What's new

Iranian Chill Thread

واقعا لباس عوض شدند ؟آخر کار خودشون روکردند نامردا .... کل حال خدمت تو نیروی هوایی به همین لباس قشنگش بود ....بستگی به پارتیت داره که کجا برش داره .. تو دوران خدمت هم میتونه حماییت کنه یا نه مهمتر از اینکه کجا ببیفتی اینکه پارتیت بتونه هر وقت نیازداشتی کمکت کنه ...
به هر حال تو تهران شما یا میری اوج، مهرآباد، ستاری، چکش ستاد و یا بیمارستان بعثت و .... یک جا دیگه هم هست که اسمش یادم نیست ....
من بعد از شیراز مابقی خدمتمم رو تو مهر آباد بودم خوبیش این بود که از تو محل خدمتم خونمون معلوم بود اول می خواستند منو دژبان کنند زیر بار نرفتم .. نکته اول در نظام این است که سریع چشم نگی تا میتونی از این و اون پرس و جو کنی کلا سرت نره .... نکته بعد هم اینکه مسئولیت ماشین و غیره رو نپذیر کلا این جور کار ها عواقب داره یعنی کلا مسئولیت نپذیر آخر سر سر تصویه اذیت میشی .. مثلا من در حالی که سوییچم مایشنم تو جیبم بود منکر این شدم که رانندگی بلدم ... به هر حال ما خودمون رو انداختیم یک جایی که هم گروهبان بودند و ما شدیم ارشد اونجا یعنی تنها افسر گروهان من بودم در نتیجه بر خلاف بقیه که شیفت می دادند ما2 میرفتیم خانه ... ولی تو همین مهراباد یکدفعه صبح ساعت 6 میدی راه ها رو بستن کل وظیفه ها مسجد و به هیچ دلیلی یک دفعه دژبان می شدی البته اگر زیر 12 ماه خدمت داشتی ......
من ستاد پیروزی هم رفتم برای کار های انتقالم نظامش به نسبت خشک بود ولی باز پارتی خیلی مهمه دو تا از رفیقام اونجا بودند در یک قسمت از یکی بیگاری می کشیدند اون یکی ساعت 11 ماشین میومد دنبالش میبردش دم در راهیش میکردند خانه .... در واقع می خوام بگم جدای از موضوع نزدیکی به محل خانه هیچ چیز دیگه با هم فرقی نمیکنه مهم قسمتت هست
من ستاری هم رفتم پروپازول بردم مقاله دادم سعی کردم بیفتم اونجا یه چهار راه پایین تر از مهر آباد هستش اونجا چون آدمای تحصیل کرده هستند راحتر باهاشون کنار میتونی بیای ولی چون دانشگاه هست صبح گاه و مارش و غیره همیشه به راه هست ....

اما در مورد دوره کد .. اگر دوره کد بخورری تا اخر خدمتت در همون زمینه دوره کد خدمت میکنی یعنی اگر دوره کد دژبانی بخوری تا آخر دژبانی ، دوره توپ بخوری تا اخر متصدی توپی .. یک خوبیایی داره یک بدیایی .. مثلا بدترین لحظات برای یک سرباز لحظه تقسیم تو یگان هست هر جار بری یک مدتی ازتون بیگاری می کشن تا قسممت معلوم بشه مثلا ما یک ماه داشتیم حساب خیار شور پایگاه رو حسابرسی می کردیم روز تقسیم همه وایستادن و منتظرن ببینند کجا میفتند خیلی لحظات بدی هست زمان ما دوره کد زیاد رسم نبود رشته تحصیلی مهم بود من رشتم الکترونیک بود افتادم جهاد خودکفایی قسمت رادار و غیره یا مثلا یک روانپزشک بی برو برگشت بهداری هست یا مهندس برق به احتمال زیاد تو قسمت برق پایگاه بود ولی مثلا مهندسی صنایع دژبان میشد در نتیجه از این نظر که از قبل تکلیفت معلومه خوبه و دیگه به جای دیگه منتقل نمیشی و لی در صورتی که دوره کد نباشی راحتر میتونی بین یگان ها اسکی کنی از این یگان به یگان دیگه مثلا 4 5 تا یگان عوض کردم

شما دکتر بودی ستوان یک شدی الان وضع عوض شده بعد آموزشی تو یگان حداقل دو ماه بربری می چسبونند نظر فرمانده نیاز یگان و انضباط در دوره دو ماه ورود به یگان میتونه شما رواز ستوان دومی به گروهبانی برسونه ....بعد الان همه تحصیل کرده اند دیگه سرباز صفری نمانده .... ...
من خودم که 11 ماه شیراز بودم عین خیالم نبود کیف دنیا رو هم کردم راست هم میگی اگر تهران میفتادم مطمئنا دژبان بودم ... شیراز فرودگاهش تو شهر با 50 تا تک تومانی کل شیراز می گشتی آب و هوا خنک همه کادری ها نسبتا خوب و مشکلی نبود تو جایی که بهمون دادن بهش می گفاتند "اچ" هر کاری می خواستیم می کردیم از رقص گرفته تا مهمانی دادند اینترنت و پلی استشین تلویزیون و غیره همه به راه بود ولی با این حال عده ای مثل پرنده تو قفص می خواستند برگردند تهران منظورم شاید شما این توانایی داشتی که سراوان خدمت کنی ولی شاید یکی نتونه با همه مزایاش که گفتی ...

مثلا نصف ماهیتابه املت میداند برای 8 نفر .... باید بتونی تحمل کنی .. اگر مثل من و هم اتاقیام که تهرانی بودیم دستمون به دهنمون می رسید هر شب خودمون یه چیزی می پختیم ولی آدم بود پول نون نداشت بخره ...از این نظر نزدیک خونه خوبه

ممنون داداش .

آره کلا الان نسبت به سالهای قبل سخت تر شده چون سرباز صفر کمه . الان یه سری از لیسانس ها گروهبان 2 هم میشن .

در مورد دوره کد از بچه های دوره ی قبل تو خضرایی شنیدم که 2 ماه بربری می چسبونن رو شونشون و باید مثل اموزشی برن خضرایی ولی گفتن خوبیش اینه که درجت میاد بالا و 2 ماه فقط سر کلاس میری از ساعت 8 صبح تا 2 و روز برگ هم میشی .

من با دوره کد مشکلی ندارم اما ترجیح میدم نرم دوره کد .

در مورد مسئولیت پذیری هم حق با شماست ، به من گفتن حتی یک قاشق هم از نظام نگیر که مسئولیت داره چه برسه به ماشین و غیره .

در کل هر جایی آدم خدمت کنه خوب و بد داره ، ممکنه یکی توی همون یگان پادشاهی کنه و یکی دیگه بیگاری
من ترجیح میدم توی بخش اداری بیفتم و سراغ دژبانی ، پاس بخش و ... نرم چون درد سر داره

از همه ی این حرفها گذشته به نظرم بهترین جا برای خدمت تو ایران وزارت دفاع هست که اکثر بچه مایه ها و پارتی خیلی کلفت ها میرن اونجا ، یه پادگان هم بیشتر نداره که جوادنیای قزوینه .

من این رو دیر فهمیدم وگرنه زودتر یه کاری می کردم .

Become an e-resident of EU member country of Estonia for just hundred Euros: http://www.bbc.com/news/technology-36276673

True. Another way to look at it, is just consider it a gamble and apply game theory: https://en.wikipedia.org/wiki/Pascal's_Wager

I've invented such a logic for myself too but the point is in that situation neither you would be a pious believer nor enjoy this world while still you are lost ... not helpful ...

ممنون داداش .

آره کلا الان نسبت به سالهای قبل سخت تر شده چون سرباز صفر کمه . الان یه سری از لیسانس ها گروهبان 2 هم میشن .

در مورد دوره کد از بچه های دوره ی قبل تو خضرایی شنیدم که 2 ماه بربری می چسبونن رو شونشون و باید مثل اموزشی برن خضرایی ولی گفتن خوبیش اینه که درجت میاد بالا و 2 ماه فقط سر کلاس میری از ساعت 8 صبح تا 2 و روز برگ هم میشی .

من با دوره کد مشکلی ندارم اما ترجیح میدم نرم دوره کد .

در مورد مسئولیت پذیری هم حق با شماست ، به من گفتن حتی یک قاشق هم از نظام نگیر که مسئولیت داره چه برسه به ماشین و غیره .

در کل هر جایی آدم خدمت کنه خوب و بد داره ، ممکنه یکی توی همون یگان پادشاهی کنه و یکی دیگه بیگاری
من ترجیح میدم توی بخش اداری بیفتم و سراغ دژبانی ، پاس بخش و ... نرم چون درد سر داره

از همه ی این حرفها گذشته به نظرم بهترین جا برای خدمت تو ایران وزارت دفاع هست که اکثر بچه مایه ها و پارتی خیلی کلفت ها میرن اونجا ، یه پادگان هم بیشتر نداره که جوادنیای قزوینه .

من این رو دیر فهمیدم وگرنه زودتر یه کاری می کردم .
در مورد اون دوماه راست میگی من فراموش کردم بگم اصلا ممکنه استاد نیاد یه مدت فقط تو پادگان ول بچرخید و غیره ... اما اگر علاقه مند هستی که بری بهترین دوره کد دوره کد عقیدتی سیاسی هست میشی معلم عقیدتی سیاسی به سرباز صفر ها و گاهی هم به افسر ها تدریس نماز و روزه می کنی خوبیش هم این هست که تا اینجا که یادم هست رفیقم تو عقیدتی سیاسی ستاد بود پروندشون هم دست عقیدتی سیاسی بود نه قسمت اداری و شعبه افراد (قسمت اداری نرتبط با وظیفه ها) در نتیجه مرخصی هاشون رو در میاوردن .. البته اگر در اداری خدمت کنی و جای مهمی هم باشی باز از این کار ها میشه انجام داد مثلا با وجوداینکه من شیراز هر دوماه 15 روز تهران بودم آخر خدمت باز یک ماه مرخصی رفتم ... ...

Last edited:
I've invented such a logic for myself too but the point is in that situation neither you would be a pious believer nor enjoy this world while still you are lost ... not helpful ...
.

That is true. Though I do not think Pascal's intention was to make pious believers. His point was even if you are not a believer, still you might go on and strive to act like one based on this conviction alone, that the world is just a wager.

Sometimes you have to just throw your hands in the air and go on living the life:

My 4G internet speed at home:

Screenshot_2016-05-17-06-06-58-1.png

Screenshot_2016-05-17-05-51-44.png

:super:

@haman10
Chera Soheil ban shode?

‫نمیدونم چرا پس از چهل سال امر به معرف و نهی از منکر و ارشاد تعالیم عالیه اسلامی فهم و شعور اجتماعی مون به اینجا سقوط کرده!

‫وای بر ما...

attachment.php

Back
Top Bottom