What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Güney Kore'nin başarılı olmasının sebebi Kapitalizm'in temelini oluşturan rekabet prensibi.

Korede işsizler ve emekliler fakirlik ve sefalet içinde, bu yüzden "çalışmayan eziktir" kültürü gelişmiş ve yaşlılar hala çalışmaktalar.

Bizde de böyle olmalı, değer yani kapital yaratmayana devlet para mara vermemeli.

Çalışmayanları değil çalışanları baş tacı yapmalı devlet.

Ama tabi komünist AKP olduğu sürece etrafa para dağıtmaya devam eder devlet, sanki o parayı yerde buldu!! :mad:

Aynen katılıyorum. Bu sebepten ötürü mühendis olmayan insan devlet yönetemez. Bize popülist duygusal hayalperestler değil, halka ve ülkeye bir "materyalist makine" gözüyle bakabilecek yöneticiler lazım. Yani, halkın ve kurumların, makinedeki birer parçadan ibaret olduğu gerçeğini anlayabilecek birileri.

Popülist böyle bakmaz, popülist bir parçaya değerinden çok değer verir, bozulmuşsa "ayy kıyamamm, ben buna şu kaynakları aktarayıım" der. Mühendis ise o parçayı tereddütsüz söker atar, yenisini ya başka yerden bulur veya elindekilerle kendi imal eder. Mühendis makinenin maksimum verimlilikte çalışmasına odaklanır, popülist ise parçaların gülümseyip gülümsemediğine kafayı takar, 5 yıl sonra makinenin patlayacak olmasına rağmen hepsine gülen surat çizmekle zaman harcar, günün sonunda bozuk bir makine ve kırık parçalar kalır elde.

Mühendisin işlettiği makinedeki parçalar belki başta çok ezilir, sıkılır, eskir, fakat uzun vadede daha verimli ve düzenli çalışacağından o makine, getiriler sayesinde daha çok makine inşaa edilebilinir ve uzun vadede hayat kalitesi artar.

Popülist gelecekten, çocuklardan çalıp halihazırdaki halkı pohpohlar, seçmene goygoy yapar; mühendis ise "aman halk ne der, aman şu dernek ne yazar" demeden göz yaşına bakmadan gereken parçayı söküp atar çöpe, gereken parçayı kesip biçip takar tereddütsüzce, o makineyi işletir.

Sadece biraz mi? =')

Ya bunlarin ne mal oldugu cok iyi biliyorsunuz aslinda ama neyse kendi iradenize kalmis bir durum.

Ne muarem ve arkasindaki parti nede bu deli kadin Turkiye icin bir alternatif.
Fanatiklerle tartışmıyorum.

DfLlnM6X0AAZ1Zj.jpg

Ekonomi batmış bitmiş yolun sonuna gelmişiz! Üstelik %7+ büyümüşüz! Dünyanın "en borçlu" ülkesi olmuşuz!

Maarem gelecek ekonomiyi düzeltecek. Nasıl? Cevap yok.

Karamolla: Bütün yatırım politikası yanlış. Doğrusu ne? Cevap yok

Nasıl ve doğrusu ne gibi soruları bi ben mi soruyorum arkadaş?

Bu lavuklar TV ye çıkıyor da o geri zekalı gazeteciler niye derinlemesine soru sormuyor? Adam gibi sorulara verecekleri cevap kem küm, boş laf..

Aptal insan sürüleri de peşlerine takılmış, ha koyun sürüsü ha insan sürüsü aynı şey. Tek ortak nokta Erdoğan gitsin. Bi tür illüzyon, bi tür akıl tutulması, bi tür beyin mıncıklaması.

Fanatikler tutukları partinin ve/veya liderin hiç bir hatasını kabullenmiyorlar. Duvara konuşmuş gibi oluyosun, onun için gereksiz.

Aynen. Onun icin sizin gibilerle tartismak anlamsiz. Ara sira sacmaliklarinizla beni guldurup eylendiriyorsunuz iste =)

Ekonomi batmış bitmiş yolun sonuna gelmişiz! Üstelik %7+ büyümüşüz! Dünyanın "en borçlu" ülkesi olmuşuz!

Maarem gelecek ekonomiyi düzeltecek. Nasıl? Cevap yok.

Karamolla: Bütün yatırım politikası yanlış. Doğrusu ne? Cevap yok

Nasıl ve doğrusu ne gibi soruları bi ben mi soruyorum arkadaş?

Bu lavuklar TV ye çıkıyor da o geri zekalı gazeteciler niye derinlemesine soru sormuyor? Adam gibi sorulara verecekleri cevap kem küm, boş laf..

Aptal insan sürüleri de peşlerine takılmış, ha koyun sürüsü ha insan sürüsü aynı şey. Tek ortak nokta Erdoğan gitsin. Bi tür illüzyon, bi tür akıl tutulması, bi tür beyin mıncıklaması.
Japonya 2017 yılında 27 Milyar dış ticaret fazlası vermiş.
Biz 76 milyar dolar açık vermişiz.

ABD borcu 19 trilyon 940 milyar dolar
Japonya 11 trilyon dolarla ikinci sırada
Çin 5 trilyon dolar borcu var.
İtalya'nın borcu 2.5 trilyon dolar
Türkiye'nin borcu 230 Milyar dolar (merlezi hükümetin sadece)

Bizim durumumuz Amerika'dan bile iyi.Buzdolabımız var. Ütümüz, fırınımız var. Yakında bedava kek yiyebileceğimiz kahvehanelerimiz de olacak. Allahtan daha belamızı mı istiyoruz.. Kafamızı hep Kılışdarolu karıştırıyor zaten.
Alçak muhalefet..!

Not: Vatandaş kaynak belirtmemiş ama oranlarda birim olmaz.

DfLuJjlW4AA05lL.jpg

Last edited:
Aynen. Onun icin sizin gibilerle tartismak anlamsiz. Ara sira sacmaliklarinizla beni guldurup eylendiriyorsunuz iste =)

Kardeş kendini küçük düşürmekte niye bu kadar ısrarcısın :p

Mantikli konusuyor aga

Kardeş kendini küçük düşürmekte niye bu kadar ısrarcısın :p

Ben degil de kimler beni kucuk dusuruyormus onu sen acikla =') Toplanmislar hepsi ayni kafa birbirlerine like atip kendileri hakli olduklarini zannediyorlar. Bu saklaban grubu zaten hic bir zaman olaylara objektif bir sekilde yaklasamaz. Yanlisi gorur, gormezlikten gelir. Yanlisi duyar, duymazliktan gelir. Uydurduklari yalanlar bertaraf edilir ama yalan soylemekte devam eder.

Ne diyim, buda artik sizin zayif kisiliginizin bir parcasi.

Mantikli konusuyor aga

Ben degil de kimler beni kucuk dusuruyormus onu sen acikla =') Toplanmislar hepsi ayni kafa birbirlerine like atip kendileri hakli olduklarini zannediyorlar. Bu saklaban grubu zaten hic bir zaman olaylara objektif bir sekilde yaklasamaz. Yanlisi gorur, gormezlikten gelir. Yanlisi duyar, duymazliktan gelir. Uydurduklari yalanlar bertaraf edilir ama yalan soylemekte devam eder.

Ne diyim, buda artik sizin zayif kisiliginizin bir parcasi.

Bak yukarda biz Meral'i eleştirdik, ben İnce'nin söylemlerini de yeri geldikçe eleştiriyorum. Şu yapüyürler dediğin her şeyi sen yapıyorsun niye dalga geçer gibi milleti bununla suçluyorsun? Ben senin şu ana kadar hiç bir tartışmanın sonunu getirdiğini görmedim, bir şey ortaya atılıyor, bok atıyorsun, cevabını alıyorsun, cevap veremeyip basıp gidiyorsun.

Bak yukarda biz Meral'i eleştirdik, ben İnce'nin söylemlerini de yeri geldikçe eleştiriyorum. Şu yapüyürler dediğin her şeyi sen yapıyorsun niye dalga geçer gibi milleti bununla suçluyorsun? Ben senin şu ana kadar hiç bir tartışmanın sonunu getirdiğini görmedim, bir şey ortaya atılıyor, bok atıyorsun, cevabını alıyorsun, cevap veremeyip basıp gidiyorsun.
Gec bu oyunlari targon.

Status
Not open for further replies.

Back
Top Bottom