What's new

Çay Bahçesi

Kendini neyle kiyasliyorsun sen? O halde doktorlarda asgari ucrete calissin. Komunist ulkesi olalim

Bu kıyaslama demem ben bunlar halkın parası ile (yani benim gibi milyonların) sefa sürüyorlar.
Benim paramla V12 mercedes e binemez. Helal etmem. Haram ederim, ediyorum da.
Onun benzini de masrafları da bakımı da parası da bizim cebimizden çıkıyor. HARAM OLSUN.

Bu AB boşuna kimse kusura bakmasın bizim gibi görgüsüzleri AB'YE falan almamamakta diretmiyor. Adamların politik nedenleri var o ayrı ama gerçekten yobaz görgüsüz bir millet olduğumuz gerçeğini de değiştirmiyor.

Önce insan kendini bilecek. ama ne de olsa bu ülkede kimse sormaz sorgulamaz.
Bakanı biner, anlarım, başbakanı biner anlarım. en kıytı köşedeki boka kadar böyle pahalı araçlara neden biniliyor?

Halkın cebi kimin umrumda,
ben hiç paşaların böyle araçlara bindiklerini görmedim. Neden; askere gelince, tanka topa gelince "para yok"

Last edited:
Bu kıyaslama demem ben bunlar halkın parası ile (yani benim gibi milyonların) sefa sürüyorlar.
Onun benzini de masrafları da bakımı da parası da bizim cebimizden çıkıyor. HARAM OLSUN.

Bu AB boşuna kimse kusura bakmasın bizim gibi görgüsüzleri AB'YE falan almamamakta diretmiyor. Adamların politik nedenleri var o ayrı ama gerçekten yobaz görgüsüz bir millet olduğumuz gerçeğini de değiştirmiyor.

Bakanı biner, anlarım, başbakanı biner anlarım. en kıytı köşedeki boka kadar böyle pahalı araçlara neden biniliyor?

ben hiç paşaların böyle araçlara bindiklerini görmedim. Neden; askere gelince, tanka topa gelince "para yok"
Sonradan görme olunca milletin parasıyla yaşadığı lüks yaşantıyı, pahalı aksesuarları asalet sanıyor.. Sorsan israf haram derler. Cumhuriyet tarihinde hiç bir dönemde böyle israf görülmemiş.

DKH3iafWsAApKkk.jpg

DW0U9z9WsAA-WI4.jpg

@gölgelerin prensi

Siz aşırı A Haber kanalı propagandasına maruz kalmışsınız.

Ecevit Amerika'nın ambargosuna rağmen "gölge etme başka ihsan istemem" diyerek Kıbrıs harekatını yapmış ve Atatürk'ten sonra toprak kazanan tek lider olmuştur. Bu ambargoya karşılık ABD üssü İncirlik'i kapatmıştır. ABD'nin karşı çıkmasına rağmen haşhaş ekimini serbest bırakmıştır. PKK'ya açıkça destek veren İncirlik üssünü bile kapatamayan AKP genel başkanını Ecevit'le kıyaslamak bile ayıptır.

1990 yılları güneydoğuda gördüm göğüs göğüse örgütle çatışan elinde doğru dürüst silah olmadığı için vurduğumuz teröristin elindeki Kannasi aldık ve örgüte karşı kullandık...

90'lı yıllarda ben de Doğu'da idim. Askerin silahı G-3 idi ki fena silah değildir. Öyle silah sıkıntısı vs hiç yoktu. Öyle bir yazmışsınız ki, sanki bizim elimizde çakı bıçağı vardı teröristlerde tüfek. Yok öyle bir şey.

On yıllarca uyutulan bu memleket Abd ve Alman ın hiberi ile idare edildi...

Bu hibeler Türk askerinin Kore savaşında verdiği canı karşılığında "Marshal yardımı" adı altında, AKP genel başkanının ağzından hiç düşürmediği Adnan Menderes döneminde gelmiştir. Yunanistan ve bazı Avrupa ülkelerine de bu yardım yapılmıştır. Menderes aynı zamanda uçak fabrikalarımızı kapatan şahıstır.

Bugünkü projelerin bir çoğu AKP'den önce başlamıştır. Özellikle ABD'nin Kıbrıs savaşındaki ambargosu sonrasında ilk olarak ASELSAN kurulmuştur. Roketsan, Havelsan, TAİ kurulmuştur. AKP'nin kurduğu bir tane fabrika var mı?

Türk Milleti PKK terörizmine karşı tabii ki Türk Silahlı Kuvetleri'nin yanındadır. Bu anlamda birlik ve beraberlik açısından sorun yoktur, olamaz da.

Ama, AKP iktidarının bu savaşı kendi siyasi emellerine alet etmesine de izin vermeyiz. Yanlışlıkları eleştirmek her zaman demokratik hakkımızdır, eleştireceğiz de.

Last edited:

Bakanlar haric herkes kendi arabasini kendisi odemeli. Buna katiliyorum.

Ecevit dahil devamindaki tüm siyasi iktidar dönemlerini gördüm... mercedes..vb. lüks araçlara bilinmiyen bir dönem malesef görmedim...

Bu da külliyen YALAN...! Araştırdım gerçek mi diye. Fatih Altaylı'nın bu yazı her şeyi özetlemiş.
http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli/680680-yerli-makam-araci-olur-mu

Zaten benim bildiğim bir rahmetli Bülent Ecevit var, “Türkiye başbakanlar tarihinde yerli otomobile binen” tek olarak.
Hatırlarım. 1970’lerin ortasında başbakanlık koltuğuna oturduğu her iki seferde yaptığını...
Ecevit’in ilk başbakanlığında devlette makam arabası olarak “Amerikan”kullanma geleneği vardı.
Cumhurbaşkanlığı’nın eski Cadillac’ı vardı. Bir de Mercedes 600 Pullmann’ı.
Başbakanlıkta ise genelde Chevrolet kullanılırdı.
Ecevit başbakan oldu.
Chevrolet’yi garaja çektirdi ve o zamanlar Türkiye’de üretilen üç markadan birini makam otomobili olarak seçti.
Üç marka dediğim biri Anadol, diğeri Murat 124, bir de Renault 12.
Ecevit’in tercihi Renault 12 oldu. Makam için onu seçti. Başbakanlığı süresince ona bindi.

Sonra 12 Eylül, şu bu derken Ecevit’in bir daha başbakan olması için aradan 20 yıldan fazla zaman geçti.
1990’ların ortasında başbakan yardımcısı oldu tekrar.
Kendisine bir Mercedes tahsis ettiler.
Bakanlığa değil de bir kamu bankasına aitti Mercedes.
Ecevit hemen geri gönderdi. Partide kullandığı Tofaş Kartal’ı makam otomobili yaptı.
Millet güldü. Bunun üzerine kendisine “yerli” diye bir Renault Safrane yutturdular.
İthal olduğunu öğrenince onu da geri yolladı.
Bir ara zırhlı bir Tempra kullandı. Türkiye’de üretiliyor diye.
Başbakanlığı sırasında ise Ford minibüse bindi. Biraz da sağlık gerekçeleriyle.
Dediğim gibi. Yerli makam otomobili kullanan tek başbakan Ecevit’ti.
Ama bizim millete yaranmak da pek mümkün değildir. Yerliye binen Ecevit’e de hep beraber kızmıştık “Koskoca başbakan bu otomobillerle mi gezer” diye.

Odin...
Ecevit dahil devamindaki tüm siyasi iktidar dönemlerini gördüm... mercedes..vb. lüks araçlara bilinmiyen bir dönem malesef görmedim...

Türkiye'de Generallerin hepsinin altında çoğu mercedes lüks araçlar VAR...

Ben Türk ordusunda profesyonel askerim. 1990 yılları güneydoğuda gördüm göğüs göğüse örgütle çatışan elinde doğru dürüst silah olmadığı için vurduğumuz teröristin elindeki Kannasi aldık ve örgüte karşı kullandık...
Allah Tansu Çiller den razı olsun Kobra helikopteri aldı kullandık..
Allah Özal dan razı olsun F16 aldı kullandık...
Bu gün silahlarımız zirhlilarimiz hepsi var Türkiye özellikle bu hükümet döneminde Milli Savunma Sanayi büyük gelişme gösteriyor...

On yıllarca uyutulan bu memleket Abd ve Alman ın hiberi ile idare edildi...
Avrupa'ya Abd ye boyun egen rahmetli Ecevit in orada gördüğü muamele gözümün önünden hiç gitmiyor...

Erdoğan ister sev ister sevme... Bu Coğrafya da yaşamanın bedeli 1000 yıldır kanla ödeniyor...
Güçlü olmak zorundayız..
15 temmuz darbe girişiminde Feto köpeklerinin, K.Irakta bağımsızlık ilan eden Barzani nin, Suriye de Pyd ypg terör koridorunun arkasında ABD ve Avrupa var...
Zaman Birlik beraberlik zamanıdır.. Mehmet'imiz Polisimiz bu ülke için savaşıyor...
Zor zamanları bir atlatalım yine siyasi olarak didişmeye devam ederiz..
Yapmaya çalıştığınız siyasi propaganda şu an TÜRK MILLETI NIN VE VATAN EVLATLARININ HAYRINA DEGIL..ŞU AN BUNUN ZAMANI DEĞIL..
BIZ BUNA MÜSADE ETMEYECEĞİZ.. TÜRK MILLETI AZIZDIR KADIMDIR..

Siyasilerin altında V12 araç varmış yokmuş umrunda mı bunların sanıyorsun? Daha önce siyasilerin altında at arabası vardı. Bu hükümet gelince gördü millet mercedesleri. Bu odin gibileri için önemli olan Türk Hükümetine saldırmak için birşeyler bulmak. Boş beleş yaşayan tipler bunlar. İstemediğin birisi başta ise onu karalamak bir arayışa girersin bu yüzden yo kenarında ki taş parçası bile değerli olur gözünde

Senin siyasi çizgin nedir açıkça yaz bilelim.

Bizim siyasi görüşümüz, "her şey vatan için"..
AKP'li siyasilerin aksine (normal vatandaşı kast etmiyorum) Tanrı şahittir ki hiç bir zaman ne Fetullahın t*şşağını yaladık ne de PKK'yı dost bildik.

"2000 li yıllarda depolardan çıkan Envanter kaydı olmayan silahlar orada olmazdı."

Bu ne demek anlamadım. TSK'da envanter dışında kayıtsız silah var mı demek istiyorsunuz? Açıklar mısınız?

O dönemden kalma idi eritildi bitti. TSK da Envanter Dışında silah yoktur..

Nerde, ne zaman, kim tarafından bu kayıt dışı silahlar saklanmış?

Bu bahsettiğiniz konu askeri suçlar kapsamındadır. Bilmeniz gerekir. Siz bu kayıt dışı silahların varlığını bilmenize rağmen amirlerinize suç duyurusu yapmadınız mı? Yaptıysanız, Ne işlem yapıldı?

@golgelerprensi ni göremiyorum. Beni engelledi mi yoksa forumdan mı yasaklandı??

Siz görebiliyor musunuz?

@golgelerprensi Şu anda görebiliyorum sizi.

Tekraren:

"2000 li yıllarda depolardan çıkan Envanter kaydı olmayan silahlar orada olmazdı."

dediniz.

Bu kayıtsız silahlar nerde ve ne zaman kim tarafından saklanmıştı? Bunu açıklamalısınız çünkü;

Bu sözünüz islami terör örgütü Fetullah Gülen tarikatı ve AKP ortaklığı zamanındaki sözde Ergenekon davası için yapılan kara propagandaya çok benziyor.

Topraktan fışkıran silahlar ve Genelkurmay'ın sorumluluğu

Siyasilerin altında V12 araç varmış yokmuş umrunda mı bunların sanıyorsun? Daha önce siyasilerin altında at arabası vardı. Bu hükümet gelince gördü millet mercedesleri. Bu odin gibileri için önemli olan Türk Hükümetine saldırmak için birşeyler bulmak. Boş beleş yaşayan tipler bunlar. İstemediğin birisi başta ise onu karalamak bir arayışa girersin bu yüzden yo kenarında ki taş parçası bile değerli olur gözünde
Sana tavsiyem Ecevit'in mal varlığını bi araştır. O adamın orta sınıf bir vatandaş olarak ölmesi tesadüf değil.
Vasiyetinde mirasını kimlere bıraktığını da araştır.
Bakanlar haric herkes kendi arabasini kendisi odemeli. Buna katiliyorum.
Bütün valiler, belediye başkanları, kaymakamlar, rektörler, hepsine makam aracı alıyor devlet şu anda milyar dolarlık bir ısraf var, ve bu senin benim cebimden çıkıyor. Senle ben en ufak B segmenti aracı almak için hayatımızın 3-4 yılını kredi ödeyerek geçiriyoruz vergiler yüzünden.

Ben şu an Türkiye'de milyon dolarlık arabaya binecek ne siyasetçi ne de devlet adamı görmüyorum.

Ne yapacak diyanet işleri başkanı mesela Mercedes i elinden alınırsa? ben bu şartlarda çalışamam diyip istifa mı edecek? :D özel sektörde daha iyi bir iş mi bulacak? Hayır, hiçbir vasfı yok, devlet maaş ödemese mcdonalds da çalışacak bir adam.
https://www.birgun.net/haber-detay/...kizina-sehvet-duymasi-haram-degil-100117.html
Mcdonalds a bile alacakları şüpheli

sonra neden zırhlı araç? bu adam vurulursa devlet mi batar?

Bütün valiler, belediye başkanları, kaymakamlar, rektörler, hepsine makam aracı alıyor devlet şu anda milyar dolarlık bir ısraf var, ve bu senin benim cebimden çıkıyor. Senle ben en ufak B segmenti aracı almak için hayatımızın 3-4 yılını kredi ödeyerek geçiriyoruz vergiler yüzünden.

Dogrulugu yanlisligi tartisilir ama sanki bu uygulamayi iktidar getirmis gibi iktidari suclamak sacma.

Arabalar satin mi aliniyor yoksa lease mi? Sonucta arabalar devlete aittir, sahislara degil.

Country Latest Posts

Back
Top Bottom