What's new

Çay Bahçesi

1: Kobanide ne destegi, mültecileri sadece iceri aldilar, digerleri götlerine su pompasi yedi
2: PKK belasini bitirmek icin, siyasi yollara basvurdugu dogru. Bunu hususi vatani zedelemek icin yaptiginimi saniyorsun? Yada savas dursun evlatlar ölmesin diyemi? Bencede yanlis bir hamle idi.
3: Napacakti Türkiye, gümrüklerde PYDye ISIDe Assada yem olarak birakacakmiydi onca insani? Bu kadarmi insanlik var sende? Sen napardin o mültecilerden olsaydin?
4: Bastanda yardim ediyordu. TIR olaylarini hatirla.

Beyler sanki bütün gelismlerin sebebi AKP ve Erdoganmis gibi bir portre sergiliyorsunuz. PKK ile savasimiz hic bir zaman bitmediki, bir kac yil ara verildi bu baris denilen sürecte. Adamlar sehire inip silahlandilar, bu gayet olarak AKPnin bir acigi ve hatasi. Ancak, bu gelismeler yeni degil. 40 yildir bu illet ile ugrasiyoruz. Nasil cözülecek?

Pydlilere gida ve silah yardimi yapildi. Vurulan pydiller suructa tedavi edildi.
Oda yetmedi barzanin kabile ordusu Turkiye uzerinden ayn el araba girdi, ben mersinli olarak biliyorum ki isidden kactigini soyleyen suriyeli kurtler mersinde pkklilarla birlikte polis tasliyor sikerim ben oyle multeciyi ..
Ne yardimi yapmis turkmenlere akp ? Bayirbucakta kaybettiler ellerinde sadece otomatik silah var cerablus afrin arasinda kaybettiler azez disinda tamami isid elinde tel abyadda turkiyenin gozleri onunde evleri yikilip surulduler? Simdi soruyom ne yapti akp turkmenlere ?

Pydlilere gida ve silah yardimi yapildi. Vurulan pydiller suructa tedavi edildi.
Oda yetmedi barzanin kabile ordusu Turkiye uzerinden ayn el araba girdi, ben mersinli olarak biliyorum ki isidden kactigini soyleyen suriyeli kurtler mersinde pkklilarla birlikte polis tasliyor sikerim ben oyle multeciyi ..
Ne yardimi yapmis turkmenlere akp ? Bayirbucakta kaybettiler ellerinde sadece otomatik silah var cerablus afrin arasinda kaybettiler azez disinda tamami isid elinde tel abyadda turkiyenin gozleri onunde evleri yikilip surulduler? Simdi soruyom ne yapti akp turkmenlere ?
Abi ben anlamıyorum.....PYD yaptı dedin mi ? Dedin. Daha ne bekliyosun, vur orospu çocuklarını, darmadağın et. Bizden 30 kişi gittiyse onlardan 3000 kişi gitsin.....ne bekleniyor hala anlamıyorum.

Yok Amerika destek veriyomuşta, yok artık vermesinmişte....sikerim böyle işi. Ne çapsız adamlarmış bunlar.

Suriyeye Asker olarak girmek orada bir potansiyel olarak Rusya ile catismak anlamina gelir. Türkmenlere silah yardimi yapildi, fetocularin durduklari TIRlar Turkmenlere giden mühimmat idi.

Abi ben anlamıyorum.....PYD yaptı dedin mi ? Dedin. Daha ne bekliyosun, vur orospu çocuklarını, darmadağın et. Bizden 30 kişi gittiyse onlardan 3000 kişi gitsin.....ne bekleniyor hala anlamıyorum.

Yok Amerika destek veriyomuşta, yok artık vermesinmişte....sikerim böyle işi. Ne çapsız adamlarmış bunlar.

Bence biraz sabirli olmak gerek. Elbette bunun bedelli kat kat ödenmeli, ama PYDnin arkasinda Rusya durdugu ap acik ortada, Rusya ile savasa girmeye hazirmiyiz biz? Ciddi olarak soruyorum bunu o asamaya gelmek üzeriyiz, cünkü bence hazir degiliz.

200 kilometrelik balistik kisa menzilli füzelerimiz bile yok. Ucak savar diye ortada hic birsey yok, adamlar cirit atabilir bu durumda, elimizdeki Amerikanin patriot misilleride kaldiriliyor/kaldirildi. 70 yildir bu ülkenin askeri sanayisi nerde idi, AKP istediginiz kadar elestirin, ve katiyyen elestirmek gerek, ancak bu adamlarin döneminde askeri sanayide ilerleme gerceklestirdik, digerleri buna CHP ve MHP dahil napti? Milliyetcilik vatanseverlik sözlerler olmuyor. Bir milli askeri sanayi olacakki kapasiten olacakki konusasin, yoksa bos keseden atmak kolay

Last edited:
Suriyeye Asker olarak girmek orada bir potansiyel olarak Rusya ile catismak anlamina gelir. Türkmenlere silah yardimi yapildi, fetocularin durduklari TIRlar Turkmenlere giden mühimmat idi.

Bence biraz sabirli olmak gerek. Elbette bunun bedelli kat kat ödenmeli, ama PYDnin arkasinda Rusya durdugu ap acik ortada, Rusya ile savasa girmeye hazirmiyiz biz?

200 kilometrelik balistik kisa menzilli füzelerimiz bile yok. Ucak savar diye ortada hic birsey yok, adamlar cirit atabilir bu durumda, elimizdeki Amerikanin patriot misilleride kaldiriliyor/kaldirildi. 70 yildir bu ülkenin askeri sanayisi nerde idi, AKP istediginiz kadar kritize edin, ancak bu adamlarin döneminde askeri sanayide ilerleme gerceklestirdik, digerleri buna CHP ve MHP dahil napti? Milliyetcilik vatanseverlik sözlerler olmuyor. Bir milli askeri sanayi olacakki kapasiten olacakki konusasin, yoksa bos keseden atmak kolay

Fetonun durdugunu tirlar sonra yollarina devam ettti geri dondumu saniyorsunuz? Bilmeyende 70 yildir ulkeyi chp yada mhp yonetiyor sanacak :)
Sayin abdullah ocalan fikirlerinin degil aldigi kellerin hesabini veriyor diyen bir adamin partisi yerden goge kadar milli olsa nolur ?

Fetonun durdugunu tirlar sonra yollarina devam ettti geri dondumu saniyorsunuz? Bilmeyende 70 yildir ulkeyi chp yada mhp yonetiyor sanacak :)
Sayin abdullah ocalan fikirlerinin degil aldigi kellerin hesabini veriyor diyen bir adamin partisi yerden goge kadar milli olsa nolur ?
Dikkat ettiysen 70 yildir hükümetler arasinda MHP ve CHP dahil dedim, bu ikisinden ibaret idi demedim, ve o dönemlerde bizim askeri sanayi cok geride kaldi. Yanlis yerlere takiliyorsun kardesim, bazi üyeler gibi komplolar üretmeye gerek yok. Hatalarini siralayin, ancak sanki vatan düsmaniymis gibi sergilemek cok yanlis. Hata yapiyorsun kardesim

Bence biraz sabirli olmak gerek. Elbette bunun bedelli kat kat ödenmeli, ama PYDnin arkasinda Rusya durdugu ap acik ortada, Rusya ile savasa girmeye hazirmiyiz biz? Ciddi olarak soruyorum bunu o asamaya gelmek üzeriyiz, cünkü bence hazir degiliz.

200 kilometrelik balistik kisa menzilli füzelerimiz bile yok. Ucak savar diye ortada hic birsey yok, adamlar cirit atabilir bu durumda, elimizdeki Amerikanin patriot misilleride kaldiriliyor/kaldirildi. 70 yildir bu ülkenin askeri sanayisi nerde idi, AKP istediginiz kadar elestirin, ve katiyyen elestirmek gerek, ancak bu adamlarin döneminde askeri sanayide ilerleme gerceklestirdik, digerleri buna CHP ve MHP dahil napti? Milliyetcilik vatanseverlik sözlerler olmuyor. Bir milli askeri sanayi olacakki kapasiten olacakki konusasin, yoksa bos keseden atmak kolay
Sınırmızın içinden vurabilecek silahlarımız yok mu ? Hiç mi bakmadın foruma ?

Bide "Rusya ile savaşa girmeye hazır mıyız ? "....peki sana sorarım, "Rusya PYD için Türkiyeyle savaşa hazır mı ? "

Dikkat ettiysen 70 yildir hükümetler arasinda MHP ve CHP dahil dedim, bu ikisinden ibaret idi demedim, ve o dönemlerde bizim askeri sanayi cok geride kaldi. Yanlis yerlere takiliyorsun kardesim, bazi üyeler gibi komplolar üretmeye gerek yok. Hatalarini siralayin, ancak sanki vatan düsmaniymis gibi sergilemek cok yanlis. Hata yapiyorsun kardesim

Bu ulkenin askeri acidan geri kalmasi 1950lerde baslar sebebleri bellidir aselsan hevelsan gibi bir cok askeri sirket amerikan amborgosundan sonra ecevit tarafindan kurulmustur. Akp yaptiklarini ve ulkeye zararlari gozden gecirilirse bu durum coktan hata boyutunu asmistir. Bir hukumet her konuda yanila bilirmi , Allah askina ?

Bide "Rusya ile savaşa girmeye hazır mıyız ? "....peki sana sorarım, "Rusya PYD için Türkiyeyle savaşa hazır mı ? "
Potansiyel sinir disi operasyondan bahsediyorum, sinir ici t155 firtina ile bombardiman degil. Rusyanin Sukhoi ile karsi karsiya gelirsek mevcut elimizde benim bildim amerikan AMRAAM - f16 var simdilik bundan ibaret degilmi?
HISAR SOM gibi projeler daha hazir degil. Rusyanin elinde s-400 var Suriyede, 400 km menzilli ucak savar. Rusyayi karsimiza alacak güce sahip degiliz. Ama Rusyada Türkiye ile savasa girmez, ancak olasilik mevcut.

Bu ulkenin askeri acidan geri kalmasi 1950lerde baslar sebebleri bellidir aselsan hevelsan gibi bir cok askeri sirket amerikan amborgosundan sonra ecevit tarafindan kurulmustur. Akp yaptiklarini ve ulkeye zararlari gozden gecirilirse bu durum coktan hata boyutunu asmistir. Bir hukumet her konuda yanila bilirmi , Allah askina ?
Insaf, Altay milli tank, Anka, TAI TFX besinci generasyon savas ucagi, yüzlerce baska projeler, cogu AKP döneminde, elestirin, ama biraz insafli olun. Altini cizeyim! AKP mükemmel degil, COK hatasi var, ANCAK alternatifler arasinda en iyisi!

Last edited:

Arkadaşım çok çok çok geç kaldık. Hani söz varya yılanın başını küçükken ezeceksin. Adamlar kaç yeri ele geçirdi ve artık arkalarında her ülke var, ABD, Rusya hepsi çünkü onların kuklası şu anda. İlk başta okadar hata yaptıki hükümet iş işten geçti.

İlk başta şunu yapmamız lazım di. Türkmenlere verebilicegemiz kadar yardım, oralara gizliden asker göndermek ve onları örgütlemek ondan sonra belkide Türkmenleri öldürüyorlar diye oraya girmek ve Türk sınırını tamamen Türkmenlerle ele geçirmek, bu yapılabilir birseydi Rusya girmeden ama şimdi çok geç.

Şimdiki durum kötünün kötüsü.

Gerçekçi olmak lazım ama biraz. Rusya s400 koydu bizi felç etti. Hala uzun menzili hava savunma bile yok, en gelişmiş uçağımız f-16ki su-35lere karşı kuş gibi avlanır, ondan sonra bakarsan çok eksiğimiz var. Biz suriye'ye bu saatten sonra girmek aptallık olur ama ne yapılabilir? Pyd nin ele geçirdigi bölgeleri bombalamak oralara karşı diğer bizim yanımızda olanları desteklemek başka birşey yapamayız.

Does anyone here know if Turkey currently possess Russian s-300. I did some search online and came across this
fsgdghdhd.png

on this page S-300 (missile) - Wikipedia, the free encyclopedia
I tried to trace the article that was published on todayszaman on august 2008, but the webpage is down. According to that article apparantly we bought older s-300V from belarus in 2008??? I'm asking because if we possess these, and if they were fully capable s-300Vs doesn't this mean the capacity to reverse engineer a hell lot from these systems?

Does anyone here know if Turkey currently possess Russian s-300. I did some search online and came across this
fsgdghdhd.png

on this page S-300 (missile) - Wikipedia, the free encyclopedia
I tried to trace the article that was published on todayszaman on august 2008, but the webpage is down. According to that article apparantly we bought older s-300V from belarus in 2008??? I'm asking because if we possess these, and if they were fully capable s-300Vs doesn't this mean the capacity to reverse engineer a hell lot from these systems?
We only have the S-300 radar,as far as i know,not the whole system.

İçimizdeki ılık g.tlüler yüzünden hep bu başımıza gelenler! Rusya girmeden çok önceleri girmeliydik biz Suriye'ye.

Aman savaşa girmeyelim, aman şehit vermeyelim diye ülke istikbalini tehlikeye soktuk. Ulan ılık g.tlü pezo, sen savaş istemiyorsun da karşındakiler de öyle mi acaba? Çeviriyorlar adamlar etrafımızı! Çocuk işi mi bunlar!

Şimdi girsek ve en iyi ihtimal bile gerçekleşse yine de çok zaiyat vereceğiz maalesef!

Türkiye tarihinin en rezil hükümeti ve Cumhurbaşkanı, ilk 3 e girer bu hainler.

1. Sen Kobani'ye destekle, pesmergeyi ülkenin ortasında izin ver birde şov yapsın sonra pyd terrorist bilmem ney de. Daha 3-5 ay önce görusmuyormyydun pyd ile.

2. PKK ile pazarlık yap, bolucubasina arkadaş bile gönder sonra gör ananinkini.

3. Okadar insanı içeri al sanki Türkiye çok zengin.

4. Götun sıkışınca millet tepki vermesin diye Türkmen lere yardım ediyoruz de. Lan baştan niye yardım etmedin kanını siktiğimin rum dönmesi.

Başımıza da fare kılıklı bi gavat, onun başında da tam bir, laf da yok. Bukadar çirkef bir insan olabilirmi elinde yaptığı herşey kötü giden. Hain şerefsiz ülkeyi ne hale soktu. Şimdi AKP ye oy verenler düşünsün.

küfür etmek serbest mi ?

Back
Top Bottom