What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Yani bu yorumunu okudaktan sonra, sana bi soru sorsam mı sormasam mı diye afalladım...

Geçen seçimde %0.6 oy almış bi partiden ne oyu bekliyosun acaba AKP'ye gidecek. :rolleyes:

Bence de Meral bu seçimde Tayyip'in oy oranına yaklaşamaz... Peki şöyle düşünelim. İlk turda Tayyip ve her partinin adayı var. İlk turda %50 nin altında kalıyo ikinci tura gidiliyo. İkinci turda Meral devam ediyor, geri kalan bütün muhalefet partileri Meral için adaylarını çekiyor ve Merali desteklediklerini açıklıyor. İkinci tura sadece Meral ve Tayyip kalıyor. Sonuç ne olur ?

Sorum aslında herkese. Harbiden ne olur ?

CHP'nin ulke icin cabalamadigini, sadece ve sadece Erdogan'dan kurtulmak icin her seyi yaptigi daha da net anlasilir. Pesinden gidenler anlar mi anlamaz mi o ayri konu tabi.

2017 referandumunda henuz ekonomi bu kadar kotu degilken, döviz bu kadar yukselmemisken, gida fiyatlari bu kadar yuksek degilken, et saman bugday ithal edilmiyorken ve en onemlisi İYİ Parti yokken Akp+Mhp ortakligi 51.4% ü o da hile ile zor buldu.
7 büyük ilde İstanbul Ankara İzmir Bursa Antalya Adana Mersin i kaybetti.

24 Haziran haramilerin sonu olacak. Umutluyum.

Insha Allah milletimiz 2007'de CHP tarafindan ulkeyi cumhurbaskanligi seciminde nasil krize soktugunu unutmamistir..

CHP ulkedeki siyasi krizlerin bas mimarisidir.

Merkez sag ve solun durumunu cizdin ve tebrik ederim, aksenerin nasil kazanacaklarini dusunuyorlar anlamadim ayni eklmeleddin gibi bir durum olacak.
İlla Akşener olmak zorunda değil, Akşenerin yerine herhangi bir Muhalifte olaabilir...

Insha Allah milletimiz 2007'de CHP tarafindan ulkeyi cumhurbaskanligi seciminde nasil krize soktugunu unutmamistir..

CHP ulkedeki siyasi krizlerin bas mimarisidir.

Insha Allah biri bir gün çıkar ve en az 5 senedir yurtdışında yaşayan, oranın vatandaşlığına sahip kişilerin oy kullanması saçmalığını ortadan kaldıracak cesareti gösterir.

Meral Akşener tweetlerini sildi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 17-15 Aralık 2013 operasyonları öncesi yazıştığı FETÖ üyesi Emre Uslu ile Twitter’daki yazışmalarını sildi. Yazışmada Uslu'nun, Akşener’e "Cumhurbaşkanı adaylığınızı açıklasanız pozitif olurdu" dediği belirtildi.

http://www.mynet.com/haber/guncel/meral-aksener-tweetlerini-sildi-4066650-1

Rus ajanıyım aynen. Keşke düşünebilseniz de yazdıklarınızın anlamı olsa. Öyle boşuna yazıyorsunuz. Aynen dostum Rus ajanıyım. Hadi bir daha yazma bana.

Hemen kızma dostum! Sakin ol! Kötü bir şey söylemedim ki!
Esad, Yedi düvele karşı savaşan bir vatanseverdir.
Sende öyle birisinin müridisin.:sarcastic:

Insha Allah biri bir gün çıkar ve en az 5 senedir yurtdışında yaşayan, oranın vatandaşlığına sahip kişilerin oy kullanması saçmalığını ortadan kaldıracak cesareti gösterir.

Neo cokmu batti sana yurdisindaki vatandaslarin oylari?

Neo cokmu batti sana yurdisindaki vatandaslarin oylari?

Bu ülkede yaşamayan, seçim sonuçlarından etkilenmeyen insanların oy kullanması batıyor evet. Burda yaşayan insanların geleceğinde söz sahibi olmaları saçmalık.

Çök mö böttö diyen adamları yurtdışından gelen tüm oyların muhalefete gittiği bir paralel evrende görmek isterdim. Artık eylem düzenleyip elde pankart çığırtkanlık mı yaparlardı ne yaparlardı bilmiyorum :p

Meral Akşener tweetlerini sildi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 17-15 Aralık 2013 operasyonları öncesi yazıştığı FETÖ üyesi Emre Uslu ile Twitter’daki yazışmalarını sildi. Yazışmada Uslu'nun, Akşener’e "Cumhurbaşkanı adaylığınızı açıklasanız pozitif olurdu" dediği belirtildi.

http://www.mynet.com/haber/guncel/meral-aksener-tweetlerini-sildi-4066650-1

Salak kari zaten screenshotlandi

Esadı sikeyim. Anlamadığın şey şu. Umrumda değil esadın kendi halkını öldürmesi yada öldürmemesi. Anladın mı?. Kızmadım bu arada. Yine beni kendi kafan da bir kalıba oturtup öyle cevap yazıyorsun. Boşuna uğraşma bence.

Last edited:
Bu ülkede yaşamayan, seçim sonuçlarından etkilenmeyen insanların oy kullanması batıyor evet. Burda yaşayan insanların geleceğinde söz sahibi olmaları saçmalık.

Çök mö böttö diyen adamları yurtdışından gelen tüm oyların muhalefete gittiği bir paralel evrende görmek isterdim. Artık eylem düzenleyip elde pankart çığırtkanlık mı yaparlardı ne yaparlardı bilmiyorum :p
Tabi canim yurtdisindakiler sadece öküz, adamlar memlekete okadar para getiriyor yatirim yapiyor ve hic bir sosyal hizmetten yararlanmiyor. Bide kalkmisin secim sonuclarindan etkilenmiyormus diyorsun. Benim turkiyede borsada yatirimim olsun, yarin ermeni kemal basbakan olsun hic brakarmiyim o parayai borsada. Aninda cekip cebime indiririm fakat siz bunlari anlamiyorsunuz hep assaglik gözuyle bakiyorsunuz onun icinde herseferinde koyun diyorsunu ve koyuluyorsunuz.

Tabi canim yurtdisindakiler sadece öküz, adamlar memlekete okadar para getiriyor yatirim yapiyor ve hic bir sosyal hizmetten yararlanmiyor. Bide kalkmisin secim sonuclarindan etkilenmiyormus diyorsun. Benim turkiyede borsada yatirimim olsun, yarin ermeni kemal basbakan olsun hic brakarmiyim o parayai borsada. Aninda cekip cebime indiririm fakat siz bunlari anlamiyorsunuz hep assaglik gözuyle bakiyorsunuz onun icinde herseferinde koyun diyorsunu ve koyuluyorsunuz.

Oldu canım turistlere de oy hakkı tanıyalım o zaman. Gezmeye geliyormuş da, parası varmış da. Allah razı olsun.

Yurtdışında bulunan Türk vatandaşlarının, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde (hükümet seçimlerinde) oy kullanmaları mantıklı, sonuçta Dışişleri bakanlığı hayatlarına doğrudan etki sağlayabilir.

Fakat meclis seçimlerine (yasama seçimlerine) oy vermeleri bence de çok mantıksız. Mesela Rusya'da yaşayan bir Türk vatandaşı olsun. Ona ne ki Türk meclisi? Rusya'da Rus meclisinin yasaları geçerli. Türk kanunları sadece sınırlarımız içerisinde geçerli.

Bence yurt dışındaki Türk vatandaşları, sadece cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanabilmeli.

Oldu canım turistlere de oy hakkı tanıyalım o zaman. Gezmeye geliyormuş da, parası varmış da. Allah razı olsun.

Once neden gurbete gittigimizi arastir. Dedelerimiz cok mu isterdi vatan topragindan ayrilmak? Turkiye rezil anayasa ve darbeci zihniyetlerle idare edilmeseydi bugun cok farkli noktalarda olurduk.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom