What's new

Çay Bahçesi

Bu teror videosunun youtube yorumlarinin cogu ruslardan. Sanki pkklisi, rus'u hepsi bir anda ortaya cikmislar.
Ben bir iki rusca birsey yazinca kudurdular. Turkce konusan putin cocuklarinin tavirlari hepsinden beter.
Biraz elim rahat olsa, Ukrayna ordusu terorle mucadele birliklerine Turkiye'den gonullu adam toplayacagim. Maalesef simdi mumkun degil.
Turkiye'de gonullu terorle mucadele hizmeti olmali. Ukrayna'da bu var, isteyen, direkt cephe bolgesinde savasa katiliyor. Mintika temizligi, ictima, patates soyma yok direkt savas var. Isteyen gidip, cizrede sinir noktasinda vatanini bekleyebilmeli.

2011 den beri acilim ve sacilimi Vanli Besir Atalaya devrettiler. Icine okudu ortaligin. Simdi sesi sedasi yok, maymunun.
Benim moralim bozulmuyor, yillarca silah stokladilar. Son Kobane olaylarinda o destegi vermekle en büyük hatayi bu Hükümet yapti. PKK yi nerdeyse bilincli olarak uluslararasi camiada legal zemine oturttular. 2015 de cok sayida Sniper tüfekleri ve modern Manpad aldi PKK. Ruslarin,Iranlilarin ve hatta Bati Devletlerinin YPG ye verdiklerini buna katmadim. Ben böyle olacagini biliyordum ve dost ortaminda herkese anlattim. Adamlar 2013-2015 icinde 6000 terörist sayisini 30.000 e cikarmislar.
Adamlar su anda sivillerin arasina saklanmis. Siviller de sivil sayilmaz,hepsi isbirlikci.
Dikkat edersen, Savas Helikopteri kullanilmiyor.
Modern akustik sistemlerle tespit etmezsen, havadan UAV bu durumda pek bir sey görmez.
M-60 lari ise "Roketsan" kafes korumasi olmadan oraya sokmak kurban etmektir.
Cok hata yapildi ve yapiliyor.
@Neptune @UkroTurk

MANPAD oldugu icin mi helikopter kullanilmiyor?
Eger MANPAD oldugu icin helikopter kullanilamiyorsa cok yazik. Aynisi Ukrayna'da oldu, ucak kaybetmemek icin havadan saldiramadilar.

Mahalle catismasindan daha dar alanda gerceklesiyor. Apartman dairelerinden isabet aliyorlar.Akustik sistem veya Helikopter atis yapilan yerleri bulabilir mi?

MANPAD oldugu icin mi helikopter kullanilmiyor?
Eger MANPAD oldugu icin helikopter kullanilamiyorsa cok yazik. Aynisi Ukrayna'da oldu, ucak kaybetmemek icin havadan saldiramadilar.

Mahalle catismasindan daha dar alanda gerceklesiyor. Apartman dairelerinden isabet aliyorlar.Akustik sistem veya Helikopter atis yapilan yerleri bulabilir mi?

Hem helikopter hem jetler sayesinde hava destegi var. Ozellikle jetler cok is yapiyor.
Ama bunlarin hepsi kirsalda oluyor, sehirlerde degil. Kirsalde ne zaman harekat olsa iki gune bir jetler hava saldirisi yapiyor, yerdeki piyade unsurlerine destek amacli veya genel bolge temizligi icin. Sirf docka mevzilerine jetler atis yapiyor yerdeki adam rahatlasin diye.

Ama meskun mahal degisik is, zaten tank ile sokaga cikmisiz, sirf AB ile multeci anlasmasi yaptigimiz icin simdilik sesleri cikmiyor ama top/helikopter vs vs kullanamazsin. Propaganda tavan yapmis, herseyi net aciklamalisin.

Biraz da kendi sucumuz cunku herzamanki gibi yavas davraniyoruz, parayi basip slat armor felan alip stoklamamiz lazim idi.

Su an terror orgutun butun konsentrasyonu sehirlere yonelik, her yerde adam toplayip hazirlandilar. Zaten yazdan bu yana kirsalda temizlik yapildi ve daha cok buyuk/zorunlu yerler vuruldu. Agri dagin eteginde kac defa hava saldirisi yapildi, birde Daglica bolgesi felan.

Su an ki uc buyuk bolge temizlendikten sonra mumkun oldukca birliklere derhal derin kapsamli meskun mahal tatbikati verilmeli, hatta genel egitim vs specifikasyon tarzi ayrinti yapilmali.

Kucuk koy evinden tut bizim kucuk/dar sokaklarina kadar iyi bi tazelenme yapilmasi lazim. Bir kac hafta once koy evine baskin yaparken tamamen yanlis gitti, bir adam icerde, timin gerisi disarda, aractan iceriye ates aciyorlar. Daha sonra sehitlerimizin 2014 yilinda katildiklarini gordum, zaten olayin oldugu yer bunden once pek duyulmayan bir yer idi (ondan ilgimi cekti zaten). Bu tur hatalar birdaha yapilmamali.

Last edited:
Akustik sistem
Akustik sistem gayet rahat hedef buluyor.

CXP2RC2W8AELEp-.jpg

CXP2XHYWMAAWsQd.png

@UkroTurk

Ayrica bu kis uyulmamali. Parayi basip eksiklerimizi gidermemiz lazim ve ozellikle kirsalda ve yurtdisinda saldirilara devam etmemiz lazim. Bugun gelecek yazin provasini yasiyoruz.

Birde bizim erler celik yelek kullaniyor mu?
Ukrayna'da gonullu savasanlar kendi celik yeleklerini satin aliyorlar.
Veya es,dost akraba savasa gidene celik yelek parasi topluyor.
Basit ama can kurtaran bazi seyleri ihmal mi ediyoruz?
Bizde de celik yelek olsa faydali olur. Sonucta terorist top atisi yapmiyor. AK-47 cekirdegi veya el bombasi alt tarafi.
Kucuk squad dronelari da bol bol kullanilabilirlr. Bize konusmak kolay tabii. Orada isler nasil yuruyor acaba.

Ruslara o evlerden ates acilsaydi, o mahalleyi GRAD yagmuruna tutarlardi.

kendi sucumuz

konusmak kolay tabii

HDP terör uzantisi, CHP ve AKP icinde de sempatizan da bol.
Özellikle belirli bir radikal "mezhep" kökeni cok faal ! PKK li olmamalarina ragmen eylem birligi icindeler.
Dikkat edin bu saldiriyi youtube yükleyen kisi " sözde kadin hakcisi ve yesil savunucusu bir sol terör örgüt mensubu"!

2011 den beri acilim ve sacilimi Vanli Besir Atalaya devrettiler. Icine okudu ortaligin. Simdi sesi sedasi yok, maymunun.
Benim moralim bozulmuyor, yillarca silah stokladilar. Son Kobane olaylarinda o destegi vermekle en büyük hatayi bu Hükümet yapti. PKK yi nerdeyse bilincli olarak uluslararasi camiada legal zemine oturttular. 2015 de cok sayida Sniper tüfekleri ve modern Manpad aldi PKK. Ruslarin,Iranlilarin ve hatta Bati Devletlerinin YPG ye verdiklerini buna katmadim. Ben böyle olacagini biliyordum ve dost ortaminda herkese anlattim. Adamlar 2013-2015 icinde 6000 terörist sayisini 30.000 e cikarmislar.
Adamlar su anda sivillerin arasina saklanmis. Siviller de sivil sayilmaz,hepsi isbirlikci.
Dikkat edersen, Savas Helikopteri kullanilmiyor.
Modern akustik sistemlerle tespit etmezsen, havadan UAV bu durumda pek bir sey görmez.
M-60 lari ise "Roketsan" kafes korumasi olmadan oraya sokmak kurban etmektir.
Cok hata yapildi ve yapiliyor.
@Neptune @UkroTurk

Maalesef durum vahim. Bakanların damatlar arasından seçildiği bir ülkede en azından kritik bakanlık makamlarına vekiller yerine aynı bakanlıkta çekirdekten yetişmiş bürokratların atanması kanaatindeyim. Hocam, adamlar göz göre göre yığdılar her şeyi. Ama benim bakış açımdan adamların bizi fark atarak yendikleri bir konu var. O da PR/propaganda olayı ve göz göre göre devletimiz yıllardır bu konuda bir tane adım atmadı. Daha yeni yeni görüntü paylaşmaya başladılar, terör arananlar diye platform kuruldu vs vs. Tamam PYD işid'le savaşıyor onu anladık. yıllar önce Batılı hükümetler PKK'yı partner ya da direniş hareketi olarak görüyordu. Adamlar öyle bir propaganda/PR çalışması yaptı ki (Örnek: haber kaynaklarına servis edilen görsel içeriklerde hep saçı açık genç kadın teröristler, yok efendime söyleyeyim biz Kürt olmayan halkları da koruyoruz ayakları..) orada yaşıyorsunuz daha iyi bilirsiniz, sokaktaki Avrupalı'ya bile sorduğunda adama gözleri kapalı özgürlük savaşçısı diyor. Önceden Batı'da bu sadece çıkarına göre hareket eden hükümetlerle sınırlıydı. Artık avrupalı seçmenlerin nabzına da inmeleri şunu gösteriyor; bu saatten sonra her türlü dezenformasyonu gözleri kapalı yaparlar da yuttururlar da..ki yapıyor adamlar. Bu propaganda/PR zafiyetinde mahal veren devlet kadar biz de suçluyuz. Arada bir her gün tasvip etmediğimiz, her gün yaşanan tecavüz vakaları ulusal infial yaratıyor, toplumsal bilince dönüyor iş. Sadece ölenin resmi profillere konmuyor artık. Protestolar da yapılıyor. Bunlar güzel şeyler olması gereken şeyler. Ama mesela, daha dün yıl başıydı. Bu arada herkese mutlu yıllar. Herkes kafasına eseni yapsın, kimseden de bir beklentimiz yok, verem edebiyatı da yapmıyoruz. Ama insan merak ediyor. Dün gece sen üç şehit verdin Türkiye'm? Belki daha fazla oldu şu an. Kimisi üç yetim bıraktı kimisi ise millet ondan geriye doğru saymaya başladığında karanlıkta eşkıyayla çatışırken şehit düştü. Bir tane bile mi eylem olmaz? Bir tane bile toplumsal farkındalık olmaz. Daha yeni yeni gelmeye başladı kafes korumaları. 30 yıl boyunca bu teröristlerle çatıştık, birçok defa şehir çatışması olmuştur mutlaka ama neden akıllanmadık da yıl olmuş 2016 yeni yeni kafes takıyoruz. Konuşacak çok şey var da... :)

Sesimizi kimseye duyuramayacak olmamız da herhalde en sinir bozucu kısmı olmalı.

fark atarak

Terör Silahi onlara dönmedikce herseye göz yumuyorlar para aklama, uyuturucu ve fuhus sektörüne.
Paralar örgüte ve silaha akti, gözler önünde.
Sorun ülke olarak nasil temsil edildigimizde . Cüppeli rating rekorlari kirar ve Yasar Nuri yok edilirse yapacak bir sey yok.
Türk'ler ile kara carsaf ve sübversif toplum,
PKK ve o "mezhep" ile manipülatif yayinlarda progresif anlayis projeksiyonu yapiliyor.
Bireysel caba ile Isvicreyi dizen getiren insanlar da var. Ama genis kitlelerde toplumsal zeka zayif.
O lanet tank vurulmasi filmini youtube yükleyen eleman sol terör örgütünün kadin elemani ve bundan önce de kadin haklari ve yesilci aktivist'dir.
Cizre'yi muhtemelen terk edecegiz. AIHM 8 gün cevap süresi verdi. AKP nin eline cekilme argümani vardiler, tam zamaninda. Zaten AKP son günlerde "Özyönetim"i konusma istegini basina sizdiriyordu.

Cizre olaylari Eylül'de basladi, hala yeni mi Roketsan kafesleri geldi ? Inanamiyorum.
Neden akustik Sniper ve ates tespit cihazlari alinmiyor ?

Allah yardimciniz olsun.
Biz elimizden geleni yapiyoruz ondan süphen olmasin.
@Neptune

Maalesef durum vahim. Bakanların damatlar arasından seçildiği bir ülkede en azından kritik bakanlık makamlarına vekiller yerine aynı bakanlıkta çekirdekten yetişmiş bürokratların atanması kanaatindeyim. Hocam, adamlar göz göre göre yığdılar her şeyi. Ama benim bakış açımdan adamların bizi fark atarak yendikleri bir konu var. O da PR/propaganda olayı ve göz göre göre devletimiz yıllardır bu konuda bir tane adım atmadı. Daha yeni yeni görüntü paylaşmaya başladılar, terör arananlar diye platform kuruldu vs vs. Tamam PYD işid'le savaşıyor onu anladık. yıllar önce Batılı hükümetler PKK'yı partner ya da direniş hareketi olarak görüyordu. Adamlar öyle bir propaganda/PR çalışması yaptı ki (Örnek: haber kaynaklarına servis edilen görsel içeriklerde hep saçı açık genç kadın teröristler, yok efendime söyleyeyim biz Kürt olmayan halkları da koruyoruz ayakları..) orada yaşıyorsunuz daha iyi bilirsiniz, sokaktaki Avrupalı'ya bile sorduğunda adama gözleri kapalı özgürlük savaşçısı diyor. Önceden Batı'da bu sadece çıkarına göre hareket eden hükümetlerle sınırlıydı. Artık avrupalı seçmenlerin nabzına da inmeleri şunu gösteriyor; bu saatten sonra her türlü dezenformasyonu gözleri kapalı yaparlar da yuttururlar da..ki yapıyor adamlar. Bu propaganda/PR zafiyetinde mahal veren devlet kadar biz de suçluyuz. Arada bir her gün tasvip etmediğimiz, her gün yaşanan tecavüz vakaları ulusal infial yaratıyor, toplumsal bilince dönüyor iş. Sadece ölenin resmi profillere konmuyor artık. Protestolar da yapılıyor. Bunlar güzel şeyler olması gereken şeyler. Ama mesela, daha dün yıl başıydı. Bu arada herkese mutlu yıllar. Herkes kafasına eseni yapsın, kimseden de bir beklentimiz yok, verem edebiyatı da yapmıyoruz. Ama insan merak ediyor. Dün gece sen üç şehit verdin Türkiye'm? Belki daha fazla oldu şu an. Kimisi üç yetim bıraktı kimisi ise millet ondan geriye doğru saymaya başladığında karanlıkta eşkıyayla çatışırken şehit düştü. Bir tane bile mi eylem olmaz? Bir tane bile toplumsal farkındalık olmaz. Daha yeni yeni gelmeye başladı kafes korumaları. 30 yıl boyunca bu teröristlerle çatıştık, birçok defa şehir çatışması olmuştur mutlaka ama neden akıllanmadık da yıl olmuş 2016 yeni yeni kafes takıyoruz. Konuşacak çok şey var da... :)

Sesimizi kimseye duyuramayacak olmamız da herhalde en sinir bozucu kısmı olmalı.
dostum inan biz propagandanin 100 mislini yapsak onlar bizi gene duymazlar.hani derler ya namazda gozu olmayanin ezanda kulagi olmaz diye o hesap...tek kurdler degil ermeni ve yunan ve saire birlikte propaganda yapiyorlar bizim tarihte oldugumuz gibi guvencegimz tek biz variz ve bizim sesimiz hic yuksek cikmayacak ve biz sessiz olecegiz..
ama halkimiz sunu anlamali namuslulularda namussuzlar kadar cesur olmali ki ulkemiz ayakta kalsin!!!

@UkroTurk

Rusya, Iran ve usagi PKK propaganda yaparsa biz de gerceklere dayanan veriler verelim, dilleri uygun yerlerine girsin

Nükleer silahlar Dünya'nin basina cok büyük bir beladir. Ancak nükleer silahlari olan Devletler ekonomisi ne kadar zayif olsa bile Süper Güc diye anilir. Falkland Savasini hatirlayalim. Arjantin Ingiltereyi cok fena köseye sikitirmisti. Buna ragmen Demir Leydi Margaret Thatcher bir nükleer baslikli atom denizaltisini Arjantin aciklarina gönderdi ve baskent Buenos Aires'e nükleer saldiri tehdidinde bulundu. Atekes saglandi. ABD 2. Dünya Savasinda Japonya'ya tüm cabalarina ragmen direnci tam kiracak ve üstünlük saglacak bir care bulamadi. Hirosima ve Nagasaki'ye nükleer saldirida bulundu ve Japonya teslim oldu. O tarihte ne nükleer santraller vardi ne de bugünkü güclü santrifuj kaskadlari.
Hatta ABD'nin Almanlarin Belcika Kongosundan temin ettiklerin 1 ton Uranoksidin büyük kismini ele gecirdiklerini ve bu cevheri kullandiklari hala iddia edilir. Almanya savasi kaybedecegini anladiginda müttefigi Japonya'ya bu cevheri bir cok defa teklif etmistir, ancak Japonya red etmistir.
Ilk nükleer reaktör 1954 de Rusya'da devreye giren 5 MW lik Obninsk reaktörü dür. Gücü aynen 50 yildir calisan Cekmece reaktörü kadar dir.
Gun-type baslik üretmek , bilim adamlarinin hünerine ve altyapiya baglidir. 2.Dünya savasinda gerekli malzeme kimyasal, termal ve manyetik alan (Siklotron) teknigi ile elde edilmistir.

bence bu yeter..... Mythos ( mit) lerden korkmayalim

Kisaca : Putin nükleer silah kullanirsa NATO falan bir yana, yara almayacagini düsünmesin !

QUOTE Russian General Alexander Lebed 1997 :

" I am worried 100 of our 250 suitcase nukes are lost from inventory, we don't know who got them "!

Quote : Wikileaks

@Baybars Han

B61 gravity nuclear weapons in Turkey, 40 of them assigned to the Turkish Air Force. The PAL codes for those 40 weapons are controlled by Turkey, and are deliverable on Turkish F-16's. Their yield is dialable up to 50 kt.

Pal_controller.jpg

Back
Top Bottom