What's new

Çay Bahçesi

Hayirli bayramlar.

Arkadaslar daglarin arasinda kalan köylerin mobil sinyalleri zayifsa köylüler sinyali güclendirebilmek icin ne gibi bir cihaz alsinlar. Bu konu da bilgisi olan var sa cok sevinirim.

giphy.gif

lloll

Forumun terörist sevici , Türk düşmanı ve en arsız trolünün bugün elit üye olduğunu farkedince ufak çaplı bir şaşkınlık yaşadım. Bu forumda üye ismi altında yer alan titre ve statüsü neye göre belirleniyor ?

@cabatli_53

Forumun terörist sevici , Türk düşmanı ve en arsız trolünün bugün elit üye olduğunu farkedince ufak çaplı bir şaşkınlık yaşadım. Bu forumda üye ismi altında yer alan titre ve statüsü neye göre belirleniyor ?

@cabatli_53

10.000 mesaja ulaşan elit üye oluyor. Saçma bir kural ama yapacak bir şey yok.

Hayirli bayramlar.

Arkadaslar daglarin arasinda kalan köylerin mobil sinyalleri zayifsa köylüler sinyali güclendirebilmek icin ne gibi bir cihaz alsinlar. Bu konu da bilgisi olan var sa cok sevinirim.
Taşınabilir GSM sinyal amplifikatörleri var. İyi çeken yüksek bir yere(direk vs.) koyunca baz istasyonundan aldığı sinyali güçlendirip yakın çevreye ikinci bir anten ile yayabiliyor.

Yalnız bu işin ustası değlim, kesin konuşmyayım. Birden çok telefonda işe yaramayablir, hatta GSM operatörlerinin ağ özelliklerine göre çalışmaması da istenebilir.(ağa girişi engellenebilir) Ayrıca her sistem her bir baz istasyonuna bağlanır da diyemeyiz. Kendi alacağınız bir cihaz yakındaki baz istasyonu ile uyumsuz olabilir. (farklı nesil baz istasyonları farklı protokoller kullanır. Cihazın baz istasyonunun desteklediği protokol ile uyumlu olması şart) Bu konuda bir GSM operatörü ile veya iletişim üzerine çalışan bir elektronik mühendisine sormakta yarar var. Eğer yakınlarda bir baz istasyonu varsa amplifikatör kurulması istenebilir. Geçmişte benzer bir sorunu ben de yaşamıştım, Türkcell bu konuda talepleri ciddiye alıyor.

Yakınlarda, yüksek bir yerde sinyal alınabilecek bir baz istasyonu bile yoksa o zaman baz istasyonunun kurulması lazım. Yakınlarda sinyal alınacak baz istasyonu olmayınca ne yaparsanız yapın boş.

Bir de sadece sinyal zayıf ise harici GSM antenleri var, onlar kullanılabilir ama her telefonda kullanma şansı olur mu bilmiyorum. Ben eski GSM modemimde kullanıyordum. Bunda da anten baz istasyonunun desteklediği frekanslar ile uyumlu olmalı. Kabaca 2G, 3G, LTE falan hep farklı frekanslarda ve doğal olarak anten de farklı. Bu durumda da kabaca internet bağlantısının türü ile baz istasyonunun desteklediği frekanslar anlaşılabilir. Mesela internet sadece 3. nesil bağlantı kuruyorsa anten de ona göre alınmalı, baz istasyonu daha yeni teknolojileri desteklemiyor olabilir.

Last edited:
i

Archer izleyen birileri var mı aranızda? Kesinlikle tavsiye edilir!:devil:

@cabatli_53

The guy is a clown im really surprised he has reached 10,000 posts while reaching an elite member status.

He is PDF's very own Clown he basically entertains me with his bullshit posts and comments. He watches wwe am I surprised he replicates this crap here.

10.000 mesaja ulaşan elit üye oluyor. Saçma bir kural ama yapacak bir şey yok.

Adam resmen PDF'in palyaco baska bisey degil. Herseyi kornet ve supapowah yaziyor adam resmen beni gulduruyor ne yapalim ki adam harbiden wwe seyretmekten kafayi yedi.

@cabatli_53

Kim o?

Pezevenk etiketleyeceği üyelerin adını bile açtığı troll başlıkların altında ikinci mesaj olarak flood yapıyor. Kullanıcı adını değişti geçen , umarım anlamışsınızdır.

Hayır yani , biz gidip uzak doğu forumunda, HK olayları ile ilgili her gün 10 trol başlık açsak , bir haftaya kalmadan uçuruluruz.

Forumda iki ülkenin büyük ayrıcalığı var ve kırmızı bayraklı olanının trollerine korkunç bir tolerans gösteriliyor. Adeta propaganda araçları haline getirdiler burayı. İstedikleri olayları rahatça manipüle edip , başta bize olmak üzere her türlü nefret suçu ırkçı söylem , linç girişiminin yanı sıra, kendi ülkeleriyle ilgili konularda da benzer biçimde forum kurallarını aşacak tedbirler geliştiriyorlar. Bu çift standart zaten gözümüze sokularak , bir bakıma bize de kapıyı gösteriyorlar...

Sayın Cabatlı falan olmasa zaten uğranacak , en azından bir şeyler yazılabilecek, tartışılabilecek yer olma vasfını yitirdi burası ya , neyse...

Pezevenk etiketleyeceği üyelerin adını bile açtığı troll başlıkların altında ikinci mesaj olarak flood yapıyor. Kullanıcı adını değişti geçen , umarım anlamışsınızdır.

Hayır yani , biz gidip uzak doğu forumunda, HK olayları ile ilgili her gün 10 trol başlık açsak , bir haftaya kalmadan uçuruluruz.

Forumda iki ülkenin büyük ayrıcalığı var ve kırmızı bayraklı olanının trollerine korkunç bir tolerans gösteriliyor. Adeta propaganda araçları haline getirdiler burayı. İstedikleri olayları rahatça manipüle edip , başta bize olmak üzere her türlü nefret suçu ırkçı söylem , linç girişiminin yanı sıra, kendi ülkeleriyle ilgili konularda da benzer biçimde forum kurallarını aşacak tedbirler geliştiriyorlar. Bu çift standart zaten gözümüze sokularak , bir bakıma bize de kapıyı gösteriyorlar...

Sayın Cabatlı falan olmasa zaten uğranacak , en azından bir şeyler yazılabilecek, tartışılabilecek yer olma vasfını yitirdi burası ya , neyse...

Bahsettiğiniz kişi çok fazla katılım yaptığı için PFF’in internet istatistiklerini arttırıyor. Bu da yönetim için daha fazla para demek. Bu arkadaş forumun bu zayıf yanına destek attığı için sessiz kalıyorlar. Sorun arkadaşın bizimle uğraşması. Biraz fazla gidince “ban”lattım. Dikkat ederseniz çok açık gitmiyor artık. Ama içten içe, gizlice aynı formda. Yeterince açık verince tekrar kıyameti patlatacağım. Ama dediğim gibi forum yönetimi sakat (cabatli hariç). Tahminim paralı bir “troll” olduğu, yoksa bütün zamanını burada harcamaz. “It’s a known fact that PDF is a troll and spammer friendly forum, like it or not” (Kasten ingilizce yazdım)

Bu durum benim de çok dikkatimi çekti. Savunma Sanayii Forumu, siyaset forumuna dönmemeli. Çin'in siyasi stratejisi tamamen propaganda üzerine, sizler de iyi bilirsiniz.

Back
Top Bottom