What's new

Iranian Chill Thread

آقا جون همون وضعیت رفا مردم مگه چیزی غیر ازجی دی پی هست، اونو که دیگه عمه احمدی نژاد منتشر نکرده که، البته اگر نمیخوای بگی مسولان بانک جهانی هم ته مونده های احمدی نژادن
نرخ تورم هم هر چی که بوده توی دولت روحانی بیشتر هم شده
بدبختی اینجاست که شما مشکلاتی رو که آمریکایی ها برای اقتصاد ایران به وجود آوردن هم پای تیم اقتصادی و بی ارزگی دولت میزارین

دولت محمود هم مثل هر دولتی خوبی و بدیه خودشو داشت و نمیشه یک جانبه قضاوت کرد ولی مرد مومن قبول کن که سیاست خارجیش و سیاست های اقتصادیش پدر مملکت رو درآورد .

شما قدرت خرید مردم رو تو دولت خاتمی با دوره ی اول ریاست جمهوری احمدی نژاد مقایسه کن و بعد قدرت خرید مردم رو تو دوره ی اول و دوم احمدی نژاد مقایسه کن متوجه سیر نزولیش میشی .

من که رشتم اقتصاد نیست میدونم برای یک کشوری که منبع اصلی صادراتش نفته جی دی پی به هیچ عنوان شاخصی برای رفاه و توسعه نیست. شما اخه چطور این حرفو میزنین؟ توی دولت احمدی نژاد قیمت نفت به شدت افزایش پیدا کرد و درامد های نفتی ایران از مجموع تمام دولت های قبلی بیشتر بود، میتونم بپرسم اون پولا چی شد؟
قضاوت اینکه ایا واقعا اوضاع اقتصادی و رفاه مردم بهتر شده یا بدتر رو میذارم به عهده ی وجدان شما و دیگر کاربرای اینجا.

شما جوری میگی تو دولت روحانی تورم بیشتر شده که انگار این اقا ۳ ساله رییس جمهوره. هنوز ۳ ماه هم نشده اخه، انصاف هم خوب چیزیه. همین الانش هم با این وجود قیمت دلار نزدیک ۵۰۰ تومن ارزون شده و مهمتر اینکه به ثبات نسبی رسیده. شما اجازه بده یکم فرصت بگذره حداقل یک سال. امسال که دست دولت علنا بسته هست چون بودجه ۹۲ بسته شده، ببینین تو سال ۹۳ چه میکنن.

در مورد تحریم ها هم عرض کنم خدمتتون احمدی نژاد یکی از بهترین کمک ها به امریکا بود برای بهانه پیدا کردن در مورد افزایش تحریم ها. یعنی نعمتی بود براشون. دهن مبارکش رو باز میکرد بدون ذره ای تعقل یه حرف بی حساب میزد کلی بهانه میداد دستشون. خدمتی که احمدی نژاد به اسراییل کرد هیچ کس نکرد، بیخود نیست اینقدر ناراحتن از رفتنش.

بعدشم مگه فقط تحریم ها اثر داشته تو اقتصاد کشور؟ یعنی مدیریت داخلی هیچ بوده؟ واقعا اینطوریه؟
ببین عزیزم، من خوب میدونم وضع اقتصادی الان خرابه حاضرم شرط ببندم که وضعیت خود من از همتون بدتره، اون قدر که حتی روم نمیشه بگم ولی اینقدر هم یادم هست که سال نود قبل از تحریم سوییفت حقیقتا وضعیت رفاه به شدت نسبت به دوره های قبلش افزایش داشت تازه با اینکه طرح هدفمندی هم اجراشده بود و همه میگفتن این طرح تورم زاست.
خودت که داری میگی بهانه، اگر خاتمی هم بود همین میشد . البته اگر دوران طلایی دیپلماسی خاتمی و نتایجش از خاطرتون نرفته.
به هر صورت شب دراز است و قلندر بیدار فعلا که این روحانی 4 سال بیخ ریش ماست نتیجه سیاستهای اون رو هم میبینیم
تا حالاش که هیچی.

دولت محمود هم مثل هر دولتی خوبی و بدیه خودشو داشت و نمیشه یک جانبه قضاوت کرد ولی مرد مومن قبول کن که سیاست خارجیش و سیاست های اقتصادیش پدر مملکت رو درآورد .

شما قدرت خرید مردم رو تو دولت خاتمی با دوره ی اول ریاست جمهوری احمدی نژاد مقایسه کن و بعد قدرت خرید مردم رو تو دوره ی اول و دوم احمدی نژاد مقایسه کن متوجه سیر نزولیش میشی .
من هم عاشق چشم و ابروی احمدی نژاد نبودم و نیستم. میدونم میومد شاخص تورم نقطه به نقطه رو به جای اون یکی مطرح میکرد ولی امروز هم دولت جدیدمون هم داره همون شیوه رو با شکلی بدتر دنبال میکنه
یه مثالش رو قبلا آوردم اگر خواستی بگو تا بازم بیارم
آقا جون میدونی انصاف چیه؟ انصاف اینه که وقتی شاخص جی دی پی وجود داره و منابع بین المللی هم اون رو ارائه میدن و نشون میده که از سال 84 تا سال 90 روند افزایشی داشته، اون رو قبول کنی
از سال نود بعد از تحرم سوییفت افت کرده این رو هم من قبول میکنم، انصاف یعنی این

در مورد سیاست خارجی هم من هیچ ایرادی به احمدی نژاد نمیگیرم. اسراییلیها ما رو تهدید به حمله نظامی کردن و میکنن من هم از رئیس جمهور انتظار دارم جوابشون رو بده شما اگر دوست داری واسشون گل بفرستی به خودت مربوطه
این که سرمایه گذاری های خارجی در زمان این دولت با کل دولتهای قبلی برابری میکنه هم برای من یه مفهوم روشن داره.
فشار امریکاییها روی مسئله هسته ای هم هیچ ربطی به احمدی نژاد نداره، نمونه اش دوران خاتمیه و ان شاالله در اینده خواهم گفت و روحانی
بحران جهانی نفت هم از پنج سال دیگه شروع میشه عمرا روحانی جرات کنه سر مسئله هسته ای کوتاه بیاد

Last edited:
من هم عاشق چشم و ابروی احمدی نژاد نبودم و نیستم. میدونم میومد شاخص تورم نقطه به نقطه رو به جای اون یکی مطرح میکرد ولی امروز هم دولت جدیدمون هم داره همون شیوه رو با شکلی بدتر دنبال میکنه
یه مثالش رو قبلا آوردم اگر خواستی بگو تا بازم بیارم
آقا جون میدونی انصاف چیه؟ انصاف اینه که وقتی شاخص جی دی پی وجود داره و منابع بین المللی هم اون رو ارائه میدن و نشون میده که از سال 84 تا سال 90 روند افزایشی داشته، اون رو قبول کنی
از سال نود بعد از تحرم سوییفت افت کرده این رو هم من قبول میکنم، انصاف یعنی این

در مورد سیاست خارجی هم من هیچ ایرادی به احمدی نژاد نمیگیرم. اسراییلیها ما رو تهدید به حمله نظامی کردن و میکنن من هم از رئیس جمهور انتظار دارم جوابشون رو بده شما اگر دوست داری واسشون گل بفرستی به خودت مربوطه
این که سرمایه گذاری های خارجی در زمان این دولت با کل دولتهای قبلی برابری میکنه هم برای من یه مفهوم روشن داره.
فشار امریکاییها روی مسئله هسته ای هم هیچ ربطی به احمدی نژاد نداره، نمونه اش دوران خاتمیه و ان شاالله در اینده خواهم گفت و روحانی
بحران جهانی نفت هم از پنج سال دیگه شروع میشه عمرا روحانی جرات کنه سر مسئله هسته ای کوتاه بیاد

من در مورد اقتصاد تخصص ندارم که کارشناسانه نظر بدم ولی چیزی که معلومه اینه که قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده . حقوق ها ثابت مونده و قیمت ها چند برابر شده . خیلی از شرکت ها و کارخانه های ما که به دروغ ادعای خودکفایی می کردن بعد تحریم ها معلوم شد که کاملا وابسته اند .

توی 8 سال دوران احمدی نژاد اختلاف طبقاتی به شدت افزایش پیدا کرد که پولدار ها هر روز پولدار تر بشن و فقیر ها هر روز فقیرتر .

در خصوص سیاست خارجی هم اصلا با شما موافق نیستم عزیز . احمدی نژاد رو میشه به عنوان بی سیاست ترین رئیس جمهور ایران دونست .

این آقا به جای اینکه به دنبال کاهش تنش ها و حساسیت ها باشه هر حرفی رو هر جایی میزد و یه عده حزب الهی افراطی هم ازش حمایت می کردن . دنیای امروز دنیای عربده کشی و قلدر بازی نیست و باید با سیاست جلو رفت و با پنبه سر برید اما شما روابط خارجی ما رو با دنیا در طول 8 سال گذشته ببینید .

من به روحانی رای ندادم ولی فکر نمی کنم که ایشون بتونه 3 یا 4 ماهه حتی 2 ساله معجزه کنه و کشور رو به وضعیت عادی برگردونه .

بهتره منتظر بمونیم و زود قضاوت نکنیم .

Last edited:
من در مورد اقتصاد تخصص ندارم که کارشناسانه نظر بدم ولی چیزی که معلومه اینه که قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده . حقوق ها ثابت مونده و قیمت ها چند برابر شده . خیلی از شرکت ها و کارخانه های ما که به دروغ ادعای خودکفایی می کردن بعد تخحریم ها معلوم شد که کاملا وابسته اند .

توی 8 سال دوران احمدی نژاد اختلاف طبقاتی به شدت افزایش پیدا کرد که پولدار ها هر روز پولدار تر بشن و فقیر ها هر روز فقیرتر .

در خصوص سیاست خارجی هم اصلا با شما موافق نیستم عزیز . احمدی نژاد رو میشه به عنوان بی سیاست ترین رئیس جمهور ایران دونست .

این آقا به جای اینکه به دنبال کاهش تنش ها و حساسیت ها باشه هر حرفی رو هر جایی میزد و یه عده حزب الهی افراطی هم ازش حمایت می کردن . دنیای امروز دنیای عربده کشی و قلدر بازی نیست و باید با سیاست جلو رفت و با پنبه سر برید اما شما روابط خارجی ما رو با دنیا رو در طول 8 سال گذشته ببینید .

من به روحانی رای ندادم ولی فکر نمی کنم که ایشون بتونه 3 یا 4 ماهه حتی 2 ساله معجزه کنه و کور رو به وضعیت عادی برگردونه .

بهتره منتظر بمونیم و زود قضاوت نکنیم .
Kolan harfat doroste, vali motesafane zendegitoon bad taro bad tar khahad shod.

Age fekr mikonin ke chon ye akhoonde jadid oomade sare kar, zendegitoon behtar mishe eshtebah mikonin. Az ahmadinejad shayad behtar bashe, vali akharesh ye akhoonde jomhooriye eslamie.

Donya, che donyaye shargh che gharb, Irano dar hade kore shomali mibine. Vegheiyatesham ineke ziad be kore shomali Iran fargh nadare. 100 salam Iran zire tavaromo, tahrimo badbakhty kamaresh beshkane, HICH KAS to donya vasash ahamiyat nadare va nakhahad dasht.Ya in arabaye vatan forosh Irano be donya baz mikonan, ya donya be zoor baz mikone Irano, vali ghablesh Iran nabood mishe.

Dige khod dani.

Takmil koni?

آره . بعضی از جزوه ها ناقص بود که خدا رو شکر تازه الان بعد 4-5 ساعت تموم شد :D

الانم میخوام برم بخوابم .

راستی شما شبا ساعت چند میخوابی عزیز ؟

آره . بعضی از جزوه ها ناقص بود که خدا رو شکر تازه الان بعد 4-5 ساعت تموم شد :D

الانم میخوام برم بخوابم .

راستی شما شبا ساعت چند میخوابی عزیز ؟
LOL man kheyli khaabam monazzam nist.
optimum e khaab , 7 saat hast, vali man beyn e 6 ta 7 saat ma'moulan mikhaabam ;)

Pakistan Affairs Latest Posts

Country Latest Posts

Back
Top Bottom