What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Bence bu tartışma iki taraf için de anlamsız. Asgari ücret kaldırıldığında tartışma otomatik olarak bitecek o_O Bırakalım da piyasa kendisini fiyatlasın.

Bos beles konusuyorsun yemin ederim. Bizden 4 kez (!!!) daha fakir bir ülkeden bahsediyorsun. Bunun farkinda misin?

Türkiye'deki daha yüksek gelirleri göz önünde tutsaydin yasam maliyetinin Ankara'da, Kiev'den daha düsük oldugunu fark ederdin. Türkiye'deki maasin ile Ukrayna'da krallar gibi yasarsin.

Abuk sabuk Ukrayna övgülerinden biktim artik. Milyonlarca Ukraynali ülkesini terk ediyor, bizim Giresunlu öv, öv bitiremiyor.

Millions of Ukrainians on their way to Europe
https://www.express.co.uk/news/world/739197/EU-immigration-Ukrainians-moving-Europe

Eger o "evde 4 kişi çalışıyor, Giresunun 10000 nüfuslu ilçesinde göt kadar daire almaya paraları" yetmiyorsa o zaman ya o ailede bir sorun var ya da sen dogruyu söylemiyorsun.
Ben dogruyu soyluyorumda siz anlamak istemiyorsunuz.
Tamam kardeşim avrupa bok gibi yer bırakın dönün Türkiye'ye görelim halinizi.
Ukrayna örneklerinden bıkarsınız tabii gerçekler acı, argümanlarınızı dayandıracak nedenleriniz kalmıyor.
Ben Ukrayna örneğini biraz gözünüz açılsın diye veriyorum.

Eğer bir ülkede fakirlik varsa gıda maddelerinin fiyatı çok ucuz ise halkın alım gücü insan gibi beslenmeye yeter.Ukrayna böyle idare ediyor.
Ukrayna avrupanın en ucuz elektriğini sağlıyor halkına.
Ucuz benzin,gaz veriyor fakir halkına.Bu şekilde halk eksikliklerini kompanse ediyor.

Sadece et fiyatları ucuz değilki, %100 sütten peynirde bedava, sütte bedava.
Türkiyede insanlara kıyma adı altında her türlü boku yediriyorlar.
Peynirlerin adı bile olgunlaştırılmış bilmemne diye yazılıyor çünkü patates nişastasını peynir diye satıyorlar:)
Türkiyede protein yerine gıda kimyasalı vererek Tayyip hipnoz yapıyor size.

O aileye bok atmakla Türkiyedeki fakirliği örtemezsin.
Türkiyede fakirlik var!
Beğenmediğiniz Ukraynanın bütün köylerinde gazla ısınıyor millet hemde 70 senedir.

Ben yalan söylüyorum , bu makalede yalan.
Bizde sizin Türkiye'yi güllük gülistanlık göstermenizden bıktık.
İnsanların köpekten çok değeri yok. Asgari ücretlilee günde 12 saat köle gibi çalıştırılıyor. Ukraynada kimse böyle yapmaya cesaret edemez.
Türkiyede 1600tl maaş bir aylık çalışmanın değil, fazla mesai ile 1,5aylık çalışmanın maaşı.

Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 60’ının kendilerine ait bir konutta oturduğu, yüzde 40’ının kiracı olduğu ortaya çıktı.
Interpress’in TUİK tarafından yapılan Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2016 sonuçlarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de kurumsal olmayan nüfusun yüzde 59,7’si kendilerine ait bir konutta, yüzde 24,4’ü kirada, yüzde 1,5’i ise lojmanda otururken, oturdukları konuta sahip olmadıkları halde kira ödemeyen nüfusun oranının ise yüzde 14,4 olduğu belirlendi. Medyaya yılbaşından bu yana konut ile ilgili 520 binden fazla haber yansırken her 10 kişiden 6’sının kendi evinde oturduğu tespit edildi.

En çok soba ve doğalgaz kullanıyoruz

Türkiye’de bulunan hanelerin yüzde 46,6’sı oturduğu konutta ısıtma sistemi olarak soba kullanırken, yüzde 37,6’sının kat kaloriferi, yüzde 11,5’inin merkezi kalorifer sistemi, yüzde 4,2’sinin ise klima kullandığı saptandı. Hanelerin oturdukları konutta ısınma amacıyla en fazla kullandıkları yakıt türü ise yüzde 45,7 ile doğalgaz olurken, bunu yüzde 29,2 ile kömür, yüzde 15,2 ile odun, yüzde 7,2 ile elektrik ve yüzde 2,6 ile diğer yakıt türlerinin takip ettiği belirlendi.

Yav he he he.
Terk edin Avrupayıda Almanlarda rahatlasın.

Ben dogruyu soyluyorumda siz anlamak istemiyorsunuz.
Tamam kardeşim avrupa bok gibi yer bırakın dönün Türkiye'ye görelim halinizi.
Ukrayna örneklerinden bıkarsınız tabii gerçekler acı, argümanlarınızı dayandıracak nedenleriniz kalmıyor.
Ben Ukrayna örneğini biraz gözünüz açılsın diye veriyorum.

Eğer bir ülkede fakirlik varsa gıda maddelerinin fiyatı çok ucuz ise halkın alım gücü insan gibi beslenmeye yeter.Ukrayna böyle idare ediyor.
Ukrayna avrupanın en ucuz elektriğini sağlıyor halkına.
Ucuz benzin,gaz veriyor fakir halkına.Bu şekilde halk eksikliklerini kompanse ediyor.

Sadece et fiyatları ucuz değilki, %100 sütten peynirde bedava, sütte bedava.
Türkiyede insanlara kıyma adı altında her türlü boku yediriyorlar.
Peynirlerin adı bile olgunlaştırılmış bilmemne diye yazılıyor çünkü patates nişastasını peynir diye satıyorlar:)
Türkiyede protein yerine gıda kimyasalı vererek Tayyip hipnoz yapıyor size.

O aileye bok atmakla Türkiyedeki fakirliği örtemezsin.
Türkiyede fakirlik var!
Beğenmediğiniz Ukraynanın bütün köylerinde gazla ısınıyor millet hemde 70 senedir.

Ben yalan söylüyorum , bu makalede yalan.
Bizde sizin Türkiye'yi güllük gülistanlık göstermenizden bıktık.
İnsanların köpekten çok değeri yok. Asgari ücretlilee günde 12 saat köle gibi çalıştırılıyor. Ukraynada kimse böyle yapmaya cesaret edemez.
Türkiyede 1600tl maaş bir aylık çalışmanın değil, fazla mesai ile 1,5aylık çalışmanın maaşı.

Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 60’ının kendilerine ait bir konutta oturduğu, yüzde 40’ının kiracı olduğu ortaya çıktı.
Interpress’in TUİK tarafından yapılan Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2016 sonuçlarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de kurumsal olmayan nüfusun yüzde 59,7’si kendilerine ait bir konutta, yüzde 24,4’ü kirada, yüzde 1,5’i ise lojmanda otururken, oturdukları konuta sahip olmadıkları halde kira ödemeyen nüfusun oranının ise yüzde 14,4 olduğu belirlendi. Medyaya yılbaşından bu yana konut ile ilgili 520 binden fazla haber yansırken her 10 kişiden 6’sının kendi evinde oturduğu tespit edildi.

En çok soba ve doğalgaz kullanıyoruz

Türkiye’de bulunan hanelerin yüzde 46,6’sı oturduğu konutta ısıtma sistemi olarak soba kullanırken, yüzde 37,6’sının kat kaloriferi, yüzde 11,5’inin merkezi kalorifer sistemi, yüzde 4,2’sinin ise klima kullandığı saptandı. Hanelerin oturdukları konutta ısınma amacıyla en fazla kullandıkları yakıt türü ise yüzde 45,7 ile doğalgaz olurken, bunu yüzde 29,2 ile kömür, yüzde 15,2 ile odun, yüzde 7,2 ile elektrik ve yüzde 2,6 ile diğer yakıt türlerinin takip ettiği belirlendi.

Yav he he he.
Terk edin Avrupayıda Almanlarda rahatlasın.

Sizin ülke ve milletin refahı, sağlığı ve geleceği için bilgi temelli konuşmanıza, onlar sarayda lüks ulaşım araçlarında sefa içinde yaşayan kişi ve zümresi için saldırganca cevap yetiştirmekte (tıpkı halehazırda ''İran''daki durum gibi).

Bu vesileyle iman, ahlak ve zeka seviyleri afişe oluyor, örneğin ''dönsene'' dediğinizde ''40 takla atmaları'' gibi.

Görüldüğü üzere ülke ve millet umurlarında değil; bu konuşmanızın kıymetli sonucu bunu okuyanların görmesini sağlamanız...teşekkürler ve tebrikler.

Ukrayna Türkiye'den fakir olabilir ama neye göre? Ukrayna'nın kendi zenginliği halkı, zira yaşadım bir süre kazakistan-ukranya-özbekistan iş için gitmiştim ve bu ülkelerde çok küçük paralarla yaşar, hayatı hiç sıkıntı etmezsin. Buradaki 1 kilo et fiyatıyla orada 2 hafta krallar gibi geçinirsiniz desem inanın.

Türkiye ile Ukrayna kıyaslaması doğu değil
Türkiye yaşanılamayacak kadar berbat, bunaltıcı her boka zam gelen, nefes alınamayan bi ülke oldu.
Eskiden Su yokmus bilmem ne yokmus, halkın gözünü böyle korkuttular, ben et yemediğim günü hatırlamıyorum eskiden ailem zengin de değildi, eti bırakın, evde para konuşulmazdı. Şimdi her evde stress.

Petrollere gidin, 150-200 bin tl üstündeki araçlar dışında, alınan lpg mazot-benzin, ekrana göz atın 20-30-40 tl geçmez.

İnsanların alım gücü yok, ödeme gücü yok, nefes alacak takati kalmadı. Kimi görsem ağlıyo, yakınıyo, akpliler dışında mutlu olan göremezsiniz bu bir gerçek.

Last edited:
Türkiye yaşanılamayacak kadar berbat, bunaltıcı her boka zam gelen, nefes alınamayan bi ülke oldu.

Haksiz degilsin. Sana Almanya'dan bir enstantane :

1. Mülteci akimi sonra suc orani % 10 artmis
2. 2017 Enflasyonu en az % 2
3. Iyi Sigir et fiyati kg 15 Euro = 65 TL
3. 200 gr kaliteli tereyag 2.50 Euro = 12 TL
4. Berber erkek tras 12 Euro = 55 TL
5. Vergi orani ortalama % 38
6. Aclik siniri 408 Euro = 1800 TL

Diger taraftan Türkiye'de 5 Milyon mülteci yasiyor, Savunma harcamalari, vergi kacagi, terörle mücadele, cok büyük memur sayisi ve Devlet yatirimlari.

16523beaimgo.jpg

Halk TV sanki

Herkesin fikrine saygi gösterelim.
Avrupa da Iran'da devrim durdurlamaz naralari atiyorlardi. En saygin Gazete FAZ bunu yazdi. Baska forumlarda olaylar disardan organize edildi, militan Azeri, silahli Kürt ve Arap asillilar disardan güdümlü atesledi ve fakir halk tabakasi destekledi ve bu alev söner dedim. Öyle de oldu.

Bedava döner ekmek yok, ayran yok, belediye taşıması yok, ceplerine harçlık yok.. Yine de mahşeri kalabalık.
Ülkede iddia edildiği gibi her şey çok güzelse, ekonomi şahlanmışsa, Avrupa bizi kıskanıyorsa... BU insanlar neden toplanmış?

''Düzen''den dışlanmakta olan Türkiye 2002'den beri ''yağma/talan'' ikliminde; bu iklimin faili ve sonuçları görülmekte (devlet, ordu, kültür, aidiyet vb.), gidişatı ise düzenden dışlanmış ya da en merkeze uzak olan ülkelerin yakın tarihine bakılarak görülebilinir; örneğin entellektüel stok durumu basit ve ölçümlenebilir bir veridir ülkedeki ''iklim'' değişikliği hakkında.

Beyin göçü gittikçe hızlanmaktadır Türkiye'de; dünyadaki ''düzen'' içinde beyni olmayan bir varlığın ya da ülkenin tarihten bugüne, Hatay'ın güney ve güneydoğusundan başlayarak hangi ''iklim'' kuşağında ne şekilde ''var'' olduğu görülebilinir.

''Kurak iklim''deki insanların göç rotası ya da uğruna ayaklandıkları ''İklim'' belliyken...Türkiye ılıman iklimde mi kalmalı, yoksa ''kurak iklime'' doğru yol almaya devam mı etmeli?

''Düzen''den dışlanmakta olan Türkiye 2002'den beri ''yağma/talan'' ikliminde; bu iklimin faili ve sonuçları görülmekte (devlet, ordu, kültür, aidiyet vb.), gidişatı ise düzenden dışlanmış ya da en merkeze uzak olan ülkelerin yakın tarihine bakılarak görülebilinir; örneğin entellektüel stok durumu basit ve ölçümlenebilir bir veridir ülkedeki ''iklim'' değişikliği hakkında.

Beyin göçü gittikçe hızlanmaktadır Türkiye'de; dünyadaki ''düzen'' içinde beyni olmayan bir varlığın ya da ülkenin tarihten bugüne, Hatay'ın güney ve güneydoğusundan başlayarak hangi ''iklim'' kuşağında ne şekilde ''var'' olduğu görülebilinir.

''Kurak iklim''deki insanların göç rotası ya da uğruna ayaklandıkları ''İklim'' belliyken...Türkiye ılıman iklimde mi kalmalı, yoksa ''kurak iklime'' doğru yol almaya devam mı etmeli?
?

Sizi ilgilendiren kısmı kısaca...

Sürekli övdüğünüz, ancak Türkiye'ye dönmemenizle de aynı olan koşullar/sebepler Hollanda/Almanya mı yoksa İran/Arabistan'dakine benzerse Türkiye'ye dönüş yapmak istersiniz?

Mevcut bayrak ve yazdıklarınızdan cevabı belli okuyanlar açısından;yine de basit bir iman tazeleme sorusu, cevabı geçiştirmeye çalışabilirsiniz, imanınızın zayıflamasına vesile olabilir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom