What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Asker başkomutanın yanında olur. Daha doğal ne var!
Temel paşa başkomutanını alkışladı ise ne olmuş? Daha birkaç ay önce Kılıçdaroğlu hangi vasıfla askeri tören ile karşılandı? Az akıllı olun ya..

Doğuda özerklik vaad edenlere oy verip Atatürkçü geçinmek de güzel kafa.

Alkış videosunu bir kere olsun açtın izledin mi? Erdoğan orada "başkomutan" vasfıyla konuşmuyor. Parti propaganda afişlerinin önünde muhalefetin adaylarına laf çakıyor, paşanın alkışladığı şey bu.

"Doğuda" özerklik vaad edilmiyor. Yerel yönetimler, yani belediyeleri daha güçlü ve kendi içinde özerk yapacağız diyor. Okuma, anlama gereği bile duymuyorsunuz.

Özerk Yerel Yönetim Kavramı ;

Özerk yerel yönetim kavramı yerel makamların, kanunlarla belirlenen sınırlar çerçevesinde, kamu işlerinin önemli bir bölümünü kendi sorumlulukları altında ve yerel nüfusun çıkarları doğrultusunda düzenleme ve yönetme hakkı ve imkanı anlamını taşır.

Ortada belirli bir bölgenin, ya da etniğe dayalı özerkliğin bahsi bile geçmiyor. Hatta HDP'nin arzu ettiği özerklik sistemine karşı olduklarını da net olarak söylediler.

Last edited:
34307684_684605098549373_5065917048073224192_n.jpg

Ucuz propagandaya bak :)
Bi de süslemişler falan, bunlar ekip olarak çalışıyolar belli.. her şeyi anlatıyor bu..
Akp bitmiştir, son çırpınışlarıdır, son çarpıtmalarıdır.

Aynen çok değişik bir kafa, bunu yapanlara söylemen lazım bu sözleri :lol:

Bir sey merak ediyorum tıpta falan bunların davranışının bi adı var mı bilen var mı? Kendi yaptığın bir seyi baskasının yaptığına inanmak

Alkış videosunu bir kere olsun açtın izledin mi? Erdoğan orada "başkomutan" vasfıyla konuşmuyor. Parti propaganda afişlerinin önünde muhalefetin adaylarına laf çakıyor, paşanın alkışladığı şey bu.

Acaba bu hatası nedeniyle Afrinde kahraman olan bir komutana apoletini sökeceğim lafı fazla değil mi? Asıl rahatsızlık o paşanın aldığı leş sayısı olabilir mi? Sonuçta Chp, Apo’nun heykelini dikeceğiz diyen adamla kanka değil mi?

Ucuz propagandaya bak :)
Bi de süslemişler falan, bunlar ekip olarak çalışıyolar belli.. her şeyi anlatıyor bu..
Akp bitmiştir, son çırpınışlarıdır, son çarpıtmalarıdır.

20 sene önce o cümleyi kuracak bi siyasetçi olsaydı adamın nebilim neresine degil tüfek namlusu obüsü sokar kütületirdiler.

Apolet sökmek demek, ihraç etmek demek. TSK iç hizmet kanununa göre o general ordudan ihraç edilmeli. Adam olması gereken şeyi söylüyor. Orduya siyasetin sokulmasından rahatsız olmayan herkes vatan hainidir.

Apolet sökmek demek, ihraç etmek demek. TSK iç hizmet kanununa göre o general ordudan ihraç edilmeli. Adam olması gereken şeyi söylüyor. Orduya siyasetin sokulmasından rahatsız olmayan herkes vatan hainidir.

Alkışladığı şahsiyet ordumuzun mevcut Başkomutanı değil mi ki?o_O
Anayasamızın 117'nci maddesi, 'Başkomutanlık TBMM'nin manevi varlığından ayrılamaz ve Cumhurbaşkanı tarafından temsil olunur' diyor.

Çok pis sıçtın Muarrem. Sen bu ülkenin Komutanına apoletlerini sökücem falan diyorsun ya. 24 haziranda sana o komutanın botlarını yalatmazsak bizden adisi yok.

''Askeri personelin siyasi toplantilara katılması Tsk ic hizmet ve as.c.k ya gore suctur''arkadaş basitçe hepimizin bildiği bir gerçeği paylaşmış.

Bunun üzerine daha kimseyi korumaya çalışmanın bir manası yok! Basit paşanın yaptığı yanlış! buna rağmen paşa Siyasi bir toplantıda yer alıyorsa insanlar askeri kariyeri ile ilgili veya siyasi bir beklentisinin olduğunu düşünür. Diğer taraftan Muharem İnce de belki apoletlerini sökeceğim yerine daha makul bir biçimde anlatabilirdi durumun yanlışlığını halka!!!

Ne olursa olsun hiçbir siyasi şahıs TSK'ya mensup komutana "apoletini sökerim" diyemez. Konu TSK "Devlet" olunca o iş kırmızı çizgiye girer! 3-5 Miting dolduran devletin sahibi zannediyor kendini. Ağzınıza, dilinize sahip çıkın!
Erdoganin karsisinda ayaga kalmayan general hesabini hapiste ödüyor diye ötüyordu birileri bir zamanlar, sucsuz yere tutuklananlarda cabasi.
AKP/Fetö kumpasiyla Asker yerle bir edilince kimsenin giki cikmiyordu simdi sirf Ince apoleti sötürürüm deyince kiyameti kopariyorsunuz.

‘Ayağa kalkmayan general bedelini öder!’

Last edited:
Alkışladığı şahsiyet ordumuzun mevcut Başkomutanı değil mi ki?
Yahu bana ne? İsterse gitsin evlenme teklif etsin yüzük taksın Erdoğan'ın parmağına. Bana ne? Ben bundan bahsetmedim ki?

Siyasete karışan her asker ihraç edilir. Bunu öğreneceksiniz.

24 haziranda sana o komutanın botlarını yalatmazsak bizden adisi yok.
E zaten yok.

Devlet terbiyesi almadığı belli. Zaten ermeni soyundan olandan ne beklersin.
ENGİNCİM SEN AYAĞA KALKSAN NE YAZAR KALKMASAN NE YAZAR ADAM SENİN BAŞKOMUTANIN OLDU!
Su tutuma bak. Serefsiz. Komutanimizin yaptigi hizmetlerin ne yaparsan odeyemezsin arkadas. FETO ve AKP magduru olan TSK'nin en basarili komutanlarindan birisidir Engin Alan. Sen kimsin ki Engin Alan'a devlet terbiyesi ogreteceksin? Adam Kibristan Azerbaycana kadar ulkemizi icin savasmis birisi. "Sayin Ocalan'i" Turkye'de getirmis. Abdullah Catli'nin katillerinin arkadaslari onu bu hale getirdi. Biz Ataturk'un askerleriyiz Erdogan'in degil. Terorle mucadeleyi engelleyen siyasi otoriteye karsi saygimiz yok.

Devlet terbiyesi almadığı belli. Zaten ermeni soyundan olandan ne beklersin.
Kimmis Ermeni?

ENGİNCİM SEN AYAĞA KALKSAN NE YAZAR KALKMASAN NE YAZAR ADAM SENİN BAŞKOMUTANIN OLDU!
Süleyman bir sultan olmus diye bir laf vardir bilirmisin bilmem, her saltanatin mutlak bir sonu vardir önemli olan geriye ne biraktigindir.

Erdogan'in yaptigi ya da daha dogrusu yapmadigi hareketlerden dolayi silah arkadasim, can kardesim sehit gazi olacak ben onun katiline yardim eden sahsinin onunde ayaga mi kalkacagim? Kalkarsam serefsizin. Teroristi goruyorum atis menzilimde atis emri istiyorum HAYIR diyorlar. Neden? Bolgende degil. Neden? Yapamazsin. Neden? Izin yok. Neden? Yukardakileri sor. Iste soruyoruz. Neden? Cunku siyasiler terorle mucadele icin kararligi yok. 1992'den beri ayni hatalar. "Sen once icindekileri bitir ondan sonra disaridakileri". Bunun gibi cumleler yillarca askerlerimizin canlari aliyordu. Insallah bu sefer bu isi bitirirler. Askerlerimizin canlari yaktilar bunlar. Makami mevkii ne olursa olsun.

Ordunun imkanlarını en son limitine kadar kullan sonrada protokol de iken tavır koy. Senin cibiliyetine sokarlar.
O üniforma dönemin Başbakanına tavır koy diye verilmedi ve orasıda tavır koyulacak yer değildir. Yüreğin varsa açık açık söylersin yüzüne ne hoşuna gitmediyse bu tip şovlara gerek yok. Devlet erkanına saygınız olsun yol yordam bilmeyen beş para etmez adamlarla dolu ordu. Sorsan tüm üst düzey iş yapıyor. düne kadar pikniğe helikopterlerle giden zihniyetlerden ne beklersiniz. Nato kafa Nato mermer. Neyseki birşeyler düzeliyor gibi yakın zamanda.

Ordunun imkanlarını en son limitine kadar kullan sonrada protokol de iken tavır koy. Senin cibiliyetine sokarlar.
O üniforma dönemin Başbakanına tavır koy diye verilmedi ve orasıda tavır koyulacak yer değildir. Yüreğin varsa açık açık söylersin yüzüne ne hoşuna gitmediyse bu tip şovlara gerek yok. Devlet erkanına saygınız olsun yol yordam bilmeyen beş para etmez adamlarla dolu ordu. Sorsan tüm üst düzey iş yapıyor. düne kadar pikniğe helikopterlerle giden zihniyetlerden ne beklersiniz. Nato kafa Nato mermer. Neyseki birşeyler düzeliyor gibi yakın zamanda.
Neden bir yanlisi savunup digerine küfür ediyorsun?

Status
Not open for further replies.

Latest posts

Back
Top Bottom