What's new

Çay Bahçesi

TASS:

NATO Bogazlarin kapatilmasi icin bir neden gormuyor!
NATO bir butun olarak Turkiye'yi destekliyor.
Ancak Turkiye uluslararasi hukuka uymaya devam edecek ve Bogazlari Rus savas ve ticari gemilere kapatmayacak.
НАТО не видит предпосылок для закрытия Босфора - Korrespondent.net

Ikinci bir acayip haber.
Bildiginiz gibi Ukrayna Kirim'a elektrik vermiyor.
Bunun sebebide Kirim disindaki, Kirim Tatarlar Sivil Toplum Kuruluslarinin eylemi.
Tatarlar, Kirim sinirindaki butun elektrik hatlarini sabote ettiler. Direkler, transformatorler yikildi.
Daha oncede boyle seyler soyluyorlardi ama kimse ciddiye almiyorlardi. En sonunda yiktilar, elektrikleri kestiler.

SImdi benim anlayamadigim bir eylem yapacaklarmis:

Tatarlar Kirim'a deniz blokaji ilan etti.
"Dahada ileri gidecegiz, Kirim'a farkli blokajlar ve izolasyonlar uygulayacagiz. Kirim'i deniz etrafindan kusatacagiz. Kerch gecishini bloke edecegiz". Kirim'dan kovulan Kirim Tatarlar'dan olan Lenur Islamov'un sozleri.
Nasil yapacaklarmis merak ettim. Simdi kis havalar kotu, yolcu gemileri bile zor yanasiyor oralara.
Ancak bir savas gemisi yapabilir boyle bir seyi???

Ikinci bir acayip haber.
Bildiginiz gibi Ukrayna Kirim'a elektrik vermiyor.
Bunun sebebide Kirim disindaki, Kirim Tatarlar Sivil Toplum Kuruluslarinin eylemi.
Tatarlar, Kirim sinirindaki butun elektrik hatlarini sabote ettiler. Direkler, transformatorler yikildi.
Daha oncede boyle seyler soyluyorlardi ama kimse ciddiye almiyorlardi. En sonunda yiktilar, elektrikleri kestiler.

SImdi benim anlayamadigim bir eylem yapacaklarmis:

Tatarlar Kirim'a deniz blokaji ilan etti.
"Dahada ileri gidecegiz, Kirim'a farkli blokajlar ve izolasyonlar uygulayacagiz. Kirim'i deniz etrafindan kusatacagiz. Kerch gecishini bloke edecegiz". Kirim'dan kovulan Kirim Tatarlar'dan olan Lenur Islamov'un sozleri.
Nasil yapacaklarmis merak ettim. Simdi kis havalar kotu, yolcu gemileri bile zor yanasiyor oralara.
Ancak bir savas gemisi yapabilir boyle bir seyi???

Olayı anlayamadım, tam olarak. Kırım'ı Rusya ilhak ettiği için, Kırımdan sürülen Kırım Tatarları, Rusya'ya karşı olarak bu eylemleri mi yapıyor ?

Olayı anlayamadım, tam olarak. Kırım'ı Rusya ilhak ettiği için, Kırımdan sürülen Kırım Tatarları, Rusya'ya karşı olarak bu eylemleri mi yapıyor ?

Kirim Türkleri (Tatarlari) En ünlü Kirim Tatari "Orhan Gencebay"
290px-Crimean_Tatar_1939-num.png

Ruslar Kirim Tatarlarin kismi bagimsizligini ve Kirim Tatar Parlamentosunu lagvettiler, Kirim Tatar yayin organlarini kappattilar.

Kirim Türkleri gecen hafta Ukrayna Milliyetcileri ile beraber Kirim'a giden ana elektrik hattini ve bir cok Trafo istasyonunu tahrip ettiler. Kirim'da Hastanelerde ve evlerde elektrik jeneratörler ile saglaniyor. Rusya anakaradan elektrik hatti dösemek ve köprü yapmak icin ugrasiyor. Denizalti kablosu mümkün, ama köprü 3 seneden önce bitmez.

Evet. Kirimda Rusyanin istemedigi ve Kirimdan deport ettigi Mustafa Cemiloglu ve onun ekibi yapiyor.
Zaten Ruslar bu eylemleri hemen kullaniyorlar:Siz kendi milletinizinizin elektrigini kesiyorsunuz diyorlar. Zaten isgalden sonra Kirimdaki Tatarlar hemen kendilerine baska liderler buldular:)

Edit:
Yaptirimlar yuzunden,Kirima kerch bogazinin altindan elektrik kablosu doseyecek adam bumayirlor.Kablolari kaplayacak materyal yokmus. Marmaray gibi birsey.
Ihale bitmis aralik sonu bitecek diyorlar. Ruslar bos durmuyor, projeleri varmis gibi gozukuyorlar.Akillarinda bir Ukrayna isgali olsa bu islerle ugrasmazlardi herhalde.

Ahmet Davudoglu, Can Dundar, Cuneyt arkin , Ulkerin sahibi:) Tatarlar'a gore Turkiyede 5 milyon Tatar varmis:)

@okan tekis

Okan keep please serious. That same Video exists about Ms. Merkel.
Nevertheless thank you. - Senin anan babanin elini öpmek lazim -. Avrupada yetisen cok az vatansever var.

Beyfendi (külliyede bu şekilde bahsediyolar Cumhurbaşkanından. :) ) "Bu ne böyle, kafama kafama üflüyor" diyormuş. :) Onun için yandan üfleyen sistem geliştirmişler. :)
Yazik yahu neden adamin kafasina ufleyecek sekilde yaptiniz. :(

Mate, why don't you quote people when replying ?
@Sinan

Of course possible, not too much space used ?

what do you mean Senin anan babanin elini öpmek lazim -. Avrupada yetisen cok az vatansever var my turkish is not so good

That means thanks to your parents, that they gave you Turkish education and patriotism

is it true a bomb went off in istanbul subway today ?

Yes a trafo exploded and 2 Persian tourists were killed, Police believe that they wanted to be suicide bombers cause they had bomb belts, were ruled from Russian and Iran services ENOUGH babe ? .........:big_boss:

Last edited:
Back
Top Bottom