What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
Bu operasyon Türkiye'nin ve TSK'nın dış siyasette göreceği değer ve saygı için çok önemli. Ne kadar başarılı olursa bundan sonra taleplerimiz o kadar dikkate alınacak, Türkiye ile iyi ilişkiler o kadar değer görecek. Umarım El Bab'tan daha iyi yönetilir.

Teşekkür ederim Targon.:tup:

Bu operasyon Türkiye'nin ve TSK'nın dış siyasette göreceği değer ve saygı için çok önemli. Ne kadar başarılı olursa bundan sonra taleplerimiz o kadar dikkate alınacak, Türkiye ile iyi ilişkiler o kadar değer görecek. Umarım El Bab'tan daha iyi yönetilir.

çok zaman kaybettik işler zorlaşıyo böyle şeylerde zaman kaybedince. sonra önce silah sonra diplomasi bu işler

Akp yaptığı hataları çoook geç anlıyor.Ülkeyi deneme tahtası sanıp öyle hareket ediyor.Suriye meselesinde de çok geç anladı hatasını ama iş işten geçti artık.

Ve bazı hataların geri dönüşü olmaz...

Bence makul olan demiryollarının ve diğer bütün kitlerin özelleştirilmesi. Hükümet güvenlikten ve yasaları halka dikte etmekten sorumludur. Hükümetin varlık sebebi bu. Meclis yasama yapar kanun/yasa çıkartır, hükümet ise kolluk güçlerini/güvenlik birimlerini kullanarak kanunların/yasaların verdiği yetki/sınır/haklarla bu kuralları halka dikte etmek ve/veya dışarıdan gelecek, yine kanunlarla tanımlanmış tehditlere, yine kanunlarla tanımlanmış hak ve sınırlar içerisinde mücadele etmekle yükümlüdür.

Hükümet bütçesiyle trenyolu fonlamak çok aptalca. Ha çok kritik, askeri önem taşıyan bir güzergahtır, gizli bir demiryolu projesidir onu zaten gider savunma bakanlığı fonlar.

AKP bu kadar oy da alamaz aslında. Millet yüz yüze anketlerde korkudan AKP diyor.
26996021_152294928884727_1490436338_n.jpg

AKP bu kadar oy da alamaz aslında. Millet yüz yüze anketlerde korkudan AKP diyor.
26996021_152294928884727_1490436338_n.jpg

Tamamen tarafsız bir yorum olarak şöyle bir şey söyleyeyim: Dediğiniz doğru. Bu anketlerde insanlar ne diyeceklerini bazen bilemiyorlar. Anket araştırma dersimizde hocamız, bu anketleri yaparken insanların çekimser kalıp, sırf tarafını belli etmekten korkması sebebiyle AKP dediğini söylemişti. Ancak bu anketlerde de (Anket şirketinin tarafsız olması halinde) durum buna göre hesaplanıyor zaten. Yani o çekimserlik ve kararsızlık payı hesaplanıyor. Buna göre dağıtılıyor oylar bazı durumlarda. O yüzden çok da yanlış diyemeyiz. Tekrar söylüyorum, tarafsız konuşuyorum. Yani "AKP bundan fazlasını alır" ya da "AKP bu kadar alamaz" demiyorum. Ama anketlerde durum genellikle böyle.

Şu Sözcüdeki videoyu izleyince Afrin operasyonunun neden şimdi yapıldığını daha iyi anlıyorum. Bu operasyon bence Suriyeden çok seçime yönelik bir hamle. Haziran yada kasımda seçim olma ihtimali yüksek deniyor. Lütfen izleyin arkadaşlar Uğur Dündarın en son programından parça. Ve son olarak yapılan anketteki oy oranını da açıklıyorlar.
http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem...ni-ilk-defa-halk-arenasinda-acikladi-2181545/

Tamamen tarafsız bir yorum olarak şöyle bir şey söyleyeyim: Dediğiniz doğru. Bu anketlerde insanlar ne diyeceklerini bazen bilemiyorlar. Anket araştırma dersimizde hocamız, bu anketleri yaparken insanların çekimser kalıp, sırf tarafını belli etmekten korkması sebebiyle AKP dediğini söylemişti. Ancak bu anketlerde de (Anket şirketinin tarafsız olması halinde) durum buna göre hesaplanıyor zaten. Yani o çekimserlik ve kararsızlık payı hesaplanıyor. Buna göre dağıtılıyor oylar bazı durumlarda. O yüzden çok da yanlış diyemeyiz. Tekrar söylüyorum, tarafsız konuşuyorum. Yani "AKP bundan fazlasını alır" ya da "AKP bu kadar alamaz" demiyorum. Ama anketlerde durum genellikle böyle.
Kararsızlar oy oranına göre dağıtılıyor. Aslında kararsız o partiden kopmuş. AKP'ye hala bağlı olanlar çekinmeden "AKP" diyor zaten.

Kısaca, kararsızların partilere dağıtılmasında AKP'ye diğer partilerden çok daha az eklenirse, sonuçlar daha doğruya yakın çıkabilir.

Last edited:
Kararsızlar oy oranına göre dağıtılıyor. Aslında kararsız o partiden kopmuş. AKP'ye hala bağlı olanlar çekinmeden "AKP" diyor zaten.

Kısaca, kararsızların partilere dağıtılmasında AKP'ye diğer partilerden çok daha az eklenirse, sonuçlar daha doğruya yakın çıkabilir.

Bu şekilde düşünmemek lazım. Olay oy atmaya gelince Türk milleti konservatiftir. Eskiyi devam ettirmeyi ister. Yenilik demek sıkıntı , stres demektir o insanlar için. O yüzden daha dikkatli olmak gerek bence.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom