What's new

Çay Bahçesi

iranian chinese

You forget the miserable Indian trolss

tayyip ihaleyi iptal etti

Bunu ZAMAN (NAMAZ) da cok yazmislardi

Arkadaşlar burada diger bölümlerde CIN, RUS, IRAN ve Hindistan trollerine karsi mücadele eden üyelere nasil AMBARGO ve KARARTMA uygulandigini gördük.

Simdi alttaki bu gazetenin yazdiklari hakkinda görüsünüzü alayim, bir tek olumlu sey veya toplumu karamsarliga sürüklemeyecek konu var mi ? Tam baski Psikolojik savas degil mi ? Sanki Pravda veya DieWelt

Cumhuriyet Gazetesi - Anasayfa

@UkroTurk

@Hurshid Celebi zaten sana ifade etmiştim. Ben artık Rus kanallarını izlemeye bıraktım. Sadece Ukrayna'dan bir tane habersitesini izliyorum.Beynim moronlaştı:)

@Sinan Arkadaşımızı banlamışlar. Çok yanlış.

Hadi beni banlasalar neyse. adam eski üye, hiç mi sahip çıkanı yok?

Ukrayna haberlerine göre Türkiye işgal iddialarını redediyor.Sadece eğitim Maksatlı 300 asker bulundurulacağını söylüyorlar. cumhuriyetciler bu durumdan rahatsız mıymış? Anlayamadım?

hiç mi sahip çıkanı yok?

cumhuriyetciler bu durumdan rahatsız mıymış

He...:agree:, postmodern romantik Sovyet hayranlari.
Burasi cok enteresan bir forum, gecenlerde "düsman troller" hurraa yaziyordu, Rusya sizi söyle yapar byöle yapar. Gaz'dan bagimsiz olamazsiniz. Ruslar yeni aleternatif boru hatlarini engeller. Eeeh... ne oldu. Iyi olmus yazdiklari. ACIK Istihbarat olmus gibi. Irak'a daldik, daha da saglam varlik gösterecegiz ki, 31 Aralika kadar ihalesi tamamlanacak olan ve birkay ayda bitirilecek Kuzey Irak Federe Kürt Devletinden gececek 180 km lik gaz boru hatti, RUS usagi düsman Iran ve kukla Irak rejimince sabote edilmesin !

@UkroTurk

Rus gemisi Bogaz'dan gecerken @UkroTurk

rus-provokasyonu-371.jpg

Doğalgazda C planı da hazır - Milliyet Haber

Doğalgazda C planı da hazır
Rusya’nın doğalgazı kesmesi ihtimaline karşılık Katar ve Azerbaycan’la mutabakat imzalayan Türkiye şimdi de Kuzey Irak doğalgazını ithal etmeye hazırlanıyor. Bu amaçla inşa edilecek 180 km lik Şırnak Boru Hattı’nın ihalesi yılbaşına kadar yapılacak

Aktuel hatlar bunlar mi olacak? (petrol hatlari gibi mi olacak?)
enerji%202.png

Kuzey bilmemne federasyonuna nasil guvenilecek?
Yarin aynisini onlarda yapacak?
Katar gazi nasil getirilecek Turkiye'ye, simdi Irak yonetimi gicik olur, gecirtmez.
Qatar-Gas-Lines-to-Europe.jpg

Yeni durumda rota israil'i gosteriyor.

rus-provokasyonu-371.jpg

Poor soldier, it would be very heavy. He needs French pods.
vzr4hskvcadkgoh6xd3k.jpg

Poor soldier, they've forgatten Gibka systems:)
Russian%2BGibka%2B3M-47%2B(Gimlet)%2Bnaval%2Bair%2Bdefense%2Bmissile%2Bsystem%2B%5B640x403%5D%2B-%2BImgur.jpg

Or Remote contrrlled French SInbad
20150703085637_1.jpg

If they wanted, we would sell KMS IGLA Turkish systems:)
images

@Hurshid Celebi
Why dont YTKB Turkish Patrol Boats have KMS BORA?
17-49-50-bora01.jpg

Yardiminiza ihtiyacim var.

TSK'nin tüm modernizasyon projelerini nereden nasil ögrenebilirim veya en azindan en önemli projelerini liste halinde aciklamislar midir?

Örnegin:

- 1000 Altay tanki
- 100 F35
vs.

Yardiminiza ihtiyacim var.

TSK'nin tüm modernizasyon projelerini nereden nasil ögrenebilirim veya en azindan en önemli projelerini liste halinde aciklamislar midir?

Örnegin:

- 1000 Altay tanki
- 100 F35
vs.
Kuvvet sitelerinde az çok yazar bir şeyler.

@Hurshid Celebi

I dont know?
Which systems did you mean? Hangi light sistemler var bunlardan baska?
(Uzun zamandir cevap yazamiyorum, yasak herhalde cevap yazmam, sadece tag yapabiliyorum. Entry kirliligi olmasin diye midir acaba?)

Herhalde Isi veya IR gudumlu sistemler ucuz, radarsiz calisyorlar. isi arama ve ir arama arasindada belki fiyat farki vardir.
RAM ler bir radara bagli calisiyor herhalde.
Cinlilerde gemiler icin kendi RAM'lerini yapmislar. ANcak asagidaki fotograftaki arac Cinlilerin KMS gibi bir sistemine bir radar anteni eklenmis hali. Cok ucuz oldugu belli.
YTKB'lerin kendi hava radari vardir herhalde, 2x40mm Boforsu CIWS olarak kullaniyordu herhalde. Stingerler eklense fayda etmez mi?
FLV-1/FLG-1/FL-2000 Wheeled Air Defence Vehicle
FLV-1-SAM-System-1S.jpg

There is a FLIR, laser rangefinder, and most probably a laser designator, contained in a ball mount between the missiles with a search radar mounted on the top of the system. The search radar appears to be a variant of the NRIET AS-901 series, an L-band MTI with ~20 km range. The FLV-1 can be used for used for independent close in protection of high value assets.

Hostile - Modlar Rus, Cin, Hindistan ve Iran . Sinan canla basla savunuyordu

YTKB'lerin kendi hava radari vardir herhalde, 2x40mm Boforsu CIWS olarak kullaniyordu herhalde. Stingerler eklense fayda etmez mi?

Bora sistemi yerlidir ve yerli üretim Stinger kullanmakta .
Toplar 2x40 mm OTO -Melara

Main ASuW armament is made up to a single Oto Melara twin 40/L70 Compact 40mm gun offering a fire rate of 4,500rpm and range of 8.6 km (4,6nm). Soft-kill defence is provide by two 12.7mm STAMP (Stabilized Automatic Machine Gun Platform) remotely controlled machine guns from Aselsan. Capable of firing 200rds/min of conventional ammunition and featuring automatic target tracking and ballistic calculation, these guns are quite effective against asymmetric threats. The ASW suite consist of two rails for depth charges and two Roketsan ASRLS six barreled anti-submarine rocket launchers fitted in the stern area.

The CIC features five multifunction consoles: one of the STAMP machine guns, one TASK-40 for Oto Melara gun, one of the Simrad SP92 MkII sonar, one of the Raytheon radar and one of for the ASRLS rocket launcher.

Aselsan also provided its ASELFLIR 300D EO director and fire control system capable of determining, identifying and tricking high speed targets on the sea surface, in the air and on land. It tracks up to six targets simultaneously. Aselsan was also responsible for an integrated communication system providing both internal and external communication capabilities. It includes wideband radios, commercial SATCOM equipment, as well as secure open voice and data communications.

Havelsan supplied message handling systems, two HF transceivers, two LF/HF receivers, two Duplex HF Data modems, and two VHF/UHF transceivers with Have Quick II for integration of navigation, communications, C2 and weapons into boats combat system.

Yaltes provides the operator consoles and tactical bridge display units and the Kongsberk Maritime delivered the Simrad SP92 MkII hull-mounted multi-frequency sonar. It is designed for detection of weak and scattered targets, is capable of operating in 11 different frequencies, and has detection range of more than 3,000m

Raytheon’s surface search radar ensures safe navigation and detection of surface targets at close range. Other sensors include the IFF Mod4, a Ship Information Transmitting Syystem (GBDS) and the TB-SH under water phone.

Back
Top Bottom