What's new

Çay Bahçesi

Lol, don't argue with these Chinese fetishists. Once mods of this site forbid us to create any content regarding Uyghur Turks.

Please buddy, follow the rules and comply.... its gotta be from the reputable credible govt (that has never lied about anything at all) or thread gets closed as been said in final remark.

https://defence.pk/pdf/threads/raci...-in-mcdonalds-china-for-health-safety.661162/

So if its like that for stuff like that, you must only go by same compliance for anything else within boundaries and authority of this wonderful govt....in say uighur areas.

We appreciate your cooperation....you are iron brother too, we knew you would understand!

@ÇölKaplanı ,

Arkadasi zor durumda birakiyorson,bura haric Türkce yazma,forum kurali.:pissed::pissed::pissed:
Ya hayır zaten dikkatli oluyorum arkadaş ya. Gerekli olmadıkça ingilizce detaylı cevap yazmadan önce hızlı cevap yazmak için 1-2 defa dışında yapmadım zaten. Adamın açık açık bana garezi var arkadaş. İlk kaydolduğum 2-3 gün dışında bana sürekli Türkçe cevap yazdığım bir zaman gösterebilir misin? Kaç defa cevap yazmadım sırf türkçe olmasın diye, ingilizce daha detaylı cevap yazmadan önce attığım ilk olay yüzünden hemen şey yapıyor ya. Oh ne ala. Başkaları onlarca defa gözümüzün önünde yaparken sıkıntı yok, ben 1-2 defa hızlı cevap için kullanınca var.

Ya hayır zaten dikkatli oluyorum arkadaş ya. Gerekli olmadıkça ingilizce detaylı cevap yazmadan önce hızlı cevap yazmak için 1-2 defa dışında yapmadım zaten. Adamın açık açık bana garezi var arkadaş. İlk kaydolduğum 2-3 gün dışında bana sürekli Türkçe cevap yazdığım bir zaman gösterebilir misin? Kaç defa cevap yazmadım sırf türkçe olmasın diye, ingilizce daha detaylı cevap yazmadan önce attığım ilk olay yüzünden hemen şey yapıyor ya. Oh ne ala. Başkaları onlarca defa gözümüzün önünde yaparken sıkıntı yok, ben 1-2 defa hızlı cevap için kullanınca var.
Onun kimseye garezi yok,forum kurallari var ve mecbur ona uymak zorunda,uymazsa onun kafasini agritirlar.
Sana karsi birsey degil,o düsünceyi aklindan cikar.
Fark edersen,sorunlarimz büyük,her taraftan bize saldiriyorlar,biz onlarla savasirken ellerine koz vermeylim,bize karsi kullanmak icin.
Sen biraz daha dikkatli olmaya calis.

Onun kimseye garezi yok,forum kurallari var ve mecbur ona uymak zorunda,uymazsa onun kafasini agritirlar.
Sana karsi birsey degil,o düsünceyi aklindan cikar.
Fark edersen,sorunlarimz büyük,her taraftan bize saldiriyorlar,biz onlarla savasirken ellerine koz vermeylim,bize karsi kullanmak icin.
Sen biraz daha dikkatli olmaya calis.
Ya onu zaten biliyoruz abi ama milet gözümüzün önünde defalarca Türkçe yazarken sıkıntı yokta ben ilk defa ingilizce ayrıntılı cevap vermeden önce yazınca mı problem oluyor? Diğer bütün forumlarda da insanlar Chill thread'ler dışında kendi dillerinde yazınca silmiyorlar, bize mi kurallar işliyor bir tek?

Ya onu zaten biliyoruz abi ama milet gözümüzün önünde defalarca Türkçe yazarken sıkıntı yokta ben ilk defa ingilizce ayrıntılı cevap vermeden önce yazınca mı problem oluyor? Diğer bütün forumlarda da insanlar Chill thread'ler dışında kendi dillerinde yazınca silmiyorlar, bize mi kurallar işliyor bir tek?
Burasi böyle,herkese ayni,alinma.
Onlar aradan kacanlar,ayda yilda ugrayanlar.
Görürsen Cabatliya haber verirsin.

Burasi böyle,herkese ayni,alinma.
Onlar aradan kacanlar,ayda yilda ugrayanlar.
Görürsen Cabatliya haber verirsin.
Abi adamın biri aynı hava savunma discussion'ında bana türkçe ters yaptı cabatli hiçbir şey yapmadı üstüne geldi hemen ardından bana yüklendi. Üstelik aynı durumu kaç defa gördüm yeter artık. 3 hafta olmuş ben katılalı, ilk 2-3 gün dışında hiçbir zaman en ufak birşey bile olsa hep İngilizce yazmışız; adam ilk seferinde üstüme çullandı. Neyse diyecek birşey yok artık.

Abi adamın biri aynı hava savunma discussion'ında bana türkçe ters yaptı cabatli hiçbir şey yapmadı üstüne geldi hemen ardından bana yüklendi. Üstelik aynı durumu kaç defa gördüm yeter artık. 3 hafta olmuş ben katılalı, ilk 2-3 gün dışında hiçbir zaman en ufak birşey bile olsa hep İngilizce yazmışız; adam ilk seferinde üstüme çullandı. Neyse diyecek birşey yok artık.

Hava Savunma bölümünde kusurlu olan sensin. Türkçe paylaşım yapmışsın. Cabatli’nin burada bir suçu yok. Gerekeni yapmış. Bende ilk üye olduğum zaman Türkçe paylaşım yaptım diye uyarı aldım. Anormal bir durum yok burada. Neden büyüttün bu kadar ilginç.

Türk denizciliği bu adama sahip olduğu için çok şanslı... Yemin ederim Youtube'da bulabildiğim bütün videolarını her gün dinliyorum. Adam hiç yorulmadan her gün kendini yırta yırta gündem oluşturuyor... Merak ettiğim şey sahil güvenlik ve donanmanın helikopter, uçak, denizaltı ve gemi tedarik projeleri hakkında ne düşünüyor? Hiç kimse bunları sormadı, anca Mavi Vatan ve TCG Anadolu soruyorlar...

Foruma katıldığın 3 hafta içerisinde en az 10-15 Türkçe iletini sildim ve 2-3 kere de uyardım. Bir keresinde soft warning’te verdim hatırlatma mahiyetinde. Şimdi sen kendini konularda kırk yılda bir Türkçe ileti gönderip daha sonra uyarıldığında silen/değiştiren üyeyle, defalarca iletilerin silindiği halde halen daha Türkçe yazmak için direnen ve üstelik bir de nedir bu böyle diye hesap soran bir üyeye karşı nasıl bir uygulama bekliyordun ? Nihayetinde ben de bu son tavsiyem olduğunu ve bundan sonraki iletilerinde uyarı alacağını hatırlattım. Ne yapmamı bekliyordun ki böyle tuhaf reaksyonlar veriyorsun ?

Foruma katıldığın 3 hafta içerisinde en az 10-15 Türkçe iletini sildim ve 2-3 kere de uyardım. Bir keresinde soft warning’te verdim hatırlatma mahiyetinde. Şimdi sen kendini konularda kırk yılda bir Türkçe ileti gönderip daha sonra uyarıldığında silen/değiştiren üyeyle, defalarca iletilerin silindiği halde halen daha Türkçe yazmak için direnen ve üstelik bir de nedir bu böyle diye hesap soran kendinle bir mi tutmamı bekliyordun ? Nihayetinde ben de bu son tavsiyem olduğunu ve bundan sonraki iletilerinde uyarı alacağını hatırlattım. Ne yapmamı bekliyordun ki böyle tuhaf reaksyonlar veriyorsun ?
O dediğin 10-15(!) cevabın yüzde doksanı da kronavirüs tartışmasında ilk 3-4 günümde yazdıklarımdı, geri kalanlarını da kendim zaman zaman geri dönüp sildim, siliyorum da zaten. Umarım bana gösterdiğin dikkati başkalarına da gösterirsin. Konuyu uzatmamak için 2 gündür de diyeceklerim olmasına rağmen susuyorum zaten. Sana katılmıyorum ve o sayıları abarttığını da düşünüyorum ama en nihayetinde saygı duyuyorum. Madem durumlar bu şekilde, konuyu daha fazla da uzatmanın anlamı yok.

Last edited:
O dediğin 10-15(!) cevabın yüzde doksanı da kronavirüs tartışmasında ilk 3-4 günümde yazdıklarımdı, geri kalanlarını da kendim geri dönüp sildim zaten. Umarım bana gösterdiğin dikkati başkalarına da gösterirsin. Sana katılmıyorum ve o sayıları abarttığını da düşünüyorum ama en nihayetinde saygı duyuyorum. Konuyu uzatmamak için 2 gündür de diyeceklerim olmasına rağmen susuyorum zaten. Madem durumlar bu şekilde, konuyu daha fazla da uzatmanın anlamı yok.

Hatalı gördüğün iletileri rapor ettiğinde gereken yapılıyor kurallar dahilinde. Silinen iletileri de ben görebiliyorum ve şimdi kaç tane iletini sildiğimi de tek tek açabilirim ama buna da zaman lazım. Burada kimsenin kimseye herhangi bir garezi veya kastı olamaz. Sadece kuralları hatırlatıyoruz. Bu ortamın sağlıklı kalmasını sağlamamız gerekiyor çünkü ancak bu şekilde forumda genel bir huzur ve üretken bir tartışma ortamını sağlayabiliriz. Ben Türkçe yazıyorum ama sileceğim veya hızlı cevap vermem gerekiyor bu yüzden Türkçe yazıyorum gibi bir gerekçe geçerli bir bahane olamaz. Herkes o zaman aynı gerekçelerle Türkçe yazmaya başlarsa ne yapacağız ? Bu hallerde işte kuralları esnetmek forumun çöplüğe dönmesine, hakaretlerin havada uçuşmasına, yarı Türkçe yarı İngilizce kimin ne dediği belli olmayan tuhaf bir yer haline gelmesine sebep olur. Mod olarak kimseyi göz hapsine almak veya bütün konuların her bir kelimesini teker teker incelemek gibi bir imkanımız da olamıyor bu yüzden zaten sıkıntılı durumlarda bildirimler söz konusu oluyor. Bir de Türk üyelerin o veya bu sebeplerle mümkün olduğunca birbirleriyle tartışmamaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz bu yüzden Türk üyeler arasındaki hakaret, küfür vb uygulamalara anında uyarılarla müdahale edilmeye çalışılıyor. Forumun genel havası/kültürü bu şekildedir. Sıkı tartışmak istiyorsanız Middle-East bölümde yığınla Türkiye düşmanı var değişik milletlerden. Enerjinizi bu tiplemelere harcamanızı ve bu tipleri kelimelerinizle, bilginizle dövmenizi tavsiye ediyoruz.

Hatalı gördüğün iletileri rapor ettiğinde gereken yapılıyor kurallar dahilinde. Silinen iletileri de ben görebiliyorum ve şimdi kaç tane iletini sildiğimi de tek tek açabilirim ama buna da zaman lazım. Burada kimsenin kimseye herhangi bir garezi veya kastı olamaz. Sadece kuralları hatırlatıyoruz. Bu ortamın sağlıklı kalmasını sağlamamız gerekiyor çünkü ancak bu şekilde forumda genel bir huzur ve üretken bir tartışma ortamını sağlayabiliriz. Ben Türkçe yazıyorum ama sileceğim veya hızlı cevap vermem gerekiyor bu yüzden Türkçe yazıyorum gibi bir gerekçe geçerli bir bahane olamaz. Herkes o zaman aynı gerekçelerle Türkçe yazmaya başlarsa ne yapacağız ? Bu hallerde işte kuralları esnetmek forumun çöplüğe dönmesine, hakaretlerin havada uçuşmasına, yarı Türkçe yarı İngilizce kimin ne dediği belli olmayan tuhaf bir yer haline gelmesine sebep olur. Mod olarak kimseyi göz hapsine almak veya bütün konuların her bir kelimesini teker teker incelemek gibi bir imkanımız da olamıyor bu yüzden zaten sıkıntılı durumlarda bildirimler söz konusu oluyor. Bir de Türk üyelerin o veya bu sebeplerle mümkün olduğunca birbirleriyle tartışmamaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz bu yüzden Türk üyeler arasındaki hakaret, küfür vb uygulamalara anında uyarılarla müdahale edilmeye çalışılıyor. Forumun genel havası/kültürü bu şekildedir. Sıkı tartışmak istiyorsanız Middle-East bölümde yığınla Türkiye düşmanı var değişik milletlerden. Enerjinizi bu tiplemelere harcamanızı ve bu tipleri kelimelerinizle, bilginizle dövmenizi tavsiye ediyoruz.

Arkadaşlar Middle east bölümünde sorunlu başlıkları çay bahçesinde anında bildirsin , elimizden geldiğince destek verelim. En azından meydanı boş bırakmayız. Tek kişiyi banlamaları kolay ama hepimize birden ban veremezler. Ben artık Türkiye politika, korona virüs gibi teknik konu harici başlıklara yazmıyorum.

Back
Top Bottom