What's new

Çay Bahçesi

Abd 'de, AB' de 1 VATAN EVLÂDI yok mu?
Havlayan fetö, pkk köpeklerinin AĞZINA KÜREKLE VURSUN...!!!

Vatan için
Bayrak için
Millet için
Allah için...

Hayırlı Kandiller

İnsanlar açlıktan ölüyor. İç savaşa hazırlanın arkadaşlar.

Oh yes Turkiye is literally starving am I right with mass starvations and famines.

Look at the footage of these that actually happened especially in certain African countries like Somalia you will see what a disrespectful asshole you are and an idiot.

Last edited:
HAIN FETÖCÜ KÖPEKLER BILMELIDIR KI...

Abd uşağı sahte peygamberiniz, siz köpeklerini tekrar hainlik yapmak için harekete geçirdiğinde;

TÜRK Milletinin evlatları siz hainlerin kafalarına birer mermi sıkacak ...
Hiç biriniz güneşin doğuşunu göremeyeceksiniz..
Sizleri cehenneme göndermek için Yüce Türk Milleti Hazır ... ya siz ...
Hodri Meydan...

İnsanlar açlıktan ölüyor. İç savaşa hazırlanın arkadaşlar.

Sen ne mikrop bi adamsın lan ağzından hayırlı birşey çıkmadı bugüne kadar yok öldük yok bittik yok iç savaş Erdoğanı sevmek zorunda değilsin ama Erdoğan nefretin yüzünden ülkenin bölünmesini istiyorsan senden daha şerefsiz bir insan evladı yok. Bu videoyu yapan cingen konuşmayı bilmeyen yaratık zaten muhalefet olsun da çamurdan olsun diye götünü yırtıyor her yerde. Sizin türünüzün de amk

Videodaki dayı 20 dakikada bir sigara içiyorum sigaraya zam yaptılar diyor sonra millet fakir diyor.. 2 paket sigara 30 TL günde, ayda 900 TL yapar amın evladı ya azalt yada bırak.

Last edited:
Sen ne mikrop bi adamsın lan ağzından hayırlı birşey çıkmadı bugüne kadar yok öldük yok bittik yok iç savaş Erdoğanı sevmek zorunda değilsin ama Erdoğan nefretin yüzünden ülkenin bölünmesini istiyorsan senden daha şerefsiz bir insan evladı yok. Bu videoyu yapan cingen konuşmayı bilmeyen yaratık zaten muhalefet olsun da çamurdan olsun diye götünü yırtıyor her yerde. Sizin türünüzün de amk

Videodaki dayı 20 dakikada bir sigara içiyorum sigaraya zam yaptılar diyor sonra millet fakir diyor.. 2 paket sigara 30 TL günde, ayda 900 TL yapar amın evladı ya azalt yada bırak.

Senin tuzun kuru tabi. Ya Avrupa’da yaşıyorsun ya ABD’de. Son 15 sene 10 binden fazla insan intihar etti. Yola yaptık yol yaptık diyerek Türkiye’ye bu duruma soktunuz ondan sonra da sorumluluk almıyorsunuz. Yumurta simit hesabı yapıyorsunuz:

https://onedio.com/haber/antalya-da...dyada-duygularini-dile-getiren-kisiler-889157

Çatı çöküyor demek hainlik değil. Bu gerçeği saklamak en büyük hainlik. Zaten çomarlar herşeyi örtbas ettiği için bu durumdayız.

Senin tuzun kuru tabi. Ya Avrupa’da yaşıyorsun ya ABD’de.

Türkiye'de yaşıyorum, ne babadan zenginim ne anadan. Ne doktorum ne mühendis. Ne torpilliyim ne de kayırılmış. Kendini geliştirmiş çalışmış çabalamış iyi bir işi olan sıradan bir vatandaşım. Ticarette yaptım el yanında da çalıştım. Yatırımda yaptım parada kaybettim. Ama ayaktayım halime şükür. Türkiye intihar sıralamasında 120 lerde tüm dünyada. Hadi biz bitiğiz ulan İsveçlinin derdi ne Danimarkalının derdi ne. Nerden bok atıcam diye uğraşıyorsun yok kıtlık yok iç savaç ebesinin amı. Birader sen başka bir dünyada yaşıyorsun başka bir açıklaması yok.

Ha bak bu şu demek değil Türkiye 4 4 lük. Hayır değiliz, mental olarak az gelişmiş bir toplumuz, kuralsısız, saygısızız bin tane kötü özelliğimiz var ama bir o kadarda güzel kimsede olmayan özelliklerimiz var.

İntihar siralamasında 183 ülke arasinda 100.uncüyüz.
Tam listeyi inceledim. Ama anlamlandiramadim. Zenginlik, dini inanc gibi faktorlerin etkisi yok gibi.

Örneğin;
Ikisi de musluman olan ama biri diğerine gore cok daha zengin olan UAE ve Pakistan'da oranlar bir birine cok yakin.

Biri dinsiz digeri musluman olan Filipinler ve S.Arabostan da aynı.

Intihar oranlari sanirim toplumun akil sagligi ile dogrudan ilgili.

Atanamadıgı icin ya da iş bulamadıgi icin ailesine bakamayip psikolojik bunalim sonucu kendini yakmak da bize özgü bir sey galiba.

http://worldpopulationreview.com/countries/suicide-rate-by-country/

Last edited:
İşinize geldiğinizde Türkiye’yi Afrika ülkeleriyle kıyaslarsınız utanmaz herifler. Bu iş böyle gitmez. Bu hafta 10 kişi intihar etti. Kabul edilemez. Bu halk yakında cevabını verecek.

İşinize geldiğinizde Türkiye’yi Afrika ülkeleriyle kıyaslarsınız utanmaz herifler. Bu iş böyle gitmez. Bu hafta 10 kişi intihar etti. Kabul edilemez. Bu halk yakında cevabını verecek.

Şimdi öncelikle lafı götümüzden anlamayacağız, tasarı ne diyor?

" Ekonominin genel yapısı, milli para, finansal göstergelere ilişkin olarak, bunların fiyat, değer veya seviyeleri üzerinde önemli ölçüde etki doğurabilecek yalan, yanlış ve yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, bu suretle menfaat elde edenlerin, 6 aydan iki yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adlı para cezasıyla cezalandırılması "

Bu ne demek? Bu sokakta orda burda kahvede ekonomi muhabbeti yapanı bağlamıyor. Bu olay toplum üstünde belli bir etkisi olabilecek, tavsiyelerine kulak verilebilecek kesimlerim, gazeteci, işadamı, politikacı v.b olan bireylerin herhangi bir maddi, politik kazanç sağlamak adına ekonomi göstergelerini bilerek ve isteyerek çıkarına yanlış bir şekilde bildirmesi, manipulasyon yapmasıdır.

Yani kısacası bu olay doğrudan ekonomi spekülatörlerini hedef almaktadır. Eğer senin kur rejiminden, senet-tahvil-bono ıvır zıvır, faiz borsa gibi yerlerden yalan yanlış dedikodularla nemalanma gibi bir niyetin yoksa merak etme kimse sana gelip ekonomi kötü demişssin demez.

Dünyada sırf ekonomi spekülatörlüğünden para kazanan binlerce işadamı var. Bir dedikodu yay, dolar düşsün, dolar satın al, sonra bir daha, dolar yükselsin. Oturduğun yerden paranı ikiye katla. Yok öyle bir dünya.

Back
Top Bottom