What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Ösonun bizim için savaştığı falan yok. Yarın Amerika ister onun için savaşırlar. Türkmenleri önemsiyorduysa devlet, baştan önemseyecekti. Ama yok bizim için müslümanlık daha önemli değil mi? hala burda bırakin bir birlerini yesinler diyenler var. Bırakırsan 3 tane devlet çıkıyor ortaya. Yani Amerika hedefine ulaşmış oluyor. Hani bizim siyasetçilerin osmanlı tokadı attığı Amerika. Hani ypg devleti kuracak olan amerika. Şimdi rusyayı iranı kaybettikten sonra menbiç'i fıratın doğusunu nasıl alacaksın? Ha o iş çoktan bitti diyorsanızda neden hala ordayız bunu soruyorum.
Bize neyi soruyorsun , git Ankara'ya Genelkurmay'a sor. Seni bi güzel benzetsinler rus ajanı.

Böyle olmuyor işte ne teoride ne gerçek hayatta.

Sen eğer arzı aynı tutarak talebi düşürürsen bir ürün için o ürünün fiyatı düşer..
Tartışma esasında burdan başlamadı , merkez bankası şu anda faiz yükseltmeli diyenlere cevap verirken bu noktaya geldi.
Türkiye ekonomisini değerlendirirken, teoriye saplandık.
Tamam teori doğru ama tekrar ediyorum fiyatlar talepten dolayı çıkmıyor maliyetlerden dolayı şu anda Türkiye'de. Kredi faizleriyle piyasadan parayı topluyarak fiyatları çok kısa ve belli bir süre düşürebilirler. Ama bunu yapmak intihar olur.Çünkü üreticiler ve satıcılar giriş maliyetlerinden zararına ellerindeki malı satmaya başlar bir dahada üretmez.Parasız kalan halkta Toplumsal çalkantılar başlar.

Tabi başınızdan farkınız yok. Benimle aynı fikirde değilse kesin rus ajanıdır ehehehehe. beynim var bu arada.

Yazmayın da kendinizi küçük düşürmeyin bari.

Dua edelim de ABD mahkemesi Rıza Zarrab davasinda Türkiye'ye ceza kesmesin.. 100 Milyar dolarlardan bahsediliyor. Bu para devletten çıkarsa zaten bozuk olan ekonomi iyice dibe vurur.

Tabi başınızdan farkınız yok. Benimle aynı fikirde değilse kesin rus ajanıdır ehehehehe. beynim var bu arada.

Yazmayın da kendinizi küçük düşürmeyin bari.
Sen ÖSO ya terorist diyen bir trolsun.

Sen ÖSO ya terorist diyen bir trolsun.
Öyle deme bende diyordum onlara terörist diye. Ve adamlar cihatçı şeriatçi herifler ve Suriyeye göre terörist kelimesinin tanımınada cuk oturuyorlar. Bize göre PKK ne ise onlara görede öso o.

Ha o zaman şuan niye savunuyorsun o zaman ösoyu dersen biraz snowflake olmayı bıraktımda ondan. Bazılarıda diyor "Modern ülkeler teröristlerle bir olmazmış.." hadi ordan, dünyada teröristlerle bir olan onları kuran ve maddi manevi destekleyen ülkelerin hemen hemen tamamı modern ülkeler.

Elin lüksemburgu hollandası isveçi kanadası teröristleri destekleyebileceklerde biz destekleyemeyecek miyiz?

Bence iyi terörist kötü terörist diye birşey var. ÖSO bize göre iyi terörist o yüzden onlarla birlikte hareket etmemizi destekliyorum. Hem işede yarıyorlar bizden öleceğine onlardan ölüyor.

Bu durumu duygusallaştırmaya çalışmak da iki yüzlülük yapmaktan başka birşey değildir söyleyeyim.

''
223677.jpg
''' Kaynak:http://www.yenicaggazetesi.com.tr/s...ciftci-kendim-ettim-kendim-buldum-189887h.htm

Erzurum:

Last edited:
Amerikalı falan değilim. Öso'ya terörist derim. Bize yardım edince melek olmuyorlar. nasıl YPG IŞİD le savaşınca teröristlikten çıkmıyorlarsa. Fark yok.

Öyle deme bende diyordum onlara terörist diye. Ve adamlar cihatçı şeriatçi herifler ve Suriyeye göre terörist kelimesinin tanımınada cuk oturuyorlar. Bize göre PKK ne ise onlara görede öso o.

Ha o zaman şuan niye savunuyorsun o zaman ösoyu dersen biraz snowflake olmayı bıraktımda ondan. Bazılarıda diyor "Modern ülkeler teröristlerle bir olmazmış.." hadi ordan, dünyada teröristlerle bir olan onları kuran ve maddi manevi destekleyen ülkelerin hemen hemen tamamı modern ülkeler.

