What's new

Iranian Chill Thread

.... I'm a little jealous of you. :lol: I'm getting married, you are going to university in Eskişehir....have fun for me too. :)
jealous of me ? :D :lol: :partay:
i will bro :chilli::chilli::chilli::chilli:
5.jpg

222 Park Eskişehir - www.222park.com

Congrats, assuming all the hype i am guessing it can be considered a high-end university. Really the only high-end universities i know is ODTU, ITU and Bilkent. Curse my ignorance.
congrats!!!!!

wish you luck in your studies
congrats bro i hope you will reach your all aims:enjoy:
ty all bros time to make a life for myself :yahoo:

دیپلمات سابق کشورمان استقامت ملت ایران را از صفحات زرین کتاب مقاومت ملت ایران دانست و یادآور شد: غربی‌ها می‌خواهند کشورها مانند عرب‌ها باشند یعنی پول خوب و سخاوت و سیاست باز و بسته داشته باشند و این مسئله که می‌گویم، یک تجربه تاریخی است لذا آنها ملتی که مقاوم باشد و روی پای خود بایستد نمی‌خواهند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا آنها به پای میز مذاکره با ایران آمدند به قدرت منطقه‌ای ایران اشاره کرد و گفت: در هر کجای خاورمیانه که بخواهند امنیت را ترسیم کنند این امر بدون حضور ایران امکانپذیر نیست.

خرازی با اشاره به شکست‌های آمریکا در خاورمیانه از جمله عراق، افغانستان و سوریه یادآور شد: هر دو جریان در آمریکا معتقد است که با وجود هزینه 3 هزار میلیارددلاری و کشته شدن 12 هزار نفر اما نهایتا این ایران بوده که پیروز شده است.

دیپلمات سابق کشورمان گفت: امروز برخی فحش می‌دهند که چرا از بشار اسد حمایت می‌کنید در حالی که نمی‌دانند او پشتوانه مقاومت است و ایران در حال حاضر کشوری است که در خاورمیانه تامین کننده امنیت بوده و خود نیز جزیره امنی است که مشکل حیات و ثبات ندارد.

وی این مسئله را ناشی از جهاد مقاومت و جنگنیدن ملت ایران در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: تنها جنگی که در تاریخ ایران چیزی از خاک‌مان کم نشد حماسه دفاع مقدس بود.

خرازی با اشاره به استراتژی خاورمیانه‌ای جمهوری اسلامی مبنی بر به اوج رساندن توان قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی آن را متعلق به مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: بنده خبر دارم که همین الان عربستان به صورت سینه‌خیز به سمت ایران آمده تا مشکلش را حل کند. چرا که نمی‌توان با نیروهای اجاره‌ای جنگید.

دیپلمات سابق کشورمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیام ویژه آنها به ایران آمده و با وقاحت هم گفته‌اند ما سوریه را رها می‌کنیم و شما نیز یمن را.

خرازی با اشاره به جلسه وزرای خارجه کشورهای عربی با وزیر امور خارجه آمریکا که چندی پیش برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه که وزرای امور خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس و وزرای خارجه مصر و اردن نیز حضور داشتند این وزرا به جان کری اعتراض کردند که شما هم اکنون در حال مذاکره با ایران هستید و دوست و دشمن خود را در منطقه نمی‌شناسید.

وی ادامه داد: نقل شده که جان کری پس از گوش کردن به اظهارات وزرای خارجه عرب ناگهان پوشه‌ای که در دست داشته بر روی میز کوبیده و با فریاد گفته است که همه شما به اندازه یک ایران در منطقه نیستید و تمام شما که پشت سر تحرکات تروریستی در منطقه‌اید یک ژنرال سلیمانی ندارید.

دوستان درسته یه سری از تحریم ها از روی ایران برداشته میشه ولی محدودیت های بی سابقه ای رو رو خیلی از چیزا حتی تا25 سال قبول کردیم. بیخود نیست امریکا واسرائیل تن به این توافقنامه دادن چون براشون خیلی منافع زیادی داره. الان مردم تهران دارن تو خیابون برق بوق میکنن و متاسفانه از ماهیت این توافقنامه خبر ندارن و دولت هم الی ماشالله دوغ میگه.

@mohsen @بلندر @MoshteAhani @The SiLent crY @2800 @SOHEIL and others

دوستان در مورد مذاکرات متوجه انتقادات شما شدم
ولی یک مسئله ای وجود داره و اون برد-برد بودن مذاکرات است

قطعا قسمتهای از این مذاکرات برای ما ناراحت کننده هست
ولی باید توجه کنیم که اون قسمت ها مربوط به برد امریکایها هست و بخش دیگرش هم مربوط به برد ما

قطعا اگه نظرات مردم امریکا رو بخونید متوجه می شید که اونها هم از بخش برد ایران بسیار ناراحت و عصبانی هستند
کافی هست تو یاهو و سی ان ان... نظراتشون رو بخونید

قطعا 5 یا 10 یا 15 سال از یک نگاه زیاد هست ولی از نگاه دیگر, ما چندین سال وقت و پول سرشار برای تحقیق و توسعه انرژی هسته ای داریم

مهمترین مشکل ما درساخت نیروگاه توسط روسیه , بسته بودن دست ما در قرارداد به علت تحریم بود
بعد از رفع تحریم و در این 10 سال با سرمایه ای که به دست می اوریم می تونیم قرارداد 8 نیروگاه 1000 مگاواتی پیشنهادی روسیه را ببندیم
و به علت نبود تحریم می تونیم در قرارداد جریمه دیرکرد قراربدیم
قطعا برای 8 نیروگاه 10 سال وقت مناسبی خواهد بود

در این چند سال پول کافی برای تحقیق و پژو هش پروژهای جنگنده و ناوشکن و زیردریایی و زیر مجموعه هاش داریم
می دونید که قدرت نظامی , پول زیادی مصرف می کنه و حتی برای ابر قدرتها (امریکا ) هم گاهی سنگین و گاهی (شوروی) کمر شکن میشه
در این سالها وقت داریم برای قدرت نظامی خودمون پشتوانه اقتصادی دست و پا کنیم

بزرگترین مشکل ما العان اقتصاد و سطح در امد مردم هست که ما تو این سالها وقت برای ساماندهی به کشور رو داریم
شما وقتی بخوای با قدرتهای بین المللی رقابت داشته باشی حتما باید شکم مردمت سیر و آینده اونها روشن باشه
قسمت مهم این هست که اقتصاد کشور روی ریل قرار می گیره
و اینکه پول حلال مشکلات هست

دوستان یادتون نره که یکی از بزرگ ترین کشور های دنیا (شوروی) که هسته ای هم بود و قدرت نظامی
فوق العاده ای داشت به خاطر مسائل اقتصادی (که منجر به نارضایتی اجتماعی شد) بدون شلیک گلوله از درون فرو پاشید
و به طور کاملا ناگهانی و بدون اطلاع قبلی نابود شد

قسمت اخر و مهمترین قسمت اینه که شما در جزئیات توافق زیاد دقت کرده اید.... بسیار خوب
حالا یه نفس عمیق بکشید و از بالا به مذاکرات نگاه کنید
چی می بینید؟
ایران در حال معامله با 6 کشورهست, که بی نهایت قدرتمند و زورگو هستند
انتظار این رو نداشته باشید که جلوی ما فرش قرمز پهن کنند و بگن بفرمایید تحریم برداشته شد و ما حق شما رو به رسمیت می شناسیم
مگه داریم . مگه میشه:enjoy:
خوی اینها زورگویی و سود حداکثری شخصی هست
برای سود شخصی خودشون هر کشوری رو هم که در نظر بگیرند, اون کشور رو به روشی و با حیله ای نابود می کنند
همینقدر که راضی به مذاکره با ما شدند باید خدا رو شکر کنیم
قطعا ما هم باید امتیازات زیادی بدهیم تا این قلدر های رو راضی نگه داریم
تا روزی که قدرتمون به اندازه ای برسه که بشه, با قدرت با اونها مذاکره کرد

ده سال مثل باد میگذره
این نیز بگذرد

Last edited:
دوستان درسته یه سری از تحریم ها از روی ایران برداشته میشه ولی محدودیت های بی سابقه ای رو رو خیلی از چیزا حتی تا25 سال قبول کردیم. بیخود نیست امریکا واسرائیل تن به این توافقنامه دادن چون براشون خیلی منافع زیادی داره. الان مردم تهران دارن تو خیابون برق بوق میکنن و متاسفانه از ماهیت این توافقنامه خبر ندارن و دولت هم الی ماشالله دوغ میگه.

کاش خبر نداشته بودند ... تهرانی ها که ... بگذریم ولیکن بزرگترین ترس من اینه که اینها توی شش ماه و یا یک سال بیاند و پی ام دی رو با قدرت اجرا کنند و ذخایر اورانیوم رو نابود کنند و بعد از یک سال بزنند زیر میز بازی ... حالا شما چطور می خوای مجبورشون کنی که توافق رو اجرا کنند ... !؟

عملا هم کل تولیدات نظامی ما رو مشروط کردن به رضایت این آقایون

کاش خبر نداشته بودند ... تهرانی ها که ... بگذریم ولیکن بزرگترین ترس من اینه که اینها توی شش ماه و یا یک سال بیاند و پی ام دی رو با قدرت اجرا کنند و ذخایر اورانیوم رو نابود کنند و بعد از یک سال بزنند زیر میز بازی ... حالا شما چطور می خوای مجبورشون کنی که توافق رو اجرا کنند ... !؟

نه بابا.. اینقدرام که شما ها میگین نیست... اتفاقا ایران قرارداد خیلی خوبی بسته... محدودیت هم تا پنج سال برای برخی واردات و صادرات نظامی و هشت سال موشکیه...اولا که پنج و هشت سال هیچی نیست و ایران برای اینکه به یه صادره کننده عمده سلاح تبدیل بشه بیش از این وقت نیاز داره...

در ثانی مقابله ایران با تکفیریها کار خودش رو کرده و بخاطر درگیر بودن ایران با داعش و تکفیریها هم تحریم نیروی قدس و سپاه رو برداشتند و هم راه رو برای کمک نظامی ایران به عراق و سوریه رو باز گذاشتند
اونم که گفتند باید با توافق باشه واردات سلاح منظورشون اینه که تو این مدت که ایران باید راستی آزمایی بشه بهش جنگنده های خفن و سلاحههای استراتژیک یا نفروشند دیگران و یا با هماهنگی باشه

در کل من باورم نمیشه امتیازاتی که ایران گرفته رو..
شما یه نگاه به تقاضاهای 10 سال پیش نه بلکه همین پارسال رو ببینید... مقایسه کنید با امتیازاتی که ایران گرفته

اعلام خلاصه و برجسته‌ترین محورهای جمع‌بندی مذاکرات - مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir
فارس منتشر کرد/ نظامیانی که لغو تحریم می‌شوند از فرماندهان عالیرتبه تا شرکتهای وابسته نظامی در لیست «برجام»

من فکر می کنم توافق خیلی خیلی بیشتر از توافق هسته ای هست... دو نشونه رو من برای این باورم میبینم
اول اینکه حتی تحریمهایی که بواسطه مسایل غیر هسته ای بر ایران گذاشته شده بغیر از تحریم مراودات مالی بین اتباع ایرانی و امریکایی البته هرچند همون شرکتهای امریکایی هم می تونند از طریق نمایندگان و شعب خودشون در کشورهای دیگر با ایران بیزنس داشته باشند و دولت امریکا هم موظف شده حتی بهشون کمک هم بکنه
دومین نشانه اینه که تحریمهای سپاه مخصوصا نیروی قدس رو هم برداشتن و کمکهای ایران به سوریه و عراق رو مستثنی کردند از تحریم 5 و 8 ساله تسلیحاتی

من فکر می کنم ایران و غرب باهم توافق کردن که نقشها رو تقسیم کنند و نه تنها پا روی کول هم نذارند بلکه بهم کمک هم بکنند تا خاورمیانه رو بدرستی و در راستای منافع هم ایران و هم غرب پیش ببرند
من اخبار العربیه رو که گوش می کردم بیشتر به این نتیجه رسیدم
اینها دارند خودکشی می کنند که امریکا عربها رو فروخته به ایران و اینکه برنامه های استراتژیکش رو با ایران هماهنگ کرده در این توافق و عربها رو قربانی کرده به پای ایران

اینو توجه کنید که از زبان دیپلمات مشهور خرازی و رفیق فاب خود ظریف و فرمانده سپاه دراومده:

خرازی با اشاره به جلسه وزرای خارجه کشورهای عربی با وزیر امور خارجه آمریکا که چندی پیش برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه که وزرای امور خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس و وزرای خارجه مصر و اردن نیز حضور داشتند این وزرا به جان کری اعتراض کردند که شما هم اکنون در حال مذاکره با ایران هستید و دوست و دشمن خود را در منطقه نمی‌شناسید.

وی ادامه داد: جان کری پس از گوش کردن به اظهارات وزرای خارجه عرب ناگهان پوشه‌ای که در دست داشته بر روی میز کوبیده و با فریاد گفته است که همه شما به اندازه یک ایران در منطقه نیستید و تمام شما که پشت سر تحرکات تروریستی در منطقه‌اید یک ژنرال سلیمانی ندارید.

@mohsen @بلندر @MoshteAhani @The SiLent crY @2800 and others

دوستان در مورد مذاکرات متوجه انتقادات شما شدم
ولی یک مسئله ای وجود داره و اون برد-برد بودن مذاکرات است

قطعا قسمتهای از این مذاکرات برای ما ناراحت کننده هست
ولی باید توجه کنیم که اون قسمت ها مربوط به برد امریکایها هست و بخش دیگرش هم مربوط به برد ما

قطعا اگه نظرات مردم امریکا رو بخونید متوجه می شید که اونها هم از بخش برد ایران بسیار ناراحت و عصبانی هستند
کافی هست تو یاهو و سی ان ان... نظراتشون رو بخونید

قطعا 5 یا 10 یا 15 سال از یک نگاه زیاد هست ولی از نگاه دیگر, ما چندین سال وقت و پول سرشار برای تحقیق و توسعه انرژی هسته ای داریم

مهمترین مشکل ما درساخت نیروگاه توسط روسیه , بسته بودن دست ما در قرارداد به علت تحریم بود
بعد از رفع تحریم و در این 10 سال با سرمایه ای که به دست می اوریم می تونیم قرارداد 8 نیروگاه 1000 مگاواتی پیشنهادی روسیه را ببندیم
و به علت نبود تحریم می تونیم در قرارداد جریمه دیرکرد قراربدیم
قطعا برای 8 نیروگاه 10 سال وقت مناسبی خواهد بود

در این چند سال پول کافی برای تحقیق و پژو هش پروژهای جنگنده و ناوشکن و زیردریایی و زیر مجموعه هاش داریم
می دونید که قدرت نظامی , پول زیادی مصرف می کنه و حتی برای ابر قدرتها (امریکا ) هم گاهی سنگین و گاهی (شوروی) کمر شکن میشه
در این سالها وقت داریم برای قدرت نظامی خودمون پشتوانه اقتصادی دست و پا کنیم

بزرگترین مشکل ما العان اقتصاد و سطح در امد مردم هست که ما تو این سالها وقت برای ساماندهی به کشور رو داریم
شما وقتی بخوای با قدرتهای بین المللی رقابت داشته باشی حتما باید شکم مردمت سیر و آینده اونها روشن باشه
قسمت مهم این هست که اقتصاد کشور روی ریل قرار می گیره
و اینکه پول حلال مشکلات هست

دوستان یادتون نره که یکی از بزرگ ترین کشور های دنیا (شوروی) که هسته ای هم بود و قدرت نظامی
فوق العاده ای داشت به خاطر مسائل اقتصادی (که منجر به نارضایتی اجتماعی شد) بدون شلیک گلوله از درون فرو پاشید
و به طور کاملا ناگهانی و بدون اطلاع قبلی نابود شد

قسمت اخر و مهمترین قسمت اینه که شما در جزئیات توافق زیاد دقت کرده اید.... بسیار خوب
حالا یه نفس عمیق بکشید و از بالا به مذاکرات نگاه کنید
چی می بینید؟
ایران در حال معامله با 6 کشورهست, که بی نهایت قدرتمند و زورگو هستند
انتظار این رو نداشته باشید که جلوی ما فرش قرمز پهن کنند و بگن بفرمایید تحریم برداشته شد و ما حق شما رو به رسمیت می شناسیم
مگه داریم . مگه میشه:enjoy:
خوی اینها زورگویی و سود حداکثری شخصی هست
برای سود شخصی خودشون هر کشوری رو هم که در نظر بگیرند, اون کشور رو به روشی و با حیله ای نابود می کنند
همینقدر که راضی به مذاکره با ما شدند باید خدا رو شکر کنیم
قطعا ما هم باید امتیازات زیادی بدهیم تا این قلدر های رو راضی نگه داریم
تا روزی که قدرتمون به اندازه ای برسه که بشه, با قدرت با اونها مذاکره کرد

ده سال مثل باد میگذره
این نیز بگذرد
اولا در این توافق خط قرمزهای مجلس و رهبری به کل نادیده گرفته شده دوما تو روز روشن یه مشت دروغ دارن به جای متن اصلی توافق غالب میکنن به مردم و سوما که از همه مهمتره رفع تحریمها منوط به گزارش آژانس شده یعنی وقتی ما زدیم تاسیسات نطنز و فردو و زیرساختهاشون رو جمع کردیم اونوقت هر لحظه ممکنه طرف مقابل به بهانه یه گزارش مورد دار آژانس از تعهداتش شونه خالی کنه حکایت طرف میشه که هم چوب رو خورد هم پیاز رو و هم پول رو داد
لذا مشکل من اصلا برد برد بودن توافق نیست مشکل من برد باخت بودنش هست. من معتقدم که ما در این توافق هیچ چیزی بدست نیاوردیم
----------
جا داره در اینجا یه یادی هم از مرحوم مصدق بکنم بنده خدا چه امیدهایی به آمریکا داشت، نمیدونم امید اون بیشتر بود یا امید دولت تدبیر و امید!

Last edited:
با وجود تمام خوش بینی هایی که هست ولی من فکر میکنم ما ایرانی ها در آینده میفهمیم که رفسنجانی و روحانی چه جوری امنیت کشور رو فروختن و چه خیانتی به کشور کردن.

Mark my words

علی کل حال من نمیخام کام ایرانی ها رو در اینجا تلخ کنم, منم اولش خوشحال بودم ولی بعد خیلی چیزها رو فهمیدم.
من برم بگیرم بخوابم با این توافقنامشون!

اولا در این توافق خط قرمزهای مجلس و رهبری به کل نادیده گرفته شده دوما تو روز روشن یه مشت دروغ دارن به جای متن اصلی توافق غالب میکنن به مردم و سوما که از همه مهمتره رفع تحریمها منوط به گزارش آژانس شده یعنی وقتی ما زدیم تاسیسات نطنز و فردو و زیرساختهاشون رو جمع کردیم اونوقت هر لحظه ممکنه طرف مقابل به بهانه یه گزارش مورد دار آژانس از تعهداتش شونه خالی کنه حکایت طرف میشه که هم چوب رو خورد هم پیاز رو و هم پول رو داد
لذا مشکل من اصلا برد برد بودن توافق نیست مشکل من برد باخت بودنش هست. من معتقدم که ما در این توافق هیچ چیزی بدست نیاوردیم
----------
جا داره در اینجا یه یادی هم از مرحوم مصدق بکنم بنده خدا چه امیدهایی به آمریکا داشت، نمیدونم امید اون بیشتر بود یا امید دولت تدبیر و امید!

بله بله درسته
خوب اگه از خط قرمز رهبری و مجلس گذشته باشه که دیگه ناراحتی نداره
احتمالا هفته اینده به رای مجلس گذاشته میشه و طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی دولت چاره ای به جز تمکین به رای مجلس رو نداره
(برعکس امریکا که رئیس جمهور حق وتو بر رای کنگره داره)

ماشالله رهبری هم که اختیاراتش در قانون اساسی معلوم هست و کسی جرعت تحت فشار قرار دادن رهبری رو نداره
قطعا ایشون هم قرار داد رو اگه تایید نکنند , می تونند از اهرم فشار سلب حکم ریاست جمهوری روحانی و کابینه اش استفاده کنند

Last edited:
با وجود تمام خوش بینی هایی که هست ولی من فکر میکنم ما ایرانی ها در آینده میفهمیم که رفسنجانی و روحانی چه جوری امنیت کشور رو فروختن و چه خیانتی به کشور کردن.

Mark my words

علی کل حال من نمیخام کام ایرانی ها رو در اینجا تلخ کنم, منم اولش خوشحال بودم ولی بعد خیلی چیزها رو فهمیدم.
من برم بگیرم بخوابم با این توافقنامشون!
Marked!

Latest posts

Back
Top Bottom