What's new

Iranian Chill Thread

نه، من ناراحت نشدم ولی فکر نمیکردم کسی مثل شما پیدا بشه که باور ما به این چیزا رو کوته فکری و عقب موندگی تلقی کنه. شوخیشم قشنگ نبود. به هر حال شاید اگه منم مثل شما چند باری برم خارج بیام دیگه این چیزا برام کمرنگ بشه :sad: :P

من مگه خارج نبودم

یه آلمانی شیعه رو دیدم داره تو واتیکان زیارت عاشورا می خونه

رفتم جلو گفتم چرا اینجا

گفت مگه نمی دونی کی اینجا دفن شده !؟

سن پترز ... یا همان شمعون پدر بزرگ حضرت مهدی

یعنی گفتم خاک تو سر من

من شیعه هستم ... اون المانی چشم آبی مو بور هم شیعه بود

بیشتر اینکه ما ول معطل هستیم بخاطر همین بی خبری هست

Man rajeb be arajifi ke minivisi nazare khassi nadaram.vali bayad begam age tu zendegiye vaghei ham hamin shakhsiato dari pas adaame kheli manfuri hasti.moteasefam baraye atrafianet.
Kolang jan, azizam bande inja 2 3 ta post gozashtam, akhe az in posta shoma shakhsiate maro chetori fahmidi, na jeddi man enghad adame khoobi hastam, kheeeyli golam.
shoma ro ham kheyli doost daram.
chera harfeto nemizani huh
agha ma ye post gozashtim, kafar ke shodim, hale doostan ke bad shod, oonam ke goft me bi shakhsiatim, dige chetori mishe harfeto bezani?
agha ma aslan chiz yokhde, vallla aghaaaa.

agha ma ye post gozashtim, kafar ke shodim, hale doostan ke bad shod, oonam ke goft me bi shakhsiatim, dige chetori mishe harfeto bezani?
agha ma aslan chiz yokhde, vallla aghaaaa.
man aslan kari be oun post shoma nadaram . aslan oun poste shoma ru ham nadidam baradar man .

man oun "thank" hato didam tooye thread shahed .

age kesi behet mige kafer , va fekr mikoni nisti , begoo nistam . az khodet defa kon

harfeto bezan dar kol . post 4 troll ru thank nazan ke nari ru asab digaran . mamnun

man oun "thank" hato didam tooye thread shahed
naa, man nazare khassi nadaram, hamintori random bazi posta ro ham thank mikonam.
soooe tafahom nashe.
harfeto bezan dar kol . post 4 troll ru thank nazan ke nari ru asab digaran . mamnun
baba, ghablan shoma gofti post haye alaki nade ke nari roo asabe ma, ma ham goftim chashm, hala migi thank ham nakon.
dadash daghighan mahdoodeye in asabeto be ma begoo, ma hesab kar biad dastemoon.
aslan mikhay hesab karbari ro pak konam, faght be soorat guest posta ro negah konam?
na jeddi dadash, taklife maro moshakhas kon.

naa, man nazare khassi nadaram, hamintori random bazi posta ro ham thank mikonam.
soooe tafahom nashe.
bache khar mikoni ? o_O nega kon hamin chiza ru migi be ghole kollang hata tou khoone ham ehtemalan doostet nadaran :D

boro haji man ba een senam 100 ta mesle shoma ru ta labe cheshme mibaram teshne bar migardoonam o_O

vase ghazi malagh bazi ? o_O

:lol:

baba, ghablan shoma gofti post haye alaki nade ke nari roo asabe ma, ma ham goftim chashm, hala migi thank ham nakon.
dadash daghighan mahdoodeye in asabeto be ma begoo, ma hesab kar biad dastemoon.
aslan mikhay hesab karbari ro pak konam, faght be soorat guest posta ro negah konam?
na jeddi dadash, taklife maro moshakhas kon.
akhey :cray::cray:

khoda shahede nazdik bood geryam begire az een hame mazloomiat :cray::cray:

heeeeeey :cray:

bayad felestini mishodi shoma :lol:

oun vaght behet neshoon midanan border ru ba che "B" minevisan :lol:

@haman10 @kollang @SOHEIL
Aghayoun, harfhaaye shoma ham ke dorost baasheh, dalil nemisheh yek nafar ra bebarid gousheh ring va begirid zir e box.

@New shoma ham double-standard daari. in ke aadam az yek seri troll hemaayat bekoneh, va post haye stupid-eshoun ra thank bekoneh, ta yek seri digeh ra bechezouneh, dorost nist. Man nemigam ke khodam in stratgy ra ta be haal estefaadeh nakardam, vali dar kol in kaar dorost nist. shoma daari be nationalist baazi ye efraati ye ba'zi Irani ha iraad migiri, ke iraadet dorost ham hast, vali hamzamaan miri va ba kasaayi faaloudeh mikhori ke hamin dirouz be tor e chuvenisti rikhtan va yek thread tou ME section ra faghat chon darbaare ye kurd ha faghat harf zadeh boud, troll kardan va bastan. Double standard dorost nist.

@haman10 @kollang @SOHEIL
Aghayoun, harfhaaye shoma ham ke dorost baasheh, dalil nemisheh yek nafar ra bebarid gousheh ring va begirid zir e box.

@New shoma ham double-standard daari. in ke aadam az yek seri troll hemaayat bekoneh, va post haye stupid-eshoun ra thank bekoneh, ta yek seri digeh ra bechezouneh, dorost nist. Man nemigam ke khodam in stratgy ra ta be haal estefaadeh nakardam, vali dar kol in kaar dorost nist. shoma daari be nationalist baazi ye efraati ye ba'zi Irani ha iraad migiri, ke iraadet dorost ham hast, vali hamzamaan miri va ba kasaayi faaloudeh mikhori ke hamin dirouz be tor e chuvenisti rikhtan va yek thread tou ME section ra faghat chon darbaare ye kurd ha faghat harf zadeh boud, troll kardan va bastan. Double standard dorost nist.

آقا من کجا بردم گوشه رینگ !؟

حتی در جواب توهین هم توهین نکردم

:tup:

naboodi tou site chera ?
in rouz ha saram hesaabi sholough hast. ishaallah kaar ham tamoum besheh, bishtar sar mizanam ;)

آقا من کجا بردم گوشه رینگ !؟

حتی در جواب توهین هم توهین نکردم

be tor e kolli migam, aziz. vaghti 3 be 1 basheh, taraf e moghaabeltoun hes e badi behesh dast mideh va jaaye bahs basteh misheh ;) raasti comment haye to dar mored e thread e shahed, dar javaab e Cabatli ra didam. kollan taraf ra jeddi nagir, sher va ver ziyaad migeh. yaadameh yek baar ba yek rous e ham bahsesh shod, tahesh faghat fahhaashi mikard va in galleh troll ha baraaye hemaayat azash rikhtan ounja. Don't fall in the same trap ;)

in rouz ha saram hesaabi sholough hast. ishaallah kaar ham tamoum besheh, bishtar sar mizanam ;)

be tor e kolli migam, aziz. vaghti 3 be 1 basheh, taraf e moghaabeltoun hes e badi behesh dast mideh va jaaye bahs basteh misheh ;) raasti comment haye to dar mored e thread e shahed, dar javaab e Cabatli ra didam. kollan taraf ra jeddi nagir, sher va ver ziyaad migeh. yaadameh yek baar ba yek rous e ham bahsesh shod, tahesh faghat fahhaashi mikard va in galleh troll ha baraaye hemaayat azash rikhtan ounja. Don't fall in the same trap ;)

صدا و سیما بلاخره داره شبکه هارو اچ دی میکنه

دهن سرویس ها اگه تصاویر با کیفیت نشون بدن ما اینقدر به گا نمیریم

سر همین قضیه سومار فیلم اچ دی پرس تی وی گالشون رو بست

جدیدا مثل اینکه فهمیدن چه خبره یکم آدم شدن

فقط می خوام یه بار دیگه بهانه دست اینها بدن

می رم تو ساختمون صدا سیما از دم در هرکی رو دیدم تا بالا میکنم

د آخه گاییدن مارو

اگر اینها نبودن این جوان امنیت هم نداشت ... مثل اینکه فراموش کردید دنیا قانون جنگل است و ما بر اساس همین قانون جنگل دچار سختی شدیم

اگر به ما حمله نمی شد الان موشک داشتیم !؟

الان این آقا شد مقصر که چکار برای جوان های *** گشاد این مملکت کرده

کدوم یکی از این جوان های مظلوم *** گشاد می تونن مثل این آقا کار کنن !؟

این جوون های *** گشاد اگر دچار سختی میشن به این دلیل هست که تو کارشون چیزی به اسم خدا و توکل وجود نداره

ماشالله همه هم به بی خدایی افتخار می کنن یا در ظاهر خدا خدا می کنن

به هر حال مراقب باشید ... اون دنیا لای نامه اعمال این جملات رو در نیارن بگن حالا راضیش کن

مگه خود این آقا پارتی داشت !؟

مگه شاهانه زندگی می کرد !؟

خود شما یه روزی گفتی هر کسی باید جای خودش باشه

این آقا تو جای خودش بهترین بود و کارش هم خیلی خوب انجام داد یه قرون هم بالا پایین نکرد

همون کسایی عامل این مشکلات اقتصادی هستند که می گفتند تهرانی مقدم بودجه مملکت را هدر می دهد

چرا میدید موشک بسازد و اجازه ندهد کسی به این کشور حمله کند

بدید ما اختلاس کنیم بذاریم تو بانکهای خارجیمون یه اتفاقی هم برای این مملکت افتاد فلنگ رو ببندیم

این جوون ها قرآن نمی خوانند !؟

خدا گفته فقط از من بخواه

خدا گفته اگر یه کاری رو شروع کنی و اولش بخدا توکل کنی و انجامش به ضررت نباشه و تمام تلاشت رو بکنی دنیا نمی تونه جلوت رو بگیره

جوون های ما رساله ی احکامشون شده شبکه ای مثل من و تو

چند نفر از این جوون های محترم *** گشاد ما قرآن می خونن !؟

به ولای علی قسم سراغ ندارم آدمی رو که اهل دین باشه و به دین عمل کنه و یه گره تو کارش بیافته مگر اینکه خدا بخواد امتحانش کنه

من آدمی رو می شناسم که دیده تو حرم امام حسین یه فلج بلند شده راه رفته

ولی ایمان نیاورده

فرق اون فلج با اون آدم می دونی چی بوده !؟

اون فلج گفت می رم پیش امام حسین بهش میگم فقط تو می تونی منو نجات بدی

ایمان داشت که نجاتش میده

ازش عکس گرفتن

دیدن نخائش برگشته سر جاش

این چیز هارو خیلی ها می بینن ولی ایمان نمیارن

همین آدم هان که اگه مسئول بشن بخاطر ایمان نداشتن بخدا هر بلایی سر خلق خدا میارن و جوابش هم خواهند داد

این جناب شهید نواب خیلی جاش خوبه

ماها بدبختیم که منتظریم بنده های خدا برامون کار درست کنن

سهیل جان چه ربطی به نوحه سرایی داره؟

هنوز هم میگم هر چیزی سر جای خودش باید باشد.

من مشکلی با این فرد و کاری که کرده اصلا ندارم. بحثی که من میگم کاملا متفاوته. مشکل من با این تبلیغاتی هست که صورت گرفته و سعی بر قهرمان سازی کردن هست. با این خبر و مصاحبه ای هست که اینجا صورت گرفته است.
زمانی که طرف زندگی نداره امنیت هم نداره. زمانی که طرف زندگی نداره و به علت بی کفایتی مسئولینی که باعث و بانی این وضعیت هستند. حالا این مسئولین بیایند حرف از ساخت موشک بزنند و بخواهند برای مردم قهرمان سازی کنند ، کاری کاملا بیهوده است و بیشتر ناراحتی طرف را در پی دارد. این فرد وقتی زندگی ندارد، حالا بشیند حال کند که یکی موشک ساخته و باید به آن افتخار کند.
، طرف می بیند هیچ اهمیتی به وضعیتش داده نمی شود،
ارتباطی هم به دین و ایمان ندارد. چه با دین چه بی دین همه جوره موجود است.
تقصیر را گردن خدا ننداز. خدا عقل و شعور و اختیار به انسانها داده است . اساس ظلم و عدالت هم بر همین مبناست.
اگر هم خدا کمک می کند از لطف خداست برای بندگانش. والا وضعیت جوامع، خوب و بد گردن خود انسانهاست. اگر این بود پس دولت و حکومت دیگر برای چه است؟
همه می نشستیم یک جا ، همه چی درست می شد.
خدا گفته از تو حرکت از من برکت. اما زمانی که شما می خواهی حرکت کنی ولی نمی توانی، کاری نیست، و نمی گذارند. اسمش می شود ظلم.
ظلم یک عده بر عده ای دیگر. که بر همین اساس روز جزا و قیامت شکل گرفته است و در دین گفته می شود باید در آن دنیا جواب هر عملی را پس داد.

مفت خور هستند؟ *** گشاد هستند؟. این حرف زمانی مصداق دارد که کار به وفور موجود است، حقوقی که می گیرد توانایی برآورده کردن حداقل زندگی را برای شخص داشته باشد. اگر در آن زمان طرف نشست خانه و کاری نکرد. اسمش را بگذار *** گشاد.

همین طرف گفته" آقامهدی می‌گفت، آمریکا و اسرائیل را از «همین‌جا» می‌توانیم بزنیم

خب چرا سیاستها را نقد نمی کنیم که چرا این وضع به وجود آمده، کسانی که شکمشان سیر است، به راحتی می گویند قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود،
میزنیم فک آمریکا را میاوریم پایین

شب هم می رود خانه شکم سیر می خوابد و سر ماه حقوق مکفیش واریز می شود حالا وضع مملکت هر گونه می خواهد باشد.

فردایش دوباره می گوید:
تحریمها اثری ندارد.

بله برای چه کسانی اثری ندارد؟ برای مردم یا برای مسئولین؟ اینجا اگر مردم برای غذای شبشان هم در خیابان صف بکشند. آیا مسئولین مملکت هم باید صف بکشند؟ آیا آنها هم اگر مریضی پیدا کنند باید نگران هزینه عمل و دارو بیمارستان باشند؟ یا اینکه در هر شرایطی شکم آنها سیر خواهد بود و مشکلی بابت این مسائل نخواهند داشت؟
اگر کما بروند. چند سال هم طول بکشد در کما در بهترین بیمارستانها به سر می برد. با هزینه چه کسی؟ حالا اگر یک فرد عادی باشد وضع چگونه است؟ باید به جیبش نگاه کند. خالی باشد فاتحه و زیر خاک می رود.

حالا آن جوان بدبختی که نه کار دارد ( که حالا بخواهد کار کند یا نه) نه پول دارد وتنها عمر و جوانیش تباه می شود. با دیدن آنها باید یهو احساس غرور کند؟

الان با منطقی که گفتی. کسی که هزاران میلیارد تومن اختلاس کرده و یا در اوج رفاه است. کسی هست که دیگر در ایمان و عبادت دست همه را از پشت بسته است و هرکسی که بدبخت است بی ایمان است؟

آخه این شد حرف؟

این لینک را ببین به عنوان نمونه. اینا هم اهل ایمان وقرآن هستند ولی زندگیشان را ببین:

خوب و بد زندگی در نیروگاه قم » 19دی آنلاین

سهیل جان چه ربطی به نوحه سرایی داره؟

هنوز هم میگم هر چیزی سر جای خودش باید باشد.

من مشکلی با این فرد و کاری که کرده اصلا ندارم. بحثی که من میگم کاملا متفاوته. مشکل من با این تبلیغاتی هست که صورت گرفته و سعی بر قهرمان سازی کردن هست. با این خبر و مصاحبه ای هست که اینجا صورت گرفته است.
زمانی که طرف زندگی نداره امنیت هم نداره. زمانی که طرف زندگی نداره و به علت بی کفایتی مسئولینی که باعث و بانی این وضعیت هستند. حالا این مسئولین بیایند حرف از ساخت موشک بزنند و بخواهند برای مردم قهرمان سازی کنند ، کاری کاملا بیهوده است و بیشتر ناراحتی طرف را در پی دارد. این فرد وقتی زندگی ندارد، حالا بشیند حال کند که یکی موشک ساخته و باید به آن افتخار کند.
، طرف می بیند هیچ اهمیتی به وضعیتش داده نمی شود،
ارتباطی هم به دین و ایمان ندارد. چه با دین چه بی دین همه جوره موجود است.
تقصیر را گردن خدا ننداز. خدا عقل و شعور و اختیار به انسانها داده است . اساس ظلم و عدالت هم بر همین مبناست.
اگر هم خدا کمک می کند از لطف خداست برای بندگانش. والا وضعیت جوامع، خوب و بد گردن خود انسانهاست. اگر این بود پس دولت و حکومت دیگر برای چه است؟
همه می نشستیم یک جا ، همه چی درست می شد.
خدا گفته از تو حرکت از من برکت. اما زمانی که شما می خواهی حرکت کنی ولی نمی توانی، کاری نیست، و نمی گذارند. اسمش می شود ظلم.
ظلم یک عده بر عده ای دیگر. که بر همین اساس روز جزا و قیامت شکل گرفته است و در دین گفته می شود باید در آن دنیا جواب هر عملی را پس داد.

مفت خور هستند؟ *** گشاد هستند؟. این حرف زمانی مصداق دارد که کار به وفور موجود است، حقوقی که می گیرد توانایی برآورده کردن حداقل زندگی را برای شخص داشته باشد. اگر در آن زمان طرف نشست خانه و کاری نکرد. اسمش را بگذار *** گشاد.

همین طرف گفته" آقامهدی می‌گفت، آمریکا و اسرائیل را از «همین‌جا» می‌توانیم بزنیم

خب چرا سیاستها را نقد نمی کنیم که چرا این وضع به وجود آمده، کسانی که شکمشان سیر است، به راحتی می گویند قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود،
میزنیم فک آمریکا را میاوریم پایین

شب هم می رود خانه شکم سیر می خوابد و سر ماه حقوق مکفیش واریز می شود حالا وضع مملکت هر گونه می خواهد باشد.

فردایش دوباره می گوید:
تحریمها اثری ندارد.

بله برای چه کسانی اثری ندارد؟ برای مردم یا برای مسئولین؟ اینجا اگر مردم برای غذای شبشان هم در خیابان صف بکشند. آیا مسئولین مملکت هم باید صف بکشند؟ آیا آنها هم اگر مریضی پیدا کنند باید نگران هزینه عمل و دارو بیمارستان باشند؟ یا اینکه در هر شرایطی شکم آنها سیر خواهد بود و مشکلی بابت این مسائل نخواهند داشت؟
اگر کما بروند. چند سال هم طول بکشد در کما در بهترین بیمارستانها به سر می برد. با هزینه چه کسی؟ حالا اگر یک فرد عادی باشد وضع چگونه است؟ باید به جیبش نگاه کند. خالی باشد فاتحه و زیر خاک می رود.

حالا آن جوان بدبختی که نه کار دارد ( که حالا بخواهد کار کند یا نه) نه پول دارد وتنها عمر و جوانیش تباه می شود. با دیدن آنها باید یهو احساس غرور کند؟

الان با منطقی که گفتی. کسی که هزاران میلیارد تومن اختلاس کرده و یا در اوج رفاه است. کسی هست که دیگر در ایمان و عبادت دست همه را از پشت بسته است و هرکسی که بدبخت است بی ایمان است؟

آخه این شد حرف؟

این لینک را ببین به عنوان نمونه. اینا هم اهل ایمان وقرآن هستند ولی زندگیشان را ببین:

خوب و بد زندگی در نیروگاه قم » 19دی آنلاین

حرف من اینی که شما برداشت کردی نیست

موضوع اصلی اینه که ای کاش از این آقا قهرمان می ساختند

الان فرهنگ ما طوری شده که اگر کسی در دیگران بگذارد میشود آدم زرنگ و موفق

مشکل از جوون ها هم هست

میگن کار نیست... خوب دیگه کار نیست کاریش نمیشه کرد

پس این همه آدم که من دیدم از صفر شروع کردن و پارتی نداشتن آدم نیستند! ؟

ماها که ادعا داریم اینها حکومت بلد نیستن و چه و چه اصلا به اصول عمل می کنیم ؟؟؟

مردم ما خودشون رو قبول ندارند

طرف برمی گرده میگه جنس ایرانی آشغاله

یکی نیست بگه خوب پدر سگ خود آشغالت ایرانی هستی

اگه جنس ایراد داره یعنی تو ایراد داری

شما میگی چرا در مورد امثال تهرانی مقدم صحبت می کنند

چرا!؟

چون می خوایم به ذهن مردم فرو کنیم که اگر ایرانی می تونه موشک آنچنانی بسازه پس می تونه چیزهای دیگه رو هم تولید کنه

اگه تو این مملکت تولید باشه کسی بی کار می مونه!؟

تحریم رو بردارن... اگر تولید نباشه مشکل بیکاری حل میشه!؟

اگر قراره مشکل این مملکت حل شه مردم باید طرز فکرشان رو اصلاح کنن

اگر اینطور باشه هیچ مسئولی تخم نمی کنه حق رو ناحق کنه

وقتی میان میگن اگه خواستی چیزی رو مخفی کنی بذار لای کتاب چون این مردم کتاب نمی خوانند باید خودت تا تهش بری

ایران مشکل داره چون ما ایرانی ها مشکل دار شدیم

صدها ساله فراموش کردیم کی بودیم

حرف من اینی که شما برداشت کردی نیست

موضوع اصلی اینه که ای کاش از این آقا قهرمان می ساختند

الان فرهنگ ما طوری شده که اگر کسی در دیگران بگذارد میشود آدم زرنگ و موفق

مشکل از جوون ها هم هست

میگن کار نیست... خوب دیگه کار نیست کاریش نمیشه کرد

پس این همه آدم که من دیدم از صفر شروع کردن و پارتی نداشتن آدم نیستند! ؟

ماها که ادعا داریم اینها حکومت بلد نیستن و چه و چه اصلا به اصول عمل می کنیم ؟؟؟

مردم ما خودشون رو قبول ندارند

طرف برمی گرده میگه جنس ایرانی آشغاله

یکی نیست بگه خوب پدر سگ خود آشغالت ایرانی هستی

اگه جنس ایراد داره یعنی تو ایراد داری

شما میگی چرا در مورد امثال تهرانی مقدم صحبت می کنند

چرا!؟

چون می خوایم به ذهن مردم فرو کنیم که اگر ایرانی می تونه موشک آنچنانی بسازه پس می تونه چیزهای دیگه رو هم تولید کنه

اگه تو این مملکت تولید باشه کسی بی کار می مونه!؟

تحریم رو بردارن... اگر تولید نباشه مشکل بیکاری حل میشه!؟

اگر قراره مشکل این مملکت حل شه مردم باید طرز فکرشان رو اصلاح کنن

اگر اینطور باشه هیچ مسئولی تخم نمی کنه حق رو ناحق کنه

وقتی میان میگن اگه خواستی چیزی رو مخفی کنی بذار لای کتاب چون این مردم کتاب نمی خوانند باید خودت تا تهش بری

ایران مشکل داره چون ما ایرانی ها مشکل دار شدیم

صدها ساله فراموش کردیم کی بودیم
آدم روشن فکر و با کلاس و با فرهنگی هستی شما... از حرفات معلومه در جوانی پخته شدی.... مردم ما سه دسته اند... دسته اول بقول شما گشادها و بی عرضه ها پر مدعا و بی کلاس و بی فرهنگی هستند که فکر می کنه چون یه فوق دیپلم یا لیسانس یا فوق لیسانس گرفته پس در این وضعیت رو به رشد کشور باید بیان حلوا حلواش کنند و پشت میز بشوننش و میلیونها هم حقوق بهش بدن.... من در زندگی شخصی خودم بیشتر کسانی رو که موفق هستند رو می بینم که با تلاش و کوشش زیاد به اون چیزی که می خوان رسیدن....البته یه قشر آقازاده و پارتی دار هم هست ولی درصد کمی از ایرانیها هستند... همین گشادهای غرغرو و بی عرضه وقتی سر از اروپا امریکا در میارند براحتی تن به کارهای مثل ظرف شوری، کلینری، نقاشی ساختمان و غیره میدن اونهم با افتخار...من چند مورد ازین گشادها دور و برم داشتم که با سن 30 هنوز محتاج بابا ننشون هستند تا نمیرن از گشنگی.ووو وای به غیرتتون.... مردید برید هرکاری گیر آورید انجام بدید دوبرابر بقیه تلاش کنید تا وضعتون خوب بشه... بماند که این حرفهایی که آی کار نیست به نظر من اغراقه و از روحیه غروغورو ایرانیها نشئت می گیره مثل بازاری که 700 خونه داره و ماشین 150 تومنی زیر پاشه و کلی پول سهام خریده هروقت میپرسم اوضاع بازار چطوره میگه افتضاحه بابا!!! و تهش میرسه به اینکه شیخا باعث وضع بد مالیش هستند!!! یارو میگفت یکی با ماشین 250 میلیونی اومده بوده ستاد یارانه اعتراض کرده چرا یارانش رو قطع کردین!! یا اینهایی که برق دزدی می کنند در حاشیه شهرها و وقتی میگی کارت اشتباست میگه برق امامه!!! و میگه کهپول نفتم رو دارم میگیرم!!! کلا بنظر من هر جوونی که دستاشو بکنه تو جیبش تو خیابون راه بره و ماهی 1 تومن در نیاره به نظر من مشکل اساسی داره در فرهنگ و تربیت و گشادی...
دسته دوم آدمها کارمندان دولتی هستند که یادگرفتن چطور علاوه بر حقوق کار صبحشون با معامله کردن ظرف یه مدت 10 تا 20 سال به همه چی برسند... مثال اینکه اکثریت کارمندهایی که مثلا 50 سالشه و ماشین داره و خونه رو هرجور حساب بکنی با حقوق کارمندیش نمیتونسته اینها رو بخره تازه مشروط بر اینکه پسانداز داشته باشه...
گروه سوم که بر اساس مشاهدات خودم 10 درصد مردم دور و برم رو شامل میشن کسانی هستند به تمام معنا نیروهای مفید جامعه که زرنگ و سختکوشن و دارن به خودشون و کشورشون حسابی خدمت می کنند... من مورد دور و بر خودم چند تایی هستند که از صفر شروع کردن و حالا بعد از 10 سال نزدیک میلیارد دارند از طریق زدن کارگاه تراش و ماشین کاری و یکی دیکه مثلا ساخت سنسورهای کنترل حرارتی و یکی دیگه رگلاتورهای محصولات گازسوز میزنه و یکی مثلا قطعات تزیینی خودرو میزنه....همشون هم جوونن و خانواده هم دارند و بچه.... من هر وقت دیدم اینها دارن 10 برابر بقیه زحمت میکشن نتیجش رو هم میبینند...
نرخ بیکاری بالای 20 درصد در ایران فقط برای گروههایی مثل فارغ التحصیلان رشته های بدون بازار مثل هنر و ملخ شناسی کاربردی و امثالهم و همچنین خانمها هست که مدرک می گیرند بدون اینکه بخوان برن سر کار.... الان برای جوونهایی که حداقل فوق دیپلم دارند نرخ بیکاری بنظر من پایین 7 یا 8 درصده که بد نیست...
کلا من با حرفات موافقم که میگی برخی مردم ایران چنان بر ضد ایران و همه چیز راجع به ایران حرف میزنند انگار خودشون ایرانی نیستند و جالب اینجاست بیشتر کسانی که بخاطر مخالفتشون با جمهوری اسلامی به هر چیز مربوط به ایران مشکل دارند، خوددشون کوچکترین قدمی برای اصلاح مشکلات و رشد و توسعه و پیشرفت جامعه انجام ندادند و نمیدن.... اصلا بنظر من اینجور آدمها حق ندارند غر بزنند.... هر وقت یه قدم برداشتند برای کشورشون اونوقت حق دارند بگن ایران بده یا بدترینه...
من به شخصه حالم بهم میخوره از ایرانیهایی که با همه حماقت و سطح فکر پایینشون با همه بی فرهنگیشون با همه بی هویتی و گشادیشون فکر می کنند خودشون باکلاسن و فهمیده و بقیه نفهم و عقب مونده... دوست جامعه شناس ارشدی دارم که خیی خوشگل این جور آدمها رو تحلیل می کنه... بیشتر کسانی که بخاطر مخالفت با جمهوری اسلامی به تنفر از اسلام و شیعه و فرهنگ غنی کشورشون منتهی شده کارشون که دستکم 4 نفرشون رو در همین فروم میشه پیدا کرد وضع روانی و ضریب هوشی و تربیت بسیار نازلی دارند طبق نظر دوست جامعه شناسم که اگر دقیق بشید روشون میبینید همچین هم بیراه نمیگه....
با فرهنگی یعنی کسی که عادات و عقاید مترقی و غنی کشورش رو بهش عمل می کنه و اعتقاد داره و از عادات بد فرهنگش دوری میکنه.... به اشتباه برخی فکر می کنند اگر مثل مردم غربی بسوی فرهنگ حیوانیت برگردند مثلا باکلاس شدند!!!
تا ما مردم ایران خودمون به قدرت و تواناییهای خودمون ایمان نداشته باشیم و برای رشد و توسعه و جلوزدن از بقیه تلاش چند باره نکنیم نه کشور ما بهتر خواهد بود و نه خود ما....
مثلا برخی اعضاء این فروم که جوری میرینند (ببخشید گلاب به روتون) به ایران و ایرانیها و هر چیزی که از ایران در میاد که انگا رخودشون کانادایی یا آمریکایی هستند...بدبختها نمیدونند که همون کشوری که بهش فرار کردن هم اونها رو هیچوقت کانادایی و امریکایی بحساب نمیاره و نخواهد آورد...و هر بدی از ایران بگی مستقیم شامل حال خودشون هم میشه...
امان از نادانی و هوش پایین که بلای جون خودشون و بقیه هموطنانشون شده...
من به شخصه همیشه سعی کردم موارد غنی فرهنگ خودمون رو ارج بگذارم و موارد منفی رو هم هم در خودم و هم در دوستان و اطرافیانم با منطق و لطافت از بین ببرم...امیدوارم بجای غر زدن به اندازه خودتون هرچند کوچک قدمی به نفع و خیر مردمتون بردارید و نواقص کشورتون رو با هموطنانتون مطرح و رفع کنید نه اینکه اونها رو برخ مردمتون بکشید و برای خارجیها و دشمنان مردمتون تعریف کنید...
یاد یه دوست ایرانی در استرالیا میوفتم که هروقت پیش دو تا استرالیایی میشستیم شروع میکرد به بد گفتن از مردمش و کشورش و تعریف کردن از استرالیاییها!!! یعنی اینقدر ابله بود که نمی دونست اون استرالییاییها همه اون حرفها رو در مورد خودت هم صادق میدونند چون تو رو هم ایرانی می دونند... امان از جهل
اول باید منصف باشیم و سعی کنیم به نوبه خودمون اشتباهات خودمون و دولتمردانمون رو اصلاح کنیم.... ایران کم مشکل نداره ... ولی همش درست میشه..با تلاش مضاعف... همین الان هم ایران نسبت به 36 سال پیش مسیر رسیدن به یه کشور توسعه یافته و پیشرفته و تمدن ساز رو اگر قلش رو صد بگیریم 60 رو طی کرده...بقیش سختتره ولی کاملا شدنی...من به شخصه امید بیشتری به جوونهای با ایمان و شیعه کشورم دارم تا قرطی های گشادی که جز غرغر کردن و زندگی انگل وار کاری بلد نیستند و آخرش هم با رفتن به غرب هم خودشون رو و هم ایران رو از شرشون راحت می کنند...
البته از نشونه های یه ملت مترقی و بافرهنگ اینه که اول از همه هویت خودش رو بپذیره... چیزی که بشدت کمبودش در بین بیشتر ایرانیان غرب زده و یا بعبارت بهتر جو زده و جو گیر شده حس میشه

Latest posts

Pakistan Affairs Latest Posts

Country Latest Posts

Back
Top Bottom