Elin lüksemburgu hollandası isveçi kanadası teröristleri destekleyebileceklerde biz destekleyemeyecek miyiz?

Bence iyi terörist kötü terörist diye birşey var. ÖSO bize göre iyi terörist o yüzden onlarla birlikte hareket etmemizi destekliyorum. Hem işede yarıyorlar bizden öleceğine onlardan ölüyor.

Bu durumu duygusallaştırmaya çalışmak da iki yüzlülük yapmaktan başka birşey değildir söyleyeyim.
Suriye rejimi baştan beri pkkyı ve terörü destekleyen bir rejim. Suriye rejiminin hiç kimseyi terrörle suçlama hakları yok çünkü kendileri bu pisliğin içindeler.
Onun için pkk ile yıllarca yasalar çevresince mücadele eden Türkiyeyle, İşine gelince pkklı teröristleri,hizbullahçı teröristleri kullanmış ve kollamış iki ülkeyi bir kefeye koymam.
Kendi ülkem diye söylemiyeyim ama Türkiye Suriye'den on kat daha haklıdır. Türk devleti kürtlere zülm etmemiştir ama esad rejimi sünnilerin isyanını 10 kere hak edecek zülümler yapmıştır.

Şimdi şu anda Türk askeriyle birlikte omuz omuza savaşan insanlara esadın pozisyonundan bakmak hiç güzel değil. Bende bir kere haklarında olumsuz yazmıştım ama şu anda Türklerin nefretini hak etmiyorlar. Çünkü yeri geliyor Türk askerini koruyorlar. Ayrıca ösocular Türkiyede mültecilik yerine esada karşı savaşıyorlar.
Objektif olacağız diye gerçekleri görmezden gelemeyiz.
Tekrar ediyorun Yesinler birbirlerini .
Yeterki Türk vatandaşlarına zarar gelmesin.

Ösonun bizim için savaştığı falan yok. Yarın Amerika ister onun için savaşırlar. Türkmenleri önemsiyorduysa devlet, baştan önemseyecekti. Ama yok bizim için müslümanlık daha önemli değil mi? hala burda bırakin bir birlerini yesinler diyenler var. Bırakırsan 3 tane devlet çıkıyor ortaya. Yani Amerika hedefine ulaşmış oluyor. Hani bizim siyasetçilerin osmanlı tokadı attığı Amerika. Hani ypg devleti kuracak olan amerika. Şimdi rusyayı iranı kaybettikten sonra menbiç'i fıratın doğusunu nasıl alacaksın? Ha o iş çoktan bitti diyorsanızda neden hala ordayız bunu soruyorum.
Biz Suriyede Turkmenlerimiz icin yeterince bataga girdik. Irakta da ciddi calismalarimiz olmustur. Ne kadar etkili ve biz neden gormuyoruz o ayri konu. OSOnun buyuk kismi bizim icin calisiyor ve calisacak. Neden? Cunku biz onlari tasaklarindan yakaladik. Turkiyenin tek bir hareketi OSO icin son olabilir. Onlarla ortak cikarlarimiz var ve bizim hedefimiz onlari siyasi surece sokmaktir. Ideallerine hayranim fakat bulundugumuz noktada ve bulundugumuz ortamda bu ideallere gore hareket etmek bir lukstur ve malesef bizde bu luks yoktur. Malesef bu is oyle yuruyor ve her zaman oyun bu sekilde oynanmistir. Bu oyunda kimse melek degildir ve kazanmak istersen en buyuk seytani sen olman lazim. Bir daha soyleyecegim. Birinin teroristi digerinin ozgurluk savascisidir. OSO bizim icin tam bir ozgurluk savascisidir. Bu savasin temiz bir tarafi yoktur. Niyetleri temiz bir grup veya kisi asla cikamaz. Neden? Cunku buyuk oyuncularin cikarlarinda karisacak ve onlar bunu asla kabul edemezler. Mutlaka onlarin icerisinde sizacaklar ve tehlikeyi ortadan kaldiracaklar. Ontemler onemli degil. Rusvet olabilir, santaj olabilir hatta fiziksel imha da olabilir. Suriyenin muhalefeti temiz niyetlerle basladi fakat yukaridaki anlattigim sey oldu. Simdi tek hedefimiz Turkiye bu bataktan nasil karli cikacak. Az da olsa cok da olsa bizim icin o onemlidir. Saygilarla.

İsmi ÖSO olur ASA olur A olur B olur hiç fark etmez. Devlet çıkarlarına kim uyuyor ise ona elini uzatır. Çıkarları uyuşmaz ise vurur tekmeyi bu kadar basit. Bugün ÖSO yarın DAEŞ hiç fark etmiyor. İleride PKK’yı Avrupa’da PKK saldırıları için kullanmayacağının garantisini kim verebilir? Bireysel düşünüp Devlet aklı gibi lagaluga yapmanın gereği yok.

esad rejimi sünnilerin isyanını 10 kere hak edecek zülümler yapmıştır.
Ben bu sözü çok duydum, fakat ben bunu söyleyenlere ne kadar yalvarsamda yakarsamda bana bir örnek bile veremediler.

