What's new

Some elements in Turkish Military attempt to overthrow government

Status
Not open for further replies.
Is there any investigation happened?!
Or there is a black list...
My guess is already present intelligence and new intelligence from interrogation of yesterdays masterminds.

Ingerlik air base is out of service...news said so...please,Turkish brothers...is there any update..!?
Also about the frigate that controlled by the repels and capturing of the Navy chief of stuff or something..?!

Senin dar bakış açına sokim kardeşim, dün sokaklarda sadece islamcılar yoktu, liberaller vardı, sosyalistler vardı, demokratlar ve cumhuriyetçiler vardı, ayrılıkçılar bile göt korkusundan darbeye karşıydı ama onları siktir et, yani uzun lafın kısası size olayı anlayabileceğiniz şekilde o kadar sadeleştirip anlatmışlarki özetin özeti yanında halt yemiş. Darbeye sevinmek için ya hayatında hiç darbe görmemiş olmalısın ya ne olduğunu araştırıp okumamışsındır yada orospu çucuğusundur bende anca bu kadar sadeleştirebiliyorum olayı.
Darbeyikimse sevmez, de sence ordu sonuna kadar razı mı gelecek erdoğana? Adam ülkeyi resmi olarak islam devleti haline getirirkende mi hiç bulaşmayacak ordu?

Afedersin ama hangi hayal aleminde yaşıyorsun? AKP okadar halta bulaştıki ben ve burada yaşayan herkes doğal karşıladı olası bir darbeyi.

Hem darbeler artık eskisi gibi olmak zorunda değil. AKP kapatılır, baraj düşürülür, birkaç regülasyon değiştirilir ve hemen 2. günden erken seçimlere gidilirdi. Bak bok çukurunda sürünen mısırda bile bu oldu. Kaldıki hulusi akar vs. kalkıp bir parti kurup seçimlere girmezdi sisi gibi.

Yani bazen senin gibiler olayları gözünde çok büyütüyor ve realizmden uzaklaşıyor. Erdoğan bir 10 yıla şeriatıda getirir o zamanda "aman darbe olmaaz!! demokrasiye zarar oluuur!!!" demeye devam edersin sen aferim o zaman.

It doesnt matter who made the coup thet're all destructive to economy, democracy and all kind of independence to the country. They Just put a Mustafa Kemal mask in order to justify themselves, but they only think about their own benefits and give no .... about the people.
Any source to back your claims? No? That's what I thought.

And no, don't give Egypt as an example. Do you really think Hulusi Akar would actually create a political party under himself and run in an early election in that party after taking over the country? Do you think any Turkish general would do that? Because, you know, DOING THAT would be "only thinking their own benefits and giving no ... about the people".

We are not Egypt and our military is not egyptian military.

Ingerlik air base is out of service...news said so...please,Turkish brothers...is there any update..!?
Also about the frigate that controlled by the repels and capturing of the Navy chief of stuff or something..?!
All force commanders are safe.
As for incirlik there are some assholes there that are being put under arrest (rouge Turkish Air Force officers, not any other NATO country personel).

Darbeyikimse sevmez, de sence ordu sonuna kadar razı mı gelecek erdoğana? Adam ülkeyi resmi olarak islam devleti haline getirirkende mi hiç bulaşmayacak ordu?

Afedersin ama hangi hayal aleminde yaşıyorsun? AKP okadar halta bulaştıki ben ve burada yaşayan herkes doğal karşıladı olası bir darbeyi.

Hem darbeler artık eskisi gibi olmak zorunda değil. AKP kapatılır, baraj düşürülür, birkaç regülasyon değiştirilir ve hemen 2. günden erken seçimlere gidilirdi. Bak bok çukurunda sürünen mısırda bile bu oldu. Kaldıki hulusi akar vs. kalkıp bir parti kurup seçimlere girmezdi sisi gibi.

Yani bazen senin gibiler olayları gözünde çok büyütüyor ve realizmden uzaklaşıyor. Erdoğan bir 10 yıla şeriatıda getirir o zamanda "aman darbe olmaaz!! demokrasiye zarar oluuur!!!" demeye devam edersin sen aferim o zaman.

15 yıldır Türkiye iranlaşıyor afganistan oldu olacak şeriat geldi falan filan sıkılmadınız mı hala bu muhabbetten ben hala akşam biramı alıp sahilde kız arkadaşımla oturup gitar çalıp şarkı söyleyebiliyorum. 10 yıl sonrada bunu yapıcam emin olabilirsin. Türk milletini aptal zannedenlere acıyorum, milletin gücünü hafife alanlara acıyorum bu millet getirdiği gibi götürmesinide bilir tek kalemde, şeriat gelmeyecek emin olabilirsin, çocuklara anlatılan korku masallarına inanmaya devam et sen.

All force commanders are safe.
As for incirlik there are some assholes there that are being put under arrest (rouge Turkish Air Force officers, not any other NATO country personel).
and about the frigate..?!

15 yıldır Türkiye iranlaşıyor afganistan oldu olacak şeriat geldi falan filan sıkılmadınız mı hala bu muhabbetten ben hala akşam biramı alıp sahilde kız arkadaşımla oturup gitar çalıp şarkı söyleyebiliyorum. 10 yıl sonrada bunu yapıcam emin olabilirsin. Türk milletini aptal zannedenlere acıyorum, milletin gücünü hafife alanlara acıyorum bu millet getirdiği gibi götürmesinide bilir tek kalemde, şeriat gelmeyecek emin olabilirsin, çocuklara anlatılan korku masallarına inanmaya devam et sen.
Ortada ortam yoktuki. İstatistikleri hiç mi takip etmiyorsun sen? İslamistlerin sayısında Türkiye tarihinde ilk kez artış var. Radikalizm artış gösteriyor islamcı kesimde. Bu islamcı kesime daha fazla göz payı verilmesi gerekecek, daha fazla tölera edilecek, daha fazla yolsuzluğun içine çekilecek ve daha önce hiç görmediğimiz "sokakta herkes başörtüyle dolaşsın" vb. söylemler daha da artacak.

İlk geldiklerinde elbette hemen ülkeyi irana çeviremezlerdi, çünkü şeriatı isteyenlerin oranı 50%'nin altındaydı.

Şimdi bir artışta o oran. Adam arapçayı ülkenin resmi diliyle değiştirecem diyor, 3.000.000 arabı vatandaş yapıcam diyor kendi takipçileri bile istemezken.

Gerçeklikten uzakta yaşayan sensin, ben değilim.

Şimdi bir artışta o oran. Adam arapçayı ülkenin resmi diliyle değiştirecem diyor, 3.000.000 arabı vatandaş yapıcam diyor kendi takipçileri bile istemezken.

İstatistikleri takip ediyorsun madem bu dediğine halkın desteği olmadığınıda biliyorsundur. %90 a yakını suriyelilere vatandaşlık verilmesine, toki ye yerleştirilmesine, arapça resmi dil vb bu tarz şeylere karşı. Türk milleti aptal değil derken demek istediğim buydu Erdoğan'ında halkın büyük kısmının istemediği birşeyde diretecek kadar aptal olmadığı kesin.

Any source to back your claims? No? That's what I thought.

And no, don't give Egypt as an example. Do you really think Hulusi Akar would actually create a political party under himself and run in an early election in that party after taking over the country? Do you think any Turkish general would do that? Because, you know, DOING THAT would be "only thinking their own benefits and giving no ... about the people".

We are not Egypt and our military is not egyptian military.
Feto is the worst junta and traitor in Turkey true. But that doesnt take the fact we have a 60 years coup past and all of them harmed the country significantly, they fooled the people by touching their émotions with hiding behind Ataturk or radical islam was coming. Their own concern was to secure their bourgeoise web within Turkey. Unfortunately they let the left-wing people always think that they struggle for the principles of the republic, but they always dis it for their own.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom