشور هدر رفته. الان مشکل آب خوزستان و اصفهان با ۳ درصد آب بیشتر درست می‌شه؟

چرا اون طرح‌ها در استان‌های خشک انجام شدن؟ چون بیشتر کشور ایران خشک هست اما جمعیت در ایران از قدیم در همین خشکی‌ها تراکم داشته. اون صنایع به خاطر این تو اصفهان ساخته شدن که مشکل بیکاری و تولیدات صنعتی کمتر بشه. نمی‌شه صنعتی رو نساخت و بعد هم گفت چرا صنعتی نیستیم و بی‌کاری بالا هست

آب نوشیدنی مردم هم سهم‌اش ۸ درصد هست. نزدیک ۹۰ درصد از آب ایران در بخش کشاورزی داره هدر می‌ره که مسئولیت دست کم ۵۰ درصدش با اون کشاورزهای بی‌شعوری هست که همین الان دارن اعتراض می‌کنند

شومبختانه جمهوری اسلامی توانایی برخورد درست حسابی رو نداره. اگه دست من بود همه این کشاورزها الان در زندان بودن. واقعیت اینجاست که کشاورزی دیگه تو اقتصاد ایران مهم‌ترین بخش به حساب نمیاد و کشاورزها هم آن‌چنان دیگه اهمیتی ندارن. نزدیک ۸۰ درصد جمعیت کشور شهرنشین شدن

و اون حیوانات وحشی و تروریستی که آب یزد رو با بیل و کلنگ قطع کردن و به زیرساخت‌های آب‌رسانی به یزد آسیب زدن سری بعدی چنین کاری رو می‌کردن دستور می‌دادم ارتش با گلوله مستقیم بزنه وسط سینه بی‌خاصیتشون

اینی که بگیم همه چیز کوتاهی از جمهوری اسلامی هست و مردم هیچ گناهی ندارن نشون دهنده کوته فکری هست. من خودم خیلی طرفدار جمهوری اسلامی نیستم و خیلی جاها کارهاش رو اشتباه می‌دونم (از جمله همین برخورد نکردن با این وحشی‌بازی‌ها و آسیب زدن به زیرساخت کشور) ولی جمهوری اسلامی می‌ره به کشاورز می‌گه امسال چی بکار؟ شلنگ آب رو باز بذار برو بخواب؟ و هزاران کار احمقانه دیگه‌ای که کشاورزان می‌کنند و حالا تو خشکسالی مدعی شدن

چیزی که ما داریم در اعتراضات برای آب می‌بینیم دقیقاً گناهکارانی هستند که طلبکار شدند
البته من نمی‌گم جمهوری اسلامی خوب کار کرده. اگه خوب کار می‌کرد نباید اجازه کشاورزی به بیش از نیمی از کشاورزها رو می‌داد چون منابع آبی خیلی از استان‌های ما برای کشاورزی خوب نیست​
I'm not saying that they shouldn't farm but instead of pouring water on the crop use pvc pipe with a moister sensor. If every farm implemented this then the current predicament might have been avoided or lessened in intensity

Now whos to blame for the current state of affairs ? The government policies ? Global warming ? Farmers ? I would say it's a little bit of everything.

Well again I blame government ... the price of water, electricity, fertilizer and everything else related to our lives or in agriculture sector is determined by government ... when you don't make the prices real, when fuel is cheap then people would waste it , there would be smuggling ... then don't blame ppl but blame the one that pushes them in this way ... the one that give permission for water well is government ... the one that is supposed to go after Land-use planning is government ... I blame it as its leg could be seen in every single aspect of our lives from currency to education to attire to business and when something happens ppl are the one that get hurt or blame ... when you have the illusion that you could keep $ on 3800 T by decree and your brain can not process and comprehend the crisis it'd cause then people are the last to blame ... people would buy the car that government produces or gives permission to be produce so blame ppl for death toll of accidents too ... everything is government ... from locating of those industries to what must be cultivated but if your prices be real and government get F... out of business of people then it'd be the most sufficient ones that would be able to continue , car industries would have no other choice but produce better cars and increase quality .... When you live in area that has been subject of the drought and low precipitation throughout history and you know that future ain't gonna any kinder to you then any sensible person with slightest vision of the future would try to do whatever it takes to save its reservoir but what we've seen have been for example more permission for wells? cultivating rise ...
You could keep a fish alive outside of tank but meanwhile should be prepared to pay the price ..

P.s: no one is crazy to protest for no reason ... Governance ain't iron fist to put everyone that complains into jail but usage of science, reason and other experiences to fathom the real reason behind problems and find the solution ... protest over water are not new as subsidence have been seen in other areas for years but the government respond has been always been wrong ... improve your governance system and let people to live ... ...
Tehran:

photo_2021-11-22_12-32-21.jpg

به احتمال تقریباً قطعی اگه کرش امسال هم نیافته سایکل بعدی اتفاق می‌افته
سایکل بعدی اگه دوباره بیت کوین بخواد ۱۰ برابر بشه یعنی احتمال زیاد مارکت کپ رمزارزها باید بشه ۲۰ تریلیون دلار
تقریباً‌ درصد قابل توجهی از پول درگردش جهان می‌شه
شاید حتی نزدیک به یک سوم تا اون موقع
به نظرت چقدر احتمال داره رمزارزها یک سوم کل پول در گردش جهان رو جذب کنند؟

بر اومدن که چرا، اگه بازار از حالت گاوی خارج بشه می‌تونه بر بیاد
اکثر سرمایه‌دارها از ترس اینکه دیگران زودتر بکشن بیرون و اینها ضرر کنند پیش‌دستی ممکنه بکنند
بازار سهام آمریکا هم چندین بار ترکیده. یه بار ۲۰۰۰ ترکید، یه بار ۲۰۰۸ ترکید. ممکنه باز هم بترکه
همین خودروهای برقی یکی از چیزهایی هستند که خیلی سرمایه رو به خاطر ترس از دست دادن (فومو) جذب کردن
اینها یهو ریزش کنند خیلی سرمایه از دست می‌ره و اثرش پخش می‌شه

به نظرم به کاردانو فرصت بده. تازه همش ۲ - ۳ ماه هست که قراردادهای هوشمند رو راه انداخته
هر چند که می‌گم، احتمال داره همین کاردانو و اتریوم مثل آمازون و ای‌بی بشن و یکیشون تو کرش حذف بشه
دو سلطان زیر یک سقف نگنجند و این حرف‌ها​

کرش طی یکسال اینده رو قبول ندازم
خاصه با این وضعیت متاورس و ان اف تی

بیت دیفلیشن داره
تعدادش ثابته
هنوز میتونه چند برابر بشه
شت کوین به مرور نابود میشه

اتر میمونه
کاردانو چند سال رشد میکنه و نهایتش سهمش کم خواهد بود

در مورد خودرو برقی

فقط تسلا رشد کرده
نیو چند وقته ثابته

وضعیت لیتیوم و باتری سازی هاش خوبه فعلا
جای اصلاح داره

وضع تراشه ها عالیه بعلت رکود قبلی

Governance ain't iron fist to put everyone that complains into jail but usage of science, reason and other experiences to fathom the real reason behind problems and find the solution ... protest over water are not new as subsidence have been seen in other areas for years but the government respond has been always been wrong ... improve your governance system and let people to live ...

A brief side remark if I may. Politics and governance are no exact sciences. The historical predominance of experimental / hard science in Iranian culture (vis a vis humanities and social sciences in particular) has predisposed many, including officials, to this belief. However it is fundamentally flawed. One will never be able to manage a polity, no matter of which size, in ways akin to how production processes in a lab, a factory, a powerplant etc are managed. And none of the disciplines which come into play in governance are exact sciences - and this includes economics.

I remember how years ago, a liberal inclined official and technocrat like Ali Akbar Salehi on national TV was suggesting that economy is a "science" and that therefore, there's an indisputable path to follow for the government in terms of macroeconomic policy, a path supposedly laid out by the "scientific" findings of the economic discipline... But politics and governance by their very essence have a transcending dimension to them, something which doesn't play out on the physical level. And the fact is that the (liberal capitalist) economic models in use aren't completely based on actual conditions but on theoretical, extrapolated ones that never apply to the letter in human reality. At the end of the day, economics remain a social, inter-human activity with all its imperfections relative to theory, with its ambiguities, paradoxes, and above all, with its natural generation of controversy and plurality of competing views and conceptions. There is no clear cut, fool proof, scientifically determined answer to most major economic issues facing human society.

The Prince (shahryar) has no "scientifically" prescribed and pre-established formula at his disposal by which to govern the City (shahr / polis). There is no mathematical, physical, biological etc solution to matters of governance, and there never will be.

Last edited:
کرش طی یکسال اینده رو قبول ندازم
خاصه با این وضعیت متاورس و ان اف تی

بیت دیفلیشن داره
تعدادش ثابته
هنوز میتونه چند برابر بشه
شت کوین به مرور نابود میشه

اتر میمونه
کاردانو چند سال رشد میکنه و نهایتش سهمش کم خواهد بود
نگفتم یک سال دیگه، گفتم یک سایکل دیگه
رمزارزها چون بازار دست بیت‌کوین هست معمولاً دوره‌های ۴ ساله دارن. خودت بهتر می‌دونی دیگه
سایکل بعدی که قرار هست جایزه ماینرها نصف بشه تو ۲۰۲۴ هست
معمولاً چون جایزه نصف می‌شه، قیمت بیت‌کوین باید رشد کنه تا ماینینگ همچنان سودده باشه
اگه سایکل بعدی دوباره بخواد ۱۰ برابر بشه پولی که جذب رمزارزها شده می‌شه ۲۰ تریلیون دلار. یعنی اندازه اقتصاد آمریکا
به نظرت منطقی هست؟ همین الانش هم ۲ تریلیون دلار نزدیک تولید ناخالص ملی یک سری از بزرگترین اقتصادهای دنیا مثل فرانسه هست
اصلاً سایکل بعدش رو تو حدود ۲۰۲۸ رو در نظر بگیری، اون جا دیگه اصلاً ۱۰۰ درصد بدون حتی یک هزارم شک باید تا اون موقع یک ریزش اساسی داشته باشیم. نمی‌تونه همینطوری فقط رشد داشته باشه که. اگه بخواد همینطوری رشد کنه ۲۰۲۸ از کل پول در گردش در جهان باید بزنه بالا
بعد هم یک سری پروژه چرت و پرت که الکی سرمایه جذب کردن باید ریخته بشن دور بالاخره

دقیقاً به خاطر همین تعداد ثابت بودن‌اش هست که باید ریزش داشته باشه
مگه طلا که تازه بازار خیلی ثابت و کم نوسانی هست و در ماه شاید قیمت‌اش ۱ درصد بالا پایین بشه تا حالا ریزش‌های شدید نداشته؟
طلا یکی از عجیب‌ترین فلزات گران‌بها هست. اگه از زمان امپراطوری روم بیای حقوق سربازان رو به طلا به الان تبدیل کنی می‌بینی هنوز طلا ارزش خودش رو حفظ کرده

کاردانو همش ۲ - ۳ ماه هست آلونزو رو راه انداخته
تا دنیا بیاد براش برنامه‌های جدید غیرمتمرکز بنویسه طول میکشه
خم رنگرزی نیست که امروز لانچ بشه فردا مردم بزنند تو خم دپ جدید بیاد تو شبکه
خود زبان هسکل چون پارادایم تابعی داره برای خیلی از برنامه‌نویس‌ها آشنا نیست
حالا مردم تا بیان با پلوتوس کد بزنند و دولوپ کنند و پروژه‌هاشون بیاد بالا حداقل ۶ ماه تا یک سال زمان می‌خواد
همین الانش کاردانو تو پردازش‌های آن-چین هم از نظر قیمت هم از نظر سرعت از اتریوم سرتر هست
کاردانو یه تعداد زیادی ریاضی‌دان و دانشمند دانشگاهی پشت الگوریتم‌ها و ساختارش داره
همچنان معتقد هستم که کاردانو می‌تونه اتریوم رو زمین بزنه. حتی اگه اتریوم اثبات با سهام بشه
الان هم سولانا و آوالانچی شاید یه مقدار تب کاردانو رو خوابونده باشن
اما کاردانو خیلی بنیاد قوی‌ای داره
به نظر من کاردانو زیر ۱.۴۵ دلار که اومد یه مقدار بخر دوباره
ارزش کاردانو راحت می‌تونه ۳ تا ۴ دلار باشه​

نگفتم یک سال دیگه، گفتم یک سایکل دیگه
رمزارزها چون بازار دست بیت‌کوین هست معمولاً دوره‌های ۴ ساله دارن. خودت بهتر می‌دونی دیگه
سایکل بعدی که قرار هست جایزه ماینرها نصف بشه تو ۲۰۲۴ هست
معمولاً چون جایزه نصف می‌شه، قیمت بیت‌کوین باید رشد کنه تا ماینینگ همچنان سودده باشه
اگه سایکل بعدی دوباره بخواد ۱۰ برابر بشه پولی که جذب رمزارزها شده می‌شه ۲۰ تریلیون دلار. یعنی اندازه اقتصاد آمریکا
به نظرت منطقی هست؟ همین الانش هم ۲ تریلیون دلار نزدیک تولید ناخالص ملی یک سری از بزرگترین اقتصادهای دنیا مثل فرانسه هست
اصلاً سایکل بعدش رو تو حدود ۲۰۲۸ رو در نظر بگیری، اون جا دیگه اصلاً ۱۰۰ درصد بدون حتی یک هزارم شک باید تا اون موقع یک ریزش اساسی داشته باشیم. نمی‌تونه همینطوری فقط رشد داشته باشه که. اگه بخواد همینطوری رشد کنه ۲۰۲۸ از کل پول در گردش در جهان باید بزنه بالا
بعد هم یک سری پروژه چرت و پرت که الکی سرمایه جذب کردن باید ریخته بشن دور بالاخره

دقیقاً به خاطر همین تعداد ثابت بودن‌اش هست که باید ریزش داشته باشه
مگه طلا که تازه بازار خیلی ثابت و کم نوسانی هست و در ماه شاید قیمت‌اش ۱ درصد بالا پایین بشه تا حالا ریزش‌های شدید نداشته؟
طلا یکی از عجیب‌ترین فلزات گران‌بها هست. اگه از زمان امپراطوری روم بیای حقوق سربازان رو به طلا به الان تبدیل کنی می‌بینی هنوز طلا ارزش خودش رو حفظ کرده

کاردانو همش ۲ - ۳ ماه هست آلونزو رو راه انداخته
تا دنیا بیاد براش برنامه‌های جدید غیرمتمرکز بنویسه طول میکشه
خم رنگرزی نیست که امروز لانچ بشه فردا مردم بزنند تو خم دپ جدید بیاد تو شبکه
خود زبان هسکل چون پارادایم تابعی داره برای خیلی از برنامه‌نویس‌ها آشنا نیست
حالا مردم تا بیان با پلوتوس کد بزنند و دولوپ کنند و پروژه‌هاشون بیاد بالا حداقل ۶ ماه تا یک سال زمان می‌خواد
همین الانش کاردانو تو پردازش‌های آن-چین هم از نظر قیمت هم از نظر سرعت از اتریوم سرتر هست
کاردانو یه تعداد زیادی ریاضی‌دان و دانشمند دانشگاهی پشت الگوریتم‌ها و ساختارش داره
همچنان معتقد هستم که کاردانو می‌تونه اتریوم رو زمین بزنه. حتی اگه اتریوم اثبات با سهام بشه
الان هم سولانا و آوالانچی شاید یه مقدار تب کاردانو رو خوابونده باشن
اما کاردانو خیلی بنیاد قوی‌ای داره
به نظر من کاردانو زیر ۱.۴۵ دلار که اومد یه مقدار بخر دوباره
ارزش کاردانو راحت می‌تونه ۳ تا ۴ دلار باشه​

به نظر من سایکل ها مرتب طولانی تر و کم سود تر میشه

کوین های زیادی به مرور میمیرند
و این ها کرش رو دیرتر میکنه

کاردانو رشد میکنه ولی اتر کم ریسک تره
باز هم وارد ادا میشم
هنوز خیلی دارم

Iran officially enrich uranium by +90% after zionist blabbering:

Iran develop ICBM programs after 12 years freez(covertly):

More secret weapons will come in future. Rouhani & Khatami era are gone.

Last edited:
Romans were Persians and therefore Italians are indeed Persians..does it ever happen to you that people in Europe or North America mistake an Iranian for an Italian..this will tell you the reason.:undecided::undecided:..watch at 14:30min if you do not have time to watch it all.

Back
Top Bottom