What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Beyler hazır PKK ile çatışmalar durmuşken tekrar başlama olasılığına karşı ordu çeşitli önlemler, geliştirmeler(uygun terim bulamadım D:) de bulunuyor mu ? ne bileyim taktiksel değişikler, ekipman değişiklikleri vs.

Mevzu silah takıp uçurmak ardından da bak ne güzel UCAV yaptım demek değil ki bu Iran tarzı ülkelerin işi. Bugün bırak Stratejik sınıfı, taktik sınıf bir insansız aracı dahi silahlandırabilirsin ki nerde kaldı ANKA. Mühendislerin bütün derdi belli uçuş ve performans kriterlerini belli bir tonajda yakalama meselesi. Ardından silah mı yüklersin, ELINT/SIGINT uçağı mı yaparsın, DF veya Radar uçak mı yaparsın kendi ihtiyacına göre şekillendir.

Farkındaysan soruyu cirit füzesinin ANKA da test edilmesi üzerine sormuştum. Bu testleri yapmakla Iran tarzı bir ülke olduğumuzu düşünmüyorum. Soruda silahlı ANKA daha büyük ve farklı bir platform olup olmayacağı idi. Konu hakkında bilgisi olan varmı? Ne zaman envantere gireceği vs. gibi.

@Neptune @Sinan @T-123456 @Hyperion :

Zabaaan-e-yaaar mun Turkiye mun Turkiye nami danum
!

Eng : The beloved's* tongue is Turkish but alas Turkish I do not know !

* Yes...yes I'm talking about Hazal Kaya ! :cray:
You think she would like a ''man''who cries all the time??????
Do you?
Man up gdmt!:hitwall::pissed::hitwall::pissed::hitwall:

Last edited by a moderator:
Beyler hazır PKK ile çatışmalar durmuşken tekrar başlama olasılığına karşı ordu çeşitli önlemler, geliştirmeler(uygun terim bulamadım D:) de bulunuyor mu ? ne bileyim taktiksel değişikler, ekipman değişiklikleri vs.

Gördüğüm yeni karakolların inşası hız kazandı daha önceleri inşaat sahalarını basıp işçileri kaçırıyorlar veya yola mayın döşüyorlardı bu da inşaatları yavaşlatıyordu. Ekipman olarakta 8-9 tane mobil gözcü kuleleri yapılmış 7.62 12.7 40mm ve sensörler ile donatılmış. Geçiş noktaları civarına konuşlandırılacakmış.

Askerin önünde halen 300m PKK´li Keleş ile gezerken ,sen Asker olarak sadece onlar Ates edince Vur Emri aliyorsun ven Böyle Önlemin .............!!!

650990.jpg

Ne kadarı doğru bilmiyorum ama kuzenim Ağrı da Jandarma Komando olarak görev yapıyor, 1-2 ay önce izine geldiğinde şey demişti, pkk lı bi grupla karşılaşmışlar, pkklılar üzerlerine ateş açmış ama bunların karşılık vermesine izin verilmemiş, adamlar şarjörlerini boşalttılar çektiler gittiler diyodu.

Bir Fenerbahçeli olarak Fatih Terim'in "Teknik Direktörlüğü"nü beğeniyorum.Artık sadece milliler üzerine yoğunlaştığına göre zafere ulaşmamız yakındır bence..Allah yardımcıları olsun :) Yurtdışından çok üyemiz olduğundan , gurbette milli maç nasıl izlenir ona yoğunlaşalım :)

Last edited by a moderator:
Ne kadarı doğru bilmiyorum ama kuzenim Ağrı da Jandarma Komando olarak görev yapıyor, 1-2 ay önce izine geldiğinde şey demişti, pkk lı bi grupla karşılaşmışlar, pkklılar üzerlerine ateş açmış ama bunların karşılık vermesine izin verilmemiş, adamlar şarjörlerini boşalttılar çektiler gittiler diyodu.

Taciz atışı yapmışlardır bize de yaparlardı bodoslama gidilmezdi mayın tuzak vs. yüzünden doğrudur.

Öyle ,gelip hep Provoke ediyorlar ama Sagolsun Basbakan Askerimize Ates Etme Izni vermiyor.

Yani Doguda Askerlik öyle ,misal kimse 2 Kisilik grup olarak Dolasamaz ve hemen gidicegi yere gitmesi lazim.

Olur ya Dagin Tepesinden bir PKK´li Asaga yagdirir diye !

Milli helikopter için geri sayım başladı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Özgün Helikopter Başlangıç toplantısının yapıldığını açıkladı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamada, Özgün Helikopter Programı'nın, Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer ihtiyaç sahibi makamların eğitim helikopteri ve hafif sınıf genel maksat helikopteri ihtiyacının özgün tasarım bir platform ile karşılanması amacıyla, milli imkanlarla tasarlanması, geliştirilmesi, test edilmesi ve üretilmesini kapsadığı kaydedildi.

Açıklamada, 26 Haziran 2013 tarihinde TUSAŞ A.Ş. ile Özgün Helikopter Programı Sözleşmesi imzalandığı hatırdlatılarak şöyle denildi:

"6 Eylül 2013 itibari ile program takvimi başlamıştır. Sözleşme; 5 ton sınıfında, 3 mürettebat ve 9 yolcu kapasiteli bir hafif sınıf genel maksat helikopterinin milli imkanlarla tasarlanması, geliştirilmesi, test edilmesi ve üretilmesi, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA)'dan uluslararası sivil sertifikasyonunun alınması ve askeri kalifikasyonunun tamamlanması konularını kapsamaktadır. Program takvimine göre ilk uçuşun 60. ayda gerçekleştirilmesi, sivil sertifikasyonun 78. ayda EASA'dan alınması ve 90. ayda Askeri Kalifikasyonun tamamlanması hedeflenmektedir.

Program kapsamında 11 Ekim 2013 tarihinde TUSAŞ A.Ş. ile Program Başlangıç Toplantısı gerçekleştirilmiştir."

Milli helikopter için geri say

Bugün Hollanda, Macaristanı 8-1 ile tecavüz etmiş oldu. Sizce salı günü bizim şansımız ne olur?
Ha kimse Hollanda birinciliği garantiledi diye, B takımı ile çıkacak diye bir umuda kapılmasın. Bin puan önde olsalarda, belki bir bilemedin iki oyuncu dışında A takımı ile çıkarlar.

Bugün Hollanda, Macaristanı 8-1 ile tecavüz etmiş oldu. Sizce salı günü bizim şansımız ne olur?
Ha kimse Hollanda birinciliği garantiledi diye, B takımı ile çıkacak diye bir umuda kapılmasın. Bin puan önde olsalarda, belki bir bilemedin iki oyuncu dışında A takımı ile çıkarlar.

Maç burada..Biz son maçları severiz..İddiaa oynayacak arkadaşlara söylüyorum...Direk Türkiye yazın...Kesin alacağız maçı

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom