What's new

Çay Bahçesi

Bebegi ve cocugu olan yada Ileride cocuk yapmayi planlayan arkadaslar, esinizi ve kendinizi CPR nasil yapilir diye bir cok ingiliz ce yada turkce bilgisiz yada video bulamniz cok kolay, bana bir sey olmaz yada sevdiklerime bir sey olmaz demeyin herkesin basina bu tur olaylar gelebilir bu yuzden 2-3 saatlik bir egtimle sevdiklerinizi ve kendinizi bilgilendirin.

1-video seyretginiz gibi iyi niyetli bir arkadas bebege yardimci olmaya calisiyor.
First rule DO NO HARM, well bu arkadasin yaPtigi en sakincali sey agizdan cocugu nefes vermesi, neden mi, ( bu arada kisiler illa agizdan nefes verilecek diye bir kayde yok, kalp masaji ambulance gelene kadar yeterli cpr la beyne tasinan kandaki oksijen yeterli. Eger agizlik varsa evet yapin. Kendi aile bireyinizse yapin, ama tanimadiginiz kisiye yada kisinin direk agizdan agiza nefes vermesine isin vermeyin.

Neden mi? HIV, Hep A, B, C, T&B, herpies list goes on.

2-parmagi agiza sokmak hele yetiskinlerde yapmayin, cocuklarda eger cisim gozle gorunmuyorsa cismi daha asagiya itme durmu cok yuksek.
Video da gordugunuz gibi dusuk isik yari karanlik bir ortamda arkadas korlemesine parmagini daldiriyor.

Hayatinizive sevdiklerinizi belkilere ve sansa ve az bilgisi olup ta yardim coskusuyla kosan vatandaslarin ellerine birak mayin. Sevgiler saygilar.

DSfqt9uXcAAjr0h.jpg

Cok salak (Link) bir tespit. Iran entellektüel ülkedir. Araplari 100 kat katlar.

Ben A- CEM sandim ve ilk önce sana yakistiramadim. Ok now
Ne tespitinden bahsediyorsun anlamiyorum, verdigim linkte Acem kelimesinin ne anlama geldigini yaziyor.

Country Latest Posts

Back
Top Bottom