What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Ben meseleyi parti meselesi olarak gormuyorum. 2013'ten beri yurutulen bir mucadele var. Bu donem icin eger Turkiye'de iktidar degisikliligi veyahut siyasi istikrarsizlik olusursa, edilen mucadele baltalanir. Bu ortamdan kuskusuz faydalanirlar. Onca zaman heba olur ve Turkiye asagi yukari 30 sene geriler ve her sey kaldigi yerden tekrar baslar.

Turkiye su anda ABD, AB, PKK, FETÖ ve onca seye karsi mucadele ediyor. Dusunun ki CHP,IP ve HDP birlikte iktidara geliyor. Allah askina, bunlar bu mucadeleyi surdururler mi yoksa emperyalizme sirin gorunmek icin mucadeleyi derhal askiya alip onlarin plan ve projelerine gore mi hareket eder?

Onun icin gelecek secim son derece onemlidir. Ortada sag tarafindan olusturulan bir milli durus, birlik ve beraberlik var. Bu bozulmamasi lazim.

Sol cepheden Bu görüşe sahip çok sayıda tanıdığım var en azından bir dönem daha Erdoğan başta kalmalı diye kendileri yorumluyorlar, aklı selim olanlar seçim zamanı gerekeni yapacaklardır.

Yeni ana yasa geçerli olduğunda devletimizin menfaatine olan kanunları süratle çıkarta bilecek ve ihanet şebekelerini çökerteceğiz, erdoğan ilk 5 sene sistemi kanunları oturtsun ondan sonra muhtemelen siyaseti kendisi bırakacaktır, neticede hem ismi yıprandı hem de kendisi yoruldu.

Yeni anayasa ve kanunlarla Sistem güçlü olduğunda zayıf lider bile gelse devlet çok olumsuz etkilenmez sistem yürür ancak sistem günümüzde ki gibi zayıf olur hem de lider zayıf olursa bu Türkiye'yi çok kötü yönde etkiler.

Dolayısıyla önümüzde ki seçim ülkemizin menfaati açısından çok kritik.

Sol cepheden Bu görüşe sahip çok sayıda tanıdığım var en azından bir dönem daha Erdoğan başta kalmalı diye kendileri yorumluyorlar, aklı selim olanlar seçim zamanı gerekeni yapacaklardır.

Yeni ana yasa geçerli olduğunda devletimizin menfaatine olan kanunları süratle çıkarta bilecek ve ihanet şebekelerini çökerteceğiz, erdoğan ilk 5 sene sistemi kanunları oturtsun ondan sonra muhtemelen siyaseti kendisi bırakacaktır, neticede hem ismi yıprandı hem de kendisi yoruldu.

Yeni anayasa ve kanunlarla Sistem güçlü olduğunda zayıf lider bile gelse devlet çok olumsuz etkilenmez sistem yürür ancak sistem günümüzde ki gibi zayıf olur hem de lider zayıf olursa bu Türkiye'yi çok kötü yönde etkiler.

Dolayısıyla önümüzde ki seçim ülkemizin menfaati açısından çok kritik.

Keske cogu boyle dusunse...

Insallah yeni sisteme saglikli bir gecis yapilir.

Azcik beyin firtinasi yapalim.

Erdoğan'ın elinde istediği yasayi hem meclisten hem de KHK ile aninda cikarma yetkisi var mi, var...

Bugüne kadar ben şu yasayı çıkarmak istedim deyip de cikaramadigi var mi? Yok.
Öyleyse meselenin yasalarla ilgisi yok.

Peki neden erken seçim o zaman? Üniversite sinavini bile bir hafta bekleyemeyip erteleten sebep nedir?

2 neden var.
1incisi ekonomi battı. Dis borc 500 Milyar dolari buldu. Satacak pek bir sey de kalmadı.
Eldeki şeker fabrikalarini da harac mezat yok pahasina yandaslarina sattilar.
Mazot gubre fiyatlarindaki artışlar tarim üreticisini vurdu.
Tarim öldü. Hayvancılık öldü.
Et süt ürünlerinde fiyat tarhi rekor kırdı.
Et fiyatlarini dusurmek icin g*t kadar Sırbistan dan et ithal ettiler. Fiyatlar yükselmeye devam etti.
Dolar 4
Euro 5 olunca sanayi girdi fiyatlari da katladi. Akp yandas firmalar bile sirketlerini yurt disina kacirdilar. Parasi olan yurt disi bankalarina yatiriyor.
Insanlar acliktan caresizlikten benzini döküp kendilerini ateşe veriyorlar.

Üretim yok, israf çok.
Bunları halk görmeye başladı. Akp oylari kendi anket firmalarinda bile düşmüş.
Operasyondaki asker ve polislerin bile terör tazminatlarini odeyemiyorlar 4 aydir.

Bu şekilde 1.5 yil daha kalsalar iyice cakilacaklarini biliyorlar. Erdoğan kendisi söyledi "secimden sonra deprem var"...

2nci neden,,
Bunlar yetmiyormuş gibi karsilarina bir de İyi Parti çikti. Hem halka aci receteyi icirmeden, hem de İyi Parti daha fazla yükselmeden önce apar topar erken secime gidiyorlar.

Başka mantıklı bir sebebi olan söylesin.

Last edited:
Geçenlerde Erdoğan miting yapiyordu. Yandaş kanallarin hicbirinde verilmedi ama ilk defa, üstelik ezan okunurken Erdoğan in konusmasi esnasinda Akpli belediye başkani yuhalandi. Erdogan hukuk falan dedi ama halk susmadi.

Bunun anlamini en iyi RTE biliyor.

@cabatli_53
Forumda sürekli ayrımcılık ve kin oluşturan şu din istirmarcısını atacak mısın artık

Sen önce adam olacaksın! İşinize gelmeyince ayrımcı olur. Alışmışsınız yalan yanlış tarih sıkmaya. İstediğine istediğini konuşacaksın aynı karşılığı görünce insanları bu formdan uzaklaştırmak için şahsına yakışan her türlü karaktersizliği sergileyeceksin. Atatürkçü geçinen sahtekarın teki dedim hedef nasıl da yerini buldu. Sen Atatürkçü değilsin. Atatürkçü geçinen sahtekarın tekisin.

''Tiyatro''(!) diyenler iyi okusun!

Adalet eski Bakanı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ (30 Kasım 2013):
“MGK’nın gündemine bu konu hükümetimiz tarafından getirilmemiştir ve dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Sezer gündemi oluşturmuş, orada bir değerlendirme yapılmıştır. Birincisi, sanki gündeme AKP Hükümeti getirmiş gibi bir değerlendirme yapılıyor fevkalade yanlıştır. İkincisi MGK kararını hayata geçirme yönünde hükümetimiz döneminde herhangi bir Bakanlar Kurulu kararı alınmamıştır, herhangi bir adım atılmamıştır. Tarih bunun şahididir, kayıtlar bunun şahididir.”

proxy.php

Geliyoruz..!!!

''Tiyatro''(!) diyenler iyi okusun!

Adalet eski Bakanı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ (30 Kasım 2013):
“MGK’nın gündemine bu konu hükümetimiz tarafından getirilmemiştir ve dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Sezer gündemi oluşturmuş, orada bir değerlendirme yapılmıştır. Birincisi, sanki gündeme AKP Hükümeti getirmiş gibi bir değerlendirme yapılıyor fevkalade yanlıştır. İkincisi MGK kararını hayata geçirme yönünde hükümetimiz döneminde herhangi bir Bakanlar Kurulu kararı alınmamıştır, herhangi bir adım atılmamıştır. Tarih bunun şahididir, kayıtlar bunun şahididir.”

proxy.php
Cumhurbaşkanı Sezer'i de Fetullah Örgütüne karşi çıktığı icin dinsizlikle suçlamıştı Akp&cemaat mafyası...Unutmadik.

Ağır hesaplar var ödenecek.

Last edited:
Koray Aydin, birak partisini iktidara tasimayi, girdigi onca genelbaskanlik yarisinda kaybetmis ve daha sonra bunu hazmedemeyip bir karinin pesinden giden hainin tekidir.

Killuminati hainin tekidir. Nothing changed. Hmm i wonder why.

Isiniz gucunuz birbirinize satasmak,disariya karsi neden dogru durust cevap veripde susturamiyorsunuz?
Mecbur hep bizmi susturacagiz,hadi gosterin kendinize ama fanboyluk yapmayin,agizlarin paylarini saglam verinde propagandalari birseye yaramasin.

Geliyoruz..!!!

Cumhurbaşkanı Sezer'i de Fetullah Örgütüne karşi çıktığı icin dinsizlikle suçlamıştı Akp&cemaat mafyası...Unutmadik.

Ağır hesaplar var ödenecek.

bro bu şartlarda hiçbir şey adil değil. çok ciddi karalama yıldırma kampanyaları var. her türlü iftira var, kadını fetöden tutun pkkya kadar ittiler allah yardımcıları olsun ama bu çark eninde sonunda dönecek ve bunlar kendi partileri bile iktidardayken böyle çirkinleşip adileşebiliyorsa seçim kaybettiklerinde bu ülkeyi talan edeceklerini düşünüyorum.

şu anda hurriyet kanal d falan da gitti. iyi parti haberi bile yapılmıyo. ne demiş ne vadetmiş hicbir sey yok. halk göremiyo doğruları

bro bu şartlarda hiçbir şey adil değil. çok ciddi karalama yıldırma kampanyaları var. her türlü iftira var, kadını fetöden tutun pkkya kadar ittiler allah yardımcıları olsun ama bu çark eninde sonunda dönecek ve bunlar kendi partileri bile iktidardayken böyle çirkinleşip adileşebiliyorsa seçim kaybettiklerinde bu ülkeyi talan edeceklerini düşünüyorum.

şu anda hurriyet kanal d falan da gitti. iyi parti haberi bile yapılmıyo. ne demiş ne vadetmiş hicbir sey yok. halk göremiyo doğruları
Akp medyaya sansür uygulasa da, Halk markete pazara gittiğinde gördüğü fiyatlardan birşeylerin yolunda gitmediğini anlıyor.
Bu iş artık 2 kilo makarna ile çözülmez.

Ha, yine de Akp kazanirsa bence çok da önemli değil. Çünkü aksi durumda, yeni gelen hükümet kucağinda cenaze olmuş ekonomi bulacak.

Şu anda dış borç 500 milyar dolar. Fabrika kalmadi. Üretim yok. Gençler işsiz. Köylü umutsuz..

Yeni hükümetin bu enkaz durumunu düzeltebilmesi için en az 10 yila ihtiyaci var. Tabii bu arada Akp şunu diyecek, bakin biz gittik işler bozuldu... Memleketi biz batirdik demeyecek.

Velhasil, iki ucu da pis bir değnek..

Ha şu da var..
Zararin neresinden dönsek kardir. Akp bir dönem daha devam ederse iyice dibe vuracağiz çünkü.

İYİ Parti için zor bir dönem olacak belki ama memleket için en hayirlisi Akp'nin gitmesi bir an önce.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom