What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Türkler çok et yiyen bir millet değil. "Ekonomik durumu müsaade eden %20lik kesim" desek doğru olabilir, lakin geriye kalanların durumu içler acısı. En son Ankara gezimde bir arkadaşımın arkadaşlarına konuk oldum, Ankara'da öyle mahallelerin olduğunu ilk kez öğrendim o_O Dehşet verici bir fakirlik var halkın genelinde. Biz genelde iyi durumda olduğumuzdan çevremizin de durumu iyi, halkın durumunu pek göremiyoruz.

"Kira 900" maaşallah asgari ücretlinin kaldığı kiralığa bak sen hele..

Gitsin 400 liraya tek oda tek salonlu bir yerde yaşasın!
Yine de yetmez.
Listede gıda yok, sağlık giderleri yok, giyecek ayakkabı vs yok, kışlık yakacak masrafı yok.

Şu anda resmi verilere göre asgari ücret açlık sınırında belki de altında.

Yine de yetmez.
Listede gıda yok, sağlık giderleri yok, giyecek ayakkabı vs yok, kışlık yakacak masrafı yok.

E varya doğalgaz masrafı.. Ve kıyafetleride bir kere alıyorsun bir kaç yıl götürüyorlar. Aylık kıyafet almıyorsun.

Nato olarak ney yapacaksin? bugun bir vize iptal oldu diye diyorlar amrikaya böyle ya da böyle davranilmaz...ya da ne olacak bizim F35 ler...ve incirlik=feto=ordularin secen organlardan kim var di incirlikten hainlerde baska...
Barzani gitsede gitmese o borcu aliriz cünkü sen bir hükümet deyisince eski borclarin iptal olüyormu? yada baska ülkenin hükümeti deyisince borclar siliniyormu?
Menzil ne terorist alakasi ney? menzil dekiler taksim de ibnelerine göre kim teroristir kim devlete zarar veriyor sormak lazim..
Egitim kolay kolay degisecek bir sey degil...dininle alakasi neydir?
fransa da egitim gelismis ulkelere göre kötü dür ama her zaman reform istiyorlar yapmaya bu da erdoganin yüzünde?
ilki de bu ulke ye akp geldi yoksa suçu kime dusecekti beli olmazdi, ben diyorum ki hep bunlar Noel babayin yüzünden...Noel baba olmasaydi amerika incirlikte cocacola ve kirmizi kiyafeti getirmezdi ve oradan olmazdi.
Noel babasi olmasaydi belki Menzil deki Seikh o kadar sakal burakmazdi (töbe töbe)
Noel baba olmasaydi belki o kadar yakit lazim olmazdi, barzaniye borç vermezdik cünkü noel baba her yil dünyayi dolaniyor hediyeleri dagitmaya..
Ve Noel baba olmasaydi belki bu millete egitim lazim olmiyacakti cünkü bu dünyanin hayalarina inanmazdik!!!!!!!!
vay bu noel baba varia....:suicide2:

Gerçeklikten kopukluk şizofreni belirtisidir, ilginç olan bu forumda AKP ve Erdoğan kelimelerinin bu belirtileri aynı türden kişilerde tetiklemesi.

Bu gözleme itirazı olanaları, bu türden kişilerin yazdıklarını okumaya davet ediyorum.

E varya doğalgaz masrafı.. Ve kıyafetleride bir kere alıyorsun bir kaç yıl götürüyorlar. Aylık kıyafet almıyorsun.
60 TL doğalgaz sadece yemek pişirmeye ve belki sıcak suya yeter. Kışın petekleri açtığında sayaç çalışmaya başlıyor. Kıyafeti dediğin gibi yapıyorlar. Gıda işi hala problem. Ekmeği bol, çorbayı da az yiyecekler artık...

biraz disari çikin gözlerinizi açin..
Fransa azgari ücretle bir ev çok çok çok zor geçenderilir
her yerde ayni...bu sadece Türkiye de degil.
Soul dedigi gibi 400/500 TL kira tutsun
benden buradan azgari ücret alsam kalksam Paris e yasamak için kira 1200 € T3 o da paris bölgesi
azgari ücret 1200 nasilgeçenecem????
Herkes yorgana göre ayagini uzatsin...hem et de hem 150m2 lik daire hem gez iç yiye sonra vay yetmiyor...
Haklısın abi. Et, köfte bizim neyimize.. Çadırda kal, soğanın cücüğünü ye mis gibi yanında da francala somun ekmek. Bak maaş nasıl yeter. Nankörüz biz abi.

