What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Ben anlamadım da sen o gpd değerinin toplumsal dağılımının nasıl değiştiğini bir araştır o zaman insanların Tayyip Erdoğan'ın neden başarılı olduğunu düşündüğünü anlayabilirsin.Gpd senin dediğin gibi belli oranda artsa da yüzde beşbin gecelik faizde kisi başına milli gelir acaba devlete borç veren yabancıların cebine gittiği için mi ben sana katılmıyorum. Acaba devletin dolar borçlanıp faiz ve devolasyanla vatandaşlarını soyduğu günlere özlem mi duymam gerekiyor. Bugün en kötü zamanını o yillarin en iyi zamanına tercih ederim.
O zaman ABDye tesekkur et , 2002 Turkiyeyi politik krizlerle karistirp , ekonomisini mahvettigi icin, o %5000lik faizler sirf turban tartismasi yuzunden cikti. Tesekkur et ABD'ye Ecevit'in yerine RTEyi getirdigi icin. Yine tesekkur et dunya ekonomisini 2000 yilindaki 30 trilyon dolardan, 2010 yilinda 70 trilyon dolara cikardiklari icin. Yalniz artik bi sorunun var, seninkinin Trump amcasi musluklari kendine bagladi:)

O zaman ABDye tesekkur et , 2002 Turkiyeyi politik krizlerle karistirp , ekonomisini mahvettigi icin, o %5000lik faizler sirf turban tartismasi yuzunden cikti. Tesekkur et ABD'ye Ecevit'in yerine RTEyi getirdigi icin. Yine tesekkur et dunya ekonomisini 2000 yilindaki 30 trilyon dolardan, 2010 yilinda 70 trilyon dolara cikardiklari icin. Yalniz artik bi sorunun var, seninkinin Trump amcasi musluklari kendine bagladi:)
Bak yine eksik yazmışsın. yıllık enflasyon 80 lerden 2000 lere kadar hep yüksekti ayrıca 3 -5 yıla birde enflasyon yetmezmiş gibi devolasyon olurdu. O gecelik faizler her devolasyon sonrasında olurdu ve bu senin dedigin Amerika'nın bu son tutumundan çok cok önceydi.
Hem Amerika yı Türkiye'deki politik krizlerden suçlamışsın haklısın sadece politik değil ekonomik krizleri de tetiklediler imf ye dolasıyla kendilerine bağlanmamız için. Peki bugün aynı şeyleri söyleyen insanların iddaları neden mesnetsiz olsun o zaman.O zamanda ekonomik ve siyasi hatta askeri müdahale vardı bugün de var.
Ha Amerika ya gelince umrumda değil istedikleri kadar muslukları kendilerine bağlasınlar dünyayı o kadar globalleştirdiler ki artık isteseler de paranın Asya'ya kaymasını engelleyemezler.

Bak yine eksik yazmışsın. yıllık enflasyon 80 lerden 2000 lere kadar hep yüksekti ayrıca 3 -5 yıla birde enflasyon yetmezmiş gibi devolasyon olurdu. O gecelik faizler her devolasyon sonrasında olurdu ve bu senin dedigin Amerika'nın bu son tutumundan çok cok önceydi.
Hem Amerika yı Türkiye'deki politik krizlerden suçlamışsın haklısın sadece politik değil ekonomik krizleri de tetiklediler imf ye dolasıyla kendilerine bağlanmamız için. Peki bugün aynı şeyleri söyleyen insanların iddaları neden mesnetsiz olsun o zaman.O zamanda ekonomik ve siyasi hatta askeri müdahale vardı bugün de var.
Ha Amerika ya gelince umrumda değil istedikleri kadar muslukları kendilerine bağlasınlar dünyayı o kadar globalleştirdiler ki artık isteseler de paranın Asya'ya kaymasını engelleyemezler.

Ha ha ha:))
Her devaluasyon sonrasi degil, her faiz artirimi sonrasi devaluasyon oldu ve hep bu isler boyle olur:)))

ABD'nin ve AB'nin milli geliriyle, Turkiye'de Dolar 3 tlye dusunce soylersin bunlari , simdilik daha erken.
Sen Alman kredi kartlarinla, Iphone ve Alman arabasina para yatirarak globallesmeye devam et.

Dusman ABD 2002 krizini cikarip, Kibris fatihi kahraman Ecevit'i rezil ettii.
Yerine kendi adami Tayyib'i getirip, koydu. ABD o zaman ugrasmisti Turkiye ile!

2002 turban krizi ona bagli ekonomik hep dis guclerin oyunuydu. Ah bu dis gucler.

Ha ha ha:))
Her devaluasyon sonrasi degil, her faiz artirimi sonrasi devaluasyon oldu ve hep bu isler boyle olur:)))

Anlatamamıştım demek ki daha açık tarif edeyim her yıl yüzde yüzden fazla hayat pahalılanırdı buda yetmezmiş gibi 3-5 yılda bir de paramız da devolasyona uğrardı.
Dediğim gibi tercih meselesi sen kendi fikrinden git bende benimkinden. Tabi bu senin tezin olan Tayyip Erdoğanın onların adamları olmasına rağmen niye götürmeye çalıştıklarını açıklayamıyor.Neyse dış güçlerin dört gözle bekledikleri ve destekledikleri adamlar gelirde hepimizi kurtarır eski günlerine Türkiye yi döndürürler ,sen de onları beklemeye devam et.Tabi kendilerini iktidara getiren dış güçlerle bunlar nasıl mücadele eder onu sen düşün artık. İyi geceler.

Hamas teror orgutu degildir. Bunu soyleyenler ya CHP ya da siyonistlerdir. Zaten aralarinda fark gormek pek zor.

Hamas bir Terör Örgütü'dür, aksini söyleyen ya bizden gibi davranan İsrail ajanıdır veya gerizekalı çomarlardır. Hamas, İsrail'in bölgede hareket edebilmesini sağlayan yegane gerekçedir. Hamas yok edilecek olsa, buna en çok İsrail karşı çıkar. Bunu anlamayacak kadar beyinsiz çomarlar da havlar durur.

Hamas bir Terör Örgütü'dür, aksini söyleyen ya bizden gibi davranan İsrail ajanıdır veya gerizekalı çomarlardır. Hamas, İsrail'in bölgede hareket edebilmesini sağlayan yegane gerekçedir. Hamas yok edilecek olsa, buna en çok İsrail karşı çıkar. Bunu anlamayacak kadar beyinsiz çomarlar da havlar durur.

Ulan salatalik. Milleti comarlikla itham etmeden once beynindeki arizalari gider, cahil. Gercekler uzerinden konus. Israil Filistini isgal eden teror devletidir. Bu isgaller zaten 1947'de Filistinlileri ana yurdundan atip oraya yerlesmekle baslamis olan uzun bir surectir. 1956'ten beri isgal girisimleri devam etmistir ve sonuc olarak Filistinliler icin bir avuc toprak kalmistir. 1947'de Hamas mi vardi? 1956'da Hamas mi vardi? 1967'de Hamas mi vardi? Bu adim adim isgalleri onlemek, kendi insan ve topraklarini bu kanla beslenen siyonistlerden korumak icin Hamas kuruldu.

Ne zirvaliyorsun sen? Senin zaten ciddiye alinacak bir tarafin kalmamis hala gelip lakirdi yapiyorsun. Muharrem ince aday olmadan Muharrem Muharrem Muharrem aday olsun CHP'yi PKK'lilardan temizler diye zeka ile ileri gorusluluk fiskiyordu senden. Herif aday secililir secilmez ilk isi Selo'yu ziyaret etmek oldu ve cikarilmasi icin de Erdogan'i elestiriyor. Neyse kaybolabilirsin simdi.

Ulan salatalik. Milleti comarlikla itham etmeden once beynindeki arizalari gider, cahil. Gercekler uzerinden konus. Israil Filistini isgal eden teror devletidir. Bu isgaller zaten 1947'de Filistinlileri ana yurdundan atip oraya yerlesmekle baslamis olan uzun bir surectir. 1956'ten beri isgal girisimleri devam etmistir ve sonuc olarak Filistinliler icin bir avuc toprak kalmistir. 1947'de Hamas mi vardi? 1956'da Hamas mi vardi? 1967'de Hamas mi vardi? Bu adim adim isgalleri onlemek, kendi insan ve topraklarini bu kanla beslenen siyonistlerden korumak icin Hamas kuruldu.

Ne zirvaliyorsun sen? Senin zaten ciddiye alinacak bir tarafin kalmamis hala gelip lakirdi yapiyorsun. Muharrem ince aday olmadan Muharrem Muharrem Muharrem aday olsun CHP'yi PKK'lilardan temizler diye zeka ile ileri gorusluluk fiskiyordu senden. Herif aday secililir secilmez ilk isi Selo'yu ziyaret etmek oldu ve cikarilmasi icin de Erdogan'i elestiriyor. Neyse kaybolabilirsin simdi.
HAMAS Israilin alis veris merkezlerinde ne isi var soyler misin? O kadar sivil katlettigi teror orgutu savunuyorsun. Bunlarin arasinda sadece Israil vatandasi degil yabanci vatandasi da var. Biz Israil cok iyidir demiyoruz. Yoksa bir insan Yahudi oldugu zaman daha az kiymeti mi vardir? Eger bir sey vuracaksan git Israil Genelkurmayi vur alis veris merkezleri degil.

@cabatli_53 Usta burada acik acik teror eylemler yapan bir orgutunun savunculari cikti. Israil askerleri bos ver ama o kadar masum insanlar katletmis bir teror orgutu savunuyorlar. Gercekleri soyledikten sonra hep siyonist oluyoruz. Nasil olacak bu is?

Gercekleri istiyorlar ya al iste veriyorum rakamlari. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Palestinian_suicide_attacks
Israil bu rakamlardan bahsediyor. Masum insan Ankara da olsa Tel Aviv de olsa her yerde masum dur. Stratejik hedef olmadigi halde asla masum insanin vurulmasini savunmam. Ben bir otobus ya da alis verisin icerisinde kendini patlatmak stratejik hedefi vurmak olarak degerlendirmiyorum.

HAMAS Israilin alis veris merkezlerinde ne isi var soyler misin? O kadar sivil katlettigi teror orgutu savunuyorsun. Bunlarin arasinda sadece Israil vatandasi degil yabanci vatandasi da var. Biz Israil cok iyidir demiyoruz. Yoksa bir insan Yahudi oldugu zaman daha az kiymeti mi vardir? Eger bir sey vuracaksan git Israil Genelkurmayi vur alis veris merkezleri degil.

@cabatli_53 Usta burada acik acik teror eylemler yapan bir orgutunun savunculari cikti. Israil askerleri bos ver ama o kadar masum insanlar katletmis bir teror orgutu savunuyorlar. Gercekleri soyledikten sonra hep siyonist oluyoruz. Nasil olacak bu is?

Gercekleri istiyorlar ya al iste veriyorum rakamlari. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Palestinian_suicide_attacks
Israil bu rakamlardan bahsediyor. Masum insan Ankara da olsa Tel Aviv de olsa her yerde masum dur. Stratejik hedef olmadigi halde asla masum insanin vurulmasini savunmam. Ben bir otobus ya da alis verisin icerisinde kendini patlatmak stratejik hedefi vurmak olarak degerlendirmiyorum.

Bir an olsun kendimi eski MP de siyonistlerin hamas uzerinden siyaset yapip itrail aleyhine konusan herkesi banlattigi anlarda hissettim nedense...

Masallah Hamas hakkinda baya bilgilisin bu da ayri dikkat cekici bir husus, acik kaynaklarda yazan bilgilerin israilli siyonistler tarafindan yazildigi gercegini nereye koyacagini da merak ediyorum dogrusu.

Birazda Filistinlilerin israil hakkinda soylediklerini de alintilasaydin keske!

Israil kac masum insani oldurdu? Bunlar sorulunca nedense birden ortada liste yok.. Sasmiyorum cunku her defasinda sizin gibileri siyonistlerin arkasinda durmustur da ondan. Sagolsun donemin CHP'si Israil kurulur kurulmaz devlet olarak tanimistir.

Hemen sikayet. CHP'nin Turkiye'yi Avrupa'ya sikayet ettigi gibi neyin sikayetini yapiyorsun? Senin sefil beynin Hamas'i belki bir teror orgutu olarak gorebilir ama gercek sudur ki Turkiye dahil bir cok ulke Hamas'i bir teror orgutu olarak gormuyor ve teror listesinde mevcut degildir.

Bir an olsun kendimi eski MP de siyonistlerin hamas uzerinden siyaset yapip itrail aleyhine konusan herkesi banlattigi anlarda hissettim nedense...

Masallah Hamas hakkinda baya bilgilisin bu da ayri dikkat cekici bir husus, acik kaynaklarda yazan bilgilerin israilli siyonistler tarafindan yazildigi gercegini nereye koyacagini da merak ediyorum dogrusu.

Birazda Filistinlilerin israil hakkinda soylediklerini de alintilasaydin keske!
Kardesim HAMAS bu saldirilarin cogusunun sonunda ben yaptim diyor. O halde yazan siyonist midir degil midir benim icin onemli degildir. Sivil hedefi vurduktan sonra cikip ben yaptim ve bununla gurur duyuyorum diyorsan.... o artik butun sinirlari asiyor.

HAMAS'in ve Israilin savas yontemlerine baktigimiz zaman goruyoruz ki bu ikisi bir birine cok yakin yontemler kullaniyor. Yakin yontemler, ayni aciklamalar, farkli boyut. Ikisinin de karsi tarafta sizmis yeterli sayida ve yeterli egitim seviyesinde kadrolar var. Ikisi de sert gucu kullanmaktan cekinmiyor. Ikisi de hem askeri hem sivil hedefleri vurmaktadir fakat bir kac farki var.

1: Boyut
2: Imkan farki oldugu icin farkli teknik
3: Farkli psikolojik harp yontemleri
4: Ideoloji

Israil bir teror devletidir acikca soyluyorum. Israilin kullandigi bazi yontemlere karsiyim. Hep Filistin halkinin yaninda duruyorum. Filistin halkinin yaninda durdugum ve kendimi Musluman oldugum icin bunu soyluyorum. HAMAS Filistin halkini ve Islam'i iyi bir sekilde temsil etmiyor. HAMAS'in uyguladigi propaganda faaliyetleri ve gencligin uzerinde psikolojik programlari kesinlikle desteklemiyorum. Kucuk cocuklara Al Kassam gibi silahli gruplarinin askeri gecitlerinde yer yoktur. Filistin halkinin adina mucadele surduren savascisinin uzerinde "Sehit yelegi" yer yoktur. O savascinin
Israilin otogarlarda isi yoktur.

^ Hamas'i daha bilmeden gelmis basimiza profesor kesiliyor. Yuru git..

^ Hamas'i daha bilmeden gelmis basimiza profesor kesiliyor. Yuru git..
Nerede gideyim? Israilin otogarinda kendimi mi patlatayim? Senin icin bu sehitliktir benim icin terordur. Teror destekcisi. Kucuk cocuklara git Yahudileri oldur sozu ile okulda ogretmen mi olayim? Git bu sana yakisiyor.

CHP ne ilgisi var anlamadim? Hemen CHP destekcisi mi saniyorsun beni? Ben Turkiye destekcisiyim. CHP, HDP, AKP'nin hainleri Anitkabirin onunde asilma kararinin destekcisiyim.

Last edited:
Nerede gideyim? Israilin otogarinda kendimi mi patlatayim? Senin icin bu sehitliktir benim icin terordur. Teror destekcisi. Kucuk cocuklara git Yahudileri oldur sozu ile okulda ogretmen mi olayim? Git bu sana yakisiyor.

CHP ne ilgisi var anlamadim? Hemen CHP destekcisi mi saniyorsun beni? Ben Turkiye destekcisiyim. CHP, HDP, AKP'nin hainleri Anitkabirin onunde asilma kararin destekcisiyim.

Otogarda kendini patlatan ile ucakla gece uyuyan kucuk bebeklerin uzerine bombalar yagdiranlarin arasindaki fark nedir peki?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom