What's new

Çay Bahçesi

Bence yukarıdaki banlenen arkadaş ne hüklümet yanlısı, ne Osmanlıcı, ne de dindar. Çok aşırı gidip savunduğu göründüğü değerlere küfür ettiriyor. Bence false flag operasyonu yapıyor. Toplumun farklı kesimleri arasına nefret pompalamaya çalışıyor.

Buradaki kitle çoğunlukla hükümet yanlısı olmasa bile sokaktaki normal bir muhalif gibi de değil. Yani "bu hükümet ne yapsa yanlıştır" zihniyetiyle olaylara bakmıyor, rasyonel hareket ediyor. Bu da bazılarının işine gelmiyor bence.

Dikkat edin son dönemde Türkiye'de muhafazakarı, milliyetçisi, ulusalcısı (yani vatansever kitlenin çok büyük bir oranı) ilk defa bu kadar ortak paydada buluştu. Ki bunun sonunda da güzel gelişmeler oldu (açılımın sonlandırılması, pkk ile etkin mücadele, daha dik duruşlu bir dış politika vs.) Bu güzel gelişmelerden rahatsız olanlar için tek yol araya eskisi gibi nifak sokmaktır. Dikkatli olmak lazım.

Doğru ama yinede eskisi kadar olmayan ayrışma var ve bu Birliği zayıflatıyor. Eskiden üç kesim diyebileceğimiz kesim vardı ki bunlar zamanı gelince birleşip diğer kesim olan pkk yandaşlarına karşı olurdu. Gerçi şimdi de öyle ama, alevi diye böldü, Şii düşmanlığı çıkarttı ki Azerbaycan da Şii, ondan sonra şimdiki moda Osmanlı'yi sevip Atatürke düşman yapmak.

Doğru ama yinede eskisi kadar olmayan ayrışma var ve bu Birliği zayıflatıyor. Eskiden üç kesim diyebileceğimiz kesim vardı ki bunlar zamanı gelince birleşip diğer kesim olan pkk yandaşlarına karşı olurdu. Gerçi şimdi de öyle ama, alevi diye böldü, Şii düşmanlığı çıkarttı ki Azerbaycan da Şii, ondan sonra şimdiki moda Osmanlı'yi sevip Atatürke düşman yapmak.

Bunların ben de farkındayım ama inanın çoğu dış kaynaklı çalışmalar. Alevi-Şii konusunda ise ben kesinlikle bizi veya diğer sünnileri (ki ben kendimi sünni olarak nitelemem, sadece müslümanım) suçlamıyorum. Bu konuda en büyük suç Pers imparatorluğu hayaliyle coğrafyayı ateşe atan İran'ındır. Ben bunun senelerdir farkındayım ama gündeme yeni yeni girmeye başladı ve zannediyorum ki önümüzdeki 10-20 sene bu meseleyle geçecek.

Kaldı ki ne Azerbaycan'daki, ne Güney Azerbaycan'daki kardeşlerimiz Pers Şiisi değil, o açıdan kardeşlerimizle bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Yine çok genel bir şey ama ben bir müslüman olarak sünnilik ve şiiliğin gerçek İslamla bir alakası olmadığını, İslam görünümü altında paralel dinler olduğunu düşünüyorum.

Osmanlıcıyız diyenler, osmanlı hanedanını ne kadar tanıyor acaba. Veya istedikleri devlet yapısını kursalar adına ne diyecekler? Osmanlı olamaz, çünkü en nihayetinde osmanlı bir aile adı. Mal bunlar yemin ediyorum gerizekalılar.

@Oublious Dün ne yaptin birader ? Bazi gelismelere reel politika penceresinden bakmak lazim. Bölgede hakimiyet ve paylasim savasi yürütülüyor. Rusya son derece saldirgan ama asla, bölge ülkeleri ekonomik ve stratejik menfaatleri cercevesinde yapici isbirligi icinde olursa, Rusya mikro Nasuri devleti icinde ve sadece Iran'in vekalet savascilari ile o bölgede tutunamaz. Rusya'nin ve Iran'in ne kadar plan ve emelleri varsa Türkiye'nin, bölge ülkelerinin, ABD ve Bati'nin da kendi planlari var.
Bence, bu durumda en büyük tehdit Rusya ve Iran.Türkiye'de bu tehditi asmak icin stratejik adimlar atiyor.
Israil Filistin konusunda barisci tutum sergilerse, Türkiye'nin eli Arap Dünyasinda daha da güclenecek.

Osmanlıcıyız diyenler, osmanlı hanedanını ne kadar tanıyor acaba. Veya istedikleri devlet yapısını kursalar adına ne diyecekler? Osmanlı olamaz, çünkü en nihayetinde osmanlı bir aile adı. Mal bunlar yemin ediyorum gerizekalılar.
Insanlarin neden ''Osmanliciyiz'' demesini anlamayacak kadar saf olamazsiniz.
Bunun geri zekalikla alakasi yok,birazda o insanlarin acisindan bak,Turkiye ve Turkler her zaman ikinci,ucuncu sinif devlet ve insan olarak goruldu Bati tarafindan.
Dunyada ulke ve millet olarak birazda olsa soz sahibi olmak,''eski gunleri'' hatirlatti ve gurur duydurdu(osmanlinin gurur duyulacak doneminden baska bir tarihimiz varsa anlatinda bilelim).
Tamam osmanli eninde sonunda icine etti ama ''guzel'' gunleride oldu(ilk zamanlar).
Siz biz onlar bizler gibi tutumlar bizi zayif gosterir,bunu Erdogancilarda yapiyor,karsitlarida yapiyor.
Hepimiz enteltektuel degiliz,cogumuz(Turkiyenin yuzde sekseni) normal,politikadan anlamayan,isine gucune bakan insanlariz.
Turk milli futbol takimindada ''osmanlici'' var,onlar var diye desteklemeyelimmi?
Haklisiniz,biz birbirimize yeteriz,dusmana ne gerek var.

Cebatli hoca bir diski parcasinin uzerine sifon cekerek forum'u temizlemis.

Eee bize eline saglik demek duser.

Bu yasima kadar Ataturk'e kin kusan kim'i gorduysem ya bolucu kansiz yada zekasi bir lahanadan hallice olandi.

Okumus ve Ataturk hakkinda bigi sahibi olan yabanci bile onun ne kadar buyuk bir lider oldugunu dile getirirken bu zavalli yasam form'u bireylerin kin kusmasidan daha acikli bir duruma inanin sahit olmadim.

O birsey degilde kendilerini gercek(!) tarih diye inandirdiklari sacmaliklara katiksiz indirip her ortamda olumune savunarak hakli olduklarini idaa etmelerine ornek bu olsa gerek.

Ya bilgisize anlatirsin bilgilenir eyvallah der ceker gider ama cahile ve kaya kadar salak olup inandigi sacmaligin gercegin ta kendisi olduguna inanmis cahile hic birsey analatamazsin cunki o zaten herseyi biliyordur.

Birde su meymenetsiz tarihci diye ortada gezinen at hirsizi kilikliyi her ortamda getirip onumuze koymalari yok mu tav oluyorum.

Yahu herseyi gectim su sifata bak. Adamin yuzunden nur gitmis bile mendur daha nesine pesine takiliyorsun her seyim hiyar diyene tuz alip kosanlar gibi?

Last edited:
Elimizde Bilgiler ve Tarihi belgeler mevcut. Sen hangi alkol rüyasini yasiyorsun Kemalist ayyaş?

Ben 5 vakit namazini kilan, orucunu tutan, zekatini veren Allah c.c'nin emirlerine her daim uymayi yasamin kendisi olarak addeden bir insana ayyas ve kemalist ayyas diyerek bir mesaj yukarida yazdigim lahanadan hallice iddami kanitladigin icin mutluyum.

Yine soyluyorum.

Bilgisize mevzuyu anlatirsin bilgilenir eyvallah der gider ama cahile hele hele kaya kadar salak bir cahile hic birseyi anlatamazsin o zaten herseyi biliyordur.

@TrMhMt

senin mundar agzini yoldaki mhp itleri siksin, seni asagilik Kemalist ayyaş seni.

:p:

Zavvali. Ah bir bilsen ne kadar acinacak haldesin oturur aglarsin ama senin nasil bir tip oldugunu benzerlerini gordugum ve oradan bildigim icin hic umidim yok.

Bu sekilde kufrederek ve paralel evrende varoldugu idda edilen tarihi belgelerle mi birilerine birseyler kanitlayacaksin.

O birsey degilde o mhp'nin itlerine kurban ol. Hic degilse onlarin bir faydasi var lan. :lol:

Abdesti bozulmus :woot:

Yahu sen abdesti nereden bilirsin? Misirli gibi menfurlarin pesinden kosan abdesi nereden bilir lan? :crazy:

ha sen ha bir gavur? ne fark eder götveren Kemalist.

look where your hero gaykemal is today.

AHAHAHA
atat%C3%BCrk3.jpg

who+is+mustafa+kemal+atat%C3%BCrk.jpg

AHAHAHAHA

Harbi harbi buna inanan yasam form'unun zekasi lahanadan hallicedir. :rofl:

Ya iste onunla ayni oksijeni aliyoruz ama ona bunyede ne oluyorsa ortaya boyle azotlu netice cikiyor.

Yahu sirf saldiralim kafasi ile yapilsa dahi insan utanir lan nasil bir seviyeye indim der kendi kendine.:undecided:

Bu arada ibret aldim elhamdurillah.:blink:

Buna veya bu asagilik ekibe bulasmayin.
Bunun kim oldugunu bir ara tespit etmistik. Almanya'da bu asagilik buna benzer konusmalarini film haline getirip youtuba yüklüyordu. Cocuk degil yasini basini almis bir asagilik yaratik.

Ülkücu neymis la?

Dikkat et sizin gibi hayvanlari firinlarda yakariz. Komunistin baska bir türüsünüz siz.

Dikkat edin yüzde elli ayaklanip o mundar dinsiz agzinizi sikmesin. Sizi bahcelide kurtaramaz, meydanlarda linc ederler sizin gibi seytanlari.

Hahaha tamam git de birinin yüzüne öyle söyle

Latest posts

Back
Top Bottom