What's new

Iranian Chill Thread

Compare such a professional covert operation of the Iranians to the saudi botched job of ghashogi...lol

Now the arab iranian traitor and terrorist ...that is even more shocking...travels all this way from Sweden to Istanbul to get laid...don't they have hookers in Sweden..
Why does Europe provides a safe haven for these scumbags...are they commodities to be exchanged for their captured spys in iran..

Last edited:
Hackers from Iran: "We hacked into IAI computers" The hacker group Pay2Key, which is suspected to be related to Iran, this evening published a database that it said was stolen from IAI's computers division.

The Iranian hacker group Pay2Key appears to be claiming that it hacked into Israel Aerospace Industries. No confirmation yet, but comes amid reports hackers have recently targeted at least 80 Israeli firms.

1608486518550.png

happy Yalda everyone :lol: 🇮🇷 :tup:

The hacker group Pay2Key claimed it successfully hacked a range of Israeli defense industry companies, including Israel Aerospace Industries, in what could be part of an ongoing Iranian cyberattack campaign against Israel.

The hacker group Pay2Key claimed Sunday night that it had successfully hacked a range of Israeli defense industry companies, including the largest Israeli airpower defense corporation, Israel Aerospace Industries.

Pay2Key has already posted information relating to IAI, including to its cyber chief.

Last edited:
پیرو نظرات قبلی من درباره جنگ واکسن ها

همینطور که پیشبینی میشد بمباران خبری خواهیم داشت که واکسن بخرید
داریم میمیریم چرا واکسن نمیخرید
تا سه ما دیگه همه اسراییلی ها واکسن میزنن و فلان کشور چه کرده و چرا ایران نه

البته بحث عوارض واکسنهای ایرانی و چینی و روسی رو هم به زودی خواهیم داشت

البته واکسن خریدن هم اسون نیست و امارات از چین واکسن خریده
ما نمیتونستیم واکسن غربی یا حتی چینی بخریم

مهم اینه که
ایران از دوازده مسیر واکسن ساخته و چن تاش در مرحله انسانی ه
افتخاره روی واکسن خودت بایستی و این فشار ها زود خنثی میشه

مثل فشار روزهایی که میگفتن این موشکها و پهپادها همش فتوشاپه
تا شد روز ابقیق
حالا میگن موشکهاتون تو ابقیق ابرومون رو برد و دیگه نمیشه به خونه اول بازگشت
راست میگن
ابروی ریخته رو نمیشه جمع کرد
زهر ابقیق یک برج و پالایشگاه نبود، یک ابرو بود
توازن واضحا نابود شد
ابرو ریخت که ریخت​

این دوستانی که می گن بذارین کشور پیشرفته بشه بعد جمعیت زیاد بشه، آیا تا به امروز جامعه پیری رو سراغ داشتن که پیشرفت کنه و شرایطش بهتر بشه؟

ژاپن با اون عظمت از زمانی که پیری جمعیت سراغش اومده داره روز به روز در همه زمینه ها پسرفت می کنه. ایتالیا نمونه ای دیگه اش که هر روز داره پسرفت می کنه

جامعه برای پیشرفت نیروی جوان می خواد. نیروی جوان هست که انگیزه یادگیری داره، نه کسی که شده 30 یا 40 سالش و هزار و یک گرفتاری داره. افراد از یک سنی به بعد دیگه در همون کاری که یاد گرفتن می مونند و بیشتر درجا می زنند تا یادگیری

این استدلال هم که شرایط اقتصادی باعث کمی نرخ رشد در ایران هست بسیار مسخره هست. بالاترین نرخ رشد در همین ایران در محروم و فقیرترین مناطق هست. نه فقط در ایران، بلکه این الگو در سراسر جهان دیده می شه. هر چقدر رفاه اقتصادی بیشتر، نرخ رشد کمتر و بالعکس​
شما کدام جامعه جوان را سراغ داری که پیشرفتش را توی رشد جمعیت بالا انجام داد اصلا کجا را سراغ داری که پیشرفتش بخاطر رشد جمعیتش بود . و نه بخاطر سیاستهای مدیریتی صحیح ژاپن پسرفت نمیکنه بلکه با آهستگی داره پیشرفت میکنه . من یک سوال دارم شما اینرا چطوری توجیه میکنی
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=China+population+growth

Screenshot-2020-12-21-Countries-with-the-highest-population-growth-rate-2017-Statista.png

و لطفا اگر میشه رفرنسی تحقیقی چیزی در مورد این ادعایتان برای ما بدهید
پس همون خط اول داری پوینت من رو ثابت می کنی که ربطی به شرایط مالی نداره بلکه داستان ذهنیت و فرهنگی هست

من اهواز یا خوزستان رو نمی دونم، اما می دونم همین شهر پردیس تو شمال شرق تهران هنوز هم می شه با 500 میلیون یه آپارتمان تو یه برج با امکانات عادی خرید. قطعاً چیز شیک یا لاکچری و خیلی دلچسبی نیست، اما چیز اصلاً بدی هم نیست و بسیار معمول و قابل زندگی هست. منظورم هم از قابل زندگی یه آپارتمان تقریباً جدید (زیر 10 سال ساخت) حدود 100 متر، یه پارکینگ عادی، با یه محوطه فضای سبز ساده، با آسانسور و اینها هست

فاصله پردیس تا تهران هم نیم ساعت هست. آب و هواش هم از تهران بهتر هست. ترافیک اش هم کمتر هست. با اتوبان بسیار خوبی هم به تهران وصل می شه. به زودی هم تا یکی دو سال دیگه متروش راه می افته. پارک فناوری هم داره. مطمئن هستم سمت کرج هم می شه با همین رنج قیمت موردهای زیادی رو پیدا کرد​
بفرمایید من مثلا 24 ساله که تازه دانشگاهم تمام شده بابم هم کارمند بوده دقیقا بعد از چند سال کار میتونم یکی از اون آپارتمانهای 500 میلیونی را بگیرم . فرضهم بر این که یک مدرک مهندسی صنایع هم دارم

شما کدام جامعه جوان را سراغ داری که پیشرفتش را توی رشد جمعیت بالا انجام داد اصلا کجا را سراغ داری که پیشرفتش بخاطر رشد جمعیتش بود . و نه بخاطر سیاستهای مدیریتی صحیح ژاپن پسرفت نمیکنه بلکه با آهستگی داره پیشرفت میکنه . من یک سوال دارم شما اینرا چطوری توجیه میکنی

Screenshot-2020-12-21-Countries-with-the-highest-population-growth-rate-2017-Statista.png

یکی از همون جوامعی که سراغ دارم خود ایران هست که به خاطر جمعیت جوانی که داشت تونست 8 سال جنگ رو بگذرونه، و نزدیک 10 سال تحریم کامل رو هم بگذرونه و تازه در همین این شرایط میانگین تولید ناخالص ملی اش در 42 سال گذشته نزدیک 3% بوده

رشد تولید ناخالص ملی ایران بعد از 42 سال تحریم های بسیار سنگین، بعد از 8 سال جنگی که همه زیرساخت های ایران رو ویران کرد، در کنار پیشرفت در زمینه های علمی، در زمینه های نظامی، در ورزش، در سینما و غیره همش به خاطر جمعیت جوانی بود که ایران در سال های 50 و 60 و 70 داشت

حالا فرض کن همین ایران میانگین جمعیت اش 40 سال یا 50 سال بود. چطوری می خواست جلو عراق مقاومت کنه؟ کشور اشغال می شد

تو همون آفریقا چرا نیجریه رو مثال نمی زنی که جزو خیلی از بلوک های پیش بینی شده برای آینده اقتصاد جهان هست که اتفاقاً رشد جمعیت بالایی هم داره؟ بالای 2.6% هست

همون اتیوپی تو جدول رشد ناخالص ملی اش نزدیک 7 درصد هست. یعنی فوق العاده عالی. آمریکا رشد ناخالص ملی اش رو به زور به 3 درصد رسونده بود ترامپ ادعای پیغمبری می کرد

ضمناً چین نزدیک به بیش از یک دهه هست که از سیاست تک فرزندی دست کشیده و به شدت دنبال بالانس کردن رشد جمعیت هست تا دچار جمعیت پیر نشه. پس مثال چین بسیار اشتباه هست

ژاپن هم در حال حاضر نه تنها در حال پیشرفت نیست، بلکه در حال پسرفت هست. رشد تولید ناخالص ملی ژاپن به زور به 1% می رسه در چند سال گذشته. تمام کشور شده خانه سالمندان. یکی از بالاترین نرخ های خودکشی رو داره. میلیون ها پرستار نیاز دارن برای جمعیت پیرشون​

مگه من به تو چی گفتم که رگ گردن کلفت مکنی؟

بیل گیت ننت؟
شما به من چیزی نگفتی ولی به واکسیناسیون گفتی . شما طبلیغهای داعش و طالبان را در مورد واکسیناسیون تکرار کردی

بفرمایید من مثلا 24 ساله که تازه دانشگاهم تمام شده بابم هم کارمند بوده دقیقا بعد از چند سال کار میتونم یکی از اون آپارتمانهای 500 میلیونی را بگیرم . فرضهم بر این که یک مدرک مهندسی صنایع هم دارم

US made its best during baby boom. They made it to the moon and won WW2.
UK made its best during the baby boom and expanded to Australia and America’s.

مگه خودت نمیگی جزو یک درصد ثروتمندی پس علت بچه دار نشدن پول نیست
بچه سخته
خیلی از رفقای پولدار من بچه ندارن چون وقتگیره

نکته اخر اینکه
بچه هایی که با طرز فکر ضعیف بزرگ بشن کمکی به ایران نمیکنن‌
همون بهتر بگذارین بقیه جمعیت ایجاد کنن​

Last edited:
It's quite simple, in order for generations to renew themselves, the fertility rate must be equal or superior to 2.1 children per each woman of reproductive age. Therefore not only must those who did not marry yet be encouraged to do so, but on top of that every married couple must receive incentives to generate two or more children.

In such a way, the minimum necessary growth would be guaranteed. Anything below it however would lead to ageing of the population and a general demographic downturn.
as I said that's a healthy growth of population , what people advocating here is having 4 even more children and that's not a sustainable growth rate. no country can provide for those population specially when its economy have so much problem
It will not fix itself. Once engaged too far on the path of demographic ageing, there is in practice no turning back. Empirical data from affected countries demonstrates this.
the problem is that Iran don't have population growth problem
the ones who advocate for population growth want we go back to the population growth rate of +4% of 80s they simply have forgotten what it did with us.
Right now Iran is heading straight towards the same sort of demographic pit the west fell into, and which no nation ever managed to crawl out of.
no our population growth is increasing instead of decreasing and its well above 1% which is alot in my book , a sustainable growth in my book is something between 0.3%-0.5%
Therefore a policy of encouraging higher birth rates through economic and other incentives, particularly within the 'arzeshi' segments of mainstream Iranian society, should be viewed as a priority of the highest order. Otherwise there won't be much left of the nation and its people to salvage, as a consequence of demographic decline per se and / or of the bogus "solutions" (i. e. mass immigration), which those same liberals are inevitably going to press for when the time comes.
no that policy is a trap we can't afford. as I said our population is increasing , we need to work on quality of the population instead of its quantity

یکی از همون جوامعی که سراغ دارم خود ایران هست که به خاطر جمعیت جوانی که داشت تونست 8 سال جنگ رو بگذرونه، و نزدیک 10 سال تحریم کامل رو هم بگذرونه و تازه در همین این شرایط میانگین تولید ناخالص ملی اش در 42 سال گذشته نزدیک 3% بوده

پس بگو شما برای چی جمعیت جوان میخواهی میخواهی بفرستی جلوی توپ.
they made it because the rest of the world destroyed itself and they remained untouched . other wise china growth rate at those years was 10 time of USA growth rate but what they achieved then. what about India of those years ?
no UK did it because they had a powerful navy and they stole the resources of other countries and had nothing to o with population , it had also something with the destruction of Armada by chance that effectively triggered the decline Spanish competition and also the fact that at the time in eastern country they stoped teaching Physics & mathematics and Chemistry and .....in schools and focused on teaching Narrative sciences
شد تولید ناخالص ملی ایران بعد از 42 سال تحریم های بسیار سنگین، بعد از 8 سال جنگی که همه زیرساخت های ایران رو ویران کرد، در کنار پیشرفت در زمینه های علمی، در زمینه های نظامی، در ورزش، در سینما و غیره همش به خاطر جمعیت جوانی بود که ایران در سال های 50 و 60 و 70 داشت
اول جوونهای مثل دهه 40و50و 60 تربیت کن بعد به فکر افزایش جمعیت باش چند درصد جوانها الان مثل اونها هستند ؟
حالا فرض کن همین ایران میانگین جمعیت اش 40 سال یا 50 سال بود. چطوری می خواست جلو عراق مقاومت کنه؟ کشور اشغال می شد
اصلا ربطی نداره .
تو همون آفریقا چرا نیجریه رو مثال نمی زنی که جزو خیلی از بلوک های پیش بینی شده برای آینده اقتصاد جهان هست که اتفاقاً رشد جمعیت بالایی هم داره؟ بالای 2.6% هست
so what an oil economy that oil provide 2/3rd of the government income with yearly increase of its debt to foreign countries . not the vision I like for Iran
and Ethiopia is an Agriculture economy that has no similarity to Iran, so its population growth have nothing to do with what Iran will face.
now you explain the situation in the rest of the countries in that list

اول جوونهای مثل دهه 40و50و 60 تربیت کن بعد به فکر افزایش جمعیت باش چند درصد جوانها الان مثل اونها هستند ؟
اینی که ارزش های جامعه تغییر می کنه ربطی به اینکه جامعه برای پیشرفت نیازمند جمعیت جوان هست نداره. خیلی برام عجیب هست که یه کسی داره سر یک مسئله که جز ساده ترین و پیش پا افتاده ترین مطالب در دموگرافی هست بحث می کنه
اصلا ربطی نداره .
جدی؟ ربطی نداره؟ پس فرد 60 ساله هم می تونه تو نیروی زمینی مثل یک سرباز 20 ساله بجنگه؟ عجب​

so what an oil economy that oil provide 2/3rd of the government income with yearly increase of its debt to foreign countries . not the vision I like for Iran
and Ethiopia is an Agriculture economy that has no similarity to Iran, so its population growth have nothing to do with what Iran will face.
now you explain the situation in the rest of the countries in that list
چقدر حرف های بی پایه ای می زنی واقعاً. ایران یکی از کمترین بدهی های خارجی رو داره که در حال کاهش هم هست. این رو دیگه هر کسی می دونه. تازه بدهی های کشورها به ما که جای خود. در عوض ژاپن سالها هست که بدهی داره ایجاد می کنه و اقتصادش به مرحله انقباض به جای تورم رسیده و مدام دارن با محرک های اقتصادی سعی می کنند چرخ تولید رو دوباره بچرخونند
ضمناً بودجه دولتی کمتر از 50% به نفت وابسته هست. فکر کنم رسیده به 30 رصد تقریباً. یعنی نصف عددی که شما گفتید
این حرف که چون اقتصاد اون بر پایه کشاورزی هست پس فرق می کنه کاملاً اشتباه و بی ربط هست. اتیوپی در کنار نیجریه مثال های بسیار درستی هستند در همون جدولی که خود شما گذاشتید

ضمن اینکه صحبت درباره جمعیت جوان بود، اما شما اومدی جدول نرخ رشد سالیانه جمعیت رو گذاشتی. اگر خیلی دوست داری درست مقایسه کنی، جدول کشورهایی که بیشترین تعداد جمعیت جوان رو دارن بذار تا ببینی. من برات می گم
هند
چین
اندونزی
آمریکا
پاکستان
نیجریه
برزیل
بنگلادش

تمام اینها هم آینده اقتصادی بسیار درخشانی دارن و رو به پیشرفت هستند. آمریکا هم که جای خود​

Last edited:
جدی؟ ربطی نداره؟ پس فرد 60 ساله هم می تونه تو نیروی زمینی مثل یک سرباز 20 ساله بجنگه؟ عجب​
اگر قرار باشه یک تکه چوب به جای اسلحه دستش بدن فرقی نداره . در ضمن لازم نیست 6 میلیون سرباز داشته باشی میتونی کیفیت اونها و تجهیزاتشان را بالا ببری
ضمن اینکه صحبت درباره جمعیت جوان بود، اما شما اومدی جدول نرخ رشد سالیانه جمعیت رو گذاشتی. اگر خیلی دوست داری درست مقایسه کنی، جدول کشورهایی که بیشترین تعداد جمعیت جوان رو دارن بذار تا ببینی. من برات می گم
هند
چین
اندونزی
آمریکا
پاکستان
نیجریه
برزیل
بنگلادش

تمام اینها هم آینده اقتصادی بسیار درخشانی دارن و رو به پیشرفت هستند. آمریکا هم که جای خود
نرخ رشد جمعیت مهم است اونچه شما میخواهید جهش جمعیت هست که تنها نتیجه اون این میشه که مجبور بشی

مثل چین و یا سالهای دهه 90 خودمان سیاستهای شدید کنترل جمعیت ایجاد کنی
چقدر حرف های بی پایه ای می زنی واقعاً. ایران یکی از کمترین بدهی های خارجی رو داره که در حال کاهش هم هست. این رو دیگه هر کسی می دونه. تازه بدهی های کشورها به ما که جای خود. در عوض ژاپن سالها هست که بدهی داره ایجاد می کنه و اقتصادش به مرحله انقباض به جای تورم رسیده و مدام دارن با محرک های اقتصادی سعی می کنند چرخ تولید رو دوباره بچرخونند
مثال زدی من برات گفتم اون کشورها رشد اقتصادشان را از کجا آوردن. هر چند تمام اینها حرف الکی بیش نیست
بالا ترین رشد اقتصادی را سودان جنوبی داره اگر چشم انداز شما از آینده ایران سودان جنوبی هست بسم الله
اینی که ارزش های جامعه تغییر می کنه ربطی به اینکه جامعه برای پیشرفت نیازمند جمعیت جوان هست نداره. خیلی برام عجیب هست که یه کسی داره سر یک مسئله که جز ساده ترین و پیش پا افتاده ترین مطالب در دموگرافی هست بحث می کنه
اتفاقا خیلی هم ربط ارزشهای جامعه ربط دارند توی نتیجه ای که از رشد انتظار داری همونطوری که قبلا گفتم کیفیت از کمییت مهمتر هستش

اگر قرار باشه یک تکه چوب به جای اسلحه دستش بدن فرقی نداره . در ضمن لازم نیست 6 میلیون سرباز داشته باشی میتونی کیفیت اونها و تجهیزاتشان را بالا ببری
این هم یکی دیگه از حرف های بی ربطی که در کنار حرف های دیگه زدی تا بحث رو منحرف کنی
اگه نیروی جوان نداشته باشی همون یه تیکه چوب رو هم دست سربازهات نمی تونی بدی چون تولید نداری و پول نداری
نرخ رشد جمعیت مهم است اونچه شما میخواهید جهش جمعیت هست که تنها نتیجه اون این میشه که مجبور بشی مثل چین و یا سالهای دهه 90 خودمان سیاستهای شدید کنترل جمعیت ایجاد کنی
نه، تعداد نیروی کار (افراد بین 25 تا 60 سال) مهم هست. هر چه میانگین سنی جامعه پایین تر باشه، پتانسیل رشد جامعه بالاتر هست
دیگه شکل هرم جمعیتی و مزایا و معایب اون رو حتی تو مدرسه هم درس می دن فکر کنم. نمی دونم چرا باید راجع بهش بحث کنیم
سیاست دهه 90 میلادی ایران یکی از دلایل مشکل دموگرافی امروز کشور هست که در آینده هزینه های بسیار زیادی رو به ویژه به بخش سلامت وارد خواهد کرد. در اون سیاست زیاده روی شد که نتیجه امروز شد این

همون عدد 2.1 که سالار در مورد سطح جایگزینی گفت برای نرخ باروری مناسب هست. البته برای کشورهای متفاوت فرق می کنه اما برای اکثر کشورهای همون حدود 2.1 هست. برای ایران این عدد به 1.7 رسیده
مثال زدی من برات گفتم اون کشورها رشد اقتصادشان را از کجا آوردن. هر چند تمام اینها حرف الکی بیش نیست
بالا ترین رشد اقتصادی را سودان جنوبی داره اگر چشم انداز شما از آینده ایران سودان جنوبی هست بسم الله
اتفاقا خیلی هم ربط ارزشهای جامعه ربط دارند توی نتیجه ای که از رشد انتظار داری همونطوری که قبلا گفتم کیفیت از کمییت مهمتر هستش
نه عزیزم، شما تا الان ثابت کردی که نه اطلاعاتش رو داری (با توجه به فرمایش های اشتباهتون در خیلی از موارد که از کنارشون گذشتین) که بگی اونها رشد اقتصادیشون رو از کجا آوردن نه اینکه پست هایی که تا الان رکوردش هست چنین چیزی رو نشون می ده

اگه کسی هنوز رابطه بین رشد تولید ناخالص ملی و نیروی کار رو نمی فهمه، این دیگه چیزی هست که باید خودش بره مطالعه کنه و یاد بگیره. به طور قطع با مثالهایی که زده شد ثابت شد که نیروی جوان تاثیر مستقیم بر روی تولید ناخالص ملی داره جدا از اینکه از نظر منطقی هم این مسئله که نیروی کار بیشتر در سن 25 تا 60 سال تعریف می شه و هر چقدر جمعیت این طبقه بیشتر باشه تولید جامعه بیشتر هست کاملاً واضح هست. این مثل این می مونه که بگیم هر چقدر بنزین تو باک ماشین بیشتر باشه ماشین مسافت بیشتری رو می ره. خیلی روشن هست

اینی که کیفیت از کمیت مهم تر هست هم شبیه اون دست جملات عامیانه هست. چین با همون کمیت تونست از یکی از فقیرترین کشورهای جهان بشه دومین اقتصاد جهان که به زودی در کمتر از 10 سال اولین اقتصاد جهان می شه​

Last edited:

مگه خودت نمیگی جزو یک درصد ثروتمندی پس علت بچه دار نشدن پول نیست
بچه سخته
خیلی از رفقای پولدار من بچه ندارن چون وقتگیره

نکته اخر اینکه
بچه هایی که با طرز فکر ضعیف بزرگ بشن کمکی به ایران نمیکنن‌
همون بهتر بگذارین بقیه جمعیت ایجاد کنن​

These African nations are not the US or UK. They don't have the agricultural capability to support this level of population growth which will lead to starvation, poverty and political upheaval in the long run.

Back
Top Bottom