What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Dostlar ben gundelik hayattada muhalif kisilerle konusup tartisiyorum hatta CHP teskilatlarinda gorevli kisilerle bile tartismalar gayet makul ve seviyeli bir duzeyde geciyor. Yani burda yazilanlar gibi sabit fikirlilik soz konusu degil normal insan zaten hakki duyup gordugunde mukayese eder ama burada yazanlarda oyle bir sey yok. Ben bunda ya kasit ararim yada psikolojik sorunu oldugunu dusunurum. Iyisimi kendileri calsinlar kendileri soylesinler cok ustlerine dusmeyin, sahsen bir cogu bende ignore listesinde tavsiye ederim.

Engelleyemezsin dostum. Nasil olacak ? Istanbul veya baska büyük sehirlere KOTA koyarsan herkes ayaga kalkar.
Diger sehirlerede gelisimi tesvik edecek yatirimlarda bulunursan hatta Istanbul nüfusunun en az 4te 1i tersine göc baslatir.

4te 1i tersine göc baslatir.

Özel sektöre büyük is düsüyor.Özellikle Karadeniz Bölgesi yatirim bakimindan cok geri kaldi. Hatta Güney Dogu'dan bile daha kötü durum. Cografi özelliklerinden dolayi tarim ve hayvancilik pek mümkün degil. Ne kaliyor ? Cay ,Findik ve Balikcilik. Turizm belki bir nebze care olabilir. Dogu Anadolu'da hayvancilik ve turizm cok önemli, Güney Dogu Anadolu'da cok büyük tarim kompleksleri mümkün. Bu saydigim basit yatirim alanlarini, katma deger saglayacak isleme tesisleri ile desteklenirse istihdam da artar. Van'da kisa süre önce bir Ingiliz Sirketi "Call Center" isletmeye aldi ve hatirladigim kadar 100 gence is alani acti.

Robotlarda gelişme görüyorum, her eleştireni CHP’li olarak algılıyolardı, şimdi İYİ parti de eklendi buna.

Ama merak ettiğim tepelerden komut gelmedi henüz bu update için?

Oysa ulu önder ölümsüz rte, İYİ parti hakkında tek kelime etmemişti..

Robotlar firarda mı?

Robotlarda gelişme görüyorum, her eleştireni CHP’li olarak algılıyolardı, şimdi İYİ parti de eklendi buna.

Ama merak ettiğim tepelerden komut gelmedi henüz bu update için?

Oysa ulu önder ölümsüz rte, İYİ parti hakkında tek kelime etmemişti..

Robotlar firarda mı?

Otobot olmuslardir

En azından hazine arazileri üstünde yapılan gecekondulara ruhsat verilmeyebilirdi.

Yillarca vergisini al ama ruhsatini verme, öyle mi? Eger böyle düsünüyorsaniz AKP'nin iktidarina maks 2,5 yil ara vermeyi basarabilirsiniz.

Bu arada: http://www.worldbank.org/en/news/video/2015/10/14/rise-of-anatolian-tigers-urbanization-turkey

Ilginctir ama Dünya Bankasi gelismekte olan ülkeler icin Türkiye'nin gece kondulasmasini basarili bir sehirlesme konsepti örnegi olarak sunar.

Sanayi yatırımcısı gelmesin, ticaret ve hizmet sektörleri gelir eğer oralarda ciddi bir şehirleşme olursa. İç anadoludaki Türk şehirleri acınacak halde. İstanbulda gerçekleştirilen gökdelen inşaatlarının 10'da birini yozgat, konya, çorum, kayseri, erzincan, sivas, erzurum gibi illere dağıtsak, oraların şehir çehreleri 10 yılda değişir ve inanılmaz bir yatırım çeker, hizmet sektörü ve ticaret hareketlenir.

Gerçi İzmir, Antalya falan bile rezil bir şehirleşme altında, yer gök gecekondu veya standarda aykırı inşaa edilmiş konutlarla dolu.

Yillarca vergisini al ama ruhsatini verme, öyle mi? Eger böyle düsünüyorsaniz AKP'nin iktidarina maks 2,5 yil ara vermeyi basarabilirsiniz.

Bu arada: http://www.worldbank.org/en/news/video/2015/10/14/rise-of-anatolian-tigers-urbanization-turkey

Ilginctir ama Dünya Bankasi gelismekte olan ülkeler icin Türkiye'nin gece kondulasmasini basarili bir sehirlesme konsepti örnegi olarak sunar.

Ruhsatsız gecekondulardan emlak vergisi alınmaz. Çünkü tapusu yoktur. Ama elektrik ve su bağlanmışsa fatura üzerinden vergilendirilir.

Bunların yapımına en baştan izin verilmemeliydi. Gecekondu sorunu çok eskiden geliyor. Yeni bir şey değil.
Zaten çoğu çoktan tapusunu aldı. Hatta yüksek fiyatlarla müteahhitlere verip haksız kazanç elde ettiler.

------------------------------
MHP CB seçimlerinde aday göstermeyeceğini açıkladı. Koskoca parti yerle bir oldu.
"Devletin başına devlet gelecek" diye çok bağırdık zamanında.. Boşunaymış..

Hey gidi günler..

Ruhsatsız gecekondulardan emlak vergisi alınmaz. Çünkü tapusu yoktur. Ama elektrik ve su bağlanmışsa fatura üzerinden vergilendirilir.

Bunların yapımına en baştan izin verilmemeliydi. Gecekondu sorunu çok eskiden geliyor. Yeni bir şey değil.
Zaten çoğu çoktan tapusunu aldı. Hatta yüksek fiyatlarla müteahhitlere verip haksız kazanç elde ettiler.

Şaka yapıyorsun herhalde. Türkiye Cumhuriyeti'nde konut olarak kullanılan her binadan emlak vergisi alınır çünkü vergi olaylarında binanın yasal olup olmaması önem taşımıyor, devlet baba ver bana diyor yani esasa bakıyor. Bu insanlar yıllarca vergi ödediler ve hak kazandılar. Bu kadar basit. Devlet bilerek ve isteyerek gecekondulaşmayı önlemedi. 50 yıl sonra insanlara kalkıp *iktir olun diyemezsin. Hele vergisini ödemiş birine hiç diyemezsin. Bu da bir tür rantçılıktır.

Şaka yapıyorsun herhalde. Türkiye Cumhuriyeti'nde konut olarak kullanılan her binadan emlak vergisi alınır çünkü vergi olaylarında binanın yasal olup olmaması önem taşımıyor, devlet baba ver bana diyor yani esasa bakıyor. Bu insanlar yıllarca vergi ödediler ve hak kazandılar. Bu kadar basit. Devlet bilerek ve isteyerek gecekondulaşmayı önlemedi. 50 yıl sonra insanlara kalkıp *iktir olun diyemezsin. Hele vergisini ödemiş birine hiç diyemezsin. Bu da bir tür rantçılıktır.
Alınamaz. Çünkü adı üstünde "kaçak bina". Belediye veya tapuda kaydı yok. Ancak binayı kuran kişi gidip beyan ederse vergi tahsil edilir.

Devlet arazisine bina kondurmak hırsızlığın diğer bir şeklidir. Binanın vergisini de versen arazi milletindir. Sen gel benim arazime ev yap, sözde vergi vermiş olmak için yıllık 3-5 kuruş öde, sonra araziyi sahiplen, belediyeden imar çıktığında da satıp zenginleş. İyiymiş..

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom