What's new

Turkish Discussion Thread

Status
Not open for further replies.
Bize Putin gibi bir tiran gerekli değildir. Bize Lincoln, 1. Isabel gibi birleştirici önderler gereklidir. Bunlar yıllardır yazılıp çiziliyor, halkımızda insanların hakları olduğu bilinci yok, sadece gökten zembille inen bir demokrasi ve zoraki çalışan bir düzen var. Hanedan'ın geri dönmesine bile karşı değilim. En azından onlar insana değer verme gerekliliğinin bilincindeler.

Fransa'da bir avuç Bask ve Kelt kendi dillerinde eğitim görebiliyorlarsa, Kürtler hayli hayli görebilirler. Kürtler kendi televizyonlarını çıkarabilirler. Kürtler'in bir dili var, diğer İrani dillere oranla daha saf ve temiz bir dil. Arapça'nın etkisi yok denecek kadar az, Türkçe'den az buçuk etkilenmiş. Bu dili konuşmaları onların hakkı. Hükümet bu kakları vermek istiyor, iyi de ediyor. Asıl tedirgin olmamız gereken konu konfederasyon mevzusu.

Zira bölgede azımsanmayacak kadar çok Türkçe konuşan nüfus var.

(ekşiden)

Asıl sorun oradaki Türklerin haklarını korumak.

Bask dili, yarim milyondan az kisi kullanmaktadir ve bu miktar gittikce azaliyor. Fransa'da boyle bir uygulama yoktur. Kurtler kendi dillerini konusabilirler, lakin resmi kurum ve diger yerlde tek dil gecerlidir o da Turkcedir. Turkce'ye karsi bir alerjin mi var da devletin icerisine iki dil sokmaya calisiyorsun? Kurtlerin resmi devleti mi var da formaliteler icabi kurtce dil ogrenilmesi gerekiyor? Kurt konsoluslugu mu var? Simdi almanya'daki yasayan 3 milyon Turk, Turkce'de egitim isteyebilir mi? Bunu dusunmek bile mantiga karsi hakarettir. Ortada haksizlik yok ki hak verilsin. Bu gibi soylemlerle milletin aklini celme. AKP'nin en iyi isi zaten bu. Gece gunduz ayni terimler uzerinden konusup milletin kafasina belirli bir dusunceyi sokmak.

Turkiye cografi, tarihi ve kulturel yonden bambaska bir statu icerisindedir. Turkiye'nin sartlarini diger ulkelerin sartlari ile kiyaslamak sacmaliktir.

Bölücü terör örgütünün, süreç değil bu ülkede herhangi birşeyin parçası olması kanıma dokunuyor, kürtlere hak verirsin vermezsin ayrı konu, PKK'yla, varlığını bu ülkeyi bölmeye adamış bir örgütle pazarlık masasına oturmak ayrı bir konu. PKK yok edilmelidir, bunuda pasifist bir hükümet başaramaz.

Bölücü terör örgütünün, süreç değil bu ülkede herhangi birşeyin parçası olması kanıma dokunuyor, kürtlere hak verirsin vermezsin ayrı konu, PKK'yla, varlığını bu ülkeyi bölmeye adamış bir örgütle pazarlık masasına oturmak ayrı bir konu. PKK yok edilmelidir, bunuda pasifist bir hükümet başaramaz.

Yaw legion kardesim ben Avrupa'da dogmus ve buyumus bir Turk olarak delirme noktasina geliyorum yemin ederim kanima dokaniyor her defasinda haberlerde bu serefsizlerin bolucu politikalarini izledikce.. Dun aksam sofra'da iken haberler resmen su serefsiz hain Karayilanin konusmasini gostertti ya.. Ya bunlar serefsiz it surusu be, katil bunlar be katil. Kadinlarin, cocuklarin, bebeklerin kanina girmis komunist kafir bunlar be.. Bu serefsiz itlerden ne umut bekliyoruz?

MHP ve CHP'den cok AKP ve BDP soylemcilerini gece gunduz yayinliyorlar. Bittik mi lan biz?

Bu gidişatın sonu Resmen bir Bulmaca.

Biryerde benimde Kanima dokunuyor ,ama elimizden ne gelir ki !

IDEF 2013 yakinda geliyor ,bari ordan Hayirli haber gelir ,hele su yeni MPT hakkinda :)

Osman Pamukoğlu'nun 7 Ağustos 2012 Teke Tek programında söylediği herşey bir bir oluyor. Osman Paşa "millet bunu kaldırmaz" demişti ama Tayyip zeki adam bu süreci zamana yayarak, millete sindire sindire ilerletiyor.

56:54 - 57:35

Last edited by a moderator:
Birisi bana söyleyebilir mi, bu teröristlere ne vaad etmişlerde "çekiliyorlar"? Akp niye bunu Türk halkından gizliyor? Diyorlar ki birşey verilmeyecek, e peki sırf siz istediniz diye mi "çekiliyorlar"? O kadar basit mi? Politik yollarla terörü bitireceğiz diyorlarsa demek bunda birşey var, tek taraflı olamaz. Herhalde Osman Pamukoğlunun söylediği gibi, sindire sindire yapacaklar, gidişat o.

İşin enteresan tarafı biz ülke bölünür, teröristlerle pazarlık olur mu derken, onlarda " hain öcalan davamızı sattı, BDP kürtlere ihanet etti " falan diyorlar.

Bu iş bir çözülsede artık, Yunanistan, Kıbrıs meselerine daha bir odaklansak.

Nerden duydun, hangi kaynaktan ispatlayabilirmisin, benim bildigim kadari tam tersine zafer kazanmislar gibi bayram havasindalar kanaatimce aksini iddia eden varsa kanitlasin bi zahmet.

Nerden duydun, hangi kaynaktan ispatlayabilirmisin, benim bildigim kadari tam tersine zafer kazanmislar gibi bayram havasindalar kanaatimce aksini iddia eden varsa kanitlasin bi zahmet.

Roj Bash Kurdistan • No PKK support to Kurdish state plans in northern Iraq • Kurdistan Today News (Only News)

Bu siteyi bir kaç haftadır takip ediyorum, bulabidiğim en pkk yanlısı site. Adamların ana amaçlarım bağımsız kürdistan olduğu için çözüm sürecini: "kürtler Türklerin eğemenliği altında yaşamaya devam edecekler, pkk'nın bütün çabaları boşa gitti" olarak görüyolar.

Roj Bash Kurdistan • No PKK support to Kurdish state plans in northern Iraq • Kurdistan Today News (Only News)

Bu siteyi bir kaç haftadır takip ediyorum, bulabidiğim en pkk yanlısı site. Adamların ana amaçlarım bağımsız kürdistan olduğu için çözüm sürecini: "kürtler Türklerin eğemenliği altında yaşamaya devam edecekler, pkk'nın bütün çabaları boşa gitti" olarak görüyolar.

Ne alaka Öcalana birsey demiyor bile sadece Pesmergeleri elestiriyor konu sürecle veya Türkiyeyele hic bir ilgisi alakasi bile yok.

Süper bir Belgesel ! Amerika (USA) bile var... !!!

Aslinda Anka´ya felan gerek yok ,PKK simdi bile bitirilir ,ama nerdee !

Last edited by a moderator:
Ne pasifisti,ne olduklari belli degilki.
Bunlar PKK dan daha beter,ulke diye biseymi kaldi,asker nereye cekiliyor aceba ve neden cekiliyor.
Arap corbasina dondu,neyin ne oldugu belli degilki.
Biz millet olarak o kadar safizki is isten gectikten sonra anlariz herseyi.
Simdi ne olcak ne nereye varcak kim anlatabilir?
Artik Karsa gitmek icin kac gumruk gececegiz aceba.

Ne pasifisti,ne olduklari belli degilki.
Bunlar PKK dan daha beter,ulke diye biseymi kaldi,asker nereye cekiliyor aceba ve neden cekiliyor.
Arap corbasina dondu,neyin ne oldugu belli degilki.
Biz millet olarak o kadar safizki is isten gectikten sonra anlariz herseyi.
Simdi ne olcak ne nereye varcak kim anlatabilir?
Artik Karsa gitmek icin kac gumruk gececegiz aceba.

Valla Hollandan ´dan cik ,Almanya versaire ,bir kac Gümrük eder Artık.

Bırakın Politikayı Millet ,bu ne ya ,zaten Television ve Haberlerde ´de aynı ,Bari Burda Yapmayın Arkadaşlar.

Valla Hollandan ´dan cik ,Almanya versaire ,bir kac Gümrük eder Artık.

Bırakın Politikayı Millet ,bu ne ya ,zaten Television ve Haberlerde ´de aynı ,Bari Burda Yapmayın Arkadaşlar.
Neyi yapmayin?

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom