What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Gel gelelim dogal soruya,neden kimse protesto etmiyo,eskilerde biseye zam geldiginde butun millet ayaga kalkiyordu,ortalik karisiyordu,bu millet hespi halinden memnun galiba?
Heralde memnun herkes,yada korkuyor insanlar...
Eskiden şehit geldiğinde sokaklarda protesto yürüyüşleri de yapılırdı.Hatta benim katılmışlığım bile var.Şimdi ise hiç görmüyorum öyle şeyler.

Did you know that our country was a meat exporting,wheat exporting,self sustaining in food before?
Now,we buy wheat from Russia/Ukraine,remember our rice was special,we import most of it now,there are many more items we used to produce ourselves.
I remember 10 years ago ever house in my village had 3-10 cows producing milk today 90% gave it up, its simply too expensive to buy food for cows since those get imported too.
I saw a line of trucks importing cows in kapikule, no wonder meat is luxury in Turkey.

I talked to people they say they can barely keep 1 lira per kilo hazelnut for themselves, they also gonna have to give this up if it continues like that, one thing i have seen this year very clearly is that agriculture is dying.

millet olarak duzgun vergi odemiyorsunuz.
Yine suçlu biz mi olduk? Suçu millete yıkma.

Milletten KDV adı altında peşin vergi zaten alınıyor.Vergi ödemeyen sermaye sahiplerini ise AKP affediyor.
DKwrGBuX0AEGehM.jpg

Uzaktan davulun sesi hoş geliyor ama durum bu:

DK5O5WGW4AUTquW.jpg

Emekliler boğazından geçen lokmaları bile artık sayarak yer hale geldiler.
Allah'tan da korkmuyorlar..Vicdansızlar. Kitapsızlar.

Gel gelelim dogal soruya,neden kimse protesto etmiyo,eskilerde biseye zam geldiginde butun millet ayaga kalkiyordu,ortalik karisiyordu,bu milletin hepsi halinden memnun galiba?
Nedense bu dogal sorular sadece Turkiye icin mevcut. Yasadigin ulkede son olarak hukumet ne zaman protesto edildi? Her seye zam. Her seye 21% KDV. Iki kisi calismadan artik bir ev dogru durust gecindirilmiyor. Emeklilik yasi 70'e dogru cikarildi, milletten ses yok.

Sizden alinan vergiler bizim burada odedigimiz vergiler yaninda hic kalir, millet olarak duzgun vergi odemiyorsunuz. Devlet arayacak bir ek kaynak:-), oda en sevdiginiz seyler iste. Arabasindan tut telefonuna kadar yukseltir.
https://www.evrensel.net/haber/330036/ithal-yem-ve-ithal-hayvanla-milli-tarim

Devlet her ay maasimin 21%ini zapt ediyor. Bu ortalama €600,- denk geliyor. Bunun yani sira aldigim her seye 21% vergi oduyorum. Ayda ortalama kac euro vergi odedigimi sen hesapla. Bu hangi hak ve hukuk anlayisiyla aciklanabilir? Asil bati dunyasi milleti soyup sogana ceviriyor. Tutturmusunuz bir Turkiye. Sangi buralar daha iyi..

Asil bati dunyasi milleti soyup sogana ceviriyor. Tutturmusunuz bir Turkiye. Sangi buralar daha iyi..

Almanya çifte vatandaşlığı iptal edecek haberleri geliyor. Hollanda için duymadım. Varsayalım size de Türk vatandaşlığı ile gavurun vatandaşlığı arasında seçim zorunluluğu getirildi.

Bırakır Türkiye'ye mi gelirsiniz, yoksa Almanya'da veya Hollanda'da mı kalırsınız?

Bu ''adamin'' ciddiye alinacak tek bir tarafi kalmadi.

Sebep? Yine kandırmışlar mı?

Tarım bakanı Suriyeliler gitmek istese de göndermeyiz demişti.Demek ki sebebi buymuş.

Bir ülkedeki adalet o toplumun gelenekleri ile yazılı hale gelir; hıyanet her ülkede suçtur, affı yoktur; tıpkı Türkiye'deki gelenek ve yasalar gibi; AKP yüzleşme dönemi içinde, diğer evreye geçtiğimizde ne Suriyeliler ne de kendileri kalacak.

Yine suçlu biz mi olduk? Suçu millete yıkma.

Milletten KDV adı altında peşin vergi zaten alınıyor.Vergi ödemeyen sermaye sahiplerini ise AKP affediyor.
DKwrGBuX0AEGehM.jpg

Uzaktan davulun sesi hoş geliyor ama durum bu:

DK5O5WGW4AUTquW.jpg

Emekliler boğazından geçen lokmaları bile artık sayarak yer hale geldiler.
Allah'tan da korkmuyorlar..Vicdansızlar. Kitapsızlar.

Hollanda'da benzine yuzde 63 vergi oduyoruz, mazot yuzde 53 ve lpg cok sukur yuzde 32. Emekli ve memurun odedigi rakami bilmiyorum, biraz vergi odeyin:-). Maaslardan kesilen vergiler ve primler saymiyorum. Cift maasli olan yuzde 58 vergi oduyor, inan suan aklima gelenler bunlar.

Sen halindan sukur etmiyorsun. Sen buralara gel biraz surun sonra geri git. Buralari bir gor yasa yoksa sana ne anlatsam az.

Almanya çifte vatandaşlığı iptal edecek haberleri geliyor. Hollanda için duymadım. Varsayalım size de Türk vatandaşlığı ile gavurun vatandaşlığı arasında seçim zorunluluğu getirildi.

Bırakır Türkiye'ye mi gelirsiniz, yoksa Almanya'da veya Hollanda'da mı kalırsınız?
Neyi birakip nere gidiyon kardesim oyle kolay mi?

Hollanda'da benzine yuzde 63 vergi oduyoruz, mazot yuzde 53 ve lpg cok sukur yuzde 32. Emekli ve memurun odedigi rakami bilmiyorum, biraz vergi odeyin:-). Maaslardan kesilen vergiler ve primler saymiyorum. Cift maasli olan yuzde 58 vergi oduyor, inan suan aklima gelenler bunlar.

Sen halindan sukur etmiyorsun. Sen buralara gel biraz surun sonra geri git. Buralari bir gor yasa yoksa sana ne anlatsam az.

63 kurusu nerden cikardin sen?

Yahu biz sadece bizde vergi var demiyoruz ki,bizde adaletsiz diyoruz.Yoksa Almanya'da da kdv var,yada ötv,ama mesela akıllı telefonda yüzde 19 kdv alıyorlar yanılmıyorsam.Orada en pahalı akıllı telefon bin euro felan,oda en üst seviyesi alacakları vergi de 150-200 euro arası.
Burada ise üst seviye yada en pahalı telefon 4000-5000 arası,bunun neredeyse yarısı vergi.Bizdeki saçmalık da tam burada başlıyor.Düşük maaşlar ve YÜKSEK vergiler.

Adamlar ötvyi AB'de var diye getirip her ürüne dayamışlar.Yahu hem senin yaşam kaliten AB ülkelerinin çoğundan kötü hemde yetmiyor ordaki vergileri buraya entegre ediyorsun.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom