What's new

Çay Bahçesi

OKUDUM.Atatürkle ,sekülerizmle Osmanlıyı bir tutarsan saçmalarsın.

Osmanlı bunların hepsinden uzaktı

Osmanlı subayıydı adam ya la ahahahaha :D Osmanlı'nın bu kadar uzun süre ayakta durmasının sebebi laiklikti, kimsenin inancına karışılmadı yüzlerce yıl :d

U AND me think alike bro

bro i live in islamic family i have been systematically teach islam since i was 7 years old from school and yet im atheist , im telling u this wasn't my family nor my culture condition made me an atheist but islam and the islamic culture i have been force to live with in , no one in turkish section felt islam as i did no none of u lived in islamic social like me , u born in turkey u live in secular social and u see very small part of islam thus u seek islam , let me tell u one truth ,u dont know what u are seeking for

Avrupa'da mi yasiyorsun? Ateist olmandan ailenin herhalde haberi yoktur, degil mi? Benim de ateist arkadaslarim var fakat yine de dini bayramlari kutluyorlar. Mesela bayram namazlarina katilmazlar ama yine de bayram günü hediyelesirler, ayrica birbirlerini ziyaret ederler, aile büyüklerine ugrarlar vs. kisaca adetleri yerine getirirler. Bir nevi "Cultural Muslim"lik iste. Dini bir atmosfer olusur lakin dindarlik yasanmaz. Senin bulundugun durum da mi böyle bir sey?

Bardakcinin programinda anlatmislardi. Saray mutfaginin envanter defterleri hala duruyormus.Saraya alinan icki sarap miktarina bakin !!!
Abdulhamid mi, Abdulmecidmi tam hatirlamiyorum , bordo sarabini cok severmis. Sarayda padisahtan baska bes vakit namaz kilan yokmus.
Simdiki hanedan sulalesi nasil bir laiklik anlayisi oldugunu gosteriyor.

Hav Hav Hav

Evet, Osmanlı dünya üzerinde laikliği en iyi uygulamış birkaç devletten birtanesidir, kimsenin inancına ve ibadetine karışmamıştır, dileyen içkisini içmiş dileyen ibadetini yapmıştır herkes beraber huzur içinde yaşamıştır :D

http://www.birgun.net/haber-detay/ilber-ortayli-acikladi-padisahlar-icki-icer-miydi-101377.html
Hoca olunca içki içilmiyor mu? :)
Hocalar içmiyor mu sanıyordunuz.
Şaraba tuz katıp içmek padişahların geleneğidir.İçki şekerden yapıldığından tuz bozarmış fetvasını almışlar:)
Esrar dahi kullanmışlar.
İnsan değil mi?oda senin benim gibi biri.
Senin tapındığın adamın torunları ne halde? ne biçim din bilgisi vermişler çocuklarına.Hepsi laik CHPliler gibi.
Ayrıca arnavutların isyanlarının çoğu din kisvesi altındadır.İslamiyetin elden gittiğini bahane ederek padişaha karşı çıkmışlardır.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/gerçek-osmanlı-torunları-vs-çakma-osmanlı-torunlar-520469/

Mehmet Akife küfür eden pontus rum dölünden dedikodu öğrenin siz.
images

Mehmet Akife küfür eden pontus rum dölünden dedikodu öğrenin siz.
images

Din ve siyaset üzerinden tartışma yürütüp kutuplaşmalara neden olanların artık maksatlı olduğunu düşünmeye başladım.

Bırakın kim neye inanırsa inansın, kendi doğruları üzerinde sabit fikirli olan insanlara laf anlatarak hiç bir şeyi kabullendiremezsiniz. Kim neye inanmak isterse ona inanıyor o yüzden siyaseti siyasetçiler, tarihçiliği tarihçiler yapsın.

Din ve siyaset üzerinden tartışma yürütüp kutuplaşmalara neden olanların artık maksatlı olduğunu düşünmeye başladım.
Birileri gönderiyor bunları, bu kadar yavşağın hep bizim aramızdan çıkması akıl mantık işi değil. Bu forumla veya başka forumlarla ne işleri olur demeyin, olur.

All (ism...capitalism,emperyalism,atheism,secularism) are same go to hell ..Only one real that İslam......Especially Atatürk who remove to Sharia from country that he work for finish islam in Turkey (more imformation about Atatürk listen Kadir Mısıroğlu)....Real last islam country was ottoman empire manage with sharia law and with islam justice 700 year in the world..This world need again one new ottoman empire for stop wars and bring justice...
Oh no the misiroglu brigade infected this forum too...

Birileri gönderiyor bunları, bu kadar yavşağın hep bizim aramızdan çıkması akıl mantık işi değil. Bu forumla veya başka forumlarla ne işleri olur demeyin, olur.
Bu olay ta en tepeden asagiya dogru yayiliyor, devlet sag olsun dini politikanin her yerine karistirmayi basardi, sonuc neredeyse felaket olacakti, hala akillanmadiysak vay halimize.

Bu olay ta en tepeden asagiya dogru yayiliyor, devlet sag olsun dini politikanin her yerine karistirmayi basardi, sonuc neredeyse felaket olacakti, hala akillanmadiysak vay halimize.
Bu dediğinle alakası yok. Kendi değerlerine düşman iki güdümlü salaktan bahsediyorum. Yıllarca bu ülkede AKP'nin bir dönemine kadar ne devlet ne de politikası vardı. Varsa hangi devletin politikasıymış bu? Türk devleti mi? Tersi olsa bugün böyle deli saçması şeyler konuşamazdı, bazıları.

Last edited:
Bu dediğinle alakası yok.
Öyle bir varki, hatta sorunun köküde diyebiliriz.

Bu dediğinle alakası yok. Kendi değerlerine düşman iki güdümlü salaktan bahsediyorum. Yıllarca bu ülkede AKP'nin bir dönemine kadar ne devlet ne de politikası vardı. Tersi olsa bugün böyle deli saçması şeyler konuşamazdı, bazıları.
Yahu iste hep böyle yapiyorsunuz, sanki AKP'den önce afrikaydik.

Yahu iste hep böyle yapiyorsunuz, sanki AKP'den önce afrikaydik.
Ne hep'i? Bunlar AKP sayesinde yazarsam, söylersin bunu. Ha, kıyaslıyorsan eğer Afrika olmayışın sana benzer muamele yapılmayacağı anlamına gelmez. Seninle konuşan benim, bana ediyorsunuz, yapıyorsunuz demeyeceksin.

Ne hep'i? Bunlar AKP sayesinde yazarsam, söylersin bunu. Ha, kıyaslıyorsan eğer Afrika olmayışın sana benzer muamele yapılmayacağı anlamına gelmez. Seninle konuşan benim, bana ediyorsunuz, yapıyorsunuz demeyeceksin.
Genel olarak konusuyorum, neyse bu sefer fazla uzatmicam, bunlar zaten asla uzlasmayacagimiz konular.

Back
Top Bottom