What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Benim başörtüsü gibi bir meşguliyetim olmadığından ilgi alanım değil, bilmiyorum. Fakat anası başörtülüydü, bunu çekinmeden ifade ediyordu.

Bu arada eğer kıstasın başörtüsü ise entellektüellik ile pek bir alakan yok.

Benim başörtüsü gibi bir meşguliyetim olmadığından ilgi alanım değil, bilmiyorum. Fakat anası başörtülüydü, bunu çekinmeden ifade ediyordu.

Bu arada eğer kıstasın başörtüsü ise entellektüellik ile pek bir alakan yok.
Ben zaten entellektüel değilim çünkü elimden gelse anlayış ile değil ateş ile boğardım düşmanlarımı.

Şöyle bir gerçek var bu ülkede: başörtüsü konusu ideolojik, fırsatçı ve çürük insanlar ile davası, ülkesi ve milletinin bütünü olan insanları ayırt edebilmek için çok yararlı bir konudur.

Kimse başörtülü ol diyemez ama herkes serbest bırakın diyebilir ve çoğunluk bundan yana. Erdoğan'ın yükselişini hâlen anlamış değilsin ki böyle bir tavıra sahipsin.

Başörtüsü serbestliği ne kadar önemli ise cemevlerin ibadethane olarak kabul görmesi de benim için o kadar önemlidir. Bir toplumun temel sorunları çözülmeden o toplum hiç bir yere varamaz.

Bu tarz sorunlar sonlandırılmadıkça siyasetçilere malzeme yaratılıyor ve ben bu eski zihniyetin İnce'de mevcut olup olmadığını öğrenmek istemiştim.

Diğer bir soru ile: Adam liberal mı yoksa sekülarist mi?

Entellektüellik düşmanı çiçekle karşılamak değildir, Kurtuluş Savaşı güzel bir örnek olmalı entellektüel bir Başkomutan'ın düşmana merhameti vatana ihanet görmesi noktasında. Bilmediğin bir konuda ahkam kesiyorsun. Entellektüellik; dogmatik olmamak, sorgulamak, araştırmak, öğrenmek çizgisindeki kaliteli duruştur. Bir insanın, bilmediği konuda ahkam kesmemesidir. İleri geri konuşmamasıdır. Bilimsel ilerleme yolunda adım atmış insanlar, tarih boyunca bu entellektüel sorgulayıcı ve araştırmacı çizgide olmuşlardır.

Liberalizm ve laikliği birbirinden zıd anlamlar olarak kullanman bile oldukça ürkütücü. İşte bu sebepten ötürü entellektüel insanlar, dogmatik insanlarla konuşmamaya, iletişim kurmamaya çalışıyorlar. Buna "tepeden bakmak" da diyebilirsin, nefes tüketilmeye lüzumlu görülmüyorlar.

Bu oldukça tehlikeli. İnsanların hayali bir çerkes ırkına inanması ve onun siyasetini gütmesi, PKK'nın pan-kürdizm faşizminden farkı yok.

Bu çerkes ırkçısı kitle çok iyi fişlenmeli ve sessiz sessiz içeriye alınıp imha edilinmeli, halk ise genetik/evrim/üreme konularında eğitilmeli ki hayali bir ırka inanma olayı son bulsun. Çok iyi eğitilip öğrenim görmüş bir insan, bir ırk uydurup onun kavgasını vermez.
Akp gelene kadar etnik kökenli siyaset Hdp dışında yoktu. Çerkesler lazlar Boşnaklar devlete bağlı insanlardır. Bunlarin coğu milliyetçi vatansever insanlardir hatta bir çoğu da Ülkü ocaklidir. Muhsin Yazıcıoğlu da bildigim kadari ile Çerkesdir.
Akp parti başkanı RTE gelip her konusmasinda etnik kokenleri tek tek saymasi yuzunden, daha önce "ben Türküm"diyenler demez oldu. Millet bölündü.

Akp'li bir vekil de "Akp sayesinde hepimiz Türk olmaktan kurtulduk" dedi
Rte bu milleti böldü.

Last edited:
Benim bildiğim Sinan eski MHP'lidir, ama ne hikmetse bugün MHP değil içinde HDP'nin de yer aldığı şer ittifakını destekliyor anladığım kadarıyla demek ki dava milliyetçilik değilmiş...

hemen HDP üstünden giriyo konuya, lan düne kadar hdpnin de fetöünün bokunu doya doya paylaşa paylaşa, sindire sindire dudaklarınıza sıvaya sıvaya yiyodunuz. Şimdi burada hdp üstünden algı yaratıyon hdpnin anasını *** kime oy veriyosa versinler onların işini bir gün ülkede vatan evlatları bitirir de, sizin gibi böceklerden nasıll kurtulucaz

Last edited:
Akp gelene kadar etnik kökenli siyaset Hdp dışında yoktu. Çerkesler lazlar Boşnaklar devlete bağlı insanlardır. Bunlarin coğu milliyetçi vatansever insanlardir hatta bir çoğu da Ülkü ocaklidir. Muhsin Yazıcıoğlu da bildigim kadari ile Çerkesdir.
Akp parti başkanı RTE gelip her konusmasinda etnik kokenleri tek tek saymasi yuzunden, daha önce "ben Türküm"diyenler demez oldu. Millet bölündü.

Akp'li bir vekil de "Akp sayesinde hepimiz Türk olmaktan kurtulduk" dedi
Rte bu milleti böldü.
Yahu ben zaten biliyorum bu ırkçı hareketlerin nasıl türediğini, Erdoğan yıllar önce bir havalimanında, "bu ülkede aslında 72 farklı ırk varmış" falan diye zırvalayarak paramparça etti milleti.

Yalnız ben sorunu teşhis edip çözüm yazdım, burada çözümün vurgulanması hayati önem taşıyor zira çözüme ulaşılmadığı her saniye, bu ırkçı hareketler milli güvenliği tehdit eden unsurlardır.

Bu arada hayali ırkları sen de meşrulaştırdın tıpkı Tayyip gibi, varolmayan ırkları varmış gibi kullanmamaya gayret göstermelisin.

Liberalizm ve laikliği birbirinden zıd anlamlar olarak kullanman bile oldukça ürkütücü. İşte bu sebepten ötürü entellektüel insanlar, dogmatik insanlarla konuşmamaya, iletişim kurmamaya çalışıyorlar. Buna "tepeden bakmak" da diyebilirsin, nefes tüketilmeye lüzumlu görülmüyorlar.

Liberalizm ve sekülarizm arasinda fark görmemek, Kuzey Kore ve Norvec arasinda fark görmemek gibidir.

Bir cok zaman liberalizm sekülerdir, bu dogru; fakat her sekülarizm bicimi liberal degildir.

Örnegin: Türkiye Cumhuriyeti Anayasasi'ndaki mevcut laiklik anlayisi sekülerdir ama liberal degildir.

Entellektüellik düşmanı çiçekle karşılamak değildir, Kurtuluş Savaşı güzel bir örnek olmalı entellektüel bir Başkomutan'ın düşmana merhameti vatana ihanet görmesi noktasında. Bilmediğin bir konuda ahkam kesiyorsun. Entellektüellik; dogmatik olmamak, sorgulamak, araştırmak, öğrenmek çizgisindeki kaliteli duruştur. Bir insanın, bilmediği konuda ahkam kesmemesidir. İleri geri konuşmamasıdır. Bilimsel ilerleme yolunda adım atmış insanlar, tarih boyunca bu entellektüel sorgulayıcı ve araştırmacı çizgide olmuşlardır.

Entelektuel liberal biri olarak ölümsüz başkomutan Atatürk'ün izinden giden biri olarak diyorum ki bu ülkede o bahsettiğin çizgiyi korumak imkansız. Sen örnek verirsin anlatırsın, dilini yorarsın, Sonra sorgusuz sualsiz gelecek tek bir emirle atarlar içeri ne sabrın kalır ne çizgin. Yani bu ülkede o dediklerin çoktan bitti artık bireysel fiziki güç savaşları başladı, dolayısıyla hukuk bitti. O bahsettigin entelektueller bu ulkeyi terk ediyor, gençler okusun-okumasın başka ülkeye gitme peşinde

Entelektuel liberal biri olarak ölümsüz başkomutan Atatürk'ün izinden giden biri olarak diyorum ki bu ülkede o bahsettiğin çizgiyi korumak imkansız. Sen örnek verirsin anlatırsın, dilini yorarsın, Sonra sorgusuz sualsiz gelecek tek bir emirle atarlar içeri ne sabrın kalır ne çizgin. Yani bu ülkede o dediklerin çoktan bitti artık bireysel fiziki güç savaşları başladı, dolayısıyla hukuk bitti. O bahsettigin entelektueller bu ulkeyi terk ediyor, gençler okusun-okumasın başka ülkeye gitme peşinde
Okumuş akıllı gençler ve parası olanlar yurtdışına kaçıyor.

Peki biz gidecek yeri olmayanlar ne yapacağız? Ülkeyi sahtekarlara, din tüccarlarına, eli palalı cahil cühelaya mı teslim edeceğiz?

Mücadele etmeyecek miyiz?

"Anayasa Mahkememiz verdiği kararla, özel yetkili mahkemelerin yaptıkları hukuksuzluklar sonunda yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını Türk milletine iade etti. Bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılamaz. Eğer yok sayarsak, hayatlarını kaybeden, sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur. Bu alçaklığı yapan, planlayan, destekleyen ne kadar namussuz varsa bunlar bu ülkenin vicdanlı, onurlu, adil yargıçlarının önüne oturup hak ettikleri cezayı alana kadar bu mücadele sürecek. Hiç kimse olanların yanına kâr kalacağını düşünmesin. Biz içerdeyken, hiçbir şekilde cevap verme imkanımız yokken başta televizyon ekranlarında, gazete sayfalarında bir anamıza küfür etmeyen utanmazlar dahil herkese sıfatı, mevkii, makamı ne olursa olsun söyleyecek sözümüz var. Vakti zamanı gelince siz de bu sözleri göreceksiniz. Allah ölmüş arkadaşlarımıza rahmet, hastalarımıza şifa versin. Bu zor ve yaralı süreçte acı çeken ailelerimiz, fedakâr avukatlarımız ve partimin genel başkanı ile milletvekillerine ve bana destek verenlere teşekkür ediyorum. İleride görüşmek üzere."

Muharrem Ince'yi sahsen samimi bulmuyorum. Evet hayir referandumunda insanlara bilerek nasil yalan yanlis bilgiler sundugunu gormustuk. Bundan bi cacik olmaz. Uc donem genelbaskani secilmiyor ama simdi genelbaskan kenera itilip bu aday gosteriliyor. Celiski diz boyu.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom