What's new

Çay Bahçesi

Yahu ne savaşı. Köpekistanı kurdurmamak bizim için dünyanın en büyük savaşıdır.
Hem sultan, hem abd hem rusya aynı amaç uğrunda çalışıyor. Savaşta şu an yeniliyoruz.
Bunu SOM atarak çözemeyiz.

2.DS da ozellikle SSCBye gec yardim etti Abd. Ne yikilmasini istediler, ne de guclenmesini.
1 milnon sehit gibi felaket, en uc bir durumdan bahsetmek istedim.
Yalniz Vietnam savasina benzetme sonuclari cok saha feci olur Allah korusun. Simdi nufuslar daha kalabalik. Rusyada askerine acimayan bir ulke. Savasta Kirar askerini acimaz.Tabii sonuclarina katlanir. Ruslar kader deyip sineye cekmez.
Neyse bana nazin geciyor, sana serbest . Benden onceki sallayanlara kizmamissin.
Bogazdaki mayinlarda temizlenir. O ticari gemiler o bogazlardan gecemezse, Turkiye'de iktidar degisir. Putinde yapacagi bir cilginligin iktidari kaybetmekle sonuclanacagini biliyor.
Su andaki savasta adi konmamis bazi kurallar var. Neden Donbas'i hemen kendine baglamadi? Veya Alman ucaklarini kendi ussune yerlestirmek istiyor?
Rusya halkina ve dunyaya karsi iyi bir lider oldugunu gostermek zorunda. Fakirlige kimsenin tahammulu yok.
Ilgimi ceken diger bir ayrinti var. Eger olasi Rus-Turk savasiyla Turkiyeyi cehenneme cevirip, bolmek isteselerdi. Bunu Turkiye'nin ekonomisinin, politikasinin cok kotu oldugu 2000lerde yapabilirlerdi? 2000 yilinda Kardaga cikan botlarin mazotunu komutanlar cebinden koymus. Turkiyeyi yikmak isteyenler o zaman saldirabilirlerdi. O zamandan beri Turkiye'de askeri anlamda gelisme var. Silahlandiriliyoruz gibi geliyor bana. Kritik bir cok teknolojiye sahip olmusuz. Bircok proje hizla baslanilip, bitiriliyor.
Bunlar tek basina yapilamayacak seyler.
Bu durum icimi rahatlatiyor. En azindan simdilik ustumuzde kotu oyunlar oynanmiyor gibi geliyor. Bolgede gelecek cok belirsiz.

Nazla ilgisi yok.
Mayin temizlemek kolay degil.
Kaza ile bir süper tanker Canakale bogazinin girisinde digeri ise Istanbul Bogazinin cikisnda batarsa, buna KAZA denir !
O dar bölgeden tek bir arac gecemez.

INDEPENDENTA ACCIDENT
Maritime Accidents on the Bosphorus | SeaNews

At that time a friend of mine, who lives now in Zürich rescued with his speed boat from Kalamis some sea men

Diger taraftan Kardak'a cikan ekipten arkadaslarim var.
SAT botlari mazot kullanmaz. Kardak'a cikan sisme Sat botlari distan takma "Benzin Outboard" la tahrik edilir.

Yahu ne savaşı. Köpekistanı kurdurmamak bizim için dünyanın en büyük savaşıdır.
Hem sultan, hem abd hem rusya aynı amaç uğrunda çalışıyor. Savaşta şu an yeniliyoruz.
Bunu SOM atarak çözemeyiz.

Panik yapmayiniz. Bir sey olmaz.

Benim benzin yerine mazot deme yanlisligini gostermem gercegi degistirmiyor.
"Kardak’ta acı gerçek!Poyrazköy davasında savunma yapan Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, 1996 yılında Kardak’a çıkan SAT komandolarını taşıyan botun benzinini kredi kartıyla kendilerinin aldığını söyledi."
Banka fişini gösterdiSavunmasında, Kardak krizi sırasında bugüne kadar gizli kalmış bir olayı anlatan Türkşen, şunları söyledi: “30 Ocak 1996’da saat 21.33’te biz cebimizden verdik o botun benzin parasını. Şu an burada bulunan Ercan Kireçtepe’nin kredi kartıyla o gece benzin aldık. Kredi kartının slipi de burada. Herkes cebindeki parayı çıkardı, bakkaldan ekmek arası peynir aldık. O gece 01.40’da da adaya çıktık. Dönemin Başbakanı Tansu Çiller, dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya’yı arıyor. O da bizi aradı. Ben nasıl ’Komutanım benzin yok’ diyeyim. Şimdi ise burada terör örgütü üyeliğinden yargılanıyoruz.”

Bogazlari fiziki olarak kapatmaktan bahsediyorsunuz. Bense o bogazlarin siyasi, poltik ve askeri hicbir sekilde kapatilamayacagini soyluyorum. Ingiliz Kralicesi'nin Turkiye'de ilk gormeye gittigi yerdir bogazlar. Dunya savaslari'na sebep olur. 5 tane ulkenin agzini-burnunu kapamaktir. Global aktorlerin mallarini satamamasina neden olursunuz. Dunya ticaretine balta vurursunuz.
10 tane SU-24 dusurmekten daha tehlikeli bir durumdur.

Kardaga cikan ekipten arkadaslariniz olamaz . Tamamini Yunan istihbarati sehit etmis!!
Hurshid Bey siz bu bilgiyi nasil atladiniz?
‘Kardak Komandolarını Yunan Ajanlar Öldürdü’ Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet

Last edited:
Benim benzin yerine mazot deme yanlisligini gostermem gercegi degistirmiyor.
"Kardak’ta acı gerçek!Poyrazköy davasında savunma yapan Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, 1996 yılında Kardak’a çıkan SAT komandolarını taşıyan botun benzinini kredi kartıyla kendilerinin aldığını söyledi."
Banka fişini gösterdiSavunmasında, Kardak krizi sırasında bugüne kadar gizli kalmış bir olayı anlatan Türkşen, şunları söyledi: “30 Ocak 1996’da saat 21.33’te biz cebimizden verdik o botun benzin parasını. Şu an burada bulunan Ercan Kireçtepe’nin kredi kartıyla o gece benzin aldık. Kredi kartının slipi de burada. Herkes cebindeki parayı çıkardı, bakkaldan ekmek arası peynir aldık. O gece 01.40’da da adaya çıktık. Dönemin Başbakanı Tansu Çiller, dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya’yı arıyor. O da bizi aradı. Ben nasıl ’Komutanım benzin yok’ diyeyim. Şimdi ise burada terör örgütü üyeliğinden yargılanıyoruz.”

Bogazlari fiziki olarak kapatmaktan bahsediyorsunuz. Bense o bogazlarin siyasi, poltik ve askeri hicbir sekilde kapatilamayacagini soyluyorum. Ingiliz Kralicesi'nin Turkiye'de ilk gormeye gittigi yerdir bogazlar. Dunya savaslari'na sebep olur. 5 tane ulkenin agzini-burnunu kapamaktir. Global aktorlerin mallarini satamamasina neden olursunuz. Dunya ticaretine balta vurursunuz.
10 tane SU-24 dusurmekten daha tehlikeli bir durumdur.

Kardaga cikan ekipten arkadaslariniz olamaz . Tamamini Yunan istihbarati sehit etmis!!
Hurshid Bey siz bu bilgiyi nasil atladiniz?
‘Kardak Komandolarını Yunan Ajanlar Öldürdü’ Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet

Bunlari biliyorum. Bi tanesini bizzat taniyorum ve su an da yurt disinda Özel bir Kurulusta "Anti Piracy Egitimi veriyor"!
Size bunlarin palavra / asparagas oldugunu kesin bir dille teyit edebilirim.
Yunan yazar, ayni METAL Firtina kitabi yazarlari gibi tam salladi.

Kime hizmet etmeye calisiyorsunuz. ?

‘Türk komandolarını...' | GAZETE VATAN

1996’da Yunanistan ile Türkiye’yi savaşın eşiğine getiren Kardak krizi hakkında komik yazı

"Chardevellas’ın dudak uçuklatan iddiaları Yunan basını tarafından bile ciddiye alınmadı ancak bazı Yunan haber siteleri, haberi büyüterek Yunan istihbaratının Kardak’a çıkan 12 Türk SAT komandosunu yıllarca süren bir operasyonla ‘öldürdüğü’ iddiasını manşetlerinden verdi. "

Cok mu korktu Ruslar ?
Gelecekler tehdit edecekler v.s. vs. ve Türkiye kuzu kuzu oturacak.
Canakkalede Dünyanin en büyük Donanmasini cok kisitli imkanlarla durdurduk

Hurshid Bey siz gercek bir uzmansiniz. Turkiye'ye hizmet eden boyle insanlar oldukca, biz Ruslar'in sizin gibi buyuk bir milleti yenmesi hicbir zaman mumkun olmayacak.

"Kurtlar Vadisi-Ukrayna".

Yahu beni guldurdunuz, Allah omrununuzu uzun etsin.
Hizmet filan demeyen, f.g. ci sanmasinlar:)
Ben bu aralar cok gevezelik ediyordum zaten forumu okumak en iyisi olacak.

Arkadaşlar Aster-30 için deneme atışı yaptırmışız ne diyorsunuz bu işe ?

Hurshid Bey siz gercek bir uzmansiniz. Turkiye'ye hizmet eden boyle insanlar oldukca, biz Ruslar'in sizin gibi buyuk bir milleti yenmesi hicbir zaman mumkun olmayacak.

"Kurtlar Vadisi-Ukrayna".

Yahu beni guldurdunuz, Allah omrununuzu uzun etsin.
Hizmet filan demeyen, f.g. ci sanmasinlar:)
Ben bu aralar cok gevezelik ediyordum zaten forumu okumak en iyisi olacak.

@UkroTurk

Herseyi bizzat Üzerinize almayiniz,1 Milyon sehit'den , benzinsiz SAT teknelerinden ve Yunan ajanlarinin tüm Kardak SAT timini öldürdügünü yaziyorsunuz.

Bunu disardan izleyen bir insan nasil algilar. " Bu Türkler, amma da Yumusak mis demez mi " ?

Kardak konusu :

1. Bakin Kardak timi yasiyor !

2. O gece Tansu Ciller ve Gn.Kur Baskani siddetli tartisiyordu . Tansu hanim Yunan bayragi INECEK diye bastirdi.

3. Dogan Güres ise 2. kayaya cikalim ve sicak catisma olmasin diye bastiriyordu.

4. Timler siddetli yagmur altinda bekliyordu , bir ara hatta Komutan gitti ve sehire indin firindan KENDI parasi ile
firindan sicak pide getirdi. Hepsi BU !

5. 2. kayaliga cikma emri verildi

6. Yunan MEKO suna Elektronik Harp uygulandi

7. 1 . Kayaliktaki Yunan timi gece görüs cihazlari ile bazi SAT cilari tespit etti , ates actilar ve yaralanan oldu.

8. 2. Kaya'ya takviye indirmek isteyen Skorksy Blackhawk düsürüldü,

Yunanlilar Pilot kalp krizi gecirdi diyerek konuyu gecistirdi

Bogazlar konusu:

Romanya, Bulgaristan, Ukrayna ve Bulgaristan pek magdur olmaz. Kara'dan istedikleri ticaret devam eder,
Rusya ise Novorissiskten petrol ihrac edemez. Olay bu.

Bu worst case SENARYO. Umarim hic biri olmaz. Savas kimsenin isine yaramaz !

biz Ruslar'in sizin gibi buyuk bir milleti yenmesi hicbir zaman mumkun olmayacak.

Hani % 1000 Türk' üm demistiniz ?

RUSYA - KIRIM a elektrik bile veremiyor

Karanlikta kaldilar !

Artik siz benim Rus olduguma kanaat getirdiniz, ben sulale kutugumu gostersem faydasi yok.
Hadi siz Turk olun , biz baska olalim.
Turklugun olcusu ve metresi sizin elinizde olsun.
Savaslarda insanlar oluyor, askercilik oynamiyor kimse. 70 yil onceki Ikinci Dunya Savasin'da asker-sivil 70 milyon kayip. O zamanki dunya nufusu ne kadar simdi ne kadar?

ABD piyadesinin dusmanla bile karsilasmadigi bir Irak savasinda kac milyon olu var?
Insanina deger vermeyen, her savasta zafer icin askerini kiran Rusya ile vatanini savunmak icin karsi karsiya gelen iki ulkenin savasinda her halde 10bin oluyle kapanmaz. Dandik DonBas savasinda 3 ayda 10 bin kisi oldu!
Topyekun Turk-Rus savsinda her iki tarafta acayip kayiplar verir. Siz benim NATO'nun yardimini beklemeyin, onlar ancak 1milyon kayip verdigimizde gelirler lafimi anlayamiyorsunuz, 1 milyon kayip demek, bitmek demek, NATO bizim bitmemizi bekler o zaman yardima gelir. Fransa,Yunanistan,Italya ve Almanya'mi Turkiye icin Ruslara saldiracak?

Basit olaylara takilip, laf salatasi yapmak istemiyorum.

Bana Kirim'i anlatiyorsunuz, Ben Kirim'i gercekten cok iyi bilirim:) Hemde mahalle mahalle, sehir sehir:)
Turk vatandasi ve Turk olan birinin buralari bilemeyecegini saniyorsunuz.
Ayni haberleri ben iki gun once buraya koydum, neyse susmaktan baska carem yok.
Ancak siz yinede sempatik bir insansiniz, saygiyla izlemeye devam edecegim.

biz Ruslar'in sizin gibi buyuk bir milleti yenmesi hicbir zaman mumkun olmayacak.

Bu cümleyi baska nasil anlayacaktim ?

Size savas care ve cözüm degil diye defalarca yazdim.
Sizse garip argümanlar öne sürdünüz

1 Milyon sehit'den , benzinsiz SAT teknelerinden ve Yunan ajanlarinin tüm Kardak SAT timini öldürdügünü yaziyorsunuz.

Neyse herkesin görüsü farklidir. Rusya zaten MULTI ETNIK degilmi ?

Yakin tarihtle ilgili birsey soyleyebilirim.

Kibris'ta Ecevit 'e, Kardak'ta Tansu Cilller'e ve Suriyedeki son olayda Erdogan'a helal olsun.(Ancak son olay tam anlamiyla tamalanmadi.Bitince tam helal olsunu hak ediyor.Taki Turkmen bolgesi ozgur olunca ..:-))

Ben dogma buyume Istanbulluyum ne Multi Etnigi? Sulalemdeki butun gelinlerin bile soyadi ayni. Ust mahalleden bile gelin almamislar el kizi diye :) Sen ne anlatiyorsun?
Ukrayna'da yasayan 5000 Turk ve TC vatandasi var. Tatar filan degil.
Bunlarin buyuk bir bolumu bu savas yuzunden ortada kaldi. Savasi bizzat yasadi. Uzaklardan strateji yapmadi. Gercekleri gordu. Putin Kirim'i alana kadar"Yok canim hangi cagda yasiyoruz, ALAMAZ, ABD-AB-TURKIYE var dedik." Sonra Putin Kirim'i aldi.

Dogu Ukrayna'da isyan cikti" Yok canim hic birsey olmaz, Putin dunyayi karsisina alamaz, bunlarin gazi biter dedik". Bitmedi .
10bin kisi oldu.

Simdi Suriye'de cehennem var, ben birsey desem nolur? demesem nolur? Dedigimin ne onemi var? Ben kimim ki?

Maalesef Kardaga cikan SAT timinden 7 veya 9u Helikopter kazasinda sehit olmus.
Sonta bir tanesinide tinerciler bicaklamisti.

Hurshid Bey sizlerden ogrendigim cok sey var. Ingilziceemi gelisrtiryorsunuz, mutesekkirim:)

sayın UkroTürk kaynağınız varsa buyrun aksi halde söylediklerinize inanmak zor, d,ğer söylediklerinizde haklısınız bence... O bıçaklanma olayını dydum ancak kardağa gidenlerdenm,ydi bilemiyorum..

Bugün sakin sohbet mümkün degil gibi. Hala anlamiyorsunz , ben Hani ya siz Koni ya diyorsunuz !

According to the 2010 census, ethnic Russian people make up 81% of the total population,
160 different ethnic groups live within the Russian Federation's borders.

Ayrica aciklayim : O tim adaya cikan Tim mi ? Aksaz'da tek tim mi var ? Düsen Casa CN-235 ucagindaki Bordo Berelileri, Muhsin Yazicioglunu CIA öldürdü diye KOMPLO teorileri üretmeye devam edebilirz.

34 bordo bereliye mezar olan proje! - GÜNCEL Haberleri

Bu konuda SAYIN NEPTUNE, kazanin kara askeri pilotlarinin Deniz de adapte olamadiklarini detaylica aciklamisti !
@Neptune

17 Şubat 1996 gece yarısına doğru, Aksaz Deniz Üssü'nde denize çakılan Skorsky tipi helikopter beş kahramana mezar olmuştu. Biri subay, dördü astsubayolan SAT komandoları gece eğitimi dönüşünde, yetkililerin açıklamalarına göre, ineceği yere yüzelli metre kala denize çakılmıştl.
Pilotlarımızın diğer dezavantajları ise jandarma kara-havacı olmaları. Bu da deniz üzerinde uçuş tecrübelerinin fazla veya hiç olmaması anlamına geliyor.
Ü s, geçen sene de can kaybı olmayan bir kazaya sahne ol. muştu. "Rüzgar" hücumbotu ile "Yıldıray" denizaltısı üssün girişinde çarpıştl, ancak bu basına yansımadı.

O tim yasiyor , KOMPLO teorilerine yer vermeyelim !

Ads%C4%B1z(5).png

Those 2 guys operate an SURVIVAL TRAINING CAMP and course, An other is on Anti Piracy mission , an other was killed in Somalia by an attack of El-Shabab terrorists, he was guard at Turkish airlines, an other is in Tourism in Croatia

kardak-krizi_294910_1.jpg

Biz Ukrayna'da yasiyan Turkler Ukraynalilar'dan daha cok gerginiz. Bircogumuz malini,evini kaybetti. En onemlisi Ukrayna'da biz izole olduk simdi. Ukrayna'nin dogusundan ve kuzeyinden artik bize giris cikis yok. Batisinda zaten Shengen duvari. Ukraynalilar pasaport gostermeden kimlikle giris-cikis yapabiliyorlar Rusya Kirim'a ve DonBas'a.

Oysa bir yabancinin pasaportunda Rusya Kirim'a veya DonBas sinir kapisina ait bir muhur olsa, Ukrayna bize idari para cezasi uyguluyor. Tekrarinda oturma musaadelerimizi bile iptal ediyorlar. Kendi vatndaslari buralara girip-cikiyor, ama pasapaort olmadigi icin muhur yok. Bizim pasaportlar bizi ele veriyor.
Simdi vize uygulamasida baslayinca tamamen izole olacagiz.

Karadeniz'de ve Dunya'da deniz ticareti gercekten cok onemli. TIR ile 5000 dolara gelen mali, gemi ile yari yariya ucuza getirebilrisiniz. Artik karlar cok dusuk, millet artik buralardan para kazanmaya calisyor.
Eger ornegin Turkiye bogazlari kapatirsa, Romanya,Bulgaristan,Ukrayna ucuz mallari pahaliya mal etmek zorunda kalir . Cazibesi kalmaz.
Ornegin Cin mallari. Bazi ucuz mallar varki,navlunu mal bedelinden fazla tutuyor. Tek caresi deniz tasaciligi.
Cin'den Odessa'ya 40HI konteyner 3000dolara gelirken, Turkiyeden TIR 5000dolar. Deniz tasimaciligi onemli.

Rusya'nin Cin ile kara siniri var, tren yollari var ancak Novorossisk ve Sivastopol'e gemiyle getirmek daha karli.

Yanilmiyorsam Romanya'nin petrolu'de gemilerle tasiniyor.

Bogazlar onemli, kapanirsa Karadeniz ulkelerinde kaos cikar.

Bugun Rusya yine bombalamis 18 sivil kayip. Muhalefete gore 40 sivil kayip.
Авиаудар РФ по городу в Сирии: погибли 18 человек - Korrespondent.net

Back
Top Bottom