Şimdi sana yalvarıp yakarıyorum, lütfen bu esad sünnilere tam olarak ne gibi zulünler yapmıştır bir açıklayabilir misin? Eğer durum dediğin kadar kötüyse sünnilere yapılan zulümlerle ilgili kafandan pek çok örnek verebilmen gerekir detaylarla.

Birde şunu belirteyim bencede esad gitmeli, tek nedeni ise katar doğalgaz boru hattına karşı çıkması. Öyle illa delusional emotional yalanlara inanması gerekmiyor insanların bunu istemesi için.

Ben devletin öso yu kullanmasına birşey demiyorum. Tabi kullanacak o konuda sıkıntı yok. Ama bizim planımız ne onu anlayamıyorum. Bu savaş bitecek gibi değil.

Rus sözcüsü abd önemsiz hedefleri vurdu demiş. Sanırım bu saldırıyı Türkiyeyle Rusyanın arasını açmak için yaptılar.

Ben devletin öso yu kullanmasına birşey demiyorum. Tabi kullanacak o konuda sıkıntı yok. Ama bizim planımız ne onu anlayamıyorum. Bu savaş bitecek gibi değil.

Rus sözcüsü abd önemsiz hedefleri vurdu demiş. Sanırım bu saldırıyı Türkiyeyle Rusyanın arasını açmak için yaptılar.

Bir çok rivayet var ortalıkta. Sevmişim Rus sözcüsünü. Abd önemsiz hedefleri vurdu diyor. Kime göre önemsiz? Belki Rusya kendi egosu tatmin ediyor bilemeyiz. Belki bu Türkiye için bir artı. Abd Türkiye’ye burada artı kazandırması baktığında mantıksız. Rusya faktörü buna itmiş olabilir mi olabilir de olmaya bilirde. Abd mecbur kalmış olabilir de Türkiye’ye burada bir artı kazandırmak için. Veya düşündüğümün tam tersidir. Abd Türkiye’yi Rusya’dan uzaklaştımak için Türkiye’ye pay sunmak için de olabilir. Yeter ki Türkiye Rusya’dan uzaklaşsın. Dediğim gibi bir çok rivayet var. Abd haberlerinde İncirkik AFB kullanıldı diyor. Dış İşleri Bakanımız kullanılmadığını söylüyor. Türk-Rus ilişkisine zarar vermeyi bu yönden de düşünebilirler. Bir çok alternatif mevcut.

Türkiye karşılığında neyi hedefliyor? Rus-Abd arasında gidip gelecek değil. Bizi zayıflatır, yorar. Bir nokta koymak gerekiyor. Devlet kendi çıkarlarını 2. Plana atacak değil. Vardır umarım mantıklı bir açıklaması.

Last edited:
Ben bu sözü çok duydum, fakat ben bunu söyleyenlere ne kadar yalvarsamda yakarsamda bana bir örnek bile veremediler.

Şimdi sana yalvarıp yakarıyorum, lütfen bu esad sünnilere tam olarak ne gibi zulünler yapmıştır bir açıklayabilir misin? Eğer durum dediğin kadar kötüyse sünnilere yapılan zulümlerle ilgili kafandan pek çok örnek verebilmen gerekir detaylarla.

Birde şunu belirteyim bencede esad gitmeli, tek nedeni ise katar doğalgaz boru hattına karşı çıkması. Öyle illa delusional emotional yalanlara inanması gerekmiyor insanların bunu istemesi için.
Şimdi anlatsam inanmazsın yalvartmayalım yine seni:)
Suriye'de toplum polislerinin elinde trafik polislerinin elindeki gibi beyaz çubuk var ( hep vardı) Bir insana tuttuğu zaman bir araba nası duruyorsa öyle durman gerekiyor. Yoksa vay haline.
Arabayla suriye üstünden ürdüne giden arkadaşlarımı suriye polisi sırf gıcıklığına tekme tokat dövmüştü.
Neyse bunlar dayak yediklerine şükretmişler. Çünkü suriye polisinin "sen beş dakka gelsene "lafı çok meşhurmuş. Beş dakkalığına aldıkları adamlar 30 senedir kayıp.
Bunlar bizin dışardan görebileceklerimiz. Gerisini Türkiyeye kaçan suriyelilere sor.
Uzatmıycam :)

Bu saldırıyı putini rezil etmek için yaptılar ve başardılar. Hemde fransızlara vurdurttular. ABD bütün müttefikleriyle gözdağı veriyor.

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom