What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Sanayi yatırımcısı gelmesin, ticaret ve hizmet sektörleri gelir eğer oralarda ciddi bir şehirleşme olursa. İç anadoludaki Türk şehirleri acınacak halde. İstanbulda gerçekleştirilen gökdelen inşaatlarının 10'da birini yozgat, konya, çorum, kayseri, erzincan, sivas, erzurum gibi illere dağıtsak, oraların şehir çehreleri 10 yılda değişir ve inanılmaz bir yatırım çeker, hizmet sektörü ve ticaret hareketlenir.

Gerçi İzmir, Antalya falan bile rezil bir şehirleşme altında, yer gök gecekondu veya standarda aykırı inşaa edilmiş konutlarla dolu.

izmir konusunda haklısın ama antalya o kadar değil, izmir gerçekten berbat.. hindistandan bir il gibi dolanıyo aramızda

gerçek şu ki istanbul ve bir kac buyuk il dısının belli bögeleri dışında türkiye avrupa standartlarına yaklaşamaz hele doğu çöp. ab standartları romanya ve bulgaristanla biraz düştü gerçi.. bi almanya için 50, fransa için 30 hollanda için de 30 diyeyim senemiz var.

o zaman onlar nerede olur bilemem, çöp tenekesinde yaşıyoruz..

ab standartlarını özgürlük olarak yakalamamız imkansız..
yapılanla olarak 50 sene.
milli gelir olarak 250 sene.
Yolsuzluk olarak 4760 sene

Last edited:
Türkiye Şehirleri ancak Brezilya ile felan denk,açın bakın google street viewden Brezilya sokaklarına aynı biz,
hatta atıyorum bir tane yer
https://earth.google.com/web/@-13.0...r/data=IhoKFjdPMDhoVWRfNjZfdUpjNndGelVSc0EQAg

Yemin ediyorum aynı Türkiye sokakları.

Daha kötü olanı,hadi gecekonduları anladık da burda yeni yoğunluk,ve imar verilen bölgelerde apartmanlar dikiyor,hiç bir plan parsel yok,tarlayı alan dikiyor apartmanı,sonra da etraflarından yol dolaşıyor.En son da altyapısı gelir.
https://earth.google.com/web/@37.05814289,35.3810042,121.61446262a,1283.52501809d,35y,-0h,0t,0r

Böyle leş yapılaşma avrupanın neresinde var Allahını seven söylesin,
Devleti yönetenlerden,belediyelere kadar herkes suçlu bunda.Türkiye'deki şehirleşme baştan aşağı elden geçirilmeli

Last edited:
"Önce teşekkür ediyorum. Birinci söyleyeceğim şu: Anayasa mahkememiz verdiği bu karar ile iki şey yaptı. Özel yetkili mahkemelerin yaptıkları hukuksuzluklar sonunda yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını adına yargı erkini kullandığı Türk halkına iade etti. İkinci olarak.. Bugüne kadar olan hiçbir şey yok sayılamaz. Eğer yok sayar isek hayatlarını sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur. Bu alçaklığı yapan planlayan destekleyen ne kadar namussuz varsa bunlar bu ülkenin vicdanlı onurlu yargıçlarının karşısına oturup hak ettikleri cezayı alana kadar sürecek. Üçüncü olarak... Biz içerideyken hiçbir şekilde cevap verme imkanımız yokken başta TV'de bir gazetelerde bir anamıza küfür etmeyen utanmazlar dahil herkese sıfatı, mevkii ne olursa olsun söyleyecek sözümüz vardır. Ve zamanı geldiğinde bu sözleri herkes duyacaktır. Allah ölmüş arkadaşlarımıza rahmet hastalarımıza şifa versin bu zor ve çileli süreçte çile çeken ailelerimiz fedakar avukatlarımız türk milletinin bize inan tüm fetrtler,ine partimizingenel başkanına milletvekillerine teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum."

15781051_1412377795470300_4645184514677759451_n.jpg

Muhalefet böyle oldukça biz daha çok cemaat terör örgütlerinin veya pkk'lı teröristlerin hükümetlerine baş eğeriz o_O Yahu Avrasya tünelini özel sektör inşa etti, bedava olmasını mı bekliyorsun cidden safdafd

Türkiye Cumhuriyeti kuruldu kurulalı böyle sapık bir zihniyet görmedi.
Babanın öz kızına hallenmesi haram değilmiş..!
DTBnixwX0AAXb7g.jpg

VAY VAY VAY. Nasıl 92milyon dolara bitmiş?
Apples and Oranges, Eiksund Tunnel is two lane and in Rural area while Avrasya Tunnel is in the middle of one of the biggest cities in the world with 4 lanes on 2 storeys, the costs of a construction can explode if its in urban area and also consider the archeological findings etc.
Eiksundtunnel also wasnt free till 2012, there was a fee of 12 dollar.

Türkiye Şehirleri ancak Brezilya ile felan denk,açın bakın google street viewden Brezilya sokaklarına aynı biz,
hatta atıyorum bir tane yer
https://earth.google.com/web/@-13.0...r/data=IhoKFjdPMDhoVWRfNjZfdUpjNndGelVSc0EQAg

Yemin ediyorum aynı Türkiye sokakları.

Daha kötü olanı,hadi gecekonduları anladık da burda yeni yoğunluk,ve imar verilen bölgelerde apartmanlar dikiyor,hiç bir plan parsel yok,tarlayı alan dikiyor apartmanı,sonra da etraflarından yol dolaşıyor.En son da altyapısı gelir.
https://earth.google.com/web/@37.05814289,35.3810042,121.61446262a,1283.52501809d,35y,-0h,0t,0r

Böyle leş yapılaşma avrupanın neresinde var Allahını seven söylesin,
Devleti yönetenlerden,belediyelere kadar herkes suçlu bunda.Türkiye'deki şehirleşme baştan aşağı elden geçirilmeli

Ben bundan diğer konuda bahsetmiştim, bu yeni yapılan çirkin binalar ile Türkiye aynı Güney Amerika'nın bazı ülkelerinde olan varoş şehirlerine benzemeye başladı yani Avrupa'da olan mimarı ile karşılaştırmak biraz saçma oluyor.

Apples and Oranges, Eiksund Tunnel is two lane and in Rural area while Avrasya Tunnel is in the middle of one of the biggest cities in the world with 4 lanes on 2 storeys, the costs of a construction can explode if its in urban area and also consider the archeological findings etc.
Eiksundtunnel also wasnt free till 2012, there was a fee of 12 dollar.
Avrasya Derinlik: -106 mt. Eiksund : -287 mt
Avrasya Uzunluk: 5.4 km. Eiksund : 7.7 km.

Şerit ve kat sayısının maliyeti etkileyeceği kesin. Ama 14 kat fazla maliyet getireceği sizce mantıklı mı ?

Avrasya Derinlik: -106 mt. Eiksund : -287 mt
Avrasya Uzunluk: 5.4 km. Eiksund : 7.7 km.

Şerit ve kat sayısının maliyeti etkileyeceği kesin. Ama 14 kat fazla maliyet getireceği sizce mantıklı mı ?
İkisinin yapılması arasınsa Zaman farkı dolayısıyla da enflasyon farkı var. 8 senede maliyetler ve fiyatlar yüzde yüz artmıştır. Dolayısıyla 6-7 kata iner fark. Norveçteki o tünel 2016da o paraya yapılamaz.

BUGUN ARACIN GEÇMİŞ MTV'SİNİ YATIRIRKEN YENİ MTV denk geldim.

EVET. 2.0 Motor bir arabaya biniyorsanız ve araç 4 yaşından küçükse yıllık verginiz :

Tam: 4.317,00 TL - Yanlış duymadınız. işte 2018 - %15 büyüyen Türkiye

olurda heves eder içimde kalmasın der tüm riskleri alıp, şu fani dünyada kendinizi bi ödüllendirip 3 yaşından küçük araba alırsanız ve Avrupa'da çok düşük olan 1.6 motor ile. ve yıllık sadece vergi ödemeniz:
Tam:
2.741,00 TL vergisiydi sigortasıydı 5 tlden aşağı inmeyen benzindi derken...

Yazık bu insanlara yazık bu halka. Ama bir ilçenin belediye başkanı bile S CLASS V12 AMG'ye biner. işte türkiye, kapitalizmin allah ı var bu ülkede. başkasına bok atmasınlar boşuna

---

Profilimde gezinirken denk geldiğim 2015 çözüm sürecinde her gün şehit verdiğimiz günler ve akp destekçisi arkadaşların mesajlarıyla, bizim mesajlarımız. bi bakın görün....

https://defence.pk/pdf/threads/cay-bahcesi.315137/page-805#post-7432792

Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom