What's new

Çay Bahçesi

Senin kafana silah dayatip

Dogru. Güneydogu'da her zaman oy ugruna yanlis politika uygulanmistir.
Ama Cizre, Sur, Silopi, Idil ve cok yerde sehir savasi icin yapilan hazirliklar herkesin gözünün önünde yapilmistir.
Yeraltina profesyonelce -hatta kablo kanali- kullanarak yapilan bomba tuzaklari, asfaltlanmadan önce karayollarina dösenen EYP'ler. Acilim neymis sanki ? Eskiden asiretlere verilen önceliklerin, maalesef terör örgütü ve yandaslarina devredilmesinden baska bir sey degil.
Bu is SUR ve Cizre ile bitecek diye düsenenler varsa yaniliyor. Insallah ben yaniliyorumdur !
Güney Dogu'daki olaylar sadece Rusya, Suriye ve Iran'in isine gelmiyor.

AB'nin de isine geliyor. O Vize serbestligi var ya, kimse heyecanlanip umutlanmasin;
simdiden AB de siyasetciler Türkiye'de Kürtlere baski uygulaniyor, serbest dolasim olursa 3 Milyon Kürt gelir diye palavra ve yalan haber düzenliyorlar. Yan ciziyorlar.

AB Türkiye'nin 1-2 Milyon daha siginmaci almasini ve bizi 3 Milyar EURO ile uyutmaya calisiyor.
Hepsi Suriye'de Ruslari kabullenmis, Ukrayna'da oldugu gibi isgal de de- facto kabul edildi.
DAES Büyük Kürdistan kurulmasinda MISYONU'nu yerine getirdi.
Simdi ihaleyi Libya'da aldilar. Orda'da Fransiz ve Italya sömürgesi Devlet kurulana kadar ugrasirlar,
ordan yavas yavas Güney'e eski sömürgelere sarkarlar.

Isler böyle yürüyor.

Maalesef pek basarili bir strateji degil.
Savaslarda askerini kirmak Turk Ordusunun sanindandir.
Mete Yarar'in bircok dedigine katilmiyorum, moda olmus eski bir asker.
Ancak katildigim bir sozu var" Masumlar olmesin, analar aglamasin diyorsunuz, asker polis masum degilmi?" sozleri gayet hakli.
Hergun 3-5 sehit vermek kaniksanmis, yeterki sivillere, masum insanlara zarar gelmesin.
Hem sehit ver, hem kendi devletine kufur ettir,asagilattir, hem sivilleri, masumlari koru. Bunun adi yalamaliktir.
Kabul edemesekte orada yasayan insanlar manevi olarak Turklerden ve Turkiye Cumhuriyetinden cok uzaktalar benimseyemiyorlar.
Zamaninda asimile edip, zorla guzellik yapilacakti. Bugun herkes Turkce konussa, o dili unutmus olsa teror diye bir sorun kalmazdi.
Bircogu Turklesti ve bizden cok devlete sahip cikiyor. Biraz acimasizca ancak catlak sesler cikmamasinin tek caresi bu.
Dilde birlik, fikirde birlik, iste birlik.
Herkes ayri dilde konusup, nasil tek bir devlet olacak?

Katilmiyorum. Masum halki sorumlu tutamazsin. Eger devlet yeterince o bolgeyi kalkindirsaydi, bugun bam baska bir durum ile karsilasmis olurduk. Teror orgutune katilma sebeplerinden birkactanesi issizlik ve egitimsizliktir. Is sahibi olan, egitim sahibi olan bir genc, neden bunlardan vaz gecip, daga, pisligin icerisine ciksin ki? Teror orgutu kurulmadan evvel devlet o bolgelerde ne yapti? Insanlari kaderlerine birakip, aga duzenine boy egdirdi.

Simdi sen kalkip diyorsun ki, bu insanlara sert mudahale etmen lazim, dillerini kulturlerini parcalaman lazim.. Kuresellesmis dunya'da, bu senin dediklerin mumkun mu? Turkiye, diger guclere bagimli olan bir ulkedir. Su demektir ki, Turkiye, kendi aleyhine kullanilabilen her turlu durumdan kacinmalidir. Aksi taktirde arkanda kimseyi bulamazsin ve bir gun gelir, sozde ezilen kurt halki icin bir devlet olusturma konusu ortaya cikar. Yakinda zaten BM'ye tasinir bu konu.

Dogru. Güneydogu'da her zaman oy ugruna yanlis politika uygulanmistir.
Ama Cizre, Sur, Silopi, Idil ve cok yerde sehir savasi icin yapilan hazirliklar herkesin gözünün önünde yapilmistir.
Yeraltina profesyonelce -hatta kablo kanali- kullanarak yapilan bomba tuzaklari, asfaltlanmadan önce karayollarina dösenen EYP'ler. Acilim neymis sanki ? Eskiden asiretlere verilen önceliklerin, maalesef terör örgütü ve yandaslarina devredilmesinden baska bir sey degil.
Bu is SUR ve Cizre ile bitecek diye düsenenler varsa yaniliyor. Insallah ben yaniliyorumdur !
Güney Dogu'daki olaylar sadece Rusya, Suriye ve Iran'in isine gelmiyor.

AB'nin de isine geliyor. O Vize serbestligi var ya, kimse heyecanlanip umutlanmasin;
simdiden AB de siyasetciler Türkiye'de Kürtlere baski uygulaniyor, serbest dolasim olursa 3 Milyon Kürt gelir diye palavra ve yalan haber düzenliyorlar. Yan ciziyorlar.

AB Türkiye'nin 1-2 Milyon daha siginmaci almasini ve bizi 3 Milyar EURO ile uyutmaya calisiyor.
Hepsi Suriye'de Ruslari kabullenmis, Ukrayna'da oldugu gibi isgal de de- facto kabul edildi.
DAES Büyük Kürdistan kurulmasinda MISYONU'nu yerine getirdi.
Simdi ihaleyi Libya'da aldilar. Orda'da Fransiz ve Italya sömürgesi Devlet kurulana kadar ugrasirlar,
ordan yavas yavas Güney'e eski sömürgelere sarkarlar.

Isler böyle yürüyor.

Ozaman her kurt pkk´li olsun gitsin, sikIn kafasina gitsin daha neyi tartisiyoruz yahuu?

Katilmiyorum. Masum halki sorumlu tutamazsin. Eger devlet yeterince o bolgeyi kalkindirsaydi, bugun bam baska bir durum ile karsilasmis olurduk. Teror orgutune katilma sebeplerinden birkactanesi issizlik ve egitimsizliktir. Is sahibi olan, egitim sahibi olan bir genc, neden bunlardan vaz gecip, daga, pisligin icerisine ciksin ki? Teror orgutu kurulmadan evvel devlet o bolgelerde ne yapti? Insanlari kaderlerine birakip, aga duzenine boy egdirdi.

Simdi sen kalkip diyorsun ki, bu insanlara sert mudahale etmen lazim, dillerini kulturlerini parcalaman lazim.. Kuresellesmis dunya'da, bu senin dediklerin mumkun mu? Turkiye, diger guclere bagimli olan bir ulkedir. Su demektir ki, Turkiye, kendi aleyhine kullanilabilen her turlu durumdan kacinmalidir. Aksi taktirde arkanda kimseyi bulamazsin ve bir gun gelir, sozde ezilen kurt halki icin bir devlet olusturma konusu ortaya cikar. Yakinda zaten BM'ye tasinir bu konu.

Oncelikle pkk'li ile Kurd vatandasimizin bir birinden ayrilmasi sart. Ama bir Kurd olarak terore katilma sebebinin issizlik ve egitimsizlik olduguna kattiyen katilmiyorum zaten bunun gercek olmadigini son yasadigimiz teror olaylarinda egitimli terorislerin cizre'de elemine edildigini gorduk okuduk ve biliyoruz ki pkk'li militanlarin buyuk bir kismi iyi derecede egitim almis militanlardan olustugununu da biliyoruz. Issizlik konusuna gelecek olursak, o bolgede issizlik diye bir sorun yok asilnda. Orada halk calisarak emek harcayarak ve alin teri dokerek helal yoldan para kazanmak yerine pkk'nin hizmetinde gayri resmi isler, kacakcilik, eroyin-kokayin bazli urunlerin yetistirilmesi-uretilmesi vs. gibi islerden para kazanarak hem teror orgutune hemde kendi yasamlari icin gerekli maddi kazanima ulasiyorlar. Bunu artik bilmeyen kalmadi. Sadece helalden para kazanan ve teror orgutu ile baglantisi olmayan azinlik var ki onlar her Allahin gunun teroristin baski ve tehditleri ile yasamak durumunda kaldilar ozellikle acilim politikasi doneminde. Devlet o bolgeye Turgut Ozal ile birlikte yatirim yapmaya basladi bir cok kez karsiliksiz krediler verildi ve bu krediler o bolge halki tarafindan cekildi ama hic bir zaman o bolgeye yatirim olarak kullanilmadi. Hepsi heba edildi. Halis Toprak gibi 1-2 kisi haric ama onlarda o bolgeye yatirim yapmadi hic bir zaman.

Bu arada ikinci paragrafinda hafiften tehdit seziyorum. Ilk cumlemde dedim Kurd halki ile pkk'yi ayirmak lazim. Ezilen halk? Hangi ezilen halk? Pkk yuzunden ezilen ve evlerini islerini ve sevdiklerini kaybeden halk mi? Yoksa pkk'ya desdek veren ve verdigi desdege karsilik hak ettigi cezayi ceken halk mi? Zaten burada uzerine baski uygulanmasi gerekenler pkk sempatizani sozde vatandas. Benim gibi ulkesine bagli seven Kurd'e kimin bir zarari var ki?

Simdi durust olalim artik bir birimizi kandirmaya calismayalim.

Last edited:
Kimsenin DNAsina bakmayan Ataturk Milliyetciligi Turkiye'nin kurtulusu olacakti vazgecildi.
Bundan sonrada donulmesi zor . Demografik yapiyi dahada beter ettiler aramiza 2 milyon Arap eklendi.

Ah Osmanli ah , zamaninda cozecekti bu isleri. Butun ulkeler milli birligini tamamlamis, kimin kimden turedigi belli degil ama hepsi milliyetci olmus. Bizimkiler yapmamis.

Biz kafatascisi asla degiliz. Kendine Turk diyen insana "sen aslen Turk degilsin" demek haddimiz degil.
Zaten buyuksehirlerde, bu islerden bikmis, fitne cikmasin diye bircok Kurd kendini artik Turk olarak tanimliyor. Iste o insanlar buyuk insanlar. Onlar bizim kardesimiz. Turk Milliyetciligi yapiyorlar.
Elazig,Malatya ve Bingol gibi bir iki sehir disinda ,bircok sehir insani kalben Turklerden ayri.
Teror orgutu'nun sadece yabanci lejyonlardan olustugunu sanmayin. Yardim olabilir ama teroristler o sehirde yasayan insanlar.

Turkiye'nin diger bolgelerine yatirim yapildimi ki? oralarada yatirim yapilsin.
Hadi Dogu Karadeniz'i gecelim. Bati ve Orta Karadeniz'de insanlar Cizre'den daha kotu sartlarda yasiyor. Gaz yok. Elektrik parayla. Kacak mal bulunmadigi icin vergilendirilmis mallara daha cok para harciyorlar.
Orta Anadoluda ayni sekilde. Trakyanin koylerinde ne kadar fakir insanlara sahit oldum.
Hic kimse "Biz burda vergi ve kanun icinde bogulurken, obur tarafta ne vergi ne polis, bu ne bicim adalet , bizde elimize silah alalim" demiyor. Onlarin coguda Bosnak, Pomak, Arnavut kokenli.

Aga duzeni falan hikaye. Toprak sahibi olarak Tarim yapanlar zengin mi oluyor?
Agalik sisteminide iyice incelemek lazim. Asiret demek, aga demek.
Celali isyanlariyla devletsiz yasamaya alismis bir bolge,kacinci yuzyildan beri oralara devlet girememis.
Kurdlesen Turkler ile dolu oralar. Hatta Diyarbakir'da Kurdlesmis Turk kokenli bir koy, komple teror orgutu destekcisi.
Ukrayna'da bircok Kurd ile tanisma firsatim oldu, buralarda iyice aziyorlar, teor orgutu propagandasi yapiyorlar.
Urfalilar Musluman olurdu onlarin gencleri bile teror orgutunu anlatiyor bana. Devletin yillardir ezmesinden bahsediyorlar. Andimiz okutulmus, Dilleri yasakmis. Simdi dil serbest, andimiz yok, hala sorun ne?

Kari-koca bile anlasamayinca ayriliyor, kardesler bile birbiryle iliskileri kopartiyorlar. Cekoslavakya ornegi var.
Neden birlikte yasamaya mecbur ediliyor insanlar. Onlar kadar Turklerde rahatsiz. Bu yazdiklarim herkesin kaldirabilecegi dusunceler degil tabii. Bence ayrilmak Turkiye ve Turklerin hayrina olur. Herkes kendi yoluna gidecek, zaten enerji yollari ustunde bize nefes aldirmiyorlar. Dibimizde Irak, Suriye cehennem.

yeri gelince dogruya dogru derim ve basimi egerim , egriye egri dogruya dogru

@gatjeniksaan

Basbakan :

Avrupadaki dostlara, Deniz YÜCEL gibi satilmis Die WELT ve NTV (GER) tarafindan kullanilan ve beyni yikanmis kisilerce size soru sorarlarsa BÖYLE suratlarina vurabilirsiniz :

3 TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELE EDEN TEK ÜLKEYİZ

"Türkiye, her partinin kendi görüşlerini açık şekilde dile getirebildiği ortamda seçim yaptı. Partilerin söylemlerine bakın.

Sorudan çok siyaset yapıldığı için, bu ülkenin demokratik olgunluğundan gurur duyuyorum. Dünyanın hiçbir yerinde benim konumumda bir başbakan yok. Düyanın hiçbir yerinde yüzde 85 katılımlı bir seçim olmadı. Dünyada çok az başbakan benim gibi halıkndan yüzde 49 oy almış olarak görevini yürütüyor. Türkiye 3 terör örgütüyle birden mücadele edebilen tek ülkedir.

ALMANYA'NIN İNGİLTERE'NİN ÇEVRESİNDE OLSA...

Almanya'da bazı bölgeler işgal edilse, doçkalar, silahlar depolanmış olsaydı; Almanya veya İngiltere'nin çevresinde, suriye gibi parçalanmış bir ülke olsa ne olurdu.

HOLLANDE FRANSIZ ORDUSUNU DAVET ETTİ

Paris saldırısı sonrası sayın Hollande Fransız ordusunu Paris'e davet etti. Çünkü Fransız halkının can güvenliği, teröristlerin özgürlük alanından daha önemlidir. Dünyanın her yerinde böyledir.

FRANSA İÇİN NASIL DOĞRUYSA TÜRKİYE İÇİN DE DOĞRU

Bu Fransa için nasıl doğruysa, Türkiye için de aynı şekilde doğrudur. Cizre'de, Silopi'de, Sur'da, kendi vatandaşlarımızın hayatını korumak için her türlü tedbiri alırız. Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir ülke, ülkesinin bir yerinde, silahlı bir grubun bulunmasına izin vermez.

191 ÜLKE VAR, TÜRKİYE NASIL 195.

191 ülkenin yer aldığı dünyamızda Türkiye basın özgürlüğünde nasıl 195. sırada olabiliyor o da ayrı bir konu"

Senin kafana silah dayatip oy verdirseler senide hain yapalim. Yada bodrum katina bomba yerlestirsinler senin enseni olcelim. Kirk sene uyutuyorsunuz bu milleti.

Bence alakası yok Türkiye'nin en batısında bile bunlardan çok fazla var. Son seçimde bu terörist parti 5 milyondan fazla oy aldı. Bu pkk itleri o kadar mı güçlü ki 5 milyon insan kendini tehdit altında hissetsin? Sanmıyorum..

Insanın IDEOLOJI'si varya tehdit mehdit tanımaz.. 1 milyon tanesi HDP ye gerçekten inanmış olsun (yalanlarına), kalan 4 milyonun hepsi terörist.. Ana muhalefetten giden oyları bu durumun neresine koyacaz bilmiyorum

Bize Yavuz Sultan Selim gibi bi lider lazım.. Aksi takdirde bu belayı def edemicez..

Talat-Cemal-Enver Paşalara çok kızıyorum şahsen ama bazende ermeni sorununu kökten çözdükleri için de takdir etmemek mümkün değil.

Back
Top Bottom