Yine de yetmez.

Maaslar konusunda Cok farazi konuşuyoruz sorunun tam da temeline inmek lazim.

Bu hükümetin en buyuk yanlislarindan birisi bana gore bayanların calismasini teşvik edip Turk aile yapisini bozması oldu.

Bayanlarin calismasi tesvik edilerek;

1. Erkegin evde ki otoritesi sarsıldı ve buna bagli gecimsizlik ve bosanmalar artti
2. Cocuklar anne şefkati ve babanin otoritesinden mahrum kaldi ahlak ve saglik cokuntusu basladi
3. Calisan bayan sayısı artmasi ile erkeklerin is bulmalari zorlasti
4. Issizlik sayisi artması ile is verenler iscilerin hakkini daha cok gasp ettiler, Isci coklugundan isci maaslari dustu calisma kosullari kötüleşti

Eger devlet calismayan ve cocuk yapan bayana maas baglasaydi?!

1. Issizlik duser çalışan kisilerin maaslari yukselir calisma kosullari daha kaliteli olurdu
2. Cocuklar anneleriyle daha fazla vakit gecirir ahlaki ve diger egitimlerini alır özellikle de psikolojik yonden daha saglikli bireyler yetisirdi
3. Koca evde otoritesini sağlar evde duzen ve nizam olur buna bagli olarak bosanmalar azalirdi
4. Tüketici toplumu olmaktan çıkar iktisat ve uretim toplumu haline donusmemizde yardimci olurdu
5. Ulkede ki genc nufus artar ulke gelecegine daha sağlıklı akilli eğitimli bireyler yetisirdi

Ornekler cogaltilabilir hükümet sirf Avrupa'ya uyum sağlamak yada sol kesime sirin gozukmek icin Turk aile yapisinin bozulmasına toplumun ahlaken çökmesine iscilerin çalışma kosullarinin kötüleşmesine sebep olmuştur ve bu hataların neresinden donulse kardir.

Eger ki askeri ucretten toplumda ki yozlaşmadan bosanmalardan memnun degil isek bu yanlış gidisatin farkina varmak zorundayiz!

• Like
Reactions: why
Adam zaten bu yüzden wiki'de gösterilen kaynağı da attı o_O İnanılmaz asdfsafd

aile konusundan bence haklisin
Ama bence hüküme kadinlari çalistirdi 1 çünkü kadinlarin yaptiklari var ki bir kaç sektörde ki erkekler yapamiyordu ve 2 aynisi 30/40 yil önce fransadan olmustu: kendi kendilerine nasil borçlarini kapatacaklardi düsünüyorlardi ve bir fikir geldi onlara...kadinlari calistirsak vergi alacagimiz millet çifti olacak... buda bizim o zamanlarda ki borç olan duruma sebebiydi....

Bu isin cozumu cocuk yapan anneye kismi maas baglamaktan gecer kardesim. Nufus artisi dusuk olan bolgede ki insanlara yuksek nüfus artışı yuksek olan yerlere dusuk oranda yardım yaparak artışta ki oranda dengelenmis olur.

Buna bagli olarak evin erkegi esini calistirmak zorunda kalmaz ve Turk aile yapisi basta olmak uzere butun dengeler korunmus olur.

Bayanlar calismasin mi calissin ama azinlik oranda calismali yoksa esimizi annemizi bazi ozel durumlarda doktora vs. ye nasil goturelim? Bayan doktor vs. de lazim tabi ki.

Yani Calisan bayan sayisi ozel mesleklerle sinirli olmasi oldukca makul. Ayrica bu calisan bayanlarda esnek kosullarda calistirilmali ki kendi ailesi cocugu esiyle ilgilenebilsinler.

Dunyada ki butun kulturel yozlaşmalarin temelinde erkegin ve kadının asli gorevlerini birakip hirs ve gosterise yenik dusmesi yatiyor. Erkegin ve kadının dogasini mumkun oldukca korumak zorundayiz aksi halde kendi ellerimizle kendi sonumuzu hazirlamis oluyoruz...

• Like
Reactions: why
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom