What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Kısaca...

- 2001’deki şubat devalüasyonu Yüzde 47; AKP döneminde yüzde 100'den fazla:

fft16_mf5978781.Jpeg

*Güncel Amerikan doları: 3.89 TL

- Tarımda üretim artışı yüzde 2.8, Sanayinin genelinde artış yüzde 14.8, imalat sanayinde yüzde 15.2, İnşaat yüzde 18.7, Hizmet yüzde 20.7.

- Yüzde 11.1 büyümenin: 7.0 puanı özel tüketimden, 0.3 puanı Kamu tüketiminden, 3.6 puan Yatırımlardan katkısı, 0.3 puan Net ihracattan.

- Sebebi: Kamu Garanti Fonu’ndan 200 milyar lira kredi; Kredi kullanım miktarı 2 milyar liraya yükseltildi, maaşların ödenmesi kolaylaştı; Patronlara istihdam desteği sağlandı ve sosyal güvenlik ödemeleri ötelendi; KDV ve ÖTV'de geçici indirim yapıldı;

- Bedeli: Kur ve enerji fiyatları yükseldi, tüketim artışıyla birleşince(üretici fiyatlara kolayca yansıttı) enflasyonu arttı; sağlanan kredi teşviki borçlanmayı artırdı, dolayısıyla faiz arttı; teşviklerle artan bütçe açığı ise vatandaşa yüksek vergilerle dönecek; ithal mala dayalı üretim ve ihracat borçlanmayı, o da dış sermayeye bağımlılığı artıracak, cari açık artacak.

Tek çeyreklik ''büyümenin'' bedeli birden fazla çeyrekle misliyle millete ödetilecek.
Niye 2 tane farklı değerlerde tablo var usd ve euro için?

Niye 2 tane farklı değerlerde tablo var usd ve euro için?

Tablo Amerikan doları üzerinden yazılmış bir köşe yazısına ektir; yazar olan ve olması gereken değerleri anlatmak istemiş.

Amerikan dolarının birden bire değer kazanmaya başlamasının %60-150 aralığında olabileceğini ve 3.75 TL'yi bulabileceğini 24.08.2015 tarihli ilgili yazısında geçmiş istatistiklere dayanarak anlatmış ve tabloyu da artış ve devalüasyon hesabı için eklemiş.

2009 yılındaki ortalama fiyat baz alındığında bugün Türk lirası %61 oranında değer kaybetmiştir, yani millet fakirleşmiştir.

Yani... Din ve Vatan kutsalı üzerinden vatandaşa döviz bozma çağrıları yaparlarken farkındaydılar; vatandaş 2 şekilde de fakirleştirildi, hem daha az ekmek almak zorunda kaldı, hem de elindeki birikimi %61 oranına kadar azaldı.

Bu sırada Man adası zaten keşfedilmişti.

Üzücü.

Not: İlgili yazı: http://www.milliyet.com.tr/eyvah-tarih-tekerrur-eder-dolar/ekonomi/ydetay/2106639/default.htm

Last edited:
17-25 Aralık Reza'letinin özeti.

Bahçeli her şeyi açıkça söylemiş, hatta, dönemin başbakanı için "yargı önüne çıkacak, " tarihe 17-25 Recep Tayyip Erdoğan" olarak geçecektir" diyor.

AKP hükümeti o zaman Bahçeli'yi dinleyip Reza ve rüşvetçi bakanları yargılasaydı bugün "acaba ABD yaptırım uygulayacak mı" gibi bir endişemiz olmazdı.

Harbi Bu millet iyice mallaştı bardağın son damlasına kadar gündem çok güzel değiştiriliyo.

Adamlar sınırlarımızda AKP NİN eliyle 120 bin kişilik kurdistan ordusu kurdu ABD eğitimli ve donatımlı YPG tam 120 bin kişi!!

2018'de silah yardımı 3 katına çıkacakmış. ABD nin gazıyla her gün Esad a giydirenler yine aldatıldılar.. Yine ağlayın .. Ha noldu son 2 yıldır esad a katildir lafları duymuyoruz yancıları bile konuşmuyo?

Kürdistanı kurdurttular göz göre göre

''Aldatıldık'' ,''Kandırıldık'' ve ''Allah affetsin'' sözlerine inananlar izlemeli.

Türk milliyetçisi ve Atatürkçü saygıdeğer Necip Hablemitoğlu 24 Haziran 1999'da 32. Gün programında FETÖ ve Amerika'yı açık ve net bir şekilde anlattı; 3 Kasım 2002 seçimlerinden 1,5 ay sonra, 18 Aralık 2002’de Ankara’da evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu 48 yaşında hayatını kaybetti.

Tini şad, mekanı uçmağ olsun.

Last edited:
Harbi Bu millet iyice mallaştı bardağın son damlasına kadar gündem çok güzel değiştiriliyo.

Adamlar sınırlarımızda AKP NİN eliyle 120 bin kişilik kurdistan ordusu kurdu ABD eğitimli ve donatımlı YPG tam 120 bin kişi!!

2018'de silah yardımı 3 katına çıkacakmış. ABD nin gazıyla her gün Esad a giydirenler yine aldatıldılar.. Yine ağlayın .. Ha noldu son 2 yıldır esad a katildir lafları duymuyoruz yancıları bile konuşmuyo?

Kürdistanı kurdurttular göz göre göre
Yok abi Allah askina nereden duydun sen bunlari? CHP nin agizi ile konusuyorsun. *Bunlar teroristleri ile el ele yuruduler*. Siz aptalsiniz aslinda Erdogan duble agent oynadi....... hahahaha :rolleyes1::rolleyes1::rolleyes1:

Bu konu AKP'li bakanların çakalın birinden rüşvet almasından bile daha vahim. Ülkenin eğitimini bitirdiler.

Şeriatçı tarikat AKP ile birlikte KPSS, ÖSYM, ALES sorularını kendi yandaşlarına servis ediyorlar. Bunlar ben müslümanım diyen kişiler. Zikir toplantıları düzenleyip, peygamberin doğumunu kutlayan, okullarda mescit açan, cami yaptıran kişiler.

İnsan hafızası nankör ama internet unutmuyor. ÖSYM skandalında AKP lideri ve dönemin cumhurbaşkanı Abdullah gül ne demişti?
YGS'DEKİ ŞİFRE İDDİALARI

YGS'ye ilişkin iddialara yönelik sorulara ilişkin Erdoğan, bu konuda daha önce değerlendirmelerde bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "ÖSYM Başkanı'nın yapmış olduğu açıklamalardan ben tatmin oldum. Şu anda da zaten Danıştay'ın verdiği karar da ortada. Bu arada bir şey çok açık, net belli her halde birilerinin tezgahı bozuluyor ki bu işten çok rahatsızlar ve şu anda çok çok farklı bir uygulamayla, çok daha dinamik bir yapıyla, inanıyorum ki çok daha kaliteyi, niteliği artırıcı bir yapıyla böyle bir imtihan sistemi gerçekleştirildi. Ben de kendilerine bu uygulamada başarılar dilerken, tüm başarılı öğrencilerimizi de kutluyorum. Burada zaman kaybıyla ikinci imtihanı engelleme gayretleri var ve sokaklara kimlerin döküldüğü ortadadır. Bunların provokatif eylemleri hiçbir zaman bu YGS imtihanını da bence olumsuz yönde etkilememelidir diye düşünüyorum. Burada samimi olarak kazananlara geleceğe yönelik başarı temennilerimi iletiyorum."

GÜL ÖNCE TATMİN OLMUŞTU AMA...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Endonezya seyahatine giderken sorular üzerine, ÖSYM Başkanı ile konuştuğunu ve

fft16_mf700616.Jpeg

sınavlarla ilgili “Tatmin olduğunu” söylemişti. Radikal'in ortaya çıkardığı ve ÖSYM yetkililerinin itiraf ettiği şablondan sonra Gül söylem değiştirmişti. Gül şöyle konuşmuştu: “Orada bir yanlış anlaşılma olmasın; basın toplantısında bana soru soruldu. Ben de başkandan bilgi almıştım. Bana anlattı. Bir ana kitabın olduğunu, 1 milyon 700 kişiye ayrı kitap basıldığını, basına dağıtılan nüshanın öğrencilere verilmediğini söyledi. Bana, tatmin oldunuz mu denildi? Ben de kendi açımdan tatmin edici buldum dedim. Bu demek değildir ki nihai olarak konuyla ilgili bir karar verdim. Bu konuda nihai bir söz söyledim değil aslında. İkna oldum dedim. Ancak bu nihai bir karar verdim, söz söyledim anlamına gelmez. Savcılar bu işle uğraşacaklar. Savcılar konuyu ele aldı. Savcılar esasında hepimizi tatmin edecekler. Çok uzmanlık gerektiren bir konu bu. Savcılar uzmanlar kullanacaklar ve nihai kararları onlar verecekler."

Milli Eğitim Bakanı Nimet çubukçu ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan da ÖSYM Başkanı Ali Demir'in açıklamarından tatmin olduklarını söylemişlerdi. (Radikal, dha)
http://www.radikal.com.tr/politika/erdogan-da-ygsde-tatmin-olmus-1045926/

Sınav hırsızlarını bul. tamam. ya hakkı yenilen o milyonlarca öğrenci ne olacak?

İşin ilginç tarafı, Yunanistanın işgal ettiği adalarımız konusunda MHP'den bir tepki duyan var mı? Bu partiye ne oldu?

FVUo3KG5

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ada çıkışına yanıt veren Yunanistan Dışişleri Bakanı Kammenos’un “gel de al” sözüne tepki gösterdi. Engin Altay, Atatürk’ün “geldikleri gibi giderler” sözüyle yanıt verdi
http://www.hurriyet.com.tr/chpden-yunan-bakana-sert-tepki-geldi-40683640

Tüm arkadaslarin yorumunu bekliyorum.
2018 de bizi neler bekleyebilir ?

http://m.karar.com/gundem-videolari/mustafa-karaalioglu-abdnin-strateji-belgesini-yorumladi

-150 bin kişilik ABD silahalrıyla ve ihalarıyla donatılmış YPG

-Devletin ve dev sirketlerin kendisini sömürmesinden bıkan halkın isyani (tabii terörist ve fetöcü ilan edilmezlerde)

-Belki yeni bi göç dalgası gelir

İşin ilginç tarafı, Yunanistanın işgal ettiği adalarımız konusunda MHP'den bir tepki duyan var mı? Bu partiye ne oldu?

FVUo3KG5

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ada çıkışına yanıt veren Yunanistan Dışişleri Bakanı Kammenos’un “gel de al” sözüne tepki gösterdi. Engin Altay, Atatürk’ün “geldikleri gibi giderler” sözüyle yanıt verdi
http://www.hurriyet.com.tr/chpden-yunan-bakana-sert-tepki-geldi-40683640

Adamlar muhalefet ya yine suclu olurlar

Ya bu basımızdaki iktidar FETÖ konusunda bile muhalefeti suçlayacak kadar karaktersiz oldu..
Daha bu ülkede konusuşacak bir şey kalmadı

Last edited:
150 bin kişilik ABD silahalrıyla ve ihalarıyla donatılmış YPG

Ben Yunanistan ve Kibris'tan delilik bekliyorum. 12 mil ilani ve ardinda Kibris' ta ani bir saldiri. ABD usagi teröristler de rahat durmazsa, al sana 2,5 cephe savas.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom