What's new

Turkish Tea House

Status
Not open for further replies.
Kimse kızmasın...Tokyo`nun alt yapısı da, ulaşım rahatlığı da herşeyiyle Istanbuldan üstün...Adamlar önce buna bakıyor...Ben Kozyatağından Taksime 1.5 saatte gidiyorum, topu topu 20 km yol...Adam Amerikadan olimpiyatları seyretmeye gelecek, otelinden olimpiyat kompleksine gidene kadar oyunlar biter zaten...Bunları düzeltene kadar bize mama yok

2016 olimpiyatları Brazilya'ya verdiler, oysa onların altyapısı bizden kötü. Ya işin açığı her zaman bu tür şeyler de ön yargılı davrandıklarını düsünüyorum.

Neyse artık umarım bir Avrupa veyahut Dünya kupasını organize etme hakkını kazanırız. Bizlerin işine de daha iyi gelir.

Kimse kızmasın...Tokyo`nun alt yapısı da, ulaşım rahatlığı da herşeyiyle Istanbuldan üstün...Adamlar önce buna bakıyor...Ben Kozyatağından Taksime 1.5 saatte gidiyorum, topu topu 20 km yol...Adam Amerikadan olimpiyatları seyretmeye gelecek, otelinden olimpiyat kompleksine gidene kadar oyunlar biter zaten...Bunları düzeltene kadar bize mama yok

Hayir hic alakasi yok,

Tokyonun altyapisi Istanbuldan üstün olsa bile Madrid'e ne demeli? Onlar 4 kere kazanmislar bile, Madridden de mi kotu Istanbul?

Adamlar lobby'lerle goturuyorlar isi.

@olcayto

haklisin, Turkiye restini cekse alayiniz satilmissiniz deyip bidaha olimpiyatlara katilmayacagini ilan etse keske..

Kendimiz yapamayiz mi boyle birsey.. onlarin budcesinin iki katinda kalite ön planda.. bir kac dost ulkeyle birlikte finanse edilse temeller atilsa.. oraya katilan sporcularin hepsi burayada davet edilseler.. ödüller neyse daha fazla verilse.. mesela diyorum

gercekten istiyorlarsa olmayacak sey degil belkide?

Turkiyenin onderliginde alternatif Olimpiyat oyunlari ne dersiniz?

Last edited by a moderator:
@olcayto

haklisin, Turkiye restini cekse alayiniz satilmissiniz deyip bidaha olimpiyatlara katilmayacagini ilan etse keske..

Kendimiz yapamayiz mi boyle birsey.. onlarin budcesinin iki katinda kalite ön planda.. bir kac dost ulkeyle birlikte finanse edilse temeller atilsa.. oraya katilan sporcularin hepsi burayada davet edilseler.. ödüller neyse daha fazla verilse.. mesela diyorum

gercekten istiyorlarsa olmayacak sey degil belkide?

Turkiyenin onderliginde alternatif Olimpiyat oyunlari ne dersiniz?

Rest çekmek ile ya da başka alternatiflere yönelmekle zararlı biz çıkarız. Her büyük organizasyona ev sahipliği yapmak için uğraşmamız gerekir. O vâkit eninde sonunda bir gün vermeleri gerekir.

Neyse artık umutlarımız Avrupa ve Dünya kupası ev sahipliğinde.

Last edited by a moderator:
2016 olimpiyatları Brazilya'ya verdiler, oysa onların altyapısı bizden kötü. Ya işin açığı her zaman bu tür şeyler de ön yargılı davrandıklarını düsünüyorum.

Neyse artık umarım bir Avrupa veyahut Dünya kupasını organize etme hakkını kazanırız. Bizlerin işine de daha iyi gelir.

Eger bizeden kasten daha yüksek standart istiyorlarsa ozaman yapalim, altyapimizi onlarin standartina yükseltelim bakalim ozaman aliyormuyuz almiyormuyuz.
Elinde sonunda bizim yararimiza olur, Türk milleti artik aglanip sizlanmayi, bahane aramayi birakip bir isin ucundan tutmali yoksa hic yol katedemeyiz.
Azimle calisan muradina erir, olimpiyatlari kazanamasakta altyapimizi gelistirmis oluruz milletimiz is cikisi 2 saat trafikte beklemez en azindan.

Arkadaşlar şu altyapı kelimesini biraz açsak..... benim aklıma altyapı diyince; Ulaşım(yol,metro,tramvay), Enerji hatları(elektrik,doğalgaz), kanalizason + temiz su geliyor.

Günümüzün büyük şehirlerinde Ulaşım dışındaki altyapılar sorun olmaktan çıktı. Sadece Ulaşım'ı ele alacak olursak. Çoğu Avrupa şehri ve Tokyo, İstanbulu katlar.

Bizim mankolarimiz cok,
Komsular:ortam her zaman karisik,bir savas biterse yenisi basliyor(terrorist problemi her zaman var).
Altyapi:Hazir olan yalniz stadiumlar, 80% spor yerleri yapilmasi gerek,yol,trafik,etc..
Lobbi:Musluman ulkelerin bize oy vermesi yetmez,94 oydan 14/15 tanesi musluman.
Buyuk farkla kaybetmisiz.
Japonyanin herseyi hazir 1/2 milyar dollara isi bitirirler,risk cok az(fukushima,deprem haric sorun yok)
Sonuc,biz altyapi hazirlarsak , bu buyuk bir manko ve lobbiyi(cok kotu lobbi) saglam yaparsak.
Komsularimiz yerinde durursa,sansimiz yukselir.
Japonya hak edip kazandi.

Olimpiyatlarin canina deysin..

izgara-kofte.jpg

Sushi mushiden baska birsey bilmesler

Turkish chose Melbourne than any other states in Australia, now Melbourne has the most Turks out of all states. Broadmedows is a suburb (district) which has nearly a majority Arabs and Turks living together even it's very common for Melbourners that they live there and can easily spot them, only about 15 minutes away where I live by driving. Turks and Lebanese own a lot of business and restaurant there. Turks must've chose to immigrate Melbourne first than other Aussie "boring" states because it is ranked No.1 as the world's most liveable city hehe

Pasha Restaurant
pashas-turkish-restaurant-tent-room.jpg

pashas-turkish-restaurant-cave-room1.jpg

Rumelis Restaurant Bar Lounge
turkish_restaurant_melbourne_001.JPG

turkish_restaurant_melbourne_003.jpg

g11.jpg

Lezzet
Lezzet-turkish-restaurant-elwood-DSC_99632-680x452_1.jpg

Lezzet-turkish-restaurant-elwood-1-680x453.jpg

Anatolian Cafe
42.jpg

55.jpg

16.jpg

Turkish chose Melbourne than any other states in Australia, now Melbourne has the most Turks out of all states. Broadmedows is a suburb (district) which has nearly a majority Arabs and Turks living together even it's very common for Melbourners that they live there and can easily spot them, only about 15 minutes away where I live by driving. Turks and Lebanese own a lot of business and restaurant there. Turks must've chose to immigrate Melbourne first than other Aussie "boring" states because it is ranked No.1 as the world's most liveable city hehe

that is true, my brother lives there, too, almost a year.

Arkadaşlar şu altyapı kelimesini biraz açsak..... benim aklıma altyapı diyince; Ulaşım(yol,metro,tramvay), Enerji hatları(elektrik,doğalgaz), kanalizason + temiz su geliyor.

Günümüzün büyük şehirlerinde Ulaşım dışındaki altyapılar sorun olmaktan çıktı. Sadece Ulaşım'ı ele alacak olursak. Çoğu Avrupa şehri ve Tokyo, İstanbulu katlar.

Altyapi altina Hastane, Okul, Karakol ve Itfaiyede girer ve istanbulda bunlar yetersiz sayida malesef, hele okullar.
Benim Halam istanbulda yasiyor ve cocuklari okula vardiya olarak gidiyor, oglu sabahtan öglene kadar kizi ise ögleden aksama kadar, söyleyin bana bu normalmi?

Eger bizeden kasten daha yüksek standart istiyorlarsa ozaman yapalim, altyapimizi onlarin standartina yükseltelim bakalim ozaman aliyormuyuz almiyormuyuz.
Elinde sonunda bizim yararimiza olur, Türk milleti artik aglanip sizlanmayi, bahane aramayi birakip bir isin ucundan tutmali yoksa hic yol katedemeyiz.
Azimle calisan muradina erir, olimpiyatlari kazanamasakta altyapimizi gelistirmis oluruz milletimiz is cikisi 2 saat trafikte beklemez en azindan.

Hahaha :)

İstersek her yeri on şeritli otobanlar ile döşeyelim yine hiç bir şey değişmez. Millet'imiz trafik konusun da ne yazık ki çok duyarsız davranıyorlar. Kurallara uymuyorlar, üç şeritli yoldan beş şerit yapmayı beceriyorlar, acil vasitalara(ambulans, polis vs.) yol vermemek marifet kabul ediliyor.

En komiği de, herkes kendine göre ülke'nin en iyi şöförü. Herkes suçlu bir kendileri haklı